Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
artme

Panerai 111 - oryginał?

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba się nie zrozumieliśmy do końca. 

 

Odnośnie tego:

Godzinę temu, artme napisał(-a):

Na logo (marke) pracuje sie latami. Trzeba zdobyc zaufanie, mierzyc sie z konkurencja, wydawac miliony na reklame oraz jeszcze miec pomysl i dac cos od siebie, aby wyroznialo sie z tlumu i masy. I tak jest ze wszystkim markowym. Dla przykladu t-shirt czy polo to zwykly/klasyczny kroj bez zadnych patentow etc. Mozna kupic noname o bardzo dobrej jakosci bawelny i gramaturze np. 200 za 30-40 pln - i tyle powiedzmy jest to warte. Wystarczy naszyc na to malego krokodylka czy chocby napis Gant (mysle, ze hurtowo koszt wyniesie moze kilka-kilkanascie zlotych) i juz wartosc takiego polo wzrasta 10-cio krotnie. Gdzie tu jest logika? 😳 

 

Dla mnie nigdzie. Nie kupuje drogich ciuchów ze względu na znaczek. Mogę wydać wiecej na kurtkę techniczną o dobrych parametrach i jakości, na solidne i wygodne buty itd, ale nie na t-shirt za 200 zł...

 

Godzinę temu, artme napisał(-a):

A wracajac do zegarkow - byly i sa polskie marki, ktore staraja sie stworzyc zegarek o ktorym piszecie wyzej - dobra/b. dobra jakosc za "rozsadne" pieniadze i... albo juz ich nie ma, albo raczej kolejek i zapisow raczej nie uswiadczaja - moze to jest odpowiedz odnosnie chocby Panerai? 🤔

 

 

Które marki masz na myśli? 

 

Godzinę temu, artme napisał(-a):

 

@Jędrula.wawa @StaryWilk - jesli cos komus sie nie podoba (kwestia gustu) to ok - przeciez kazdy z nas ma do tego prawo, ale Panerai od nikogo nie zżyna designu (jak chocby napisales o podobienstwie do Molni na Unitasie) a to, ze wyglada po wielu latach tak, jak "dziadkowy", a pieniadze "koszą" za "przestarzaly" design, to chyba niezbyt wyszukana ocena jak na milosnika zegarmistrzostwa... 🤔 Mercedes G rowniez nie wyglada jak samochod z przyszlosci. Baaaa....  a wielu nawet twierdzi, ze jest zwyczajnie okropny i pewnie powiedzielibyscie, ze przypomina UAZa, ale czy to upowaznia do twierdzenia, ze "robia" ludzi "koszac" ich na ponad pol miliona za takiego "starocia"? 😁 Na tym chyba polega wieksza wiedza, aby odsiac tylko osady wizualne od historii, technologii czy jakosci, nie? 😉

 

Mi się design panerai podoba nawet. Nawet model bazowy 000 jest bardzo fajny, śledzę i lubie ten wątek:

Panerai PAM000 ‘Logo Base’ – recenzja po wieloletnim używaniu - Testy i recenzje - Klub Miłośników Zegarów i Zegarków (zegarkiclub.pl)

 

Jest prosty, dobrej jakości i trwały. Gdyby kosztował powiedzmy połowę ceny za którą można go kupić... to byłby konkurencyjny wobec innych dobrych zegarków z unitasem? 

 

Odnośnie Mercedesa G - obecna generacja to jednak motoryzacyjny high tech, przyprawiony retro designem (który mi bardzo odpowiada), z dobrą jakością wykonaia i stylem. Auto jest wycenione jak jest, ale w porównaniu do UAZA to 2 różne światy, jak np. rolex vs seiko (w miarę podobne z wyglądu). Narzekać na cenę G-klasy, można by wtedy jeśli wskazałoby się samochód o podobnych własnościach, podobnej jakości, ale dużo tańszy (np. o połowe?). Znasz taki? 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, StaryWilk napisał(-a):

Dla mnie nigdzie. Nie kupuje drogich ciuchów ze względu na znaczek. Mogę wydać wiecej na kurtkę techniczną o dobrych parametrach i jakości, na solidne i wygodne buty itd, ale nie na t-shirt za 200 zł...

