Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tofiks_th

Tani diver

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Zeno napisał(-a):

 

Hipokrytą byłbym, gdybym innym zarzucał brak delikatności, a sam działał niedelikatnie.

 

Nigdy nie ukrywałem swoich wątpliwości wobec dajwerów (oraz podobnych specjalistycznych zegarków w rękach nie-specjalistów, np. pilotów). Ale nie ma to większego znaczenia, bo w XXI wieku niemal wszystkie zegarki kupuje się dla szpanu. I ja też zegarki mam, żeby szpanować - inaczej używałbym smarwatcha. Nie widzę w sobie żadnej hipokryzji, najwyżej odrobinę narcyzmu.  

 

Natomiast jeśli chcesz zracjonalizować swoją kolekcję 21 dajwerów, to możesz wyjaśnić, co w nim jest takiego uniwersalnego. To, że nie wchodzi pod żaden mankiet koszuli?

:rolleyes:

Nie wiem skąd założenie że mam, aż tyle nurków. Mam jednego, więcej raczej mieć nie będe. 

 

Skąd też założenie, że ludzie kupują zegarki głównie dla szpanu? Bardzo płytko oceniasz innych... 

 

A gdzie chęć posiadania fajnych i ładnych rzeczy? A gdzie chęć docenienia sztuki zegarmistrzowskiej? A gdzieś chęć posiadania czegoś w pełni mechanicznego w dobie wszędobylskiej elektroniki? A gdzie chęć posiadania czegoś długo-twałego w dobie sztucznie postarzanych przedmiotów? 

A gdzie chęć posiadania czegoś Swiss Made (ogólnikowo ujmując) w dobie Made in China (też ogólnikowo ujmując). 

Pewnie bym znalazł jeszcze kilka powodów, ale chyba wystarczy. Nie mówię że zegarków nie kupuję się na pokaz, ale to nie jedyny powód (i na pewno nie główny). 

 

A co do uniwersalności divera? Z kimś innym chętnie bym na ten temat podyskutował, ale z kimś kto uważa że mężczyzna może nosić tylko złoty zegarek bo takiż to tylko komponuje się ze złotą obrączką, pewnie była by to strata mojego i Twojego czasu :)

 

Odbiegłem od głównego wątku za co Twórcę tematu przepraszam :)

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wszystko ze szkiełkiem mineralnym, ale wrzucę i tak.

 

obraz.png.277bdfd4d9e538b3fc046809f22bb15e.png

 

obraz.png.19f46fb2c9f88557ea051d9f3a6dc0cd.png

 

Uwaga - ten poniżej, to damski rozmiar 36mm. Męski to 43mm i kosztuje około 100 USD. Szkło oczywiście też mineralne.

obraz.thumb.png.dc529947718a0f08d11adaf60a8f7f1c.png

 

Wiem, miało nie być żadnego Suba. Ale 🤷‍♂️ tak jakoś wyszło. 😜

obraz.thumb.png.d14e863709945a69bc74b8d37ea8c86d.png

 

Już myślałem, że coś znalazłem, ale niestety tylko hardlex 😟

 

obraz.thumb.png.9bfaa0bfe6b00afb4b3b6e51ba0e30f1.png

 

W końcu znalazło się coś takiego. Jest WR200 i jest szafir (tak przynajmniej jest w opisie). Wygląda nawet ładnie, tylko rozmiar to niestety aż 44mm.

obraz.thumb.png.b19e998efc710bc1e2c7cff5d0ee6101.png

 

 

Może warto trochę odpuścić z szafirem i wtedy coś fajnego się znajdzie.

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję @Perpetuum Mobile za sugestie, większość już się gdzieś przewijała na forum. Oferta chińskiego portalu też raczej obczajona. Z szafiru i designu nurkowego nie zrezygnuję niestety, ewentualnie rozważam zwiększenie rozmiaru koperty do 44mm, choć będzie to kosztem komfortu noszenia. W zasadzie to tak jak większość z nas nie potrzebuję kolejnego zegarka ale... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, evilym napisał(-a):

„Skąd też założenie, że ludzie kupują zegarki głównie dla szpanu.”

„mężczyzna może nosić tylko złoty zegarek bo takiż to tylko komponuje się ze złotą obrączką”

 

zainteresowała mnie Twoja kolekcja 21 „dajwerów”.

Mnie chęć posiadania zegarka z historią marki np. lotniczej czy typowo nurkowej nie dotyczy bo ani ze mnie pilot ani nurek, z resztą adidasów też nie noszę bo sportowcem nie jestem, stąd zamiast zegarka mam sfigmomanometr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
13 godzin temu, evilym napisał(-a):

Z kimś innym chętnie bym na ten temat podyskutował, ale z kimś kto uważa że mężczyzna może nosić tylko złoty zegarek bo takiż to tylko komponuje się ze złotą obrączką, pewnie była by to strata mojego i Twojego czasu :)

 

Nie za bardzo rozumiem tego o tych złotych zegarkach (to miało być o mnie?), ale przede wszystkim nie rozumiem tego fragmentu a niedyskutowaniu: przecież dyskutujesz ze mną dość długo i sam tę dyskusję zacząłeś.

 

Przykro mi, że tak celnie trafiłem w Twoje kompleksy :wacko:

 

Edytowane przez Zeno

Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wydaje mi się że to Ty wypisywałeś, jakieś spostrzeżenia na temat zegarka który musi pasować do męskiej obrączki... Jeżeli nie to sorry. 

 

Dyskusje może i zacząłem, ale liczyłem na jakieś argumenty a nie zgryźliwe teksty. A słabymi wycieczkami osobistymi i hasłami o jakiś kompleksach (o co chodzi ??) tym bardziej udowadniasz że to nie ma sensu 🙄

 

Edit:

A wam tamacie, @tofiks_thmoże poszukaj na wyprzedażach jakiegoś Victorinoxa? 

 

https://www.chrono24.pl/victorinoxswissarmy/maverick-sport-quartz-mens-watch-2416761--id19665983.htm?SETLANG=pl_PL&SETCURR=PLN

 

Edytowane przez evilym

Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

69B37B05-A1F9-4EF0-A1F3-57E83B39551C.jpeg


ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

18 godzin temu, evilym napisał(-a):

Z kimś innym chętnie bym na ten temat podyskutował, ale [...] pewnie była by to strata mojego i Twojego czasu

 

5 godzin temu, evilym napisał(-a):

Dyskusje może i zacząłem, ale liczyłem na jakieś argumenty a nie zgryźliwe teksty.

 

 :)

 

 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam swój glos na markę ratio.

Odebralem wlasnie przesylke mojego kwarcowego divera za 63€ z wysylką ze sklepu creationwatches.

Uważam, że zegarek bardzo udany.

 

EAECC58D-9BF4-4AE3-9615-9CA3E89925EB.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na bazarku mojego Depth Charge. 40mm, szafir, ceramika, automat od Seiko i bardzo dobra bransoleta. Tylko trochę ponad budżet - 649 PLN. Nowy w foliach.

 

03.jpg.e6de9c2a169451607a15bec994895d90.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycję ale ma być kwarcowy napęd, 40-42mm i szafirowe szkiełko. Jak na razie na placu boju pozostaje marka ratio. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.