Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MieszkoMieszko

Szwajcarski zawrót głowy - co wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio trochę się obraziłem na Seiko i zacząłem patrzeć w kierunku Swiss. No i tak pojawiła się jedną Certina potem druga i trzecia. W poszukiwaniu 7 zegarka w kolekcji i chyba ostatniego nie wiem co wybrać.

 

Zacząłem więc od kilku przymiarek.

 

1. Najnowszy wypust Certiny DS Action day date w powermaticu na Nivachron z piękną morsko zieloną/niebieską tarczą? Zegarek masywny i dość duży co może wprowadzać trochę w błąd jest jeśli spojrzymy na dane techniczne. Dla mnie trochę na styku albo po prostu takie mam wrażenie przy Seiko ktore

 

2. Tissot gentleman powermatic silicium. Wszystko fajnie pięknie mini identycznych rozmiarów wydaje się mniejszy od Certiny ale uszy są tak długie że chyba jednak odpada. No i maskownica bransolety przez swój projekt dodaje jeszcze kilka mm do długości L2L

 

3. No i Pani cierpliwe znosząc moje komentarze pokazała mi jeszcze takiego Tissot ballade chronometr. Który wydawał się leżeć idealnie. Ale tu z kolei tylko do wyboru tarcze czarna lub biała.

 

Co uważacie. Co wybrać? Poniżej trochę zdjęć z przymiarki i jak zegarki prezentują się w otoczeniu Seiko który na papierze jest największy z nich wszystkich 269ebe2dac708d0dc7729020d7eb3056.jpg1306b9a7ba065fe89fadcc8ae79ac201.jpg7d1187030cd62e299b6da9d882bcc265.jpg5010c28da229db30a71ddbda004d8238.jpgbd3c357964088af63af7e3c2334b6feb.jpg2f9c8439610c428269c99106e83cdd5e.jpgc5ad74f1a2afb44a08092e08cacb4d2b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, nie wolno robić zdjęć przez dekiel od słoika ;)

 

Jak dla mnie wizualnie Tissot z szarą tarczą.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panie, nie wolno robić zdjęć przez dekiel od słoika 
 
Jak dla mnie wizualnie Tissot z szarą tarczą.
Chodzi o ostrość? U mnie na tel jest ok ale nie wiedzieć czemu nie wczytują się normalnie przez Tapatalk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, MieszkoMieszko napisał(-a):
6 minut temu, mario1971 napisał(-a):
Panie, nie wolno robić zdjęć przez dekiel od słoika emoji6.png
 
Jak dla mnie wizualnie Tissot z szarą tarczą.

Pokaż więcej  

Chodzi o ostrość? U mnie na tel jest ok ale nie wiedzieć czemu nie wczytują się normalnie przez Tapatalk.

A wybierasz zdjęcia pojedynczo i najlepszą rozdzielczość?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szarpnął się na tissota PRX-a powermatic albo poszedł w półkę wyżej. Skoro ma być to 7. zegarek, lubisz bransolety (wszystkie prezentowane są na bransolecie), przerobiłeś kilka certin...

Przeszkadzałby mi wciskany dekiel oraz brak COSC, ale nie mozna mieć wszystkiego. 

spacer.pngspacer.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym Certine. Owszem jego 41mm może zmylić bo na nadgarstku odnosi się wrażenie jakby miał 43mm. Mimo wszystko jest wygodny. Ma świetna bransoletę, 200m WR, szafir z AR, 80h rezerwy chodu i piękny nietypowy kolor tarczy. Jako świeży użytkownik ww. Certiny szczerze polecam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wybierasz zdjęcia pojedynczo i najlepszą rozdzielczość?
Wybieram najwyższa ostrość ale wrzucałem kilka na raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MieszkoMieszko napisał(-a):
15 minut temu, mario1971 napisał(-a):
A wybierasz zdjęcia pojedynczo i najlepszą rozdzielczość?

Wybieram najwyższa ostrość ale wrzucałem kilka na raz

Wtedy automat zmienia ustawienia na najgorsze. Wrzuć/popraw je pojedynczo/ po kolei... Masz Tapatalk VIP? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wtedy automat zmienia ustawienia na najgorsze. Wrzuć/popraw je pojedynczo/ po kolei... Masz Tapatalk VIP? 
Tak co miesiąc zdzierają że mnie jakieś opłaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Tak co miesiąc zdzierają że mnie jakieś opłaty emoji23.pngemoji23.png

Ja wykupiłem raz - dożywotnio za jak dobrze pamiętam 119/129 PLN.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co wrzuciles - Tissot Gentleman (na granicy) i Ballade (choc ten ostatni juz dosc powazno-elegancki jak dla mnie sie robi).

Certina jako zegarek bardziej sportowy moze byc ciut wieksza i z tych fotek jest na granicy, masywnosc i cienka luneta wizualnie dodaja mm.

A zupelnie na powaznie to przymierz PRX-a jak radzi @StaryWilk bo przez zintegrowana bransolete bedzie mial krotszy L2L i lepiej lezal.