Ale drogich/markowych ciuchow nie kupuje sie tylko dla znaczka (no moze poza krajami biedniejszymi jak i w PL 😉), tylko tez czesto ze wzgledu na komfort i wygode, ze bedzie pasowac rozmiarem, kolorem czy krojem/stylem. To czesto ulatwia ludziom zwykla strate czasu na przymierzanie czy ryzyko zakupu przez internet na zasadzie "nie wiem co przyjdzie, w jakim kolorze i jak bedzie wykonane" 😉 A to czy na ten komfort Cie stac czy jest to juz za duzo, to inna historia - ale powtorze - nie tylko lans odgrywa role przy wyborze markowych/drogich czy drozszych rzeczy choc pewnie w glownej mierze...

 

16 minut temu, StaryWilk napisał(-a):

Które marki masz na myśli?

Np. Copernicus 😊

 

16 minut temu, StaryWilk napisał(-a):

...Gdyby kosztował powiedzmy połowę ceny za którą można go kupić...

Dla Ciebie polowe, dla innego 1/3 itd. Powtorze sie - jak Submariner kosztowal 22k, to tez narzekano, ze zbyt drogi a teraz lykaliby jak swieze buleczki po 4 sztuki 😉

 

16 minut temu, StaryWilk napisał(-a):

... jak np. rolex vs seiko (w miarę podobne z wyglądu). Narzekać na cenę G-klasy, można by wtedy jeśli wskazałoby się samochód o podobnych własnościach, podobnej jakości, ale dużo tańszy (np. o połowe?). Znasz taki? 

Oczywiscie - Toyota Land Cruiser 😁

Rozumiem, ze masz na mysli Grand Seiko? Jesli tak, to zwroce tylko uwage, ze to tez nie sa tanie czy duzo tansze zegarki i dla niejednego rowniez GS sa zegarkami za drogimi jak na ta marke 😊

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, artme napisał(-a):

Ale drogich/markowych ciuchow nie kupuje sie tylko dla znaczka (no moze poza krajami biedniejszymi jak i w PL 😉), tylko tez czesto ze wzgledu na komfort i wygode, ze bedzie pasowac rozmiarem, kolorem czy krojem/stylem. To czesto ulatwia ludziom zwykla strate czasu na przymierzanie czy ryzyko zakupu przez internet na zasadzie "nie wiem co przyjdzie, w jakim kolorze i jak bedzie wykonane" 😉 A to czy na ten komfort Cie stac czy jest to juz za duzo, to inna historia - ale powtorze - nie tylko lans odgrywa role przy wyborze markowych/drogich czy drozszych rzeczy choc pewnie w glownej mierze...

 

 

napisałeś wcześniej o "Mozna kupic noname o bardzo dobrej jakosci bawelny i gramaturze np. 200 za 30-40 pln"

- taki t-shirt zapewnia komfort chodzenia taki sam, czy kosztuje 40 czy 240 zł. 

Za produkt lepszej jakości - warto dopłacić. Najgorszy przypadek dla mnie to - słaba / srednia jakość + drogi znaczek. 

 

Godzinę temu, artme napisał(-a):

Np. Copernicus 😊

 

 

Nie znałem, przyjrzę się. Mówisz, że oferowali szczególnie wysoki współczynik ceny do jakości? Jakie byly ich ceny? Gdzie był PR?

 

Lepszym przykładem może jest Vratislavia Conceptum? Fajny design, cena do jakosci na dobrym poziomie - i marka się rozwija, projekty schodzą na pniu, a używki drożeją. 

