Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
NMnisz

Chronograf do 2 tysięcy

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witajcie,

 

Człowiek przed 30-tką, lubiący mieszać kolorowy styl sportowy z eleganckimi wstawkami, poszukuje chronografa na skórzanym pasku bez mocno wystającej koronki (przykre doświadczenie po Seiko SKS649P1).

Wiem, że do tej kwoty ciężko będzie znaleźć coś co będzie przypominało z wyglądu Navitimer'a -tak wiem, ale sobie wymyśliłem :D (notabene moje marzenie, które kiedyś kupie :D). Dlatego zgłaszam się do was moi drodzy z prośbą o ogromną pomoc w doborze/propozycji zegarka do 2k zł.

 

Szperając samotnie po sklepach z zegarkami. Przymierzałem ostatnio Bulove Classic 96B310 i nie powiem jej zielono rubinowa tarcza oraz sam wygląd, bardzo przypadł mi do gustu. Z drugiej zaś strony jak już patrzę na Bulove to może nieśmiertelna klasyka w postaci reedycji Moonwatch? Tylko, że tutaj przekraczamy już budżet (choć na Amazonie widziałem Moon'a za niecałe 2K, ale nie ukrywam, że boje się trochę kupować od nich :D). 

 

Może też Bulova 98A252, która wyróżnia się ciekawym i zarazem sportowym wyglądem?

 

Drugą z propozycji, która ostatnio przez chwile gościła mi na nadgarstku to TISSOT V8 QUARTZ CHRONOGRAPH, aczkolwiek cena 2400 zł, mocno nagina mój budżet, który może przekroczyć maksymalnie 500 zł.

 

Będę wdzięczny za każdą propozycje oraz mała uwaga ode mnie, że nie chce żadnego Divera oraz żadnego czasomierza na bransolecie :D

 

 

 

 

Edytowane przez NMnisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, NMnisz napisał(-a):

Witajcie, ... Będę wdzięczny za każdą propozycje oraz mała uwaga ode mnie, że nie chce żadnego Divera oraz żadnego czasomierza na bransolecie :D

A jakie argumenty przemawiają za chrono ? To w 99,99999% niepotrzebny dodatek, podnoszący cenę i koszty serwisu. W ogóle nie używany poza okresem początkowej fascynacji. No, chyba że zawodowo zajmujesz się gotowaniem jajek na miękko :rolleyes:
Według mnie, daj sobie spokój z chrono i celuj w coś o jeden stopień wyżej :unsure:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Edifice EF527D

Casio Edifice EF527D-1AV

Seiko SNA411

Seiko SNA411 Flight Alarm Chronograph

Citizen BL5400

Citizen Eco-Drive Chronograph BL5400-52A

Citizen Nighthawk

Citizen NIghthawk BJ7006-56L

Bransolete zawsze mozna wymienic na pasek.

Edytowane przez Pav

Noszenie zegarka na który mnie nie stać to taki sam przypał jak noszenie podróby.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 godzin temu, NMnisz napisał(-a):

Drugą z propozycji, która ostatnio przez chwile gościła mi na nadgarstku to TISSOT V8 QUARTZ CHRONOGRAPH, aczkolwiek cena 2400 zł, mocno nagina mój budżet, który może przekroczyć maksymalnie 500 zł.

 

A gdzie ten zegarek kosztuje 2400 PLN? Szukałeś najwyższej możliwej ceny?

 

obraz.thumb.png.9bafb09e95763a694c95d0b01c3b53f6.png

 

obraz.thumb.png.2c734d7547ddf04c047ffc201cd1487c.png

 

 

A tutaj za niecałe 1700 PLN. Wysyłka w Europie, więc bez dodatkowych opłat. Sprzedaje europejski sprzedawca, więc będzie normalna gwarancja, tak jak przy zakupie w Polsce.

