Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
_Łukasz

Tani, cienki garniturowiec. Pomożecie?!

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

szukam taniego garniturowca.

Wymagania mam następujące:

- cienki, najlepiej 5mm lub mniej (do rozważenia grubsze jeśli będą wyjątkowe z jakiegoś powodu ale ok. 9mm to absolutne maksimum)

- preferowana jasna tarcza

- koperta stalowa (kolor złoty, czarny zdecydowanie odpadają)

- na pasku lub ze standardowym mocowaniem umożliwiającym zmianę bransolety na basek

- z racji wymagań będzie to raczej kwarc, mile widziane jakby coś go wyróżniało (np. był solarny, nie jest to jednak wymóg konieczny).

- miejsce zakupu dowolne w zasadzie, nie musi być polski salon, może być creation watches, drop, jomashop, amazon niemiecki itd. itd.

 

Na koniec kwestia ceny. Chciałbym wydać do 1000zł. ale może być droższy jeśli będzie w nim coś wyjątkowego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jedyne co mi w tej chwili przychodzi do głowy to Citizen Stiletto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizen Stiletto i Seiko Premier to super propozycje z Japonii, a jak cienki Swiss Made to może Roamer?

Mają spory wybór niedrogich kwarców o grubości 7mm. Kilka przykładów poniżej, ale wybór jest większy.

 

obraz.png.5765854431e0faf4365edf16e94e3496.png

obraz.png.5c99f540304ea483523aa57a1a6347b5.png

obraz.png.1a5a9c52e37267381884d194b3ed595a.png

obraz.png.733a497161eafcc7e7a6c7f118c9cda8.png

 

 

a ten poniżej to 8mm grubości

obraz.png.fb4e7e74702fd1026e28210c8ceaa2ba.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Na Ashford masz Seiko Premier w niezłej cenie. Z kodem DADSGRADS11 będzie jeszcze 11% zniżki, ale dojdą koszty wysyłki 29 USD i opłaty importowe. Na koniec i tak wyjdzie taniej niż u nas a dostawa z Ashford jest bardzo szybka.

 

obraz.thumb.png.95f32729e8f5820406742839119e2bc3.png

 

obraz.thumb.png.8419dcf4a8bf8294636df9fd2d8e7ca6.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, TRobert napisał(-a):

Chyba jedyne co mi w tej chwili przychodzi do głowy to Citizen Stiletto.

 

Biorę pod uwagę ale nie wspomniałem żeby nikt się tym nie zasugerował pomijając być może ciekawsze propozycje :)

Seiko Premier, Roamer - do rozważenia.

A orientujecie się czy poza Bulova ktoś robi kwarce z płyną sekundą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko ma chyba mechanizmy mecaquartz z płynącą sekundą. Coś garniturowego z takim mechanizmem widziałem na Aliexpres. To był bodajże jakiś Escapement Time. Był całkiem ładny, chyba homage Heritage Conquest od Longinesa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już znalazłem. Homage Longinesa od Escapement Time to zegarek mechaniczny i ma grubość 11,5mm.

Na mechaniźmie mecaquartz Seiko VH31 jest ten zegarek poniżej. Grubość 9,5mm. Szkło szafirowe. Sekunda tam nie do końca płynie, bo to są tylko trzy skoki na sekundę, ale to i tak dużo lepiej niż zwykły kwarc. Jest filmik, więc można zobaczyć, jak to wygląda. Do tego cena bardziej niż atrakcyjna.

 

https://pl.aliexpress.com/item/4001053347330.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.60706083wqsA3y&algo_pvid=8eb2426d-4cdc-4c2a-ad33-a9f118e2fff3&algo_expid=8eb2426d-4cdc-4c2a-ad33-a9f118e2fff3-0&btsid=0bb0623a16223949966726393e8557&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

obraz.thumb.png.0dcebab5c82d119638293fe37fb62648.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Seiko ma chyba mechanizmy mecaquartz z płynącą sekundą. Coś garniturowego z takim mechanizmem widziałem na Aliexpres. To był bodajże jakiś Escapement Time. Był całkiem ładny, chyba homage Heritage Conquest od Longinesa.

Znalazłem z Seiko VH31 choć trochę gruby (9.5mm). Co to za marka jest?


EDIT: No cena bardzo atrakcyjna.

Edytowane przez _Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest chińska marka z Aliexpres. Mają kilka ładnie wykonanych, niedrogich zegarków w ofercie. Dość popularny ostatnio był ich pilot. Parę osób kupiło i było bardzo pozytywnie zaskoczonych jakością. Tego garniturowca też ktoś na Forum już kupił i też był bardzo zadowolony. Przejrzyj sobie wątki chińskie na Forum, to może znajdziesz.

