Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mickey#1

Omega seamaster 300 m - pasek czy bransoleta

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, wybór dokonany co do SM, ale jeszcze trzeba nazbierać "trochę" grosza. Co sądzicie o pasku/bransolecie? Co lepsze?

 

Swoją drogą o co chodzi z tym paskiem gumowym/kauczukowym? Zegarek jednak drogi, a guma/kauczuk nie wydaje się być prestiżową i elegancką opcją, mimo to wiele osób wybiera właśnie taki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem na bransolecie, bo:

- podobno lepiej (lepsza wartość) w przypadku odsprzedaży, ale póki co sprzedawać nie planuję ;)

- zwykle mocno się pocę, gumowego paska nigdy nie miałem i trochę się bałem jak pod tym względem będzie zwłaszcza w lecie

- taniej wychodzi kupić na bransolecie a pasek ewentualnie dokupić, niż zrobić odwrotnie

- na gumie wygląda bardzo fajnie, ale faktycznie mniej "prestiżowo"

 

Jak dla mnie bransoleta jest bardzo wygodna, gorzej z klamrą. Niby funkcjonalnie OK, bo mikroregulacja, ale klamra jest ogromna jak na mój gust. I już ma pełno rys od skrobania o Macbooka. Jest też na pewno większa waga niż w przypadku paska, ale mnie to osobiście nie przeszkadza. Chętnie pożyczyłbym pasek na tydzień jakby była taka możliwość i potem zdecydował czy go dokupić czy nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, logann napisał(-a):

Ja wziąłem na bransolecie, bo:

- podobno lepiej (lepsza wartość) w przypadku odsprzedaży, ale póki co sprzedawać nie planuję ;)

- zwykle mocno się pocę, gumowego paska nigdy nie miałem i trochę się bałem jak pod tym względem będzie zwłaszcza w lecie

- taniej wychodzi kupić na bransolecie a pasek ewentualnie dokupić, niż zrobić odwrotnie

- na gumie wygląda bardzo fajnie, ale faktycznie mniej "prestiżowo"

 

Jak dla mnie bransoleta jest bardzo wygodna, gorzej z klamrą. Niby funkcjonalnie OK, bo mikroregulacja, ale klamra jest ogromna jak na mój gust. I już ma pełno rys od skrobania o Macbooka. Jest też na pewno większa waga niż w przypadku paska, ale mnie to osobiście nie przeszkadza. Chętnie pożyczyłbym pasek na tydzień jakby była taka możliwość i potem zdecydował czy go dokupić czy nie ;)

No właśnie też mi się tak wydaje, że bransoleta jest uniwersalna, a guma to jednak sport. No i jak będzie kaprys to łatwiej dokupić pasek a nie bransoletę za prawie 3 tys. 
 

Swoją drogą też mi w aquaracerze klamra się rysuje, ale zawsze można wyszlifować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że pasek - dajwer zawsze musi być na skórze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Szyszkops napisał(-a):

Jasne, że pasek - dajwer zawsze musi być na skórze emoji6.png

Toż o gumę tu chodzi 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tylko i wyłącznie bransoleta.


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mickey#1 napisał(-a):

No właśnie też mi się tak wydaje, że bransoleta jest uniwersalna, a guma to jednak sport. No i jak będzie kaprys to łatwiej dokupić pasek a nie bransoletę za prawie 3 tys. 
 

Swoją drogą też mi w aquaracerze klamra się rysuje, ale zawsze można wyszlifować 

Zapięcie kosztuje ok 1200 a guma z 800 więc różnicy aż takiej nie ma. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz na bransie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś mierzyłem na pasku. Hejtowane zapięcie nie jest wcale takie tragiczne, pasek bardzo wygodny i kusi mnie żeby kupić na lato. Cena jaką usłyszałem w butiku to 1200 o ile dobrze pamietam (za zestaw pasek i pin buckle). Ale jednak bransa wygrywa uniwersalnością i cieszę się, że to jest mój podstawowy zestaw.

 

 

FBF4422D-1A35-4C22-92C7-AE4AD2A6E733.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

Zapięcie kosztuje ok 1200 a guma z 800 więc różnicy aż takiej nie ma. 

Jak sprawdzałem to guma 1200 z zapięciem, a bransa jakieś 2-3 k

10 godzin temu, logann napisał(-a):

Dziś mierzyłem na pasku. Hejtowane zapięcie nie jest wcale takie tragiczne, pasek bardzo wygodny i kusi mnie żeby kupić na lato. Cena jaką usłyszałem w butiku to 1200 o ile dobrze pamietam (za zestaw pasek i pin buckle). Ale jednak bransa wygrywa uniwersalnością i cieszę się, że to jest mój podstawowy zestaw.

 

 

FBF4422D-1A35-4C22-92C7-AE4AD2A6E733.jpeg

I w tym kolorze właśnie mi się marzy. Też przymierzałem dzisiaj na pasku. Ładny, lekki. Ale bardziej jako dodatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mickey z klamerką zwykłą tak, w starszych modelach standardem była chyba guma z motylkiem a sam motylek (zapięcie) to ok. 1200


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw guma z zapięciem motylkowym do tego modelu to 2100 (guma 1050 i motylek 1050). Moim zdaniem pin buckle też się sprawdza, chociaż niektórzy nie przepadają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.05.2021 o 06:54, mickey#1 napisał(-a):

... I w tym kolorze właśnie mi się marzy. Też przymierzałem dzisiaj na pasku. Ładny, lekki. Ale bardziej jako dodatek.

Czarna to teczej na bransolecie. Za to biała, to tylko na gumie. 

 

Zawsze możesz dokupić gumę innej firmy. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tyle, że jak to policzyć to różnica jest faktycznie niewielka, żeby nie napisać pomijalna.

Komplet na bransolecie jest droższy od kompletu na gumie o 1400 zł (23 tys. vs 21,6 tys.)

Guma kosztuje 1050 + zapięcie 200 = 1250

Bransoleta, nie pamiętam ale chodzi mi po głowie cena 2800 zł. Różnica 1550 zł. Praktycznie to samo. Zysk jest tylko na rabacie na zegarku, bo na akcesoria raczej takiego się nie uzyska.

 

Ja mam swój na gumie. Nie planowałem i nie planuję nosić go na bransolecie. To po co miałbym dopłacać na start do bransolety, a potem jeszcze dokupowac gumę? Żeby drożej było?

 

 

 

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupowałbym bransolety tylko z myślą o późniejszej odsprzedaży i przyszłym właścicielu. Choć bransoleta ma pewnie większą wartość postrzeganą to wg mnie w tym modelu jest średnio wygodna i zbyt pstrokata, żeby nie powiedzieć barokowa. Na tle innych posiadanych przeze mnie zegarków ona jest „najsztywniejsza” i najmniej elastyczna na nadgarstku - ale to może kwestia indywidualnych odczuć i porównań do innych zegarków, w każdym razie tragedii nie ma, ale jakiegoś mega efektu wow też nie czuję. Na duży plus mogę zaliczyć mikroregulację. Osobiście SMP prawie non stop noszę na gumie (czasami zmieniam na skórę podszytą gumą od Hirscha), ale dla mnie ten zegarek jest typowo weekendowo-wakacyjny, w tygodniu rzadko go ubieram, bo średnio mi się z ciuchami do pracy komponuje. I nie narzekam na zapięcie, trzeba się może do niego trochę przyzwyczaić i potem idzie to bez patrzenia.

5b8cece66fc962ad061115c9166d7876.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.