Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lawnowerman

Praca z dwoma dokumentami worda na raz - ile cali monitor?

Rekomendowane odpowiedzi

Musze niestety pilnie posiedziec nad dokumentem - wymaga on sklejenia treści z dwóch dok.  worda.

Mam tylko laptopa 14" wiec mordęga.

Jaki monitor kupić na chwilę - ile cali ?

Zakładam budżet do 1000 zł netto.

Biurko ma 72 cm szer


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyznaję zasadę, że wielkość ekranu limitują kasa i warunki lokalowe.

W tym budżecie poszukaj 27'. Obowiązkowo na matrycy IPS. Rozdziałka najlepiej 2560x1440 przy proporcjach 16:9.

Byłbym zapomniał. Przy tej rozdzielczości najlepiej łączyć Display Portem o ile lapek posiada takie wyjście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji pracy na wielu oknach w tym wielu kartsach word/excel jednocześnie, musze napisać że szybciej i pewniej pracuje mi się na dwóch monitorach.

Mam dwa 24cali i mieszczą się na standardowym dużym biurku (1m szer).

Wcześniej był jedne duży monitor (nawet 36cali) i ostatecznie wybrałem dwa mniejsze. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy pracy wielowątkowej, szczególnie dla grafika, a także do redagowania, przepisywania, porównywania umów i ich treści, oprócz odpowiednich do tego programów, zdecydowanie lepiej pracuje się na dwóch monitorach.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że dwa monitory. Nawet mniejsze, gorsze i tańsze, bo do Worda itp nie potrzeba cudów. Ale jednak dwa.

Chyba, że to raczej jednorazowa konieczność, a monitor ma już potem zostać na biurku na dłużej, do pracy stacjonarnej. Wtedy faktycznie warto mieć jeden a lepszy. Ale w pracy na dwóch tekstach to pomoże tylko troszkę. Wtedy najlepiej 27 cali. Mnie na takim rozmiarze pracuje się bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor/ monitory obracane na pewno ułatwią pracę.

Polecam też taką odchylaną podstawkę pod laptopa.

No i dodatkową klawiaturę.

Za 100zł kupisz zestaw bezprzewodowy => klawiatura + mysz na jeden odbiornik USB.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i się zastanawiam. Niewiele jest laptopów umożliwiających sensowne podłączenie 2 monitorów.

Miałem 27 cali, obecnie mam 32. 2 okna z otwarymi dokumentami A4 mieszczą się obok siebie umożliwiając komfortową pracę.

2 monitory wyposażone w pivot raczej będą kosztować ponad budżet, a przyzwoita 27- ka się zmieści. Poza tym biureczko wąskie. Chyba nie wszyscy doczytali.

Tak. Ja wolę jeden porządny monitor niż 2 gów**ane. O oczy trzeba dbać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wyznaję zasadę, że wielkość ekranu limitują kasa i warunki lokalowe.
W tym budżecie poszukaj 27'. Obowiązkowo na matrycy IPS. Rozdziałka najlepiej 2560x1440 przy proporcjach 16:9.
Byłbym zapomniał. Przy tej rozdzielczości najlepiej łączyć Display Portem o ile lapek posiada takie wyjście.

Wjechal Acer KA272 27''

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Lawnowerman napisał(-a):

Wjechal Acer KA272 27''

 

Gratulacje. Niech się dobrze no....  🤔

A nie, to nie taki wątek 😉😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Rozdziałka trochę mała bo tylko 1080p. Powinno jednak wystarczyć. Cena atrakcyjna. Powinno być OK. Po HDMI będzie dobrze. Do rozdziałki FHD HDMI działa bez "niespodzianek".

Edytowane przez seb71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu spróbuje spytać. 
Mam zamiar kupić 13-14” laptopa. 
Jaki ekran polecacie ips czy oled?