 

Godzinę temu, artme napisał(-a):

Dla Ciebie polowe, dla innego 1/3 itd. Powtorze sie - jak Submariner kosztowal 22k, to tez narzekano, ze zbyt drogi a teraz lykaliby jak swieze buleczki po 4 sztuki 😉

 

 

Potwórzę się:

Gdyby postawić koło siebie 2 zegarki równie dobrej jakości, z podobnymi technikaliami, o różnym designie byłbym gotów dopłacić jedynie jakiś ułamek kwoty, do tego który mi się bardziej podoba z designu. Powiedzmy 1000-2000 zł do kwoty 5000 zł, czy 12-15 tys zł zamiast 10 tys zł. 

 

Wg mnie można znaleźć na rynku podobne jakościowo zegarki co panerai, o innym designie, o słabszym brandzie, ale znacznie tańsze. 

 

Uważam, że Rolex (za aktualne ceny katalogowe) ma lepszy współczynnik ceny do jakości niż panerai. Starsze referencje, z cal. 31xx, za niższą cenę katalogową niż obecnie (32xx) również miały lepszy stosunek ceny do jakości niż panerai na unitasie. 

 

Godzinę temu, artme napisał(-a):

Oczywiscie - Toyota Land Cruiser 😁

Rozumiem, ze masz na mysli Grand Seiko? Jesli tak, to zwroce tylko uwage, ze to tez nie sa tanie czy duzo tansze zegarki i dla niejednego rowniez GS sa zegarkami za drogimi jak na ta marke 😊

 

Land Cruiser to zły przykład moim zdaniem. To świetne auto. Ale nie konkuret G-klasy z założenia.

Już prędzej może Lexus GX (ale też inne założenia, bo to "szlachetniejszy" brat Land Cruisera)? 

 

Żeby nie być gołosłownym - popatrzmy na Polski rynek. 

 

Land Cruiser wystepuje tu z silnikiem 2.8 TD (4 cyl. ) i raptem 204 KM w najmocniejszym wariancie, wszystko za okazyjne 225 000 zł w bazowej wersji, z nadwoziem 5d i automatem.

 

G-klasa w najsłabszej odmianie ma V6 i prawie 300 KM. A gdzie Land Cruiser jako odpowiedź na G500? G63 AMG? Ile wtedy kosztuje? Czy jest tak samo wykończony?

 

Na koniec powiedz właścicielowi np. C, czy E-klasy z V6 (~300 KM), żeby przesiadł się do toyoty camry 4 cyl. hybryda cvt, bo jest tańsza. 

Ale już nowego IS500 łykałbym ponad BMW M3 (vel. bóbr), czy zapowiadaną C63 AMG, z 2.0 4 cyl...

 

 

W porównaniu G-klasa vs. UAZ chodziło mi o rolex vs. seiko 5 (może SARB) - taka to dysproporcja.

Przy porównaiu Rolex vs. Grand Seiko już dysproporcji jakościowej nie ma kolosalnej - trzeba patrzeć wnikliwie na różne aspekty. 

 

 

 

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy.

Ta dyskusja chyba poszła w trochę złym kierunku.

Cena zegarków Panerai, podobnie jaki innych bardzo drogich, nie odzwierciedla ani prawdziwej wartości wynikającej z konstrukcji, materiałów użytych do wykonania czy precyzji montażu, ani tez nadzwyczajnej jakości, a wynika tylko i wyłącznie z tego ile ktoś chce za te zegarki zapłacić.

Przy wszelkich dobrach "luksusowych" marże uzyskiwane przez producentów i sprzedawców zwykle są duuuuuuużo wyższe niż koszty ich produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w złym, czy w dobrym, ale myślę, że nikomu nie powinno przeszkadzać to, że przy okazji ewaluacji oryginalności panerai dyskutuje się o wątkach pobocznych? Komu to na szkodę? Albo może zakładać kolejny, osobny temat? Przestać dyskutować, jeśli gadka się klei? Po co?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Smurf napisał(-a):

Cena zegarków Panerai, podobnie jaki innych bardzo drogich, nie odzwierciedla ani prawdziwej wartości wynikającej z konstrukcji, materiałów użytych do wykonania czy precyzji montażu, ani tez nadzwyczajnej jakości, a wynika tylko i wyłącznie z tego ile ktoś chce za te zegarki zapłacić. Przy wszelkich dobrach "luksusowych" marże uzyskiwane przez producentów i sprzedawców zwykle są duuuuuuużo wyższe niż koszty ich produkcji.

