Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Carrot

Konkurs fotograficzny Czerwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Wata cukrowa, lody, ciasteczka, żelki, cukierki, czekoladki... Dziś mamy Dzień Dziecka, który obfituje w słodkie pyszności😋 Postanowiliśmy z Masu to wykorzystać i zaprosić Was do konkursu pt.:

 

LNax8Jz.jpg

 

"Pora deserowa"

 

Spodziewamy się, że Wasze zdjęcia będą zawierały mnóstwo słodkości, kolorów i dobrej zabawy. W tak przyjemnych chwilach w prawdzie nie liczymy czasu, ale tym razem zrobimy wyjątek. Wszak nasze zegarki też nam dają mnóstwo radości:)

 

Termin nadsyłania zdjęć: 18.06.2021 godz. 20:00

Zdjęcia przysyłajcie na adres: [email protected] w temacie podając tytuł konkursu oraz swój forumowy nick.

Regulamin konkursu znajdziecie tutaj.

 

Z przyjemnością przypominam, że walczycie o nagrodę główną ufundowaną przez właściciela marki Balticus.

 

Czekamy na Wasze prace!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to jest temat, który mi pasuje :) Tym bardziej, że nie lubię jak rekwizyty się marnują :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem będzie można je zjeść 😋

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, Carrot napisał(-a):

Tym razem będzie można je zjeść 😋

 

 Tylko trzeba będzie uważać, żeby w środku nie było trybików i sprężynek 🤣

Znów nie jest to mój wymarzony temat, ale stanę do lukrowanej walki rzecz jasna 😛

 

Edytowane przez Gio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gio, może kiedyś trafimy w ulubiony 😉

Nie wiem jak wam, ale mi się szalenie podoba grafika, którą przygotował Masu. Normalnie ślinka cieknie patrząc na taki zestaw😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzedźmy nowy cykl plebiscytem na temat zaproponowany przez uczestników 🙂 Może wtedy się przebije ten, który bardzo chciałbym zobaczyć 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to, że przez około 10 dni udaje nam się nieraz zebrać ledwo 50 głosów na prace to przy szybkim plebiscycie wygra temat, na który pewnie będą oddane 3 głosy. Poza tym Ci co zaproponują coś innego mogą niechętnie brać udział w temacie innego zawodnika. 

 

Pomijam fakt, że kolejne miesięczne głosowanie, zbieranie tematów itd to kolejne zajęcie dla nas, a już teraz zajmuje nam to trochę czasu. 

 

Uważam, że priorytetem jest większa aktywizacja użytkowników bo to dla nas trochę słabe, że na całe forum (w którym nieco promujemy konkursu co miesiąc) tak mało osób oddaje głosy, nie mówiąc już o nadsyłaniu prac. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanuję Twoje zdanie, ale kompletnie się z nim nie zgadzam. Bo według mnie przy odpowiednim rozpropagowaniu tego plebiscytu mógłby on być właśnie jedną z form aktywizacji forumowej społeczności do uczestnictwa w konkursach.

 

Ale że wolę działać niż narzekać, to moja propozycja poniżej.

 

Tezy: Użytkownicy forum nie wiedzą o konkursach. Wydaje im się, że ich reguły są niejasne. Mają obawy przed pokazaniem własnych zdjęć i przed rywalizacją.

 

Cel: Zainteresowanie jak najszerszej grupy, uświadomienie że uczestnictwo jest bardzo proste, a każdy startujący może coś wygrać.

 

Moje szybkie pomysły na osiągnięcie celów:

1. Użycie baneru - już to kiedyś proponowałem

2. Zorganizowanie "grupy trzymającej konkursy" i burza mózgów nad możliwymi działaniami. Na początek np. selekcja działów/wątków gdzie przewijają się zdjęcia (galeria, recenzje, kluby miłośników poszczególnych marek jakie pojawiają się w konkursowych zdjęciach) i wrzucanie tam postów o konkursach.

3. Jeśli mamy jakąś analitykę na serwerze, to sprawdzenie wejść na wątek konkursowy i ewentualne wnioskowanie na tej podstawie.

4. Cykl publikacji na stronie klubu na temat fotografii pomagający robić lepsze zdjęcia zegarków. Zacząłem pracę nad czymś takim.

5. Wszelkie inne jakie przyjdą do głowy.

 

Chętnie włączę się w takie działanie jeśli będzie wola ze strony organizatorów konkursów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei kompletnie nie zgadzam się z tezami. 

