Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Schioedtei

Zelos Swordfish 40mm Bronze – recenzja

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Od kiedy kupiłem pierwszy zegarek z kopertą z brązu (tak się składa że był to Zelos Mako) wiedziałem już, że zaprzyjaźnię się z tym materiałem na dłużej.
Przy okazji zakupu kolejnych zegarków, poza plusami tego stopu w postaci ciekawego koloru i faktu patynowania, z czasem zaczęły dawać o sobie znać również minusy brązu. Jednym z nich jest fakt, że materiał jest uczulający oraz, że patynując może pobrudzić rękę, z tego powodu zegarki wykonane z brązu  wyróżnia to, że elementy mające bezpośredni kontakt ze skórą (czyli dekiel) mają wykonane ze stali lub tytanu. Bransoleta z brązu byłaby zatem bardzo niepraktyczna,  toteż żaden z producentów do tamtego czasu nie zdecydował się na jej produkcję.
Ja natomiast bardzo chciałem mieć taką bransoletę, wpadłem na pomysł, jak można rozwiązać ten problem. Rozwiązanie było wręcz oczywiste – bransoleta tak samo jak koperta od dołu musi posiadać element stalowy lub tytanowy. 1 października 2018,w smartfonowym paincie narysowałem projekt ogniwa w którym stalowy element jest połączony z „przykrywką z brązu” poprzez ciasne wprasowanie  i wysłałem do Elshana Tanga z objaśnieniem. Elshan odpowiedział, że zorientuje się u swojego dostawcy komponentów, czy jest to  wykonalne.

 

Potem była długa cisza… aż w lipcu 2020 roku Elshan pokazał prototypy bransolet wykonanych w zasadzie w 100% według mojego pomysłu. Ostatecznie bransolety z brązu do modelu Swordfish 40mm wraz z tym zegarkiem pojawiły się w sprzedaży w marcu 2021 roku. Czemu trwało to tak długo? Właściciel Zelosa musiał znaleźć dostawcę, gotowego wyprodukować taką bransoletę, przy jednoczesnym zachowaniu rozsądnej ceny, ponieważ dotychczasowy producent nie chciał się tego podjąć. To spowodowało, że Zelosa ubiegł nieco Oris, w 2020 roku wypuszczając model Hölstein Edition z kopertą i bransoletą w całości wykonaną z brązu w mocno limitowanej liczbie 250 sztuk. Bransoleta Orisa posiada jednak minusy o których pisałem wcześniej ze względu na fakt, że całe ogniwo, razem ze spodem jest wykonane z brązu, poza tym jest to zupełnie inny kaliber cenowy.
Zegarek Zelos Swordfish kupiłem w holenderskim serwisie Serious Watches za 350Euro, sama bransoleta to dodatkowy koszt 200Euro, wszystko razem kosztowało więc mnie ok 2500zł. Czy było warto? To zależy..

 

Cała recenzja do przeczytania tutaj ---->  https://2gwatchblog.com/pl/zelos-swordfish-40mm-bronze-recenzja/

spacer.png

Edytowane przez Schioedtei

2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad bardzo się cieszę, że kupiłeś ten zegarek i bransoletę. Byłem bardzo ciekaw jak spisuje się ona w codziennym użytkowaniu, a opinia kogoś z tak dużym zegarkowym doświadczeniem cenna jest. Prośba, abyś (oczywiście, jeśli ten zegarek jeszcze trochę u Ciebie pozostanie) wstawił za jakiś czas zdjęcia aktualizujące patynowanie tego zestawu. 

 

Recenzja super 👌👍 😃


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa recenzja i bardzo ciekawy zegarek. Luma zarówno na zdjęciach jak i na filmie robi wrażenie. Zasadniczo nie kręcą mnie tarcze "full lume", ale tutaj jest efekt "wow".

Trochę szkoda takich niedoróbek jak "usztywnione" ogniwo w bransolecie. Odkręcające się śruby w ogniwach, to być może urok materiału z którego jest zrobiona bransoleta. Tutaj na dłuższą metę bardziej bym się obawiał, że wraz z postępem czasu i patynowania, te śrubki będą coraz trudniejsze do odkręcenia.