Chyba trzeba to oprawic w ramki i "powiesic" na forum w glownym banerze a juz na 100% w watku milosnikow marki Rolex, bo co jakis czas pojawiaja sie tacy, co udowadniaja, ze za cene Rolexa, to mozna 100 razy lepsze zegarki kupic, wiec po co przeplacac?? 😎 Dlatego kto nie chce, to nie kupuje i tyle - na szczescie Panerai jakos ludziska kupuja i im zegarki tej marki sie podobaja, wiec moze nie splajtuja do nastepnego roku 😁

@StaryWilk - a wracajac do artykulu - to masz moze jakiegos linka do takiego opisu P.3000?

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zebyśmy się dobrze zrozumieli, generalnie zgadzam się z powyższym. Natomiast cena końcowa (na metce) może odzwierciedlać różny % nakładów poniesionych na produkcję, u różnych producentów (nawet luksusowych). Może być tak, że koszt produkcji to 5%, może być i 50%, ceny z metki. 

 

Podobna dyskusja była tutaj - też w niej uczestniczyłem, bo lubię takie tematy:

ulysse nardin - strona 3 - Podróbki i zapytania o autentyczność - Klub Miłośników Zegarów i Zegarków (zegarkiclub.pl)

 

Nie znam zegarka o takiej specyfikacji jak Rolex, gwarantowanej przez producenta, pod rygorem, przyjecia zegarka na serwis, ew. roszczeń gwarancyjnych, porównywalnej jakości, który byłby na rynku dostępny za pół ceny.

 

Myślę, że dało by się znaleźć zamiennik o podobnej specyfikacji technicznej, mocno porównywalnej jakości co PAM, pewnie o innym wyglądzie, za pół ceny i mniej.

 

 

16 minut temu, artme napisał(-a):

 

@StaryWilk - a wracajac do artykulu - to masz moze jakiegos linka do takiego opisu P.3000?

 

przykro mi, ale tamto wygooglowałem, na potrzeby wątku, który mnie zainteresował. Jak pisałem, w Panerai rzadko wchodzę. Rolex prędzej.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, StaryWilk napisał(-a):

przykro mi, ale tamto wygooglowałem, na potrzeby wątku, który mnie zainteresował. Jak pisałem, w Panerai rzadko wchodzę. Rolex prędzej.  

Szkoda... 😔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.06.2021 o 01:03, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

SzefSzefow i Scaut, zdjęcia są zamieszczone po to, aby edukować. Jeśli potraficie powiedzieć co jest nie tak w tym "badziewiu" to proszę opiszcie to. Będzie to, być może pomoc dla tych co noszą się z zamiarem kupienia okazyjnie i taniej  takiego zegarka. Pisanie, że to słaby przykład albo, że nabrać może się tylko osoba która nie widziała w życiu oryginalnego setu niczego nie wnosi.  Ten egzemplarz niestety jest przykładem, że można się dać nabrać.  W tym przypadku tak niestety  było. Osoba, która go kupiła jest naszym klubowiczem, która dała się oszukać i omotać całej teatralnej otoczce przy zakupie.  Wcześniej jak wiem robiła rekonesans w salonie Kruka i miała w ręku oryginał ! Ale, ten był tańszy ... 😜 

 

Eugeniuszu, zadajesz pytanie w stylu: "a po czym widac, ze to nie oryginal?", ano po wszystkim.

Wystarczy wpisac w google: "Panerai 441 set", wejsc w grafike i pojawia nam sie zdjecia.

Kliknac na pierwsze z brzegu pokazujace set i porownac

https://www.s3watch.com/luxusuhren/selektierte-einzelstuecke/14779/panerai-luminor-1950-3-days-gmt-pam-441-keramik-leder-2020-full-set

 

Mozna do zabawy w porownania zaprosic dzieci albo wnuki :)

I o ile osoba niewprawiona, moze sie nabrac na zegarek, o tyle ten set, ktory nie jest w zadnym stopniu podobny do oryginalnego, powinien zapalic czerwona lampke.

