Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
alleck

Jak zostać jedno, dwu lub może trzyzegarkowcem ?

Rekomendowane odpowiedzi

@alleckz ciekawości, co się ostatecznie stało z powyższą piątką? Co zostało, co poszło?


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=73461]alleck[/mention]z ciekawości, co się ostatecznie stało z powyższą piątką? Co zostało, co poszło?
Piątka została się prawie taka sama jak była. Jedyna różnicą jest to, że zamieniłem stalowego Montblanc Heritage Chronométrie Ultra Slim na złotego.
Dodatkowo sprzedalem wszystkie te zegarki które były przeznaczone do sprzedaży. I niespodziewanie zamienilem Protreka na GShocka, oraz dokupiłem burgundowego Formmeistera.
Więc z redukcji do 3 sztuk nici :(
Ale pomysł redukcji nadal jest, gorzej jak widać z realizacją :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, alleck napisał(-a):

Piątka została się prawie taka sama jak była. Jedyna różnicą jest to, że zamieniłem stalowego Montblanc Heritage Chronométrie Ultra Slim na złotego.
Dodatkowo sprzedalem wszystkie te zegarki które były przeznaczone do sprzedaży. I niespodziewanie zamienilem Protreka na GShocka, oraz dokupiłem burgundowego Formmeistera.
Więc z redukcji do 3 sztuk nici :(
Ale pomysł redukcji nadal jest, gorzej jak widać z realizacją :)

Szkoda by mi było stalowego MB. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda by mi było stalowego MB. 
Szkoda by mi było sprzedać stalowego JLC MUT :) Nie można mieć wszystkich zegarków, a ja poczułem potrzebę posiadania jednego złotego ;) na szczęście pozostał na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, alleck napisał(-a):

Szkoda by mi było sprzedać stalowego JLC MUT :) Nie można mieć wszystkich zegarków, a ja poczułem potrzebę posiadania jednego złotego ;) na szczęście pozostał na forum.

Mądre słowa, ale za jlc świadomie wybrałem langustę i jako "drugiego" garniturowca może zatrzymam dużo tańszego zenka. Choć co zakładam (nawet na kilka minut, bo mało garnituruję) jlc, to mam watpliwości. Obym zawsze miał tylko takie problemy 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, alleck napisał(-a):

Szkoda by mi było sprzedać stalowego JLC MUT :) Nie można mieć wszystkich zegarków, a ja poczułem potrzebę posiadania jednego złotego ;) na szczęście pozostał na forum.

Zamiana stalowego na złotego MB to bardzo dobry ruch z Twojej strony. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Zamiana stalowego na złotego MB to bardzo dobry ruch z Twojej strony. 

Ja bym zatrzymał stalowego MB a złotego poszukał innego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym zatrzymał stalowego MB a złotego poszukał innego. 
Tak z ciekawości... A jaki inny byś zaproponował w zbliżonej cenie? Manualny naciąg, 2 wskazówki i na dodatek nowy z gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, alleck napisał(-a):
6 minut temu, szuwi napisał(-a):
Ja bym zatrzymał stalowego MB a złotego poszukał innego. 

Tak z ciekawości... A jaki inny byś zaproponował w zbliżonej cenie? Manualny naciąg, 2 wskazówki i na dodatek nowy z gwarancją.

