Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Carrot

Konkurs fotograficzny MAJ "Tradycja i nowoczesność" - GŁOSOWANIE

Tradycja i nowoczesność  

57 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

@PistolPete jak zwykle pozamiatał, ale @Christo deptał mu po piętach 😀 To była ciekawa rozgrywka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za głosy oddane na moje zdjęcie 🙂 Gratulacje PistolPete!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla zwycięzców !

Zdjęcia z miesiąca na miesiąc są coraz lepsze. Podziwiam Was za pomysłowość w tworzeniu planów zdjęciowych 🙂 

Jeśli dobrze widzę,  to drobne upominki tym razem powędrują do Enkil i Carrot.  Proszę Was o namiary do wysyłki czyli nr tel.,  e-mail i nr paczkomatu. Mam nadzieję, że drobiazgi sprawią Wam radość. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również chciałbym pogratulować zwycięzcom. Piotrek był dla mnie murowanym zwycięzcą bo nie dość, że zdjęcie jest mega dobrze wykonane, to sam Pogue jest przepiękny. Fotka @Christo z kolei to pomysł za jaki sam się chciałem wziąć. Bardzo fajnie to wyszło, doceniam wkład w całe tło :) Co do zdjęcia @Gio to mnie przynajmniej zachwyca ta gładkość całego kadru, stonowane kolory, ambientowie światło a do tego sam zegarek, który kradnie trochę show. No cudo. Początkowo nie zagłosowałem na Twoją fotkę, a teraz żałuje. Tak czy inaczej @PistolPete wreszcie nie ma łatwego zadania i to mi się podoba :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Choć moi faworyci jak zwykle nie wygrali, to i tak szczere gratulacje zwycięzcom! Naprawdę fajne foty :)

Chociaż nie, Christo się załapał na pudło ;) Super pomysł i wykonanie :)

 

Edytowane przez Z_bych

www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Jeśli dobrze widzę,  to drobne upominki tym razem powędrują do Enkil i Carrot.

Wiedziałam, że coś mi umknęło 😓

To żeby było oficjalnie, osoby które zdobyły dodatkowe nagrody od Eugeniusza to @Enkil i Carrot. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wszystkim uczestnikom, a szczególnie tym na pudle 🙂 Dzięki za głosy oddane na moją fotografię.
 

@Masu Twoja opinia to miód na moje serce. Wymyśliłem sobie kilka warstw znaczeniowych do tego zdjęcia - biało/czerwono, kraszanki i zegarek, który sam w sobie idealnie oddaje temat tej edycji, jest bowiem modelem wzorowanym na zegarku z lat 40-tych, z piękną historią związaną z jego powstaniem.

Sam układ kadru miał być inny, pisanek miało być więcej i miały być inaczej ułożone, ale zaszły pewne nieprzewidziane okoliczności 😄 Kiedy przekładałem wkład z jajkami przed ostatecznym ułożeniem planu, wypadł mi on z ręki. Większość kraszanek zmieniła się w potłuczone skorupki. Te które widać na zdjęciu to poklejone pozostałości, obrócone niepopękaną stroną w kierunku obiektywu. Bo oczywiście nie miałem już czasu na zamówienie kolejnych. Taki lajf 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za nami, w mojej opinii, znakomita edycja konkursu. Mieliśmy świetne zdjęcia, emocje, frekwencję, choć zdaję sobie sprawę, że też sami nabiliśmy licznik sprawdzając wyniki.  Wszystko super poza niską liczbą oddanych głosów. Naprawdę nie wiem z czego to wynika.
 
