Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
marsalus95

ENICAR 17 Star Jewels

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, taki zegarek się pojawił w posiadaniu. Zastanawiam się na ile jest oryginalny. Koronka bez logo z Saturnem, wiec pewnie oryginalna się nie uchowała. 
Ciekawe jak inne elementy. 
Dziękuję za spostrzeżenia.

przód - duży.png

Wnętrze.png

tył.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś, że z Indii pojawiają się Enicary poskładane, na swój sposób odnowione. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie większość oglądających została sparaliżowana jakością zdjęć i nie jest w stanie nic napisać. :(


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zdjęcia są słabe do oceny zegarka. Zapewne kupiony na allegro kilka dni temu. Miałem go w obserwowanych, jednak nie zdecydowałem się na zakup. Zniechęciła mnie cena oraz stan koperty od strony dekla w stosunku do jej zewnętrznej strony. W mojej ocenie zegarek jest oryginalny  po jakieś renowacji ale do prawidłowej oceny potrzebne są lepsze zdjęcia. Rodzaj dekla zgadza się z modelem zegarka, także jest od tego typu modeli. Koronka na 100% wymieniona. Co do tarczy, czy jest po odnowieniu, to potrzebne zdjęcia w dużej rozdzielczości. Do oceny mechanizmu potrzebne lepsze zdjęcia. 

Pozdrawiam

Piotr 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinię. Tak, zegarek z Allegro. Testuję go podczas codziennego noszenia i trzyma czas bez zarzutu. Zdjęcia mechanizmu są z oferty sprzedającego, nie będę go otwierał sam, bo mogę mu zaszkodzić. Spodobał mi się, bo nie specjalnie widziałem gdziekolwiek wśród ofert internetowych niebieską tarczę tego rodzaju zegarków. 
Chyba ten model jest z lat 60-69. 
Zastanawiałam się czy można dokupić gdzieś do niego koronkę, taką jak miały te modele w oryginale, pytanie czy warto. Ta, która jest, nie rzuca się w oczy swoim ewentualnym niedopasowaniem, a
np Tissoty do pewnego czasu nie miały na koronce charakterystycznego „T”. Pojawiło się ono pod koniec lat 60tych - z tego co można wyczytać w necie. Pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koronkę można kupić na eBay lub Allegro. Aktualnie na Allegro jest jedna koronka na licytacji ale czy będzie pasowała?  Co do tego czy koronka była sygnowana, to raczej tak. Mam Enicary tego typu i mają sygnowane koronki. Ale to moje doświadczenia z tą marką. 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indyjski, tarcza malowana na 100 procent, widać nawet jak niebieskie włazi na indeksy. Werk też wygląda jak po pobycie w tropikach.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic mu nie włazi na indeksy. Prośba o komentarze, które nie obrażałyby starej, szwajcarskiej roboty. A werk działa bez zarzutu. „Pobyt w tropikach” służyłby mu bardzo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet logo jest namalowane krzywo... Litości. Robiony, zapewne w Indiach. Tyle w temacie.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam uprzedzeń do Indii :) Natomiast nic nie jest krzywo namalowane. „Znawcom” należy podziękować i tyle w temacie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, marsalus95 napisał(-a):

Nie mam uprzedzeń do Indii :) Natomiast nic nie jest krzywo namalowane. „Znawcom” należy podziękować i tyle w temacie :) 

Koperta i mechanizm są oryginalne ale tarcza jak wyżej napisano jest odmalowana i to właśnie w tym typowym indyjskim stylu czyli grubo olejnicą bez ściągania indeksów bez odtworzenia szlifów itd... 

No jest to Enicar z odmalowaną tarczą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paweł Bury. napisał(-a):

Koperta i mechanizm są oryginalne ale tarcza jak wyżej napisano jest odmalowana i to właśnie w tym typowym indyjskim stylu czyli grubo olejnicą bez ściągania indeksów bez odtworzenia szlifów itd... 

No jest to Enicar z odmalowaną tarczą 

 

HMT, enicary, citizeny. W Indiach tego pełno i wszystkie zrobione na jedno kopyto. Niestety w większości mechanizmy też mają ślady użytkowania w tym klimacie i rzadkiego serwisowania. Generalnie raczej trzeba unikać


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinię. Nie znam historii tego zegarka. Zegarek rzeczywiście wygląda nienaturalnie świeżo jeśli chodzi o niebieskie odmalowanie tarczy. Ale mam go teraz przy świetle dziennym, nie można mu jakiś nierówności zarzucić. Co do mechanizmu, chodzi bez zauważalnych odchyłów, datę zmienia. Fajny zegarek :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

„Znawcom” należy podziękować i tyle w temacie :) .

to po co pytasz? oczekujesz zachwytów, a jak ich nie ma, to się obrażasz, wypierasz fakty, piszesz do ludzi, że są "znawcami"? paradne.

 


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, oszolom napisał(-a):

to po co pytasz? oczekujesz zachwytów, a jak ich nie ma, to się obrażasz, wypierasz fakty, piszesz do ludzi, że są "znawcami"? paradne.

