Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
alleck

Jak zostać jedno, dwu lub może trzyzegarkowcem ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim

 

Przez ostatnie 10 lat zebrało mi się trochę zegarków, części z nich pozbyłem się w zeszłym roku, ale i tak nadal jest ich dużo. Posegregowałem je sobie na 3 rodzaje:

1.    Zegarki których mimo, że nie noszę, bądź noszę bardzo rzadko nie sprzedam bo stanowią rodzinną pamiątkę
2.    Zegarki których nie noszę, więc zostały odłożone do sprzedania

I ostatnia grupa, która jest powodem tego posta, czyli:

3.    Zegarki które noszę częściej niż inne, ale przez to że jest ich za dużo, to mimo wszystko lądują rzadko na moim nadgarstku 

 

Do rzeczy zatem. Wymyśliłem sobie, że poza grupą pierwszą mogę mieć max 3 zegarki, EDC, garniturowiec i zegarek do zadań specjalnych (typu koszenie trawnika, naprawianie roweru itd.). Z tym ostatnim nie mam problemu, mam Casio Protreka którego kupiłem dawno temu, a ostatnio zafundowałem SPA i czuję, że jest to idealny zegarek do tego typu zadań, pozostałe dwa muszę wybrać z 5 które mam i tu liczę na Waszą pomoc. W garnitur wbijam się bardzo rzadko, jak już muszę. Na co dzień ubieram się w stylu raczej luźnym, najbardziej zbliżonym do smart casual (ale zdecydowanie omijam marynarki :)).

 

Z czego zatem można wybierać:

1.    IWC Ingenieur, starsza ref IW3227-01
2.    Omega SMPc gładka czarna tarcza
3.    Omega AT niebieska
4.    Zenith El Primero Chronomaster
5.    Montblanc Heritage Chronométrie Ultra Slim

 

Każdy z tych zegarków mi się podoba (inaczej bym przecież ich nie kupił ;) ) z każdego będzie mi tak samo trudno zrezygnować, coś mi się tam w głowie układa, ale nie będę się zdradzał. Potraktujcie proszę ten post jako zabawę, nie będzie on sztywnym wyznacznikiem dla mnie. Liczę na Wasze podpowiedzi. Co Wy byście zrobili ? Które dwa zostawili ? A może zostawili tylko jeden taki który będzie równie dobrym EDC jak i okazjonalnym garniturowcem ? A może sprzedali któryś/któreś/wszystkie i kupili jeden/dwa z zupełnie innej bajki ?

 

Złączam zbiorcze zdjęcie 5 zegarków, nie jestem mistrzem fotografii, ale coś tam widać. Zawsze to łatwiej zastanawiać się nad wyborem, jak się wszystkie widzi na raz.

 

IMG_20210601_180251.thumb.jpg.1e8bd60a2777c573541d6454df8e4765.jpg

 

 

P.S. Ten post nie jest kryptoreklamą zegarków które mam na sprzedaż. Proszę nie piszcie na PW z propozycjami zakupu, na takie posty nie będę odpowiadał. 
 

  

Edytowane przez alleck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłbym Inge i SMPc. Nie jestem fanem klasycznych garniturowców, uważam że w dzisiejszym świecie mają niewielki sens, chyba że ktoś na co dzień pracuje w bardzo formalnym środowisku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zostają Montblanc Heritage Chronométrie Ultra Slim oraz Omega SMPc. W moim przypadku te dwa zegarki pasowałyby do 95% sytuacji. pozostałe 5% to zegarek do zadań specjalnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inge lub AT jako EDC, Zenon lub Omega na luźniejsze okazje. Za rzadko nosisz się formalnie aby Montblanc został.
Ja bym chyba skłaniał się ku Inge + Omega choć szczerze mówiąc z tego stadka jeśli nie musisz nie sprzedałbym nic :)


PS. Jak zostać 1- / 2- / 3-zegarkowcem? Skasuj konto na forum o zegarkach 😁

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zostawiłbym obie Omegi, albo sprzedałbym wszystko i kupił niebieskego DJa,albo OP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

57 minut temu, cordi7 napisał(-a):

PS. Jak zostać 1- / 2- / 3-zegarkowcem? Skasuj konto na forum o zegarkach 😁

 

 

To kolejny krok zaraz po tym jak zostanę z max 3 zegarkami ;) 

 

28 minut temu, Qsto napisał(-a):

Ja zostawiłbym obie Omegi, albo sprzedałbym wszystko i kupił niebieskego DJa,albo OP.

