Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
eye_lip

Hermes Arceau Le Temps Suspendu

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy efekt, trzecia i czwarta godzina wyglądają jakby nie były na swoim miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wlodar

Interesujący. Jest do kupienia na stronie Hemres ewentualnie w Salonie w Warszawie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model jest już chyba nieprodukowany w takiej wersji (na pewno na stronie są aktualne modele). 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wlodar

Tak teraz sprawdziłem stronę, i nie ma go. Inne modele są dostępne, ale nie są zbliżone tak wyglądem do tego modelu co nam zaprezentowałaś. Mimo wszystko Hermes robi piękne rzeczy, ponadczasowe. więc warto je mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.06.2021 o 18:42, Sierżant Julian napisał(-a):

Piękność. Szkoda że taki wielki.

43 mm to wielki? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, zegarek ma design garniturowego, a średnicę nurkowego. Gdyby miał jakieś 38 mm, byłby rewelacyjny do koszuli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, loco50 napisał(-a):

43 mm to wielki? 

Jak najbardziej, wręcz ogromny. Ja np teraz jak widzę klasyka 40mm to nie biorę go pod uwagę, 38 max. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia łapy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia łapy tylko przyzwyczajenia, mentalności i podejścia do tematu. Do lat 2000 przez prawie 100 lat historii zegarków naręcznych zegarki miały poniżej 40mm ( poza niektórymi diverami czy wojskowymi) a standardem było 32mm w zegarku eleganckim, do ok 36mm w casualowym. W 2011 kiedy powstał ten Hermes, panował jeszcze trend na dosyć duże zegarki i nierzadko casuale i eleganckie miały nawet 42mm.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mojej łapie drwala 38 mm zegareczek wyglądałby jak kapsel od Tymbarka 😁 a i ja czułbym się dość niekomfortowo, coś jakby do końca nieubrany 😁. U mnie granicą bólu jest 42 mm pod warunkiem, że zegar naprawdę zwala z nóg. Ale jak pisałeś - z jednej strony rzecz gustu, z drugiej komfortu. Przeciętny nowozelandzki rugbysta źle by się czuł (i wyglądał też) w Yarisie🤣🤣🤣. No chyba, że lubi😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech teraz zrobią kopię tej tarczy, tylko do koperty 38 mm i nazwą Le Temps retrouvé. Słowo, wezmę wtedy kredyt hipoteczny i kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.06.2021 o 23:33, eye_lip napisał(-a):

To nie kwestia łapy tylko przyzwyczajenia, mentalności i podejścia do tematu.

A ja uwazam, ze "rozmiarowka" to jedno, a to jak zegarek wyglada/leży i uklada sie na danym nadgarstku to drugie. Zgadzam sie w zupelnosci, ze zegarek klasyczny/garniturowy nie powinien byc duzy, jednak kiedy wyglada jak na zdjeciu ponizej, to chyba nie jest to za fajne... ale oczywiscie kwestia gustu.

how-should-your-watch-fit_8m7k.h720.jpg.webp.jpeg

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artme to dokładnie miałem na myśli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.06.2021 o 13:46, artme napisał(-a):

A ja uwazam, ze "rozmiarowka" to jedno, a to jak zegarek wyglada/leży i uklada sie na danym nadgarstku to drugie. Zgadzam sie w zupelnosci, ze zegarek klasyczny/garniturowy nie powinien byc duzy, jednak kiedy wyglada jak na zdjeciu ponizej, to chyba nie jest to za fajne... ale oczywiscie kwestia gustu.

how-should-your-watch-fit_8m7k.h720.jpg.webp.jpeg

 

Po prostu styl lat 50. Tak wtedy były noszone.

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sierżant Julian napisał(-a):

 

Po prostu styl lat 50. Tak wtedy były noszone.

Dokladnie - i taki styl, to dla mnie jakby teraz ktos sie w dzwony ubral 😉 Mozna? Mozna 😎🤪

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.06.2021 o 13:46, artme napisał(-a):

A ja uwazam, ze "rozmiarowka" to jedno, a to jak zegarek wyglada/leży i uklada sie na danym nadgarstku to drugie. Zgadzam sie w zupelnosci, ze zegarek klasyczny/garniturowy nie powinien byc duzy, jednak kiedy wyglada jak na zdjeciu ponizej, to chyba nie jest to za fajne... ale oczywiscie kwestia gustu.

 

Wrzucone przez Ciebie zdjęcie pokazuje aż nadto dobitnie, że ortodoksyjne podejście nie musi być tym właściwym. Ja mam 19-19,5 w nadgarstku (raczej w stronę 19,5) i poniżej 38mm czuję się już mocno tak, jak @loco50 wcześniej wspomniał... Nie wiem, z drugiej strony, czy jeszcze gorzej nie wygląda to "w drugą stronę". Dosyć często widuje się zegarki o średnicy 43 i więcej, ze sporym też L2L, na chłopięcych witkach, co wygląda równie zabawnie, co "damki" na wielkich łapskach...  ;)

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, artme napisał(-a):

Dokladnie - i taki styl, to dla mnie jakby teraz ktos sie w dzwony ubral 😉 Mozna? Mozna 😎🤪

 

Czy ja wiem... To jest moje ultra mikre 37 mm. A ja duży chłopak jestem, ponad 190 cm. Co do lat 50 jako takich... Osobiście jednak wolałbym być Cary Grantem niż tym, no, z Matriksa, takim trochę przylizanym brunetem podobnym do jaszczurki 🙂

 

 

GS perlon.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Sierżant Julian napisał(-a):

 

Czy ja wiem... To jest moje ultra mikre 37 mm. A ja duży chłopak jestem, ponad 190 cm. Co do lat 50 jako takich... Osobiście jednak wolałbym być Cary Grantem niż tym, no, z Matriksa, takim trochę przylizanym brunetem podobnym do jaszczurki 🙂

 

Ale my tu odnosimy się do rozmiaru nadgarstka, a nie... dowolnej części ciała lub też... całego ciała.  :lol:

 

A co do Keanu, chyba nie byłbym aż tak, jak Ty, krytyczny...  ;)

 

https://i.pinimg.com/originals/b6/3a/ed/b63aedcabab192c4706f0650e37a880f.jpg


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

A co do Keanu, chyba nie byłbym aż tak, jak Ty, krytyczny...  ;)

Eeeee tam - zwykla zazdrosc 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sierżant Julian napisał(-a):

niż tym, no, z Matriksa

 

to było ponad 20 lat temu. W zasadzie taka sama prehistoria jak Cary Grant.


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.