Dziękuję za świetną recenzję i za przepiękne zdjęcia. 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam od siebie, że w wersji z paskiem, zastosowany pasek tropic nie jest zbyt wygodny (jest po prostu twardy) na szczęście sprzączka jest mosiężna i można ją przenieść do lepszego paska.
Na zdjęciu już widać jak szybko patynuje (zegarek ma miesiąc i przyszedł błyszczący). Dla porównania dałem też Stenka z mosiądzu aluminiowego (Zelos jest z mosiądzu morskiego) 8ff61d59d2481f554d0397e1cbd5b01f.jpg9139e0d98ac9326923742b58aca5358c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki Panowie za feedback, ze śrubkami jest masakra, dzisiaj dokręcałem kolejne 2. Mam nadzieję, że to się w końcu uspokoi bo nie chciałbym, żeby zegarek spadł mi z ręki.

Póki co zegarek zostaje ze mną, wrzucę  coś za jakiś czas, pewnie niedługo bo patynuje jak szalony i już jest taki jak na tych zdjęciach w recenzji przed czyszczeniem :D


Potwierdzam,pasek gumowy jest słaby,wczoraj założyłem go awaryjnie do Squale i noszenie na nim zegarka nie należało do przyjemnych.

Edytowane przez Schioedtei

2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Recenzja jak zawsze napisana przyjaźnie dla czytającego choć zabrakło w niej podstawowej informacji, a mianowicie z jakiego brązu jest zrobiona bransoleta i koperta opisywanego zegarka - brąz jako taki to słaby materiał do robienia czegokolwiek co ma styczność z ciałem, nie bez powodu nie spotykamy już wokół siebie przedmiotów robionych z tego stopu metali - w skład brązu, oprócz miedzi może wchodzić; cyna, aluminium, krzem, ołów, beryl, mangan oraz inne pierwiastki lub związki, część z nich nie najlepiej działą na organizmy np cynk, ołów czy beryl - miałem dwa razy zegarek z kopertą z brązu i zostałem wyleczony z fascynacji tym rozwiązaniem - nie ma jak stal... pomimo że brąz nie ma bezpośredniej styczności ze skórą bo dekle są stalowe ;) 

Godzinę temu, Schioedtei napisał(-a):

przed czyszczeniem

Nie musisz go niczym czyścić - wrzuć do roztworu wody z kwasem cytrynowym (wyciśniętym sokiem z cytryny), będzie błyszczał jak psie jajka na wiosnę ;) patynowanie jest też proste - roztwór wody z solą i 15 min kąpieli zrobi cuda.

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bardzo dobrze się czytało. Niezwykle interesujący początek z propozycją stworzenia takiej bransolety. Aż mnie zaciekawiłeś tematem brązu 🤔 

Faktycznie połączenie brązu i stali w bransolecie wyglada przyjemnie dla oka.  

Edytowane przez gutekilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ciekawą  recenzję. Ciekawe czy zelos planuje bransę w rozmiarze 22, chętnie bym nabył do młotka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
W dniu 22.05.2021 o 22:42, Schioedtei napisał(-a):

Dzięki Panowie za feedback, ze śrubkami jest masakra, dzisiaj dokręcałem kolejne 2. Mam nadzieję, że to się w końcu uspokoi bo nie chciałbym, żeby zegarek spadł mi z ręki.

Póki co zegarek zostaje ze mną, wrzucę  coś za jakiś czas, pewnie niedługo bo patynuje jak szalony i już jest taki jak na tych zdjęciach w recenzji przed czyszczeniem :D


Potwierdzam,pasek gumowy jest słaby,wczoraj założyłem go awaryjnie do Squale i noszenie na nim zegarka nie należało do przyjemnych.

Poszukaj na allegro "Loctite 222" :) krokropelka na gwint i się nie odkręci. 242 też się nada - tylko będzie mocniejszy. Ew na gwint daj trochę bezbarwnego lakieru do paznokci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.