Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
PiotrekL

Pequignet

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem na forum tematu. A jako, że właśnie kurier dostarczył przesyłkę to zakładam stosowny temat 🙂

W wolnej chwili napiszę kilka słów. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. 

IMG_20210607_153225.jpg


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda bardzo ładnie. Niech się dobrze nosi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Chrowat 🙂

Trzeba przyznać że fajnie leży. Zakup trochę nieplanowany, ale nie żałuję zakupu. 


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny model i nietuzinkowy mechanizm. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się Eye_lip. Był to jeden z powodów zakupu 🙂

Myślę że uśmiechnę się do Ciebie w sprawie paska do niego. Ten cordovan nie jest zły, ale kusi jakiś skórzany 😉

IMG_20210608_161553_edit_411465150454401.jpg


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień wolny to i Tim wleci na spokojnie 🙂

IMG_20210611_122058_edit_530751807014846.jpg


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas uzupełnić trochę informacje na temat zegarka. 

Peqiugnet to francuska manufaktura powstała w roku 1973 w Morteau. Utworzył ją Emile Peqiugnet, od którego nazwiska, firma otrzymała swoją nazwę. Twórca nie był związany z przemysłem zegarmistrzowskim, był znanym hodowcą koni. Początkowo firma skupiała się przede wszystkim na zegarkach damskich, wykorzystując mechanizmy firm trzecich. Inspiracją dla kolekcji były konie (kolekcja Equitation) oraz podróże zagraniczne (kolekcje Moorea, Sakkara, Massai). W 2004 roku zarząd nad firmą przejął Didier Leibundgut (dyrektor marketingu firmy Zenith), który postanowił wprowadzić firmę w arkana sztuki zegarmistrzowskiej, tworząc dział mający stworzyć własny mechanizm in-house. Sztuka ta udała się w 2008 roku. Proces projektowy zajął kolejne dwa lata. W 2010 roku światło dzienne ujrzał pierwszy mechanizm in-house - Calibre Royal. Mechanizm ten cechował się zintegrowaniem wszystkich komplikacji na płycie bazowej, co było dotychczas niespotykanym rozwiązaniem. Opracowanie tegoż mechanizmu wymagało znacznych nakładów finansowych, co doprowadziło firmę na skraj bankructwa. W 2012 roku została ona przejęta przez prywatnych inwestorów. Nowymi właścicielami zostali Laurent Katz i Philippe Spruch. 

Teraz czas na trochę informacji użytkowych. Zegarek cechuje się 88 godzinna rezerwą chodu. W trakcie 5 dniowej obserwacji uzyskał dokładność na poziomie 1 sek/dobę. Sama rezerwa zaś nieznacznie przekracza deklarowaną przez producenta wartość. Zegarek ma 42 mm średnicy, co przy grubości 12,3 mm sprawia wrażenie idealnych proporcji. Pasek ma standardową szerokość 20 mm. Do zegarka dołączone jest zapięcie deplayant clasp. Zarówno koperta, jak i zapięcie, wykończone są w połysku. Pasek wykonanym jest z podgumowanej cordury. Pasek jest dosyć sztywny, ale dobrze układa się na nadgarstku. Mam nadzieję niedługo wyposażyć go w bardziej elegancką opcję skórzaną. 

Zegarek ten oglądałem już od dłuższego czasu czekając na okazję. Obecnie jestem w trakcie oczekiwania na inny zamówiony czasomierz, który mam nadzieję że niedługo przedstawię. Zakup Peqigneta był dosyć niespodziewany. W aplikacji chrono24 złożyłem propozycję ceny, która została przyjęta i okazało się, że trzeba zakup sfinalizować 😉. Nie ma jednak tego złego co na dobre by nie wyszło, bo zegarek spełnia wszystkie oczekiwania.

Jeśli ktoś miałby jakieś dodatkowe pytania to służę pomocą. I z góry przepraszam za bazgraninę, ale niezbyt doświadczony w temacie pisarskim jestem 😉

Edytowane przez PiotrekL

The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą wklejam opcję skórzaną dzięki uprzejmości Filipa 🙂

Dodatkowo nie mam pojęcia jak i czym Pequignet skręcał klamrę, ale za żadne skarby odkręcić się tego nie da. Podgrzewanie też nie pomaga. 

IMG_20210624_155536.jpg

IMG_20210624_155532.jpg


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.