A tutaj coś francuskiego na mechaniźmie solarnym. Bardzo ładny zegarek. Tylko 8,5mm grubości i tylko 37mm średnicy koperty. Te 3mm mniej średnicy zrobią większą różnicę w wygodzie noszenia niż 1mm grubości. Do tego szafirowe szkiełko. Idealny, minimalistyczny garniturowiec. I cena też dość rozsądna.

 

https://charlie-paris.com/pages/montre-solaire

 

obraz.thumb.png.248cca6278860a4b867329a044ad1ed8.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.ashford.com/frederique-constant/fc-245m5s6.html
 

To jest wydaje się w dobrej cenie. 300$, jeśli przesyłka kosztuje 30 jak wyżej podano to pewnie po doliczeniu opłat celnych wyjdzie ok. 1500-1600zł. (nie wiem czy ten kupon na 11% obowiązuje na wszystko więc szacuję bez)

 

Seiko Premier pewnie w ok. 850-950zł.

https://www.ashford.com/seiko/skp391p1.html
 

FC jest cieńszy, Seiko ma mniej skomplikowaną tarczę więc może nieco lepiej pasowałby do garnituru. Warto rozważać dopłacenie do tego FC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, _Łukasz napisał(-a):

FC jest cieńszy, Seiko ma mniej skomplikowaną tarczę więc może nieco lepiej pasowałby do garnituru. Warto rozważać dopłacenie do tego FC?

 

Moim zdaniem FC nawet lepiej pasuje do garnituru. Giloszowana tarcza to garniturowa klasyka. Rzymskie indeksy również a i małą sekunda jak dla mnie na plus. Do tego rozmiar 39mm i grubość 5mm, to świetne parametry na garniturowca. To jest zegarek zaprojektowany do garnituru, pod mankiet.

I na pewno kod na -11% zadziała, więc końcowa cena ze wszystkimi opłatami będzie poniżej 1500 PLN (299*0,89 + 29)*1,23*3,7+80 = 1423 PLN. Czasem płaci się za markę, ale jak za markę FC to dobra cena. Jak zresztą widać poniżej. Ja bym pewnie dopłacił do FC.

 

obraz.thumb.png.9c20eec6042350e67b1967065a9a719b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tarcza jest bardzo ładnie zrobiona. Szkoda tylko, że indeksy nie są nakładane, tylko drukowane.

 

obraz.png.8961daf61c1df47a52d613235fc91178.pngobraz.png.f6dbd45505b720cc769cf123096c0460.png

 

obraz.png.0bade1f4297311e2a11d853a63ded999.png

 

Bardzo przypomina Tissota Le Locle - czyli garniturowego klasyka. I tutaj warto dodać, że z tym FC zbliżamy się już do ceny Le Locle, a Tissot to jednak zegarek mechaniczny, na mechaniźmie Powermatic 80, z nakładanymi indeksami i z pięknie przeszklonym deklem. Grubość niecałe 10mm.

 

obraz.thumb.png.77a2f24fcbbab47e0f0d5cedca84337a.png

obraz.png.d54228006e9151645f8a99b736b9e6e9.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

I jeszcze jedno. Jak masz się decydować na tego FC z Ashford, to decyduj się raczej szybko. Jest tani, bo jest na promocji "Weekly deals". Ta promocja kończy się jutro i potem na "Weekly deals" będą inne produkty, a ten może wrócić do regularnej, nieco wyższej ceny.

 

Ashford właśnie mi przypomniał o tym w mailu 😉

obraz.thumb.png.6225df5f3a20ac03d11fe575bc1674f9.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólna jakość wykonania wyżej wymienionego FC, Tissot i Seiko Premier porównywalna?

Le Locle już jednak grubszy jest. Seiko i FC byłyby wygodniejsze. Trochę mnie zniechęca to, że indeksy nie są naklejane w tym FC. No i nie lubię kupować w pośpiechu, chciałem na spokojnie przez tydzień/dwa powybierać ;)

 

Dużo te zegarki tracą na wartości? Jakbym te FC np. zamówił a po kilku miesiącach czy roku stwierdził, że to jednak nie jest to i zechciałbym sprzedać to realnie na jakiego rzędu kwotę można liczyć?

Ten chińczyk też bardzo ładnie się prezentuje choć niekoniecznie mam zaufanie do chińskich automatów nieznanej marki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, _Łukasz napisał(-a):

Dużo te zegarki tracą na wartości? Jakbym te FC np. zamówił a po kilku miesiącach czy roku stwierdził, że to jednak nie jest to i zechciałbym sprzedać to realnie na jakiego rzędu kwotę można liczyć?