 

Nie przepadam za bardzo za firmą na R, poza tym jeśli bym mial kupować to tylko DJ bo muszę mieć na co dzień datę. A jeśli DJ to min na jubilee, a najlepiej do tego fluted bezel, niestety takiego będzie widać z odległości km. A ja nie lubię wzbudzać zainteresowania. Jeśli miałbym kupić DJ ze smooth bezel i oyster, to dla mnie bezsensowna zamiana, bo mam AT. A AT wg mnie jest ciekawsza niż DJ we wspomnianej konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo Ci nie pomogę, no ale wypowiem się 😉 Jest to na tyle fajna i różnorodna kolekcja, że nie zrezygnowałbym z niczego i cieszył się tymi 5 pozycjami. Nawet jeśli nie nosisz ich za często to nie jest to na tyle duża kolekcja by nie było czasu na to by się nimi cieszyć. Zakładając raz w tygodniu zostają wciąż dwa dni  na np. pamiątki rodzinne :D A patrząc na ten zbiór całościowo widać, że jest przemyślany i niemalże kompletny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może z IWC bym się pożegnał, bo funkcjonalnie AT go spokojnie zastąpi. Pozostałe bym zatrzymał. Bardzo fajny zestaw. Taka rodzinka, którą szkoda rozdzielać. Kolejne pokolenie będzie Ci za taką decyzję wdzięczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AT jest oklepana do bólu i bardziej rozpoznawalna / zauważalna. Inge all the way :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie również Inge, chociaż te dwa zegarki się w żadnym wypadku wzajemnie nie wykluczają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komentarz zapewne niekonstruktywny jeżeli chodzi o kontekst tematu, ale wg. mnie to pudełko bardzo dobrze wygląda.

 

Zostawić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, cordi7 napisał(-a):

AT jest oklepana do bólu i bardziej rozpoznawalna / zauważalna. Inge all the way :)

 

5 minut temu, wojtek91 napisał(-a):

Dla mnie również Inge, chociaż te dwa zegarki się w żadnym wypadku wzajemnie nie wykluczają. 

 

Wasza zgodna opinia daje do myślenia, ale to już sprawa indywidualnego gustu. Mnie w sumie nie przeszkadza, że AT jest popularna i oklepana. Pewnie nie bez przyczyny tak jest. 😉

Natomiast Inge jakoś mi osobiście nie podchodzi. Proporcje tarczy w stosunku do koperty trochę mi nie grają - dla mnie za szeroka luneta. Sama tarcza jest bardzo ładna, tylko tak trochę skromnie wygląda w tej ogromnej lunecie. No i nie jestem miłośnikiem zintegrowanych bransolet. Tak więc mój głos mocno subiektywny, ale nadal na AT. 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłbym SMPc, bo obsłuży większość okazji oraz El Primero, bo lubię chrono, a te jest świetne i jakby nie było legenda 😀

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zostawiłbym Omegi. SMPc to idealne EDC na zmianę z AT. Ta druga na pasku może okazjonalnie być do bardziej formalnego stroju.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawił na pewno El Primero, bo to jedno z ladniejszych chrono i jedną Omegę, albo niebieską albo czarnego nurka, przy czym jak dla mnie niebieska wygrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak pisało paru kolegów wcześniej - zostawiłbym obie Omegi. SMP jako EDC na zmianę z AT, który - w razie potrzeby - "zrobi" Ci za garniturowca (jeśli okazja będzie mocno formalna, najwyżej na pasek przerzucisz). Trzymanie typowego "garnitura" ;) - czyli Montblanc - o tyle mija się z  celem (jak już też wcześniej wspomniano), że sam deklarujesz, iż garnitur u Ciebie to raczej rzadkość...


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zostawił Inge jako edc i albo AT albo MB jako eleganta. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zostawiłbym Inge, bo jest super. Najfajniejszy zegarek z tego pudła. Sprzedałbym całą resztę i kupił np Pama. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja czwórka to:

Zenith 

IWC 

Omega SMP

Protrek 

 

W garniaku jak się nie chodzi to i elegant niepotrzebny. Zawsze można pójść bez zegarka :) 