 

1. Użytkownicy forum mają świadomość istnienia konkursu. Co miesiąc po kilka razy (!) wrzucamy baner z hiperłączem do najpopularniejszych tematów, które generują największy ruch i są obserwowane przez najwięcej osób. W zależności od tematyki wrzucamy też banery do działów lub tematów zbiorowych związanych z danym konkursem aby zainteresować osoby siedzące w tym co prezentujemy. Jeżeli w ciągu doby do wątku "co dziś na nadgarstku" do chodzi około 50-80 zdjęć, które są lajkowane i komentowane, a wśród nich jest nasz baner to argument o niewidoczności konkursu uważam za nietrafiony. To chęć w kliknięcie w baner jest problemem. Jesteśmy krajem, w którym społeczeństwo obywatelskie wymagające jakiegokolwiek działania od siebie, dopiero się rozwija. Internet jest niestety zwierciadłem świata w realu, a może nawet potęguje to zjawisko (osoby chętniej spędzające czas w internecie mają większe problemy z angażowaniem się w różne inicjatywy, badania IPSOSU z 2018 roku).

 

2. Reguły są jasne. Mamy podpięty prosty regulamin. W ciągu niemal 2 lat prowadzenia konkursów ani razu nie zdarzyło się aby ktoś miał do nas pytania o zasady. Potwierdzeniem tego jest fakt, że w konkursach biorą udział zarówno osoby młode (którym nieco na wyrost według mnie przypisuje się brak dłuższej koncentracji i zrozumienia treści pisanych :)) jak i osoby starsze (które z kolei wydawać by się mogło, że mogą nie połapać się w forumowych zasadach kilku tematów związanych z konkursem czyli regulaminem, klasyfikacją, tematem z tytułem i późniejszym tematem z głosowaniem). A jednak wiemy, że takie osoby biorą udział i to regularny. Zresztą umówmy się, osoby spędzające czas na forum w dużej mierze wiedzą co się z czym je :)

 

3. Na obawy przed pokazaniem własnych zdjęć nie ma rady. A przynajmniej my nie mamy do tego narzędzi. Wydaje mi się za to, że wystarczy wejść w dowolną edycję i zobaczyć, że nieraz połowa zdjęć to fotki czysto amatorskie, robione komórką i bez żadnej obróbki. Nawet takie zdjęcia najczęściej zgarniają kilka głosów. Kiedy po raz pierwszy trafiłem na wątek konkursowy to spojrzałem na bajeczne zdjęcia PistolPete i wiedziałem, że nie jest to moja liga. Mimo to wziąłem telefon i wysłałem moją pracę, która wygrała z pracami według mnie dużo lepszymi. Nie jestem z natury osobą odważną, ale jeśli coś się chce to reszta schodzi na drugi plan. 

A na problemy z rywalizacją to już tym bardziej nie pomożemy bo to jest smaczek, który uczestników kręci. Jeśli ktoś nie chce walczyć z innymi i być ocenianym to niestety nic nie poradzimy. 

Edytowane przez Masu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy jasność, nic się nie da zrobić 😄


Pisałem na swoim przykładzie. Przez wiele lat nie wchodziłem w ogóle do działu z konkursami. Znam innych forumowiczów, którzy tam w ogóle nie zaglądają. Ale w sporze co do elementarnych założeń nie zbudujemy niczego i nie pójdziemy do przodu.

Edytowane przez Gio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do pomysłów to tak po krotce. 

 

1. Już o tym pisałem kilka razy. Wolę aby baner służył do wpłat na forum / szczytny cel niż na to aby pojawiło się więcej głosów. Poza tym stały baner zrobi się tak samo pomijany wzrokiem jak wszystko inne - mówię z doświadczenia mojego i innych. 

 

2. Konkurs jest promowany w innych wątkach od zaewze. A od burzy mózgów mam Ewę a ona mnie. Na razie w temacie konkursów pomysłów nam nie brakuje, tak samo jak kolejnych osób, które miałyby nam pomóc to prowadzić. 

 

3. Z wykształcenia jestem za pan brat ze statystykami i smutna prawda jest taka, że nawet jeśli poznamy rozkład normalny wieku płci czy różne ciekawe korelację oraz szczegółowe statystyki typu czas spędzony w naszym temacie to dane te nie dadzą żadnych przesłanek co robić lepiej. Ot wyjdzie, że przeciętny użytkownik to mężczyzna w wieku powyżej 35 lat. A, że dużo osób wchodzi i nie głosuje to wiemy i bez tego patrząc na wzrastającą wyraźnie ilość wejść po odpowiedniej sesji promującej w kilku wątkach i ledwo widocznych kilku dodatkowych głosach. 