Nie przemawia przeze mnie fałszywa skromność ale jestem autentycznie zaskoczony ostatecznymi wynikami. Szczerze powiedziawszy to wysyłając swoje zdjęcie liczyłem na miejsce w górnych, tak bardzo ogólnie górnych, rewirach tabeli, jednocześnie licząc po cichu na potrzebne 4 punkty. Po otwarciu konkursu i prezentacji zdjęć już nie byłem tego tak pewien.
Dla mnie zdjęcie numer 1 to fotka [mention=29715]Christo[/mention]. Świetnie wpisało się w tematykę i do tego jest fantastyczne pod względem technicznym. Ze mnie taka łamaga jeżeli chodzi o sprawy techniczne, że nie wiedziałbym jak połączyć tak gładko i perfekcyjnie dwa zdjęcia. Jeszcze raz gratulacje i powtórzę, że w moim mniemaniu to najlepsza fotka edycji. Nie znaczy, że inne odbiegały znacząco od tego poziomu, pod wzgledem perfekcji czy pomysłu. Trzymając się reguły, zdaje sobie sprawę, że brzmi to głupio :-),  oddałem nieparzystą ilość głosów. Nad jednym więcej się zastanawiałem i w sumie żałuję, że nie oddałem tego głosu ale wtedy musiałbym szukać kolejnego nie do pary.
 
Fotka [mention=108191]Masu[/mention] Doskonała, katologowa na najwyższym poziomie bym powiedział. Wiele pozytywnych słów ciśnie się na język, żeby ją opisać. Zabrakło mi w niej nieco nawiązania do nowoczesności ale poza tym jest tak dobra, że zgrałem sobie ją na dysk. Wybacz.  Fotka [mention=108363]Carrot[/mention] Idealnie w temat i fajnie wykonana. Zazdroszę takiej parki. Fotka [mention=62657]zeRo_Six[/mention] Ponownie nie rozumiem czemu nie znalazła się na podium. Super podejście do tematu i perfekcyjne pod względem wykonania. Myślę, że gdyby nieco bardziej ukazać tło to zdjęcie zyskało by duuuuuużo więcej głosów. Takie przynajmniej moje zdanie ale każdy ma swój styl i ten [mention=62657]zeRo_Six[/mention] z małą głębią ostrości też doceniam. Co to pracy [mention=68064]Enkil[/mention], rozłożyła mnie na łopatki. Jest i tradycja, rozumiana jako starsze zegarki, i nowoczewsność w postaci współczesnych sposóbów ich ratowania czy upgreadowania . Widząc to zdjęcie poczułem trochę klimat Frankensteina lub dobrego ale zrobionego odrobinę w posępnym klimacie serialu. Tak filmowo bym  powiedział.  Zdjęcie [mention=7565]Gio[/mention] też należy się komentarz i wyróżnienie. Dla mnie w fotografi Gio bardzo fajnie i w gruncie rzeczy niestampowo nawiązano do tradycji, jednocześnie dbając o spójna i ciekawą kolorystykę. Oczywiście technicznie też nienagannie ale do tego zostaliśmy już przyzwyczajeni.  A sam zegarek... no coż. Jest fantastyczny. 
 
Co do mojego zdjęcia to cieszę się z waszego uznania oraz z tego, że ta przechodząca data  nie zepsuła waszym zdaniem zdjęcia. Zauważyłem to, w ferworze walki, dopiero po fakcie wybierając zdjęcie na ekranie monitora..
 
Jakiś czas temu w wątku konkursowym pojawił się pomysł, mam nadzieję dający początek "nowej świeckiej tradycji", aby zdobywca pierwszego miejsca przedstawił zwięzły reportaż z fotosesji oraz dołączył krótką recenzję fotografowanego zegarka. Osobiście jestem pod wielkim wrażeniem ostatnej relacji@Gio. Nie dość, że kolega świetnie pisze to pokazał niesamowite zaangażowanie oraz zdolności fotograficzne i techniczne. Mam prośbę czy w tej edycji można mi darować tę powinność. Chodzi o kwestie logistyczne i fakt, że moje zdjęcie nie wymagało też zbytnio pracy. Ot zegarek, dwie chińskie lampy z softboxami oraz jako tło stara płyta główna przyniesiona z serwerowni w pracy. Nie ma za bardzo o czym pisać. Pomijam już, że nie mam dobrego pióra i nie czuję sie w tej roli dobrze.  Może ktoś chętny się znajdzie?  Ja może zaoferuję napisanie w późniejszym czasie czegoś o Pogue lub zrobienie relacji z innej ciekawszej fotosesji (w przypadku tego naprawdę starego zdjęcia z Pogue nie mam nawet fotek planu zdjęciowego). 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, PistolPete napisał(-a):

