Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
marcuss98

Pierwszy chronograf: Eterna czy Sinn

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć,

Przymierzam się do zakupu pierwszego mechanicznego zegarka. Podoba mi się chrono i wskazówka dnia miesiąca dookoła tarczy. Aktualnie na celowniku mam mechanizm ETA 7751, który ma obie te komplikacje.
Póki co wybór zawęziłem do 2 zegarków (obydwa używane):
 

 

Sinn spodobał mi się najpierw (i dalej podoba mi się bardziej), a potem szukając zegarków z podobnym mechanizmem natknąłem się na tę Eternę.
W kwestii dylematów:
1. podobają mi się paski nato - Sinn imo wygląda z nimi świetnie, natomiast nie jestem pewien czy będzie pasować do Eterny
2. Sinn jest większy (44mm, 51 lug-to-lug, 15.5 grubość) vs Eterna (42mm, 14mm grubość) - czy będzie to duża różnica?  W nadgarstku mam ok. 18 cm

3. Oczywiście cena, Sinn jest prawie 2x droższy (ale za to wydaje się solidniejszy EDIT: chyba trochę za miękko napisane ;) Sinn to praktycznie czołg)

Podobają mi się jeszcze Sinn 6052/6012 (są ciut mniejsze niż 3006), ale używanych brak na rynku a prawie 20k za nowy to już niestety poza budżetem.

A, no i oczywiście pytanie dot. mechanizmu - czy ETA 7751 daje radę? Jak wygląda kwestia jego serwisowania?

Ciężko się zdecydować dlatego chętnie posłucham opinii osób trzecich ;)

pozdrawiam

Edytowane przez marcuss98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7751 dobry i bezproblemowy do serwisu. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Poruszajac sie w tych klimatach i wielkosci, jesli jestes w stanie zrezygnowac z pointer date, zerknij na Muhle Glashutte Lunova Chronograph - bazowany na Valjoux mechanizm jest przerabiany / optymalizowany przez Muhle i regulowany po montazu mechanizmu w kopercie w 6 pozychach do -0/+8s na dobe. 42 mm srednicy, 14,2 mm srednicy i 52,2 mm lug to lug, na metce 2.990 EUR, mysle ze w okolicach 2.500 - 2.600 EUR do wyrwania (Chrono24 albo np. www.brogle.de).

 

4c8fcf65b426adb2d30a116c8a483924.jpg

 

bySQELse5uIIEnAX4BoRSUjqOR7t7R4-3s0T7ysp

 

For the chronograph movement with the designation MU 9413 we use basic movements from Switzerland (SW 500, grade elaboré, Glucydur balance wheel, Nivarox hairspring, Nivaflex mainspring), which we modify very deeply - including an own balance cock on which our patented, particularly shockproof woodpecker neck adjustment is mounted.

 

In addition, there is the Glashütte three-quarter plate with removable anchor wheel bridge, Glashütte ratchet and other attachments in the chronograph movement. The automatic bridge and the efficient Mühle rotor in the elevator system are e.g. further modifications. All of these parts we manufacture on our CNC machining centres in Glashütte.

 

All basic movements will first be dismantled and checked in-house. In addition, we refine the parts of the basic clockwork with our own cuts. Then we assemble each movement with the components from our own production. After assembly, each plant is checked in 6 layers, according to our own regulation requirements (0 to max. +8 sec / day) and regulated with great effort. The regulation is based on the chronometer standard (permissible deviation -4 to +6 seconds / day).

 

Mechanical watches should be serviced betweenwhiles. Because of the procedures in the movement there is abrasion conditional to the attrition of some parts. This dirt pollutes the oil and lays down, by what the accuracy can be affected. That is why we offer the complete overhaul for your watch. We recommend this service after 4 to 5 years if there are any problems with the time keeping and power reserve of your watch. Doing this service we grant a two-year warranty. Excluded are defects arising from inexpert use or accident, corrosion because of an unscrewed crown. The revision includes: replacement of joints, crown and tube as well as timing, test if the watch is waterproof and polishing of the case (deep impacts will still be visible.). The movement will be fully checked and defective parts will be replaced. This service costs 395,- € for a Chronograph.

 

Serwis w razie co powinien byc w stanie zrobic kazdy ogarniety zegarmistrz (niekoniecznie trzeba wysylac do Muhle choc mysle, ze warto bo koszt serwisu calkiem znosny) bo to bazowo Sellita SW 500 czyli ETA Valjoux.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cordi7 napisał(-a):

Poruszajac sie w tych klimatach i wielkosci, jesli jestes w stanie zrezygnowac z pointer date, zerknij na Muhle Glashutte Lunova Chronograph - bazowany na Valjoux mechanizm jest przerabiany / optymalizowany przez Muhle i regulowany po montazu mechanizmu w kopercie w 6 pozychach do -0/+8s na dobe. 42 mm srednicy, 14,2 mm srednicy i 52,2 mm lug to lug, na metce 2.990 EUR, mysle ze w okolicach 2.500 - 2.600 EUR do wyrwania (Chrono24 albo np. www.br

 

Serwis w razie co powinien byc w stanie zrobic kazdy ogarniety zegarmistrz (niekoniecznie trzeba wysylac do Muhle choc mysle, ze warto bo koszt serwisu calkiem znosny) bo to bazowo Sellita SW 500 czyli ETA Valjoux.

 

 

Nie czyli, nie czyli, nie wprowadzajmy w błąd bo jeszcze ktoś pomysli że Sellita to jakaś brandowana ETA/vj ;) Technicznie jest to kopia VJ - tylko taka i aż taka różnica. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 minut temu, eye_lip napisał(-a):

 

Nie czyli, nie czyli, nie wprowadzajmy w błąd bo jeszcze ktoś pomysli że Sellita to jakaś brandowana ETA/vj ;) Technicznie jest to kopia VJ - tylko taka i aż taka różnica. 

 

Skrot myslowy z mojej strony - byc moze nie najszczesliwszy - piszac czyli chodzilo mi o to, ze SW 500 jest produktem Sellity opartym o ETA Valjoux (podobnie jak SW 200-1 jest oparty o ETA 2824-2 itp.).

 

Dzieki za zwrocenie uwagi :)

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, ale "oparty o" zwykle piszemy o jakimś mechaniźmie który jest na bazie drugiego fizycznie (czyli ma np. dodane zdobienia ale jest to fizycznie mechanizm innego producenta) - myślę że najuczciwiej napisać że sellita 500 czy też 200 jest kopią vj lub ety 2824 - bo tymże technicznie jest. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi! Jak to w życiu bywa plany się zmieniły. Eterna przestała mi się podobać a Sinn chyba jednak ciut za drogi (i za duży). Sinny ogólnie bardzo mi się podobają dlatego póki co wziąłem Sinna 857 UTC z forumowego rynku. Chrono i wskazówka daty będą musiały poczekać aż gdzieś pojawi się Sinn 6052/6012 w rozsądnej cenie (albo do kiedy ja uznam, że jednak aktualna cena jest rozsądna ;) ). Dla osób szukających podobnego zegarka: rozważałem jeszcze Omegę Triple Date "Mark 40" ale jakoś nie było chemii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.