 

4. To jest kwestia, w której Twoja pomoc byłaby nieoceniona. Sam nie mam za dużo czasu aby pisać takie artykuły, a mogłyby one nam pomóc, tym bardziej jeśli w artykule byłaby mowa o konkursach plus link do wątku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Wami 😁

 

Nie zmusimy Forumowiczów żeby głosowali jeżeli im się nie chce... no chyba że ich zachęcimy? Może jakaś

nagroda dla tych co głosują w konkursach? Albo zwolnienie z opłat na bazarku?

 

PS

Zgadzam się, że Ewa jest od burzy mózgów 😉
 

PS2

Może zorganizujemy jakiś podstolik konkursowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swój głos do dyskusji.

 

Po roku z haczykiem aktywności na forum zauważyłem kilka ciekawych zjawisk, które mają pewnie jakiś wpływ na formę i frekwencję konkursową.

 

Dużą część aktywnych forumowiczów interesuje jedynie dodawanie swoich nadgarstkowych zdjęć w popularnym wątku (lub w tematycznym, poświęconym danej marce). Nie interesują ich raczej żadne konkursy, zabawy a już tym bardziej merytoryczne dyskusja na temat czegokolwiek (użytkownicy z tysiącem postów i kilkunastoma tysiącami plusów 🤷‍♂️).

@Masu Wklejanie baneru do tych wątków niewiele chyba pomoże :P Wiele, naprawdę wiele ciekawych tematów czy dyskusji na forum jest praktycznie olewanych. Sądziłem, że forum zegarkowe będzie miejscem ciekawych dyskusji, a jest niestety miejscem pseudo instagramowym (patrz pkt 1). Może jakby zablokować możliwość lajkowania samych (nadgarstkowych) zdjęć? Kilka razy próbowałem w różnych tematach (lub osobnych wątkach) rozpocząć jakąś dyskusję i zachęcić do wyrażania opinii, ale kończyło się to zazwyczaj niewielkim odzewem 🙄

 

A większości forumowiczów interesują zegarki - nie fotografika. Sam zacząłem głosować od 2-3 miesięcy, a uczestniczyć w konkursie nie będę bo robię fatalne foty :D

 

 

10 godzin temu, Gio napisał(-a):

4. Cykl publikacji na stronie klubu na temat fotografii pomagający robić lepsze zdjęcia zegarków. Zacząłem pracę nad czymś takim.

A będzie coś dla amatorów robiących okazjonalne zdjęcia telefonem ? :P

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze dziwiła mnie tak słaba frekwencja. Zwłaszcza ta po stronie oddających głos. Dziwi mnie, że trzeba stosować różnego rodzaju przynęty, tylko po to, żeby użytkownikom chciało się oddać głos. Wszak to nasze hobby, to powinna być przyjemność.       

Edytowane przez cyklotymik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, cyklotymik napisał(-a):

Dziwi mnie, że trzeba stosować różnego rodzaju przynęty, tylko po to, żeby użytkownikom chciało się oddać głos. Wszak to nasze hobby, to powinna być przyjemność.

 

Mam bardzo podobne zdanie. Jeśli to nagrodami trzeba zachęcać nawet do oddania głosu to widocznie mamy spory problem. Ale nie z konkursami, ale użytkownikami 😕

 

@Gio jeszcze raz zaznaczę, widzę pole do poprawy jakimi są artykuły okołofotograficzne, nawiązujące do tej zabawy ale nie mam na to czasu. Jeśli chcesz jakoś pomóc to warto spróbować. Natomiast jak widzisz dyskusja poszła w temat "co dać aby ktoś chciał kliknąć w ankiecie", a to pokazuje jedynie, że mamy do czynienia z ludźmi, którym w większości naprawdę mało się chce poza nabijaniem postów nadgarstkowych i obawiam się, że prędzej czy później zrozumiesz to na własnej skórze. Żeby nie było, ja też jestem idealistą i jak czytam Twoje posty to widzę siebie sprzed dwóch lat kiedy widziałem tylko szanse i możliwości :)

Edytowane przez Masu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he, nie uważam się za idealistę 🙂 Ale od zawsze jestem uczulony na stwierdzenie "nie da się" i metodycznie tępię takie podejście u ludzi, z którymi pracuję. Przykro mi @Masu, że doszedłeś do takich konkluzji po kilku latach prób aktywizacji towarzystwa. Ja choćby przez to, w jakim tempie schodzi na psy rzeczywistość wokół nas, nie chciałbym się poddawać i próbowałbym poszukać jakiegoś nowego rozwiązania. I nieustająco jestem gotowy włożyć w to trochę pracy w miarę możliwości czasowych, bo z całym szacunkiem, dwie osoby nie są w stanie wymyślić i zrobić wszystkiego.