 

obraz.thumb.png.b30380897565230cc68c10f6e0834536.png

obraz.thumb.png.be561705626ed3ec959a2e8c9cb6653c.png

 

Jak bransoleta Ci nie podchodzi, to sobie ją ściągniesz i za 100 PLN kupisz pasek jaki będziesz chciał a na nową bransoletę do V8 pewnie jakiś chętny na Forum albo na OLX się znajdzie. 😉

 

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A, i jeszcze wersja w czarnym PVD, bo to może o niej myślałeś. Ona ma cenę wyjściową 2400 PLN.

 

obraz.thumb.png.540a15088603e6169b378d8c3d5d120e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

A jakie argumenty przemawiają za chrono ? To w 99,99999% niepotrzebny dodatek, podnoszący cenę i koszty serwisu. W ogóle nie używany poza okresem początkowej fascynacji. No, chyba że zawodowo zajmujesz się gotowaniem jajek na miękko :rolleyes:
Według mnie, daj sobie spokój z chrono i celuj w coś o jeden stopień wyżej :unsure:

A jakie argumenty przemawiają za nurkiem? 

99,99999% zegarków nie dotyka nawet wody w wannie. 

 

A jakie argumenty przemawiają za lumą? 

99,99999% nie sprawdza godziny w ciemności. 

 

A jakie argumenty przemawiają za pilotem? 

99,99999% użytkowników nie ma licencji pilota. 

A jakie argumenty przemawiają za zegarkiem w ogóle? 

99,99999% ludzi ma telefon. 

 

😜

 

A tak na serio, to chrono kupuje się dla wyglądu, sportowego (zazwyczaj) designu i ciekawej tarczy na której "coś się dzieje". Funkcja stopera schodzi na drugi plan 🙂

 

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

A jakie argumenty przemawiają za chrono ? To w 99,99999% niepotrzebny dodatek, podnoszący cenę i koszty serwisu. W ogóle nie używany poza okresem początkowej fascynacji. No, chyba że zawodowo zajmujesz się gotowaniem jajek na miękko :rolleyes:
Według mnie, daj sobie spokój z chrono i celuj w coś o jeden stopień wyżej :unsure:

 

Cóż prawdopodobnie masz racje, że nigdy nie użyje wspomnianych przez Ciebie cech chronografu. Natomiast zależy mi na nim, bo chodze w pół elegancko- sportowym stylu i bardziej mi pasuje ten styl zegarka do takiego rodzaju ubioru.
Inna też sprawa, że te zegarki są jakieś mniej potężne niż Divery i tak naprawde pasują do wszystkiego. No i moim subiektywnym zdaniem tarcze chronografu nie są nudne i coś się na nich dzieje. Możesz zmienić moje zdanie podając pare Twoich przykładów, ponieważ nie zamykam się tylko na konkretny typ zegarka :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Pav napisał(-a):

Edifice EF527D

Casio Edifice EF527D-1AV

Seiko SNA411

Seiko SNA411 Flight Alarm Chronograph

Citizen BL5400

Citizen Eco-Drive Chronograph BL5400-52A

Citizen Nighthawk

Citizen NIghthawk BJ7006-56L

Bransolete zawsze mozna wymienic na pasek.

 

Ten Nighthawk i BL5400 są spoko, dziękuje pięknie za propozycje :D. Do Seiko i Casio mam uraz, choć wiem, że są to dobre zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

A, i jeszcze wersja w czarnym PVD, bo to może o niej myślałeś. Ona ma cenę wyjściową 2400 PLN.

