Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Joebarbaro

Pomoc w poszukiwaniach zegarka dla przyjaciółki

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Dzień Dobry Użytkownikom :)

 

Chcę Was poprosić o pomoc w doborze zegarka dla przyjaciółki. Mam kilka swoich typów, niemniej wolałbym się doradzić. Specyficznym zjawiskiem dla mnie jest zdominowanie rynku kobiecych zegarków przez marki modowo - majtkowe, że tak to ujmę... Budżetowe modele znanych i lubianych marek nie powalają ani wyglądem, ani technologiami - ot, mężczyzna w tej cenie kupi coś, co pociągnie go i wyglądem, i technika w środku czy jakością wykonania. 

Mogą to być też zegarki używane, byle spełniały wymogi i nie było potrzeby wizualnej renowacji. 

 

Cechy zegarka:

-bransoleta złota mesh/ogniwa, 

-złota koperta, 

-datownik z numerem dnia miesiąca, 

-wodoszczelność 3 atm

Miło jeśli koperta nie jest wielka, a raczej skromna, a i sam zegarek elegancki miast krzykliwy. 

 

Moje typy:

https://zegarownia.pl/zegarek-damski-lorus-classic-rh910lx9

Bo związane z seiko, bo jestem pewny co do jakości wykonania i tego, że podziała trochę 

 

https://zegarownia.pl/zegarek-damski-nixon-a0451511

Firma nie jest mi znana, ktoś coś może o niej powiedzieć? Plus brak datownika : (

 

https://allegro.pl/oferta/sliczny-zegarek-damski-elegancki-analogowy-casio-10591361402

Z racji - byle był na teraz, za rok, za dwa kupi coś lepszego i będzie miała dwa na zmianę. 

 

Zastanawiam się też nad zegarkami używanymi marek Seiko, Orient, Citizen, Wostok, Poljot, Slava, Zaria, Czajka, Łucz - o ile jednak z męskich w tej cenie można przebierac, o tyle z damskimi... Eh, no nie ma za wielkiego wyboru. Chętnie by chciała mechanizm klasyczny miast kwarcowego. Pomoże ktoś w szukaniu? :D

 

 

Edit! 

Używane w cenie do 250 zł, nowe do 300 do zakupu na teraz bądź może poczekac i dozbierać do jakichś 500-600 :)

Edytowane przez Joebarbaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów o założonym budżecie byłoby pomocne. 😉

 

Generalnie w niższym budżecie dominują zegarki modowe. Dla kobiety to nie jest żaden kłopot, o ile są wykonane porządnie. Najlepiej jakaś marka modowa, która specjalizuje się jednak w zegarkach. Skagen, Bering, Bisset czy Rosefield będzie ładnie wyglądał i będzie solidny i trwały. Festiny to też tanie i dość solidne zegarki.

Kierunek Lorus czy Pulsar to też dobry kierunek. To marki budżetowe, ale zegarkowe.

W okolicach 400 PLN (a nawet niżej) można też już kupić Citizena z datownkiem.

 

obraz.png.796be776a5d4299734f7297e24c5a727.pngobraz.png.696e78454afcc58d350965b99000909e.png

 

Nieco drożej można znaleźć Adriaticę z napisem Swiss Made. W granicach 400 - 600 PLN jest spory wybór modeli.

 

Datownik bardzo zawęża pole działania, bo damskie zegarki są traktowane jak biżuteria i mają w pierwszym rzędzie ładnie wyglądać, a datownik na tarczy nie wygląda ładnie. Większość jest więc bez datownika.

Stary, używany mechaniczny zegarek to jest jakiś pomysł, ale raczej na kolejny zegarek w damskiej kolekcji i na jej urozmaicenie. Na codzień nowy kwarc jest po prostu praktyczniejszy. Stary, tani, zegarek mechaniczny ma swój urok, ale również swoje wady. Konieczność serwisowanie, codzienne nakręcanie, dokładność chodu, widoczne na zegarku znaki czasu, dostępność części zamiennych. Troszkę jak zabytkowy samochód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 hours ago, Perpetuum Mobile said:

Kilka słów o założonym budżecie byłoby pomocne. 😉

 

Generalnie w niższym budżecie dominują zegarki modowe. Dla kobiety to nie jest żaden kłopot, o ile są wykonane porządnie. Najlepiej jakaś marka modowa, która specjalizuje się jednak w zegarkach. Skagen, Bering, Bisset czy Rosefield będzie ładnie wyglądał i będzie solidny i trwały. Festiny to też tanie i dość solidne zegarki.

Kierunek Lorus czy Pulsar to też dobry kierunek. To marki budżetowe, ale zegarkowe.

W okolicach 400 PLN (a nawet niżej) można też już kupić Citizena z datownkiem.

 

obraz.png.796be776a5d4299734f7297e24c5a727.pngobraz.png.696e78454afcc58d350965b99000909e.png

 

Nieco drożej można znaleźć Adriaticę z napisem Swiss Made. W granicach 400 - 600 PLN jest spory wybór modeli.

 

Datownik bardzo zawęża pole działania, bo damskie zegarki są traktowane jak biżuteria i mają w pierwszym rzędzie ładnie wyglądać, a datownik na tarczy nie wygląda ładnie. Większość jest więc bez datownika.

Stary, używany mechaniczny zegarek to jest jakiś pomysł, ale raczej na kolejny zegarek w damskiej kolekcji i na jej urozmaicenie. Na codzień nowy kwarc jest po prostu praktyczniejszy. Stary, tani, zegarek mechaniczny ma swój urok, ale również swoje wady. Konieczność serwisowanie, codzienne nakręcanie, dokładność chodu, widoczne na zegarku znaki czasu, dostępność części zamiennych. Troszkę jak zabytkowy samochód.

Dziękuję Ci serdecznie za pochylenie się nad tematem - sprawdzę jeszcze Pulsary, mam do nich zaufanie :) a ten Citizen.. Przekażę. Dla mnie ok :D zamieściłem też edycję głównego posta w zakresie cen. Idealnie się zmieściłeś :D

 

 

No i znalazł się nasz ideal: https://zegarkicentrum.pl/zegarek-damski-balticus-sky-baskgwp/

Zostaje dozbierać gotowki :)

Edytowane przez Joebarbaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.