 

Jak zegarki będą w ładnym stanie to pewnie na jakieś 70% ceny zakupu możesz liczyć. Ale gwarancji nie ma.

 

7 minut temu, _Łukasz napisał(-a):

Ten chińczyk też bardzo ładnie się prezentuje choć niekoniecznie mam zaufanie do chińskich automatów nieznanej marki

 

To nie jest automat tylko kwarc. Akurat do tego możesz mieć spore zaufanie. Mechanizm w środku jest japoński, produkcji Seiko, 😉 a biorąc pod uwagę cenę, nie ryzykuje się zbyt wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

Jak zegarki będą w ładnym stanie to pewnie na jakieś 70% ceny zakupu możesz liczyć. Ale gwarancji nie ma.

 

 

To nie jest automat tylko kwarc. Akurat do tego możesz mieć spore zaufanie. Mechanizm w środku jest japoński, produkcji Seiko, 😉 a biorąc pod uwagę cenę, nie ryzykuje się zbyt wiele.

Chodziło mi o Lobbini zaproponowane wyżej a nie Escapement.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, _Łukasz napisał(-a):

Chodziło mi o Lobbini zaproponowane wyżej a nie Escapement.

 

A, to OK. Nie zajarzyłem.

Nawet mnie trochę korciło, żeby zakupić, bo mikrorotor to fajna ciekawostka, a zegarek od dekla jeszcze ładniejszy niż z przodu. Z chińskich garniturowców bardziej jednak do mnie gada taki:

 

obraz.png.b5bf7e4cdf7a45b797ac7b9165e5cd63.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Junghans Max Bill, to bardzo fajny kierunek, tylko może jednak nie damski 😉. Ten, który zaznaczyłeś ma niecałe 33mm średnicy.

 

Jeżeli kwarcowy, to może któryś z tych:

obraz.png.f8731f3f9eb8e7abd55283d55f98cc5e.pngobraz.png.289cb9c31411aadadc20c9d9dfcf5a8c.png

 

Jest też wersja męska 34mm, mechaniczna, z ręcznym naciągiem.

obraz.png.f43aa8655bc11a4fb817bfcdee77310c.png

 

Ponieważ te zegarki mają bardzo wąskie lunety i stosunkowo duże tarcze do średnicy całego zegarka, to na ręce wyglądają na większe niż są w rzeczywistości. Dlatego rozmiar 34mm na ręce nie jest tak malutki, jak mogłoby się wydawać.

Dlatego Junghansa warto przymierzyć przed zakupem, bo kierując się tylko rozmiarem, można się zdziwić tym, jak zegarek prezentuje się na ręce.

 

Jak lubisz bauhaus, to może kwarcowa Dufa Ci się spodoba. Teraz jest jeszcze 20% zniżki.

 

obraz.thumb.png.dd476ea8ce5d81a040ff13cfb7c3ad23.png

 

Tylko nie ma się co oszukiwać. Dufa czerpie pełnymi garściami z dorobku droższego Nomosa:

obraz.png.2f3509ee1f27010ea4a673f431aee34f.png

 

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś z Warszawy, to Seiko premier mogę dać przymierzyć
Mimo że mało go noszę, to go lubię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Junghans Max Bill, to bardzo fajny kierunek, tylko może jednak nie damski 😉. Ten, który zaznaczyłeś ma niecałe 33mm średnicy.

Nie zauważyłem, że to damski :D

NOMOS bardzo ładny, niby  detale tylko różnią go od DUFA ale całościowo prezentuje się zdecydowanie lepiej choć DUFA też całkiem ok.  Tylko NOMOS to już nie ten budżet :)

 

20 godzin temu, oprzemyslaw napisał(-a):

Jak jesteś z Warszawy, to Seiko premier mogę dać przymierzyć emoji846.png
Mimo że mało go noszę, to go lubię...

Nie dziwię się, że mało go nosisz. Pewnie na co dzień śmigasz w tym z awatara :D

Masz dokładnie ten sam model?

W Warszawie bywam, nawet jutro będę ale krótko wieczorem i nie bardzo będę miał czas na to ale dzięki za propozycję. W czerwcu wybiorę się pewnie na kilka dni do Warszawy, jak do tego czasu nic nie wybiorę to odezwę się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja to seiko sacm171.

Niestety musialbys nieco zwiekszyc budzet:)

 

340AE41F-D0F0-4454-AFF5-7CE342528391.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, luukasz napisał(-a):

Moja propozycja to seiko sacm171.

Niestety musialbys nieco zwiekszyc budzet:)

 

340AE41F-D0F0-4454-AFF5-7CE342528391.jpeg

 

Niecałe 34mm to jednak może być za mała średnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.