 

obraz.thumb.png.540a15088603e6169b378d8c3d5d120e.png

 

Tak, dokładnie to była ta wersja a cena 2400 zł widniała  w Kruku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, evilym napisał(-a):

... A tak na serio, to chrono kupuje się dla wyglądu, sportowego (zazwyczaj) designu i ciekawej tarczy na której "coś się dzieje". Funkcja stopera schodzi na drugi plan 🙂

Kolega @NMnisznisz rozgląda się za zegarkiem a nie za szpejem

Tak że moja racja jest mojsza 😁

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś z francuska:

image.thumb.png.343cf223a2c14ad137530e3d0a8d9ff8.png

image.thumb.png.528225f1ed9255f9186b5a34ae22bf17.png

Albo kolorowo, z Wrocławia:

image.thumb.png.2401e3e24d258e4359b3e95b6323e610.pngimage.thumb.png.8faed15fce72bcf81da5dabc50ab36e6.png

 

I to wszystko z puceny :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, mmaniek napisał(-a):

Może coś z francuska:

image.thumb.png.343cf223a2c14ad137530e3d0a8d9ff8.png

image.thumb.png.528225f1ed9255f9186b5a34ae22bf17.png

Albo kolorowo, z Wrocławia:

image.thumb.png.2401e3e24d258e4359b3e95b6323e610.pngimage.thumb.png.8faed15fce72bcf81da5dabc50ab36e6.png

 

I to wszystko z puceny :)

 

 

Ta Himalaya całkiem przyjemnie. Dziękuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Rikimaru75 napisał(-a):

20210505_223544.jpg

 

Coś co nie znam, ale patrząc po wujku Google widze, że specjalizują się w nurkach :D. Dziękuję za podrzucenie marki popatrzę jeszcze na ich kolekcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
13 minut temu, cordi7 napisał(-a):

 

Fajna ta Certina, dobrze widzisz, tylko cena zabija za drugą opcje😅 :D.

Edytowane przez NMnisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Warta swojej ceny jest - to kwarc z termokompensacją i dokładnością +/-10s na ROK:

 


Fajne zegarki :)

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, NMnisz napisał(-a):

 

Coś co nie znam, ale patrząc po wujku Google widze, że specjalizują się w nurkach :D. Dziękuję za podrzucenie marki popatrzę jeszcze na ich kolekcje.

Ja mam model na bransolecie,  zawsze możesz zdjąć i założyć pasek. Jest w tym samym sklepie z 330€ . Na ebay sa jeszcze inne wersje.

20210522_172633.jpg

20200804_075053.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.05.2021 o 13:56, evilym napisał(-a):

 

A tak na serio, to chrono kupuje się dla wyglądu, sportowego (zazwyczaj) designu i ciekawej tarczy na której "coś się dzieje". Funkcja stopera schodzi na drugi plan 🙂

 

 

 

Masz całkowitą rację.

 

Osobiście bardzo lubię chronografy, chociaż funkcję stopera używam sporadycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po małym rekonesansie podjąłem decyzje, że pierwszym zegarkiem, który będzie odbudowywał moją kolekcję czasomierzy, będzie Seiko SNA411 (drugie podejście do tej marki, najwyżej sprzedam i kupie CItizena Nighthawk'a) . Tylko jest jeden malutki problem, bo cholerstwo ciężko gdziekolwiek dostać a ze sklepów typu eGlobalCentral czy CreationWatches, trochę się cykam zamawiać. Macie jakieś zaufane źródło poza ebay'em?

 

 

Czy chrono24 jest legitne? 

Edytowane przez NMnisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Creation Watches śmiało można zamawiać, niema co się cykać.  Tylko że chyba jakoś znacząco taniej tam nie jest, po doliczeniu vat.

Chrono też jest ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Creationwatches poczta moze dojsc clo i vat, kurierem na bank dojdzie wiec zalezy od wyjsciowej ceny zegarka - czasem sie oplaca, czasem nie natomiast sklep jest ok, korzystalem kilkukrotnie.

Na Chrono24 kupilem wiekszosc moich zegarkow, wybieralem zawsze sklepy a nie osoby prywatne i patrzylem na oceny - jesli ma sporo transakcji i jest wysoko oceniany to problemu nie ma.

Pieniadze wplacasz Chrono24 na konto (a nie bezposrednio sprzedajacemu) a oni przekazuja je kilka dni po otrzymaniu przez ciebie zegarka, masz wiec dodatkowy poziom ochrony.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.