 

Cykl poradnikowy postaram się przygotować jako swój wkład w ten obszar.

 

27 minut temu, evilym napisał(-a):

A będzie coś dla amatorów robiących okazjonalne zdjęcia telefonem ? :P

 

 

Nie rozumiem tego przypisania amator/profesjonalista. Znam ludzi nie zarabiających na fotografii, robiących opętańczo piękne zdjęcia i widziałem wiele gów..nych zdjęć zrobionych przez kogoś, kto skasował za nie grubą kasę.
Poza tym to nie sprzęt robi zdjęcia. Przy możliwościach współczesnych telefonów, można nimi trzaskać rewelacyjne foty.
Więc tak, zamierzam zebrać trochę rad uświadamiających na co zwrócić uwagę fotografując zegarki, żeby te zdjęcia były ciekawe i atrakcyjne. Podzielę się wiedzą, do której sam dochodziłem przez lata, bo to nie jest wynik objawienia 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, Panie i Panowie :) od tej dyskusji, ładnych i dobrych fotek nie przybędzie. Temat aktywności ... zostawmy to. ( na razie )  

Ma być słodko więc niech będzie słodko !  W czerwcu zgodnie z decyzją Prezesa KMZiZ z dnia 02-06-2021r.  osoba, która uzyska najwięcej głosów otrzyma coś słodkiego - może pudełko makaroników ? Może czekoladki ? Może coś innego ? 

 

A, teraz ten news o którym wspominał Masu. 

 

Podsumowanie roczne konkursu odbędzie się we wrześniu ( jeśli nic się nie zmieni i nie będzie znowu jakichś szczególnych obostrzeń pandemicznych ) w 165 letnim Pałacu Wilhelma Ellisa Raua w Al. Ujazdowskich czyli Rezydencji Ambasadora Szwajcarii w Warszawie. W tym roku obchodzona jest 100 rocznica obecności dyplomatycznej Szwajcarii w Polsce. W ramach uroczystości z tym związanych  Wasze wybrane prace fotograficzne będą prezentowane na uroczystym spotkaniu podczas którego autorom nagrodzonych zdjęć będą wręczone drobne upominki i dyplomy. Spotkanie z Ambasadorem i pracownikami ambasady będzie miało charakter uroczystego koktailu. Ponadto z Waszych zdjęć (każde będzie podpisane im i nazwiskiem autora) będzie zrobiony kalendarz w wersji biurkowej i ściennej. Partnerami wydarzenia jak i  wydania kalendarza będzie Ambasada Szwajcarii i kancelaria prawna PATH. Kalendarze trafią nie tylko do nas do Klubu, ale też do firm i instytucji współpracujących z Ambasadą Szwajcarii i kancelarią PATH. Termin spotkania jest uzależniony ściśle od obowiązków dyplomatycznych Jego Ekscelencji Pana Ambasadora Jurga Burri. Będzie to w  pierwszy lub ostatni tydzień września. O wszystkim będziecie sukcesywnie informowani. 

 

Czyli budujemy scenografie i robimy słodkie zdjęcia 🎂

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz już nie ma taryfy ulgowej, panie i panowie :D Zdjęcia robimy na tip top bo każdego z was może spotkać nie lada zaszczyt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eugeniusz zadbał o fantastyczną oprawę i promocję, teraz my zadbajmy aby było o czym mówić i co podziwiać🙂 Poprzednie konkursy obfitowały w znakomite fotografie, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby kolejne były jeszcze lepsze💪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam pomysły? Już coś macie? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koncepcja jest, planowanie produkcji w toku 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Gio napisał(-a):

Koncepcja jest, planowanie produkcji w toku 🙂

 

Czyli mamy podobnie, choć u mnie nawet koncepcja nie jest do końca skrystalizowana :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w tej edycji ułatwione zadanie - taki natłok tematów w pracy i gaszenia pożarów, że nie mam czasu na rozkminy wielu możliwych wersji 🙂 Spróbuję czegoś prostego skupiając się na formie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Gio napisał(-a):

Spróbuję czegoś prostego skupiając się na formie.

 

To powinienem sobie nad łóżkiem powiesić bo przekombinowanie to moje drugie imię :D 

 

A tak w ogóle to zaktualizowałem klasyfikację generalną. Walka o 3 miejsce będzie do samego końca :)

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/179440-klasyfikacja-generalna-konkursów-fotograficznych/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.