Przykro mi z powodu klubowicza, ale pozytwne jest to, ze prawdopodobnie drugi raz tego bledu nie popelni. Trzymam tez kciuki za to, aby sie udalo zegarek zwrocic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy na gumach jest made in italy a nie made in austria?

pytam bo moze czegos nie wiem…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Eugeniuszu, zadajesz pytanie w stylu: "a po czym widac, ze to nie oryginal?", ano po wszystkim.

Wystarczy wpisac w google: "Panerai 441 set", wejsc w grafike i pojawia nam sie zdjecia.

Kliknac na pierwsze z brzegu pokazujace set i porownac

https://www.s3watch.com/luxusuhren/selektierte-einzelstuecke/14779/panerai-luminor-1950-3-days-gmt-pam-441-keramik-leder-2020-full-set

 

Mozna do zabawy w porownania zaprosic dzieci albo wnuki :)

I o ile osoba niewprawiona, moze sie nabrac na zegarek, o tyle ten set, ktory nie jest w zadnym stopniu podobny do oryginalnego, powinien zapalic czerwona lampke.

Przykro mi z powodu klubowicza, ale pozytwne jest to, ze prawdopodobnie drugi raz tego bledu nie popelni. Trzymam tez kciuki za to, aby sie udalo zegarek zwrocic.

 

Jeśli można

wymień trzy różnice. Poważnie piszę, Eugeniusz ma rację, zamiast tracić "tusz" na pisanie, że jest pełno różnic, po prostu wymień trzy i wszystko będzie jasne.

długo tu nie gościłem, może kiedyś miałem lepszy wzrok, ale ja nie widzę tych oczywistych różnic. 

 


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokuszę się o małą podpowiedź. Czy Panerai dostarcza różne sety do tych samych zegarków? Czy set na zdjęciu z ogłoszenia od @SzefSzefow wygladą niemal identycznie jak set zamieszczony przez Eugeniusza...?

 

spacer.png

 

Łamię postanowienia regulaminu i cytuję zdjęcia, żeby były pod sobą...

W dniu 24.05.2021 o 18:58, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Panerai - niestety poziom podróbek tej marki jak i innych,  jest już taki, że łatwo dać się nabrać. Tym bardziej, że w komplecie jest wszystko ...  To cacko na zdjęciach jest podróbką ! Pod deklem ma nawet pracujący wskaźnik rezerwy naciągu. 

 

 

IMG_1573.thumb.jpeg.e557b88e06b2f03f81a61225c562529f.jpeg

 

 

IMG_1574.thumb.jpeg.493c719692e1bfa172bacc75e204ae2e.jpeg

 

 

IMG_1575.thumb.jpeg.ffa05372dced63c8bff72fa93d8bfade.jpeg

 

IMG_1576.thumb.jpeg.c8344d6338c1c70f19d8163bbf774303.jpeg

 

 

IMG_1577.thumb.jpeg.18a50495c727f9ca7a7cc91d5d7e4816.jpeg

 

 

IMG_1578.thumb.jpeg.91393e9828017df2048c5d5783d78f1b.jpeg

 

 

@lukaszr ile różnic widać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, StaryWilk napisał(-a):

Pokuszę się o małą podpowiedź. Czy Panerai dostarcza różne sety do tych samych zegarków?

 

@lukaszr ile różnic widać?

 

nie wiem, tak jak nie wie ten który pierwszy raz kupuje zegarek. wiele firm daje różne pudła, choćby do limitek,

nie można tego zweryfikować przed zakupem, więc określanie zegarka na pewno podróbką bo ma inne pudełko nie jest żadnym dowodem.

Podróbka dotyczy zegarka więc zegarek powinien różnić się od oryginału.

Jak dla mnie jeszcze nikt nie wskazał dlaczego ten zegarek jest podróbką. 