 

Ja lubie mniejsze zegarki bo sie lepiej nosza (sa wygodniejsze) i jakos po prostu mi lepiej podchodza, przy twoim nadgarstu celowalbym w:

 

https://www.traskawatch.com/commuter

image.thumb.png.fe167726afaecbeab3523e1592c93ae0.png

 

 

https://www.armidawatches.com/collection.php#!/Armida-A6-36mm-silver-printing-and-hands/p/143869760/category=36153424

1197739996.jpg

 

 

https://www.geckota.com/geckota-e-01-automatic-sports-watch

e-01-on-slim-warrington-wbg-blue_1.jpg?q

 

 

Chyba, ze musi byc Swiss Made - daj znac, pomysle czy mi cos fajnego przychodzi do glowy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissot ballade był z nich najmniejszy i najlepiej leżał - być może zdjęcie tego nie oddaje... Nie wiem czy to przez krótsze uszy czy to że są one bardziej skierowane do dołu. Gdybym miał wybierać to pod względem ułożenia na nadgarstku:
1. Tissot ballade chronometr
2. Certina
3. Tissot gentleman

A pod względem atrakcyjności tarczy:
1. Certina
2. Tissot ballade
3. Tissot gentleman

Wydaje mi że ten chronometr Tissota to bardziej taki sportowy niż elegancki zwłaszcza jeśli się weźmie pod uwagę bezel czy indeksy 12 i 6 które nie są minimalistyczne.

Nie wiem czy jestem gotowy na microbrandy choć zdaję sobie sprawę z jakości tych które nie raz przytaczałeś Kolego@cordi7 :-) i biorąc pod uwagę jak się obecnie prezentuje mój stan posiadania 069aa1edd4a1df9c5bfbab08936f9d8f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A PRX-a rozumiem nie chcesz? Ani iść w nieco wyższą półkę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś z Ball ? Sam grubo się zastanawiałem nad jego wyborem. Niewykluczone ze w przyszłości i tak dojdzie do mojej kolekcji 😁

1B90A5A0-B595-40D3-8DBE-C8EFBD638CA5.jpeg

A5DE5F1F-5202-4989-8EC8-B8021C8B3034.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A PRX-a rozumiem nie chcesz? Ani iść w nieco wyższą półkę? 
PRX ma to do siebie że nie założę mu paska jak będe miał widzimisię mu uszyć ta bryła w ogóle do mnie nie gada...
Może coś z Ball ? Sam grubo się zastanawiałem nad jego wyborem. Niewykluczone ze w przyszłości i tak dojdzie do mojej kolekcji
1B90A5A0-B595-40D3-8DBE-C8EFBD638CA5.thumb.jpeg.1b88cf03d426826d915c2cea5e40bf39.jpeg
A5DE5F1F-5202-4989-8EC8-B8021C8B3034.thumb.jpeg.0179c531f7ebe71faa04b9398d9d8392.jpeg
Ball to dla mnie trudny temat do przełknięcia z racji ceny....

Gdybym miał już tyle wydać to chyba na Eposa Passion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeśli zintegrowana bransoleta odpada, bo zauważyłem, że robisz też paski, to miałem również proponowac np. Ball (czasami fajne oferty można trafić z USA - joma, ashford), choć teraz akurat posucha. Jedynie ten jako tako by wyszedł moze z kodami (wyjściowo 850 usd) - albo czekać aż coś wskoczy. 

No i ETA 2895/ SW-300 od razu na pokładzie. 

Ball Trainmaster Automatic Black Dial Men's Watch NM1050D-SAJ-BK NM1050D-SAJ-BK - Watches, Ball - Jomashop

 

spacer.png

 

 

A może jakiegoś Niemca? Sinn, Muhle lub Nomosa club campus (jeśli bransoleta nie jest konieczna to byłby mój faworyt)? 

 

spacer.png

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Ariel napisał(-a):

Może coś z Ball ? Sam grubo się zastanawiałem nad jego wyborem. Niewykluczone ze w przyszłości i tak dojdzie do mojej kolekcji 😁

1B90A5A0-B595-40D3-8DBE-C8EFBD638CA5.jpeg

A5DE5F1F-5202-4989-8EC8-B8021C8B3034.jpeg

Też miałem zaproponować Balla - FE - to świetny zegarek... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde z jednej strony kusi ten chrono a z drugiej kolor Certiny. Swoją drogą może ktoś z Was wie czym różni się mechanizm C07.6xx montowany w certinie (tak wiem że to oznacza regularny wychwyt i Nivachron) od C07.9xx montowany w Tissotach między innymi z krzemowym włosem balansu? Rozumiem że Nivachron to taki bonus od Certiny ale czy aby nie jest to to samo co w c07.9xx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@StaryWilk Nomos ma teraz w opcji bransolety, więc da się wszystko :)

 

EFB08168-5533-4B9D-A8C3-C71043D471EC.thumb.jpeg.a0c06f2a537acd53b1f318490811607a.jpeg
 

1F03C4E6-FF11-4E10-8BE0-1B28B325C531.thumb.jpeg.058fa87344ee0d3e169e13b243f04f1c.jpeg
 

3729F2CF-A914-4E99-95C5-6F8EF0B5DC76.thumb.jpeg.7e41ceeab80355fc14d75b57c504a702.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Ale to nie chronometr;) 

 

Tak czy inaczej Nomos rządzi 😁


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissot Ballade z tego co kojarzę to jest chronometr?

Natomiast niezależnie od tego przyłączam się - Nomos rządzi :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolega nie miał na myśli Nomosa to zwracam honor;) 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli tego Tissota ballade - to jest chronometr. On najlepiej leżał na ręce.
Najtrudniejsze jest to że w tym Tissocie gentleman sprawę psuje nie tylko zabieg długich uszu ale nie do końca przemyślana moim zdaniem forma bransolety i połączenia maskownicy z pierwszym ogniwem. Gdyby był odwrotny układ pewnie zegarek inaczej układałby się na ręce.

A jesteście w stanie mi cos rozjaśnić w sprawie różnicy między mechanizmem C07.6xx z nivachron Certiny a C07.8xx Silicium??

A dlaczego te Nomosy tak rządzą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.