Nie znam ceny złotego MB 🙂 Zasadniczo stalowy MB (widziałem i mierzyłem)  to świetna jakosć/cena. Jeżeli bym chciał jednego garniturowca ok 10k, to dla mnie stalowy MB prawie nie ma konkurencji - ewentualnie zenith. Nie chciałem "zlotego" garniturowca i planowałem białe złoto w languscie, ale jak zobaczyłem tarczę w różowym, to się zakochałem i już nie chcę innego. Jeżeli chcialeś jednego formalniaka w złocie, to Twój wybór pewnie jest dobry (choć go w realu nie widziałem), ale ja bym pewnie wolał zatrzymać w stali i nie mieć w złocie. Albo mieć oba, jeżeli często nosisz się elegancko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Nie znam ceny złotego MB Zasadniczo stalowy MB (widziałem i mierzyłem)  to świetna jakosć/cena. Jeżeli bym chciał jednego garniturowca ok 10k, to dla mnie stalowy MB prawie nie ma konkurencji - ewentualnie zenith. Nie chciałem "zlotego" garniturowca i planowałem białe złoto w languscie, ale jak zobaczyłem tarczę w różowym, to się zakochałem i już nie chcę innego. Jeżeli chcialeś jednego formalniaka w złocie, to Twój wybór pewnie jest dobry (choć go w realu nie widziałem), ale ja bym pewnie wolał zatrzymać w stali i nie mieć w złocie. Albo mieć oba, jeżeli często nosisz się elegancko. 


Nie często noszę się elegancko stąd dwa podobne zegarki to było za dużo. Dla stalowego przez rok jak go miałem nie znalazłem ani jednej okazji żeby go założyć. Złotego przez 4 miesiące na ręce miałem 3 razy. I myślę że dalej będzie podobnie. Ja osobiście w budżecie złotego MB nie znalazłem nic innego co spełniało by wymagania które wcześniej podałem (podobnie zresztą ze srebnym, też trudno znaleźć jego cenowy/jakościowy odpowiednik).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, szuwi napisał(-a):

Ja bym zatrzymał stalowego MB a złotego poszukał innego. 

Tomek, to już musztarda po obiedzie, stalowy, dzięki uprzejmości Bartka, zasilił moje pudełko😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, rafalmosty napisał(-a):

Tomek, to już musztarda po obiedzie, stalowy, dzięki uprzejmości Bartka, zasilił moje pudełko😉

O Ty! Zakup tego MB od Bartka, to był "jedwabisty" ruch. Chciałbym kiedyś zobaczyć Twój secik. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, szuwi napisał(-a):

O Ty! Zakup tego MB od Bartka, to był "jedwabisty" ruch. Chciałbym kiedyś zobaczyć Twój secik. 

Zbliżają się wakacje, będziesz na Pomorzu gdańskim, nad pięknym polskim morzem, zapraszam na ,,macanki”😉 dobre whisky też się znajdzie😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, alleck napisał(-a):


 

 


Nie często noszę się elegancko stąd dwa podobne zegarki to było za dużo. Dla stalowego przez rok jak go miałem nie znalazłem ani jednej okazji żeby go założyć. Złotego przez 4 miesiące na ręce miałem 3 razy. I myślę że dalej będzie podobnie. Ja osobiście w budżecie złotego MB nie znalazłem nic innego co spełniało by wymagania które wcześniej podałem (podobnie zresztą ze srebnym, też trudno znaleźć jego cenowy/jakościowy odpowiednik).

 

Ja niestety przez kowida też częściej jeansy niż garniak. Mimo to, najbardziej lubię klasyczne zegarki. Stąd langusta i jakiś drugi tańszy, bo nie wszędzie/zawsze mogę ubrać drogi zegarek do garniaka. MB - w stali czy złocie - to świetny zegarek. 

1 minutę temu, rafalmosty napisał(-a):

Zbliżają się wakacje, będziesz na Pomorzu gdańskim, nad pięknym polskim morzem, zapraszam na ,,macanki”😉 dobre whisky też się znajdzie😎

Studiowałem zasadniczo w Gdańsku/Sopocie w zeszłym wieku, więc mam oczywiste ciągoty, choć jak rok temu byłem tam służbowo, to w nie poznałem moich rewirów 😞

Ale może się uda jakieś spotkanko zrobić - jak będę tam jechał, to dam znać :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, szuwi napisał(-a):

