Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Pajak80

Spam telemarketingowy.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, nigdy nie miałem podobnego problemu, swój prywatny numer bardzo szanuję.

Nie szastam nim na lewo i prawo, gdzie możliwe tam odznaczam opcję udostępniania etc etc.

Dzisiaj rano istny armageddon - do godziny obecnej odrzuciłem bez przesady 15/20 połączeń, wszystkie już na starcie oznaczone jako możliwy spam.

Co zadziwiające wszystkie numery pochodzą z branży fotowoltaiki - nigdy nawet się dookoła tego tematu nie kręciłem 😤

Zachodzi pytanie skąd takie podmioty biorą numer telefonu prywatny ?

Istnieje jakaś baza ?


"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak, i taką bazę sprzedaje się dalej "łowcom okazji". A oni będą Cię męczyć, codziennie/parę razy na dzień każdorazowo z innego numeru telefonu.

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli używasz smartfona to warto zainstalować sobie program, który pomoże ograniczyć problem.

Możesz także blokować numery, ale najlepiej będzie jak zaczniesz mówić, że mieszkasz w bloku ;)

Odnotują w bazie i telefonów będzie dużo mniej.

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do woltaiki to powiedziałem, że nie mam domu i cisza.

Ogólnie jak czyjś numer trafi raz do jakiejkolwiek bazy z numerami to kaplica bo te bazy są przekazywane/sprzedawane pomiędzy firmami.

Nie ma możliwości usunięcia swojego numeru- pozostaje blokowanie.

 


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam apkę HIYA. Samsung ma ją chyba domyślnie, ale zdaje się, można też pobrać. Jak dzwoni spam to od razu wyświetla się informacja na ekranie PODEJRZENIE SPAMU.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka strona ale nie pamiętam jaka gdzie można usunąć z różnych baz swój numer. Kiedyś się zdziwiłem gdzie on był. Ale on jest służbowo prywatny.

Hiya jest bomba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno w Szajsungu, jak i Japku jest możliwość blokowania numerów.

Często nawet sami operatorzy komórkowi udostępniają bazę swoich numerów odpłatnie. Fejs, energetyka, gaz itp. możliwości uzyskania numerów jest dużo.

Do mnie też fotowoltaika wydzwaniała.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja blokadę zdjąłem w telefonie, bo nie mogłem swobodnie i szybko wybierać numerów i odbierać  - ciągle się to gówno załączało.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, dziadek napisał(-a):

Dopiero przestały dzwonić jak zacząłem je pytać jakie mają duże cycki, ile mają lat, czy są wygolone i czy mają wszystkie zęby i kilka jeszcze innych dziwnych pytań. :)

No i w końcu mnie wykreśliły z listy i mam święty spokój. 

Natomiast od jakiegoś czasu ci od tych paneli foto zasrywają mi skrzynkę mailową. :)

 

 

Rozwaliłeś mnie swoim sposobem.

Sprawdzę go 🙂

 

 

 

Teraz kto może za fotowoltaikę się łapie. Nawet Energa oferuje.

Może ci od garnków się wzięli 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strasznie sexistowski ton rozmowy. 

Chłopakowi z dziewczęcym głosem na pewno przykro się zrobiło, że cyckonosza nie nosi🤣🤣🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiedziałem chu.jom żeby się kur.wa odje.bali i mam spokój z tele-sprzedawcami...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj poinformowałem panią dzwoniącą z informacją, że zostałem wylosowany do odbioru darmowego smartwatcha lub smartphona, że rozmowę nagrywam i przedłożę odpowiednim organom. Pani strasznie się zdenerwowała i zaczęła krzyczeć, że nie wyraża zgody na nagrywanie i mam nagranie natychmiast usunąć. Potem rzuciła słuchawką. Czy jest łamaniem prawa nagrywanie osoby naruszającej prawo?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie można nagrywać kogo się chce. Jedynie na udostępnianie nagrań trzeba mieć zgodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Rebrov napisał(-a):

Ogólnie można nagrywać kogo się chce. Jedynie na udostępnianie nagrań trzeba mieć zgodę.

 

Policji czy GIODO też ? ;)

PS. UODO teraz.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam appkę „Truecaller” - świetnie się sprawdza. Na wyswietlaczu masz info np. SPAM -garnki, kredyty czy inna fotowoltaika. 
PS. Odnośnie dziwnych sposobów, to szwagier wydaje dziwne odgłosy prze telefon, coś mówi o Szatanie i morzu krwi. Szybko go wykreślają. 😈

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tarant napisał(-a):

 

Policji czy GIODO też ? ;)

PS. UODO teraz.

To już sąd indywidualnie decyduje. Ogólnie można nagrywać rozmowy w których jest się stroną. Przepisy Rodo mają zastosowanie w sytuacji firma - osoba fizyczna. Wtedy firma ma obowiązek poinformować o nagrywaniu rozmowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj na początku rozmowy informują że rozmowa jest nagrywana - informują bo muszą 

Wystarczy wtedy przerwać i powiedzieć że nie wyrażam zgody na nagrywanie - wtedy oni muszą zakończyć rozmowę i po temacie. 

Kiedyś dzwonili do mnie kilka razy czy zgodzę się przyjść na jakiś pokaż garów lub czy zgodzę się na zorganizowanie pokazu dla sąsiadów u siebie w domu. 