. Co to pracy @Enkil, rozłożyła mnie na łopatki. Jest i tradycja, rozumiana jako starsze zegarki, i nowoczewsność w postaci współczesnych sposóbów ich ratowania czy upgreadowania . Widząc to zdjęcie poczułem trochę klimat Frankensteina lub dobrego ale zrobionego odrobinę w posępnym klimacie serialu. Tak filmowo bym  powiedział. 🙂 

 No i nikt mnie nie rozumie... :D

 

To miało być nawiązanie do tradycyjnych sposobów tworzenia zapalników zegarowych do ładunków wybuchowych z zapłonem czasowym, stosowanych swego czasu np. przez IRA. 

:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 minut temu, Enkil napisał(-a):

No i nikt mnie nie rozumie... :D

Ale ważne, że docenia :D

 

21 minut temu, PistolPete napisał(-a):

Zabrakło mi w niej nieco nawiązania do nowoczesności ale poza tym jest tak dobra, że zgrałem sobie ją na dysk. Wybacz. 🙂

 

Mi też tego zabrakło, ale tak to jest jak człowiek wpadnie w pułapkę vintage i praktycznie nie ma nic nowego co warto pokazać w opozycji. W sumie stwierdziłem, że skoro zegarki różni 50 lat (1943 - 1995) to tradycja i nowoczesność będzie "odfajkowana", ale prawdę mówiąc wiedziałem, że mało kto to tak będzie widział bo Tissotowe kostki są tak długo z nami, że ciężko poznać czy to model z lat 30-tych, jego kwarcowa wariacja czy może przydrogawa reedycja spod serii heritage :D

A jeśli samo zdjęcie Ci się podobało, to mogę się tylko cieszyć i fakt, że masz je gdzieś tam na dysku jest dla mnie bardzo miły :) 

 

Edytowane przez Masu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Enkil napisał(-a):

 No i nikt mnie nie rozumie... :D

 

To miało być nawiązanie do tradycyjnych sposobów tworzenia zapalników zegarowych do ładunków wybuchowych z zapłonem czasowym, stosowanych swego czasu np. przez IRA. 

:)

🤣 Jak tak teraz patrząc to faktycznie ale moja wypowiedź o filmowym klimacie tego nie wykluczyła- upgrade. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w sumie miałem jeszcze te dwie fotki z tej konkursowej sesji. Wrzucę bo podoba mi się ich klimat i może ktoś też sobie je upatrzy jako ładne :) 

 

DSCF1046.thumb.JPG.703924b7fa0651d49929803cebc0eb37.JPG

 

DSCF1056.thumb.JPG.b5888280393e63fe82242bca7b27c2c1.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Masu napisał(-a):

A ja w sumie miałem jeszcze te dwie fotki z tej konkursowej sesji. Wrzucę bo podoba mi się ich klimat i może ktoś też sobie je upatrzy jako ładne :) 

 

Upatrzył, upatrzył. Też przepiękne  ale chyba z tych trzech, trudny wybór, dobrze wybrałeś.

 

Przy okazji mi przypomniałeś, że kilka miesięcy temu przy okazji "Swiss Made" też miałem też wstawić wersję alternatywną. Ta edycja mnie znów nauczyła, żeby słuchac żony przy ostatecznym wyborze zdjęcia do konkursu. 🤷‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie mistrzem tej edycji był @Christo. Nie dość, że idealnie uchwycił temat, to jeszcze wykonanie było na bardzo wysokim poziomie. Tradycja i nowoczesność świetnie zestawiona i skontrastowana😀 Podobny pomysł miał również @Piotoman, więc do niego poleciał mój głos. Musiałam również docenić zdjęcia @Masu i @Gio. Pierwsze, jak już ktoś wyżej zauważył, żywcem wycięte z katalogu, idealnie skomponowane. Drugie natomiast z ciekawie ujętym tematem i pięknym wykonaniem. 