A taki zestaw jest świetny. Nie ograniczałbym się na siłę do 3. Tyle zegarków pozwala swobodnie nimi rotować i cieszyć się każdym z nich. 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz coś ode mnie, jakie ja miałem przemyślenia. Na początku stwierdziłem, że zostawię tylko AT bo jest najbardziej uniwersalnym zegarkiem. Założę zarówno do krótkich gatek, do sweterka do pracy jak i do garniaka. Mogę dokupić oryginalną niebieską gumę od nowej ref i do tego uszyć jakiś pasek, i będzie jeden zegarek za 3. Ale czym dłużej o tym myślałem tym bardziej żal mi było Inge. Jest najbardziej charakterystyczny/charakterny ze wszystkich. Bardzo lubię design Genty, a zarówno AP RO jak i VC Overseas to nie moja półka cenowa jak za jeden zegarek, więc zostaje się Inge :) Jest co prawda troche grubaśny z profilu, nie ma mikroregulacji w bransolecie, ale ma to coś, co powoduje uśmiech na twarzy za każdym razem kiedy go założę. Więc mimo tego, że dubluje się trochę z AT, to ciężko mi się go pozbyć (że nie wspomnę tego, ze ponad rok zajęło mi. znalezienie tej konkretnej sztuki). Dodatkowo zarówno AT jak i Inge kupiłem w latach w których rodziły się moje dzieci. 

Zenith i SMPc to znowu dla mnie takie wakacyjniaki. Fajnie się komponują z krótkimi gatkami :) Bondem nie jestem więc SMPc ma dla mnie ograniczone zastosowanie :) Ale jest bardzo wygodna, płaska, a od kiedy dokupiłem zapięcie z mikroregulacją jest wprost idealną pozycją na letnie dni, gdzie mój nadgarstek lubi zmieniać obwód. Zenitha noszę czasem na bransolecie, a czasem na pasku dzieła Mateusza (gienek_mkb) i ta druga opcja też fajnie wpisuje się w  biurowe stylizacje.

Montblanc kupiłem w tym roku, jako tani zegarek do garniaka (substytut wymarzonego VC Patrimony czy choćby JL MUT), miałem go kilka razy na ręce w domu, świetna propozycja w tej cenie.

Jak widzicie każdy z nich miał/ma swoje zastosowanie :) i z każdym jest mi się trudno rozstać. 

Myślałem też o mojej dwójce marzeń, wtedy bym musiał sprzedać wszystko co mam, dołożyć sporo i kupić VC Patrimony i VC Overseas (ewentualnie zamiast Overseas mógłby być Fiftysix w kolorze Petrol Blue, tylko czy ja bym przeżył 3 ATM dla EDC?) 

Dziękuję wszystkim za opinie, będę myślał dalej co zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że co do Inge się w pełni zgadzamy. 

 

To jest 40mm 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

Widzę, że co do Inge się w pełni zgadzamy. 

 

To jest 40mm 

Ten mój to 42 mm, 40 mm ma nowsza ref na ETA IW3239. Gdyby tak jeszcze dało się założyć zapięcie od Inge Dual Time (IW3244) to już byłby pełny ideał dla mnie.

image.png.85622e7e58da0d69dc3b4c18b2371910.png

 

To zapięcie ma mikroregulację, niestety nie znam nikogo z takim modelem, więc nie mam możliwości sprawdzić czy będzie pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne rozwiązanie z tym "guzikiem". 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Skoro jest mowa o zegarku wyjściowym, to tylko Montblanc spełnia to kryterium. Natomiast jako EDC zostawiłbym sobie albo Ingenieura, albo Aqua Terrę. Ale AT to jakaś strasznie ogromna jest, tak mi się zdaje, co? Ingenieur z kolei wygląda, jakby nie dało się w nim wymienić bransolety na coś innego, to jednak wada w zegarku EDC. Pewnie więc stanęłoby jednak na AT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.06.2021 o 19:52, wojtek91 napisał(-a):

Za bardzo Ci nie pomogę, no ale wypowiem się 😉 Jest to na tyle fajna i różnorodna kolekcja, że nie zrezygnowałbym z niczego i cieszył się tymi 5 pozycjami. Nawet jeśli nie nosisz ich za często to nie jest to na tyle duża kolekcja by nie było czasu na to by się nimi cieszyć. Zakładając raz w tygodniu zostają wciąż dwa dni  na np. pamiątki rodzinne :D A patrząc na ten zbiór całościowo widać, że jest przemyślany i niemalże kompletny. 


mam podobne zdanie, kolekcja jest bardzo dobra. Jesli juz to MB jako garniturowiec…

Edytowane przez Peterson

zegary: staruszek Tissot, ML Pontos Small Seconds Mechanik, Seiko Monster, Oris Big Crown Flying Doctor's 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.