 

Nie ma obrażania, ani oczekiwania zachwytów. Zegarek, jak zdążyłem, ustalić był kupiony w paczce z innymi, z USA. Był odnowiony. Czy wcześniej pojawił się w przywoływanych  tu Indiach, to tego niewiadomo, więc o wypieraniu „faktów” trudno mówić. Bo nie bardzo można je ustalić. Natomiast jest produktem oryginalnym w przeważającym zakresie, czyli  mechanizmu, koperty, co zdają się potwierdzać co bardziej precyzyjni w swoich ocenach użytkownicy forum.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz, że farba nie wchodzi na indeksy. Na zdjęciu widać, że wchodzi. Twierdzisz, że logo nie jest krzywo namalowane. Na zdjęciu widać, że jest. To jest wypieranie faktów. A czy był w Indiach - pewności nie ma nigdy. Natomiast tak często wyglądają werki zegarków z Indii. I tak często wyglądają tarcze zegarków malowanych w Indiach. Tyle w temacie.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do krzywizn w malowaniu tarczy może trochę. Nie widzę. 
Logo nie jest chyba malowane w tym zegarku. Widzę że jest odmalowana tarcza, bo pewnie z lat 60 tych by tak nie wyglądał. Te zdjęcia też są średnie to prawda, lepiej to wyglada na żywo.
Jednak z mechanizmem to zupełnie nie wiem jak można stwierdzić, że jest z Indii, czy że w Indiach mu coś zrobili. Niemniej dziękuję za każdą opinię, nie obrażam się i nie chciałem nikogo urazić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ebay zawalony jest takimi zegarkami, tak jak już ktoś wcześniej pisał... HMT, Oris, Citizen, Seiko są też „droższe tematy” jak kompresory Fortis czy Edox... wszystkie łączy jedno Indyjskie pochodzenie i z jakością czy oryginalnością nie mają one nic wspólnego niestety. 
Screen jednego takiego zegarka, cena 180pln. 
Ciężki temat z tymi zegarkami, myśle że nie wart zachodu. 

B2D2EED6-8CEB-4C48-BF13-F7E7B4C74BFC.png

6BB5F96E-6F35-4DCA-B105-9422169F9970.png

6798E403-6C36-490C-BA6D-A6F1076E046C.png

478B06F7-5851-4B14-A7AA-5AF06A29C357.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marsalus95 napisał(-a):

Co do krzywizn w malowaniu tarczy może trochę. Nie widzę. 
Logo nie jest chyba malowane w tym zegarku. Widzę że jest odmalowana tarcza, bo pewnie z lat 60 tych by tak nie wyglądał. Te zdjęcia też są średnie to prawda, lepiej to wyglada na żywo.
Jednak z mechanizmem to zupełnie nie wiem jak można stwierdzić, że jest z Indii, czy że w Indiach mu coś zrobili. Niemniej dziękuję za każdą opinię, nie obrażam się i nie chciałem nikogo urazić. 

Logo jest malowane ;). A mechanizm ma na sobie ślady tropików. Chodzi tu o klimat, a nie o grzebanie. Zerknij na tego, którego wkleił Londek. W tym płyty są "złote". W twoim juz obłażą. To częste w zegarkach stamtąd. Sam zostawiłem sobie z licznych zakupów Tressę ewidentnie "indyjską" - kopertę wyoblili, ale tarczy na szczęście nie ruszali ;) . Chodzi pięknie, ale widać rękę tamtejszego "majstra" na kopercie ;)


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta i mechanizm są oryginalne - tak pisze Pan Paweł Bury. Tego się trzymam. Zegarek może i był w Bollywood - jeśli tak uważasz po doświadczeniach ze swoimi zakupami stamtąd i jakieś odbarwienia po klimacie na mechanizmie stwierdzasz. 
  
Ten mój też chodzi bez zarzutu. Nawet go przez nieuwagę zachlapalem, a on nadal żyje :)  Za jakiś czas dam go do zegarmistrza, to może też coś o nim powie, co mu robili. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że nie wiedziałem że mechanizm i kopertę też podrabiają. 

Proszę nie brać mojego wcześniejszego wpisu jako pewniaka - mogłem się mylić i pewnie tak jest. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, koperta i werk są chyba OK. Nie spotkałem się z kombinowaniem w tym temacie, jeśli chodzi o Enicara. Takie kompletnie podrobione z Indii, poza japończykami, to widziałem "Orisy". Zazwyczaj na FHF 96x. One chyba nic nie mają z Orisa.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni to nie jest Enicar Sherpa Guide GMT czy Sherpa Super Dive aby były podrabiane mechanizmy czy koperty. Takich Enicarów jak ten będący przedmiotem oceny, jest dosyć sporo na rynku i nie stanowią one jakichś okazów kolekcjonerskich, czy też nie stanowią przedmiotu marzeń. Mechanizm tego zegarka to standardowy 17 kamieniowi mechanizm AR. Co do jego stanu, to trudno go oceniać na podstawie tych zdjęć. Według mnie mechanizm i koperta są oryginalne. Tarcza pewnie też, jednak po jakieś renowacji - bardziej lub mniej udolnej ale do bardziej szczegółowej oceny przydałyby się lepsze zdjęcia. To co ważne: działa, trzyma czas, cieszy oko właściciela. Jak rozumiem to zegarek do noszenia, nie do kolekcji, także życzę właścicielowi aby dalej zegarek dobrze się nosił. 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza malowana w kraju już wskazanym, typowa robota z tamtego kierunku, do tego przetoczony niedbale dekiel celem odświeżenia. Typowa robota z Indii, zazwyczaj i mechanizmy są tam kiepskiej jakości tzn. zmęczone życiem, ale zazwyczaj oryginalne. Na zatoce jest tego od groma i wszystkie mają wspólną cechę, kiepsko odmalowana tarcza w jednym stylu w różnych kolorach oraz przetoczony dekiel.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.