Bo nikt nie wie jakie są różnice. Ja tez ich nie widzę, może wyraźne zdjęcie mechanizmu rozwiało by wątpliwości ale ich nie ma. 


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lukaszr napisał(-a):

 

nie wiem, tak jak nie wie ten który pierwszy raz kupuje zegarek. wiele firm daje różne pudła, choćby do limitek,

nie można tego zweryfikować przed zakupem, więc określanie zegarka na pewno podróbką bo ma inne pudełko nie jest żadnym dowodem.

Podróbka dotyczy zegarka więc zegarek powinien różnić się od oryginału.

Jak dla mnie jeszcze nikt nie wskazał dlaczego ten zegarek jest podróbką. 

Bo nikt nie wie jakie są różnice. Ja tez ich nie widzę, może wyraźne zdjęcie mechanizmu rozwiało by wątpliwości ale ich nie ma. 

 

żartujesz sobie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@StaryWilk nikt sobie nie zartuje, o ile starsze modele niektore osoby juz mialy i sluza pomoca w identyfikacji (choc to tez nie takie oczywiste), w przypadku modeli nowszych, 'nieopatrzonych', roznice beda problematyczne, niewielu wie czy nie wyszedl jakis model okolicznosciowy, rozniacy sie od 'serii',
zamiast bawic sie w zagadki i odpowiadac pytaniem na pytanie, mozna po prostu odpowiedziec unikajac zbednych zawilosci

Edytowane przez neclocus

Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
żartujesz sobie?


Czyli dalej nic, żadnych informacji konkretnych.
Dozujesz napięcie czy nie wiesz?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, lukaszr napisał(-a):

 


Czyli dalej nic, żadnych informacji konkretnych.
Dozujesz napięcie czy nie wiesz?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

A różnice mechanizmów, które opisałem na poprzedniej stronie? 

Skoro pudełko może byc dowolne... 

 

Jeśli to co przedstawia Eugeniusz to tzw. seryjny super klon najnowszej generacji, za ok 500 usd to różnice w porówaniu do oryginału są bardzo duże. Mechanizm jest do rozróżnienia na pierwszy rzut oka - inny balans. Różnic konstrukcyjnych jest wiecej. 

 

Wiecej zdjęć oryginału oraz fejka dostępnych jest w google po wpisaniu "super clone Panerai 441".  

Można też wpisać w google super clone P9001 i przeanalizować jego budowę i jakość wykończenia względem oryginału. 

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, neclocus napisał(-a):

@StaryWilk nikt sobie nie zartuje, o ile starsze modele niektore osoby juz mialy i sluza pomoca w identyfikacji (choc to tez nie takie oczywiste), w przypadku modeli nowszych, 'nieopatrzonych', roznice beda problematyczne, niewielu wie czy nie wyszedl jakis model okolicznosciowy, rozniacy sie od 'serii',
zamiast bawic sie w zagadki i odpowiadac pytaniem na pytanie, mozna po prostu odpowiedziec unikajac zbednych zawilosci

 

Z modelami na prostych mechanizmach jest wiekszy problem niz z nowoczesnymi in-housami z włosem swobodnym, oczywiscie te mechanizmy są też wykończone na odpowiednim poziomie, co już widać na zdjęciach lepszej jakości. Ten element zdradza, już na pierwszy rzut oka, wszystkie seryjne super klony jakie znam - rolexy, omegi, panerai. 

 

Problem się pojawia jeśli zegarek ma prosty mechanizm typu ETA 2824-2, Unitas - wtedy tylko lupa w rękę i też bym się wysypał przy identyfikacji niektórych super klonów np. breitlinga. 