Studiowałem zasadniczo w Gdańsku/Sopocie w zeszłym wieku, więc mam oczywiste ciągoty, choć jak rok temu byłem tam służbowo, to w nie poznałem moich rewirów 😞

Ale może się uda jakieś spotkanko zrobić - jak będę tam jechał, to dam znać :)

 

Daj znać koniecznie. Ja też studiowałem na początku w Sopocie, a potem w Gdańsku. Nie jestem bezpośrednio z Trójmiasta, ale może wpadniesz na pomysł wakacji w okolicach Łeby, to już będzie rzut beretem do mnie😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, rafalmosty napisał(-a):

Daj znać koniecznie. Ja też studiowałem na początku w Sopocie, a potem w Gdańsku. Nie jestem bezpośrednio z Trójmiasta, ale może wpadniesz na pomysł wakacji w okolicach Łeby, to już będzie rzut beretem do mnie😉

Dogadamy termin i mamy randkę 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, szuwi napisał(-a):

Dogadamy termin i mamy randkę 😉

 

🥃🥃😎

ps: a w temacie, Bartek po co redukować? Masz świetne zegarki (jeden z fajniejszych, wprawdzie oddałeś mi😜). Dokup jeszcze 2-3 szt. Życie jest za krótkie, żeby się ograniczać😎

Edytowane przez rafalmosty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, rafalmosty napisał(-a):

Zbliżają się wakacje, będziesz na Pomorzu gdańskim, nad pięknym polskim morzem, zapraszam na ,,macanki”😉 dobre whisky też się znajdzie😎

Eee tam, obecanki cacanki. :wacko:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Eee tam, obecanki cacanki. :wacko:

😉 Mariusz, Twój ubiegłoroczny pobyt w Gdyni, niestety zdemolowała moja robota i bachory, stąd teraz bezpieczniej podałem Łebę😉 tam mam 15 min jazdy😉 chociaż alternatywnie, z uwagi na to, że od tego roku na okres letni będę pewnie częściej  mieszkał w okolicach Lubiatowa, zapraszam też w okolice Lubiatowa, Kopalina, Stilo, czy Jastrzębiej Góry😎  

Edytowane przez rafalmosty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami życie gniecie i nie udaje się spotkać. Ot bywa. Dorośli jesteśmy i wiemy jak jest. Też zdarzyło mi się nawalić - praca miała zając 1h, a zajęła 12. Na szczęście można za to kupić zegarek albo przynajmniej dobry pasek lub dwa czy trzy 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, rafalmosty napisał(-a):

😉 Mariusz, Twój ubiegłoroczny pobyt w Gdyni, niestety zdemolowała moja robota i bachory, stąd teraz bezpieczniej podałem Łebę😉 tam mam 15 min jazdy😉 chociaż alternatywnie, z uwagi na to, że od tego roku na okres letni będę pewnie częściej  mieszkał w okolicach Lubiatowa, zapraszam też w okolice Lubiatowa, Kopalina, Stilo, czy Jastrzębiej Góry😎  

Spoko, może następnym razem się uda. 👍


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps: a w temacie, Bartek po co redukować? Masz świetne zegarki (jeden z fajniejszych, wprawdzie oddałeś mi). Dokup jeszcze 2-3 szt. Życie jest za krótkie, żeby się ograniczać
Po co redukować? Bo od jakiegoś czasu rzadko je noszę. Najczęściej ostatnio u mnie gości Casio. Stąd myśl żeby zostać z 3 zegarkami. Coś na specjalne okazje gdzie garnitur będzie potrzebny, coś na codzień jak trzeba będzie wrócić do biura i coś do prac domowych.
Póki co taka trójka mi się klaruje:
Casio
MB
Inżynier
Ale z resztą się coś nie mogę pożegnać default_smile.png

P. S. Cieszę się że MB Ci przypasował!

P. S. 2. Złoty jest zarąbisty :)


b145ab1c306f88996e5f69278e21fa84.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.