praca biurowa, rozrywka, do zabrania w trasę. Moje typy to Asus zenbook i dell inspiron. Reszta podzespołów wybrana. 
Osobiście mam tylko doświadczenie z matowymi matrycami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matowy IPS jest ok. Tylko nie Asus lub Inspiron. Jesli Dell to Latitude, z innych: Lenovo ThinkPad, HP Elitebook lub w ostatecznosci Surface Laptop/Surface Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam latitude zamawianego w fabryce w Łodzi chyba z 8-9 lat temu pode mnie. Ze 4 - 5 lat temu zachwycony kupiłem w xkomie inspirona. To są dwa światy. Mój staruszek śmiga jak nowy, w zasadzie nie ma sensu wymieniać na jakiś nowy. Jedynie bateria co jakiś czas. A z tym inspironem zawsze była jakaś lipa. Mam kilku kolegów którzy na starych latitudach jadą od lat i nic. Także moim zdaniem to są ekstra komputery. Nigdy nie miałem lepszego laptopa a trochę ich zdarłem.
Natomiast miałem kiedyś HP paviliona. Działał ok ale jak coś się popsuło to się okazywało że jest jakiś autorski sposób montażu danego podzespołu i naprawa jest możliwa ale bardzo kosztowna. Asusy mam dobre doświadczenia. Huawei-ostatnio podrożały ale to jak każdy chyba. Natomiast córce kupiłem na uczelnię i działa petarda. Mam jakiegoś też 14 cali ale muszę sprawdzić co. Działa bo działa. Do zastosowań biurowych ok.

A i niedawno wymieniłem dysk w latitude na SSD bo mnie wkurzało długie włączanie. Takie jak zawsze ale bez porównania z SSD. No i tyle. Śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żona używa Laitintude z ssd jest OK, ala dlaamnie zbyt wolny.. jednak.

 Ja używam HP Elitebox i jest do "biura' czyli jakieś teamsy itp. bardzo OK.


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus nie robi PRO/Business laptopow. Latitude to tez Dell ale linia Business. Tak samo ThinkPad czy EliteBook.

Od lat siedze na Latitude i nigdy zadnych problemow. Do tego gwarancja Business Basic. Ostatnio wentylator zaczal wyc w 3 letnim laptopie. Przyjechali do domu i wymienili na miejscu plyte.

Mozna kupic co najszybszego MSI ale chyba raczej waznejsza jest jakosc.

Inne wyjscie to Macbook. Windows na nim tez dziala.

Ryzen czy Intel w zasadzie nie zrobi wiekszej roznicy na codzien. Do grafiki corka uzywa Ryzena7 + 128GB RAM. Do biura/filmow/netu/etc ja uzywam od lat i5 + 32GB RAM. Oboje jestesmy zadowoleni. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus jak najbardziej produkuje serie biznesowe laptopów z gwarancja 3 lata NBD. Bardzo sensownie zrobione i wycenione sprzęty.

Jeśli chodzi o Dell-a to ma ma dwie podstawowe linie biznesowe Vostro i Latitude. Jest jeszcze linia Precision ale to już zaawansowane stacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Lemax napisał(-a):

Asus jak najbardziej produkuje serie biznesowe laptopów z gwarancja 3 lata NBD. Bardzo sensownie zrobione i wycenione sprzęty.

Jesli robi to oddaje honor.

Poprostu jeszcze nie spotkalem w swoi zyciu firmy, ktora by uzywala Asusa.

Precisiona specialnie nie ujalem, bo jest zbyt specializowany i przez to zbyt drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, mandaryn44 napisał(-a):

Ja mam latitude zamawianego w fabryce w Łodzi chyba z 8-9 lat temu pode mnie. Ze 4 - 5 lat temu zachwycony kupiłem w xkomie inspirona. To są dwa światy. Mój staruszek śmiga jak nowy, w zasadzie nie ma sensu wymieniać na jakiś nowy. Jedynie bateria co jakiś czas. A z tym inspironem zawsze była jakaś lipa. Mam kilku kolegów którzy na starych latitudach jadą od lat i nic. Także moim zdaniem to są ekstra komputery. Nigdy nie miałem lepszego laptopa a trochę ich zdarłem.

Mam dokladnie tak samo, teraz uzywam Latitude od ponad 7lat i zero problemow.

wczesniej podobnie bylo z ThinkPad serii T.

 

 


zegary: staruszek Tissot, ML Pontos Small Seconds Mechanik, Seiko Monster, Oris Big Crown Flying Doctor's 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem służbowego vostro, przez 2 lata wymieniona płyta, obudowa x2, klawiatura, chyba tylko matryca się uchowała.

Firma szybko wróciła do Thinkpadów i zupełnie inny poziom

 

edit 

vostro to było jednak firma przyoszczędzić chciała ;)

Edytowane przez Łukasz_M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za podpowiedzi cos się znajdzie. Mam i korzystam z dell vostro i G3 i działają.
Bardziej pytanie, które mnie nurtowało to ips vs oled. Stanie jednak na ips.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.