Zasada jest taka - im szlachetniej wykonany oryginał, z nowoczesnym inhousem - tym wiecej różnic znajdziesz w super klonie. Im prostszy model, z etą na pokładzie - tym łatwiej się wysypać, bo klon za kilkaset usd może się zbliżasz w kosztach producji takiego zegarka za kilka - kilkanaście tyś zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Nie będę już męczył.
Jako laik nie dowiedziałem się dlaczego zegarek ze zdjęcia jest podróbą. Piszesz o balansie - zdjęcie jest zamazane i balansu nie widać.
Widać natomiast inną rzecz o której nikt nie pisze, to ja napisze.
Panerai do swoich czarnych mechanizmach używa czarnych śrub a nie ze stali, a to akurat widać na tym zamazanym zdjęciu.
To jedyna różnica jaką widzę.

Pozdr.
Łukasz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukaszr Ja nie oceniam po rozmazanych zdjęciach fragmentu mechanizmu. Przyjmuje założenia, że skoro @Eugeniusz Szwed napisał, że to fejk, to będzie to zapewne jeden z seryjnych klonów, dostępnych na rynku...

A te są szeroko opisane w internecie. Dla leniwych zamieszczam link z porównaniem.

Moim zdaniem nie jest to szczególnie rzetelne porównanie, ale zawsze coś :

http://www.wristwatchspot.com/2015/08/18/kw-panerai-pam00441-ceramic-watch-replica-review/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bazuje na zamieszczonych zdjęciach.
Ale wrócę do pudełek, (trochę żartem). Raz dopuściłem się zakupu porządnej podróbki. Było to dawno, wstyd mi i takie tam
giphy.gif.
Młody byłem, zmądrzałem dzięki ludziom z tego forum.
Ale fotki trzymam do dziś. Taaaakie pudełka były
10334f23ce99fe4c984840a0189a946c.jpeg
0cf70b32e9c8f544d8eddcad255e1f99.jpeg
d4e13c4aaca8375795a8a45f21ae18e0.jpeg
144c3fcfd46a52a428fc7e4ae034a471.jpeg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, że rozwinęła się chociaż malutka dyskusja ! Tu nie chodzi o to, żeby sobie dowodzić kto jest mądrzejszy i kto bardziej obyty zegarkowo, tylko o przedstawienie różnic pomiędzy podróbką, a oryginałem. Ten konkretny podrobiony zegarek  w tej wersji trafiał na rynek z czarną bransoletą. Pasek był tylko w wersji gdzie wahnik był w kolorze metalicznym, a nie czarnym. 

 

Ten po lewej, to podróbka !

 

IMG_2091.thumb.jpeg.520ebc5f89f287e2d209e2bd0a7329e8.jpegWatchGuyNYC_PN041_Panerai_Tuttonero_-_Luminor_1950_3_Days_Gmt_Automatic_Ceramica_44mm_Black_Dial_Men-a8-f0f1ab8ceb39_grande.jpg.4a2ee59791c6f7a19202025bbd03b3d6.jpg.b4e3d9f10393d43fd5ecfa0125caf71f.jpg  

 

 

Tu jeszcze kilka fotek podróbki:

 

 

IMG_2092.thumb.jpeg.e59961ecc26cc64804b96f2ba85a464c.jpegIMG_2093.thumb.jpeg.41cae3c2806caad523f00fbf28687746.jpeg    

 

 

 

IMG_2094.thumb.jpeg.41faab788aa0689eb8396b5bab2afaaf.jpeg

 

 

IMG_2096.thumb.jpeg.571e68d1756a71b52307aa033995945e.jpeg

 

 

 

IMG_2097.thumb.jpeg.1a53b5ecd08c7e028288f0cf0448aba2.jpeg

 

 

IMG_2098.thumb.jpeg.189fe0bc2b65e5518438ead2f0dfc8a4.jpeg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.06.2021 o 14:05, lukaszr napisał(-a):

 

nie wiem, tak jak nie wie ten który pierwszy raz kupuje zegarek. wiele firm daje różne pudła, choćby do limitek,

nie można tego zweryfikować przed zakupem, więc określanie zegarka na pewno podróbką bo ma inne pudełko nie jest żadnym dowodem.

Podróbka dotyczy zegarka więc zegarek powinien różnić się od oryginału.

Jak dla mnie jeszcze nikt nie wskazał dlaczego ten zegarek jest podróbką. 