Jeszcze słowo o moim zdjęciu. Zrobione właściwie w ostatniej chwili, choć pomysł już jakiś czas był w głowie. Nie powiem, żebym się mocno przyłożyła i zrobiła dziesiątki ujęć, tym bardziej jestem mile zaskoczona ilością otrzymanych głosów ☺️ I aż mi głupio, jak czytam ile niektórzy czasem wkładają pracy w przygotowanie idealnych zdjęć.

Uważam, że ta edycja była bardzo ciekawa i pełna naprawdę dobrych zdjęć. Oby tak dalej😀

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buziaki dla zwycięzców, hi hi.  Świetne fotki, te spoza podium też bardzo dobre. Ogólnie edycja bardzo udana, z coraz wyżej zawieszoną poprzeczką. Aż strach brać udział :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za tak miłe słowa, zarówno od zwycięzcy jak i organizatorki ☺️ Ewo, nie wiem czy zauważyłaś, ale wskazówki w zegarku były ustawione na 10:10, zapamiętałem Twoją uwagę 🙂

Dobrego dnia wszystkim!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PistolPete -  nic nie stoi na przeszkodzie abyś kiedyś w przyszłości napisał reportaż ze swojej sesji zdjęciowej. Możesz nawet napisać  szerzej o swojej foto pasji ! Strona główna KMZiZ będzie czekała 🙂

 

PS

Wysoki poziom zdjęć wzbudza  zainteresowanie  nie tylko w nas klubowiczach.  We wrześniu, podsumowanie całego sezonu będzie dużym wydarzeniem, a zdjęcia zostaną wykorzystane do wydania kalendarzy. Szerzej napiszę o tym przy okazji ogłoszenia edycji czerwcowej. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Wysoki poziom zdjęć wzbudza  zainteresowanie  nie tylko w nas klubowiczach.  We wrześniu, podsumowanie całego sezonu będzie dużym wydarzeniem, a zdjęcia zostaną wykorzystane do wydania kalendarzy. Szerzej napiszę o tym przy okazji ogłoszenia edycji czerwcowej

 

I to będzie news, gwarantuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dorzucę jeszcze tylko swoje trzy grosze. Po raz kolejny miałem zamiar zrealizować pomysł bardzo podobny do @PistolPete. Ale zdobyłem niezbyt ciekawą kolorystycznie płytę główną i po kilku próbach zaaranżowania ciekawej scenerii w oparciu o monochromatyczne, grafitowe tło, porzuciłem tę opcję na rzecz jaj. Które potłukłem jak już wcześniej pisałem 😄


 

DSC02707res.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że już wszystko zostało napisane i czekacie na następny temat... Już jutro, w imieniu Masu, ogłoszę temat na czerwiec. Będziecie zachwyceni😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Carrot napisał(-a):

Będziecie zachwyceni😁

A przynajmniej na to liczymy :)

Ja tymczasem pozdrawiam urlopowo. Niedługo do was wracam :)

 

PXL_20210531_110845815.thumb.jpg.eaed33585877bbf5c152772256d9fb3b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałam swoją nagrodę 😀 Dzięki Eugeniusz! To teraz trzeba dokupić odpowiednie auto😉

Oczywiście zapomniałam dodać foto😅

 

IMG_20210601_173118.jpg

Edytowane przez Carrot
Dodanie załącznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja odebrałem przesyłkę, dziękuję bardzo, jest bardzo miła :)nie zasłużyłem. 

 

Edycja. 

Moja przesyłka :)

DSC_4324.thumb.JPG.5a57972b78a6c3997a84f25bf5d76274.JPG

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy temat już jest:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.