Telefony były co dwa dni no nie chcieli się odczepić 

Raz zadzwonili a w telewizji leciał Wołoszański i nawijał o Hitlerze to położyłem telefon przy głośniku. Ciekawe było bo po jakiejś dobrej minucie biorę telefon przykładam do ucha i nie dość że się nie rozłączył to słyszę jak ten telemarketer z kimś rozmawia i mówi " Hitler jakiś coś tam coś tam" 

😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telemarketerzy mają za zadanie " trzymać klienta" jak najdłużej..

To się im liczy do "zarobku"

Dlatego licznik "bił" połączenie telemarketera trwało... więc był zadowolony :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z innej beczki. 

Przeglądając internet za np odkurzaczem czy telewizorem jesteśmy potem zalewani reklamami tych urządzeń - wiadomo wchodzimy na strony, klikamy regulaminy, ciasteczka więc śledzić nas potem nie problem. 

Pytanie... czy sieć śledzi nas też pod kątem rozmów? Czyli dzwonię po znajomych szukając zmywarki i dzień później przychodzą reklamy zmywarek? 

Znam kilka osób które twierdzą że tak mieli, mnie osobiście się to chyba nie przytrafiło bo jeśli czegoś szukam to zazwyczaj telefonicznie i w sieci więc ślad zostawiam nie tylko głosowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to paranoja, ale warto przynajmniej 1x tydzień samemu usunąć ciasteczka z systemu czy przeglądarek. Z drugiej strony coz tego jak za chwilę wpadną nowe lub te same. I jeszcze będą wmawiać, że to dla naszego dobra.

"Pytanie... czy sieć śledzi nas też pod kątem rozmów? Czyli dzwonię po znajomych szukając zmywarki i dzień później przychodzą reklamy zmywarek? "

Jeśli znajomy ma wystawioną zmywarkę w serwisie sprzedażowym to pewnie są jakieś algorytmy wyłapujące kontakty z danym nr tel lub IP wystawiającego i jedzie się z reklamami.

Polecam się zapoznać z terminem "supercookie"

Edytowane przez souls_hunter

Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Paweł Bury. napisał(-a):

A z innej beczki. 

Przeglądając internet za np odkurzaczem czy telewizorem jesteśmy potem zalewani reklamami tych urządzeń - wiadomo wchodzimy na strony, klikamy regulaminy, ciasteczka więc śledzić nas potem nie problem. 

Pytanie... czy sieć śledzi nas też pod kątem rozmów? Czyli dzwonię po znajomych szukając zmywarki i dzień później przychodzą reklamy zmywarek? 

Znam kilka osób które twierdzą że tak mieli, mnie osobiście się to chyba nie przytrafiło bo jeśli czegoś szukam to zazwyczaj telefonicznie i w sieci więc ślad zostawiam nie tylko głosowy. 

jak masz fb/messengera/androida to jesteś na podsłuchu, gadasz z kimś że jesteś skłonny kupić odkurzać, telefon leży obok, nic nie piszesz o tym w aplikacjach, a reklamy spersonalizowane z odkurzaczami się zaczynają pojawiać :P zgoda na uprawnienia do wykorzystania mikrofonu/kamery do tego jest im potrzebna, żeby sprzedawać spersonalizowane reklamy

Edytowane przez Admof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, souls_hunter napisał(-a):

Może to paranoja, ale warto przynajmniej 1x tydzień samemu usunąć ciasteczka z systemu czy przeglądarek. Z drugiej strony coz tego jak za chwilę wpadną nowe lub te same. I jeszcze będą wmawiać, że to dla naszego dobra.

"Pytanie... czy sieć śledzi nas też pod kątem rozmów? Czyli dzwonię po znajomych szukając zmywarki i dzień później przychodzą reklamy zmywarek? "

Jeśli znajomy ma wystawioną zmywarkę w serwisie sprzedażowym to pewnie są jakieś algorytmy wyłapujące kontakty z danym nr tel lub IP wystawiającego i jedzie się z reklamami.

Polecam się zapoznać z terminem "supercookie"

Zięć czasowo przebywający w Bangkoku zapodał, że tylko rozmawiał w 4👁 o ofertach mieszkaniowych (bez użycia telefonu, który tylko leżał w pobliżu). I wkrótce zaczęły do niego przychodzić oferty 👻


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Paweł Bury. napisał(-a):

A z innej beczki. 

Przeglądając internet za np odkurzaczem czy telewizorem jesteśmy potem zalewani reklamami tych urządzeń - wiadomo wchodzimy na strony, klikamy regulaminy, ciasteczka więc śledzić nas potem nie problem. 

Pytanie... czy sieć śledzi nas też pod kątem rozmów? Czyli dzwonię po znajomych szukając zmywarki i dzień później przychodzą reklamy zmywarek? 

Znam kilka osób które twierdzą że tak mieli, mnie osobiście się to chyba nie przytrafiło bo jeśli czegoś szukam to zazwyczaj telefonicznie i w sieci więc ślad zostawiam nie tylko głosowy. 

Pewnie zapomnieli jak wyszukiwali informacji. Może być inny domownik korzystający z tego samego WiFi i już możemy otrzymywać spersonalizowane reklamy. Do tego dochodzą zainstalowane aplikacje na telefonie, nie tylko przeglądarka. Np aplikacja e bay zbiera dużo danych przypuszczam, że allegro czy inne olx podobnie. Tak czy siak wszystko jest w regulaminie, który użytkownik akceptuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tu ktoś kto zna się dobrze na przepisach w zakresie RODO? Mam pewną zagwozdkę i chętnie zasięgne opinii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.