Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
svedos

Lobinni z mikrorotorem

Rekomendowane odpowiedzi


Na aliexpress od jakiegoś czasu jest wysyp różnej maści chińskich brandów zegarkowych. Moją uwagę jakiś czas temu przykuła marka Lobinni a w zasadzie nie marka a mechanizm jakiego użyli w swoim zegarku. Ten mechanizm to PTS Hangzhou 5000A z mikrorotorem. Sam zegarek to przyjemny w odbiorze garniturowiec w stalowej kopercie o średnicy 40 mm wysokości 8,5 mm, szkłem szafirowym, pasek ze skóry z sygnowanym logo zapięciem deployant i i przeszklonym deklem. I to właśnie tam jest najciekawszy element tego zegarka czyli mikrorotor oprawiony w mechanizm zegarkowy. Mechanizm posiada przyjemne zdobienia "okręgami sznghajskimi🤣) z licznymi złoconymi napisami na powierzchni mostków, ogólnie sprawia to dobre wrażenie pomimo błędów językowych. Jak przystało na nowoczesny mechanizm to pracuje on z częstotliwością balansu 28,800 bph, ma 40 godzinną rezerwę chodu i deklarowaną dokładnośc +/- 10 s/d. Charakterystyczną cechą mechanizmu jest subsekunda na godzine 7.
Do wyboru kilka wersji kolorystycznych tarcz i kopert. Genaralnie zakup uważam za udany, mój egzemplarz ma dokładnośc chodu po wyjęciu z pudełka na lepszym poziomie niż deklarowana.Najsłabszym moim zdaniem ogniwem jest 20 mm skórzany pasek, wykonany z czarnej lakierowanej skóry z podbiciem od spodu skórą licowaną taką jaką lubię, co nie zmienia faktu że wygląda tak sobie.


IMG_20210517_132015-01.jpeg

IMG_20210517_134658-01-01.jpeg

IMG_20210519_111636.jpg

IMG_20210519_111552-01.jpeg

IMG_20210519_111606-01.jpeg

IMG_20210517_122336-01.jpeg

IMG_20210517_122412-01.jpeg

IMG_20210519_112155.jpg

IMG_20210519_112215-01.jpeg

IMG_20210519_112230-01-01.jpeg

IMG_20210519_112206-01.jpeg

IMG_20210519_112147-01.jpeg

IMG_20210519_112033-01.jpeg

IMG_20210519_100752-01.jpeg

IMG_20210519_100745-01-01.jpeg

IMG_20210517_190522.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne czego mi brakuje w tym zegarku, to brak koperty w kolorze złotym (nie rose gold). Pasowałoby to do koloru mikrorotora itd. Waham się między wersją taką jak Twoja a wersją rose-gold (mimo wszystko). Raz jeszcze gratuluję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najładniejsza, klasyczna wersja kolorystyczna. Ciekawy zegarek, który też mnie intrygował i do tego chyba własny, chiński projekt - zarówno mechanizm jak i koperta oraz tarcza. Przynajmniej ja niczego łudząco podobnego z Europy ani z Japonii nie kojarzę.
Pamięć mi podpowiada, że masz więcej niesztampowych, chińskich zegarków, które nie są homagami innych marek. Może od czasu do czasu pochwalisz się którymś z nich. Wątek o chińskich zegarkach sporo by zyskał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Bardzo ciekawy zegarek.  Niech się nosi.

 

P.s. zegarek ładny, ale to ten typ co bym bardziej miał frajdę nosząc deklem do góry 😉

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega prosi o link :D akurat mam jakies kupony na alie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Darek p napisał(-a):

Gratulacje. Bardzo ciekawy zegarek.  Niech się nosi.

 

P.s. zegarek ładny, ale to ten typ co bym bardziej miał frajdę nosząc deklem do góry 😉

 

 

Jak klony Seagulla 1963.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łapka w górę za zakup, prezentacje i super zdjęcia. Znalazłeś może więcej informacji o mechanizmie? Czy cos istniejącego posłużyło za bazę? To autorski projekt Chinczykow? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie no, to musi być jakaś niemiecka baza, w końcu Reguliertin 🙃 i do tego w 5 pozycjach ;)

 

Ten Hangzhou lepiej wygląda po chińsku:

 

Screenshot_2021-05-19-19-55-40-028_com.android.chrome.jpg

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, też mi się to w oczy od razu rzuciło. Zawsze muszą "smaczki" jakies dodać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko jak szybko ten mini wahnik "nakreca" sprężynę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do podobieństwa mechanizmu to jest to autorska konstrukcja  PTS Hangzhou, według tego co piszą chińskojęzyczni użytkownicy WUS oparta konstrukcyjnie w pewnej części  na ETA 2824/2892 ( jak wiadomo PTS z powodzeniem produkuje klony tych mechanizmów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.