Bo nikt nie wie jakie są różnice. Ja tez ich nie widzę, może wyraźne zdjęcie mechanizmu rozwiało by wątpliwości ale ich nie ma. 

 

Skoro nie wiesz, to poszukaj w necie.

Tu nie chodzi o "inne pudelko", a fejkowe pudelko, papiery, certyfikat. Cos, co mozna z latowscia sprawdzic w necie.

Pomijam juz kwestie zegarka, bo z tych rozmazanych zdjec niewiele widac.

 

W dniu 12.06.2021 o 01:33, poiuyt napisał(-a):

Że coś się w secie nie zgadza, to jeszcze żaden dowód na 100% podróbkę (choć oczywiście lampka się powinna zapalić, szczególnie gdy sprzedający mówi, że to zestaw od nowości). Sporo osób dokupuje pudła i inne gadżety, które niekoniecznie muszą się zgadzać z tymi, które były dołączane przy sprzedaży. Sam tak dokupywałem czerwone pudło do omegi (możliwe, że było z innego roku i nie pasowało). Ba, kiedyś kupiłem roleksa w lipnym pudełku i z lipnym etui na karty i jakoś to na oryginalność zegarka nie wpłynęło.

 

tu nie mowimy o "cos sie w secie nie zgadza", a chamsko podrobionym pudelku papierach i certyfikacie. "Cos mogloby sie nie zgadzac" gdyby sprzedajacy uzyl oryginalnego setu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.06.2021 o 19:05, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Bardzo dobrze, że rozwinęła się chociaż malutka dyskusja ! Tu nie chodzi o to, żeby sobie dowodzić kto jest mądrzejszy i kto bardziej obyty zegarkowo, tylko o przedstawienie różnic pomiędzy podróbką, a oryginałem. Ten konkretny podrobiony zegarek  w tej wersji trafiał na rynek z czarną bransoletą. Pasek był tylko w wersji gdzie wahnik był w kolorze metalicznym, a nie czarnym. 

 

Ten po lewej, to podróbka !

 

IMG_2091.thumb.jpeg.520ebc5f89f287e2d209e2bd0a7329e8.jpegWatchGuyNYC_PN041_Panerai_Tuttonero_-_Luminor_1950_3_Days_Gmt_Automatic_Ceramica_44mm_Black_Dial_Men-a8-f0f1ab8ceb39_grande.jpg.4a2ee59791c6f7a19202025bbd03b3d6.jpg.b4e3d9f10393d43fd5ecfa0125caf71f.jpg  

 

 

Tu jeszcze kilka fotek podróbki:

 

 

IMG_2092.thumb.jpeg.e59961ecc26cc64804b96f2ba85a464c.jpegIMG_2093.thumb.jpeg.41cae3c2806caad523f00fbf28687746.jpeg   

 

 

Roznic jest o wiele wiecej i to, ze ma pasek, a nie bransolete o niczym nie swiadczy - ktos mogl wymienic, sprzedac, zgubic itp.

Kilka charakterystacznych rzeczy, ktore widac na pierwszy rzut oka:

- koperta wyglada na kiepskiej jakosci DLC nie ceramike (nie wiem czy w tym modelu cala koperta powinna byc ceramiczna cyzy tyko bezel - nie chce mi sie szukac)

- wspomniane juz srubki

- napis swiss made nie w tym miejscu

- numer seryjny mechanizmu nie w tym miejscu

- rozne odleglosci pomiedzy kamieniami

- niewypozycjonowany wzdluznie dekiel

 

To tak na szybko, bo nie mam za wiele czasu.

 

Jesli ktos nie wiedzi ww roznic, ktore widac golym okiem (bo wystarczy porownac zegarki), to powinien kupowac w AD, albo brac pod uwage, ze jest duza szansa, ze kupi podrobke. 

Na rynku okazji nie ma, cos zawsze za okazja sie kryje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SzefSzefow - święte słowa ! Należałoby oprawić je w ramkę - "Na rynku okazji nie ma, coś zawsze za okazją się kryje ... " 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.