Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
m-t-z

marka C-B-C czy to oryginalny zegarek Gallet&Co

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,

 

Jestem zupełnie nowym forumowiczem, dlatego proszę o wyrozumiałość jeśli zdarzy mi się popełnić jakąś drobną gafę.

Znalazłem następującą aukcję https://allegro.pl/oferta/gallet-co-c-b-c-panda-chronograph-nienoszony-9207907650 , co do samego sprzedającego to widziałem na forum kilka wpisów, które go dotyczą i to skłoniło mnie do zamieszczenia na forum pytania, ponieważ chciałbym zweryfikować informacje o tym zegarku, jakie zostały przytoczone w opisie aukcji.

Po dłuższych poszukiwaniach w sieci udało mi się znaleźć kilka innych modeli C-B-C, w tym kilka wpisów na niemieckim forum zegarkowym, jednak nikt nie był w stanie napisać nic więcej o tej marce, ani zidentyfikować producenta. Chciałbym dowiedzieć się, czy to rzeczywiście jedna z marek producenta GALLET&Co. Niestety na stronie Gallet, ani w Wikipedii nie ma brandów tej firmy po 1940 roku.

 

Będę bardzo wdzięczny za informacje o zegarku z aukcji, co to za producent i czy zegarek tak jak opisuje to sprzedający faktycznie jest oryginałem i jednym zegarkiem, czy może to jakiś mix lub składak (to opisywały odnalezione przeze mnie wątki na forum dotyczące wskazanego sprzedającego).

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat oryginalnosci niech wypowiedza sie bardziej doswiadczeni Koledzy.Natomiast minusem tego zegarka jest to ,ze koperta jest chromowana a nie ze stali nierdzewnej.Pozdrawiam.


leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zwrócenie uwagi na ten element. Nie zakładałem nawet, że koperta mogłaby być w stali nierdzewnej, a ponieważ nie mam pewności, czy dekiel jest oryginalnie od tego zegarka to nie sugerowałem się tym, że on jest nierdzewny. Z przeglądu zegarków z tego okresu i z tymi mechanizmami raczej wydaje mi się, że zasadą są chromowane koperty, dlatego nie jest to dla mnie problem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.06.2021 o 10:08, m-t-z napisał(-a):

Dziękuję za zwrócenie uwagi na ten element. Nie zakładałem nawet, że koperta mogłaby być w stali nierdzewnej, a ponieważ nie mam pewności, czy dekiel jest oryginalnie od tego zegarka to nie sugerowałem się tym, że on jest nierdzewny. Z przeglądu zegarków z tego okresu i z tymi mechanizmami raczej wydaje mi się, że zasadą są chromowane koperty, dlatego nie jest to dla mnie problem.

Pozdrawiam

 

Gallet produkowal i produkuje czesci zegarkowe i zegarki dla roznych marek. Czy CBC bylo jedna z nich? Mozliwe.

Tylko tanie i niskiej jakosci zegarki mialy chromowane koperty. Dekiel w 99,9% przypadkow byl ze stali nierdzewnej. Zegarek z aukcji, za ta cene omijalbym z daleka.


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź i cenne uwagi.

Zegarek w między czasie sam się "ominął" - aukcja jest od kilku dni zakończona, ale nadal mnie zastanawia ta marka C-B-C ponieważ bardzo trudno uzyskać o niej jakiekolwiek informacje. Tych kilka zegarków, których zdjęcia znajdują się w sieci, jest w jednakowym stylu, chociaż wszystkie nieco się od siebie różniły, żaden też poza tym z aukcji Allegro nie miał na deklu danych Gallet, stąd powstała moja wątpliwość + wpisy z forum o sprzedającym.

Z zasady traktuję 7733 jako dla szwajcarskich marek budżetowy zegarek, w tamtym okresie, gdy zegarki te były w produkcji, stąd moja uwaga o chromowanej kopercie. Zauważyłem również, że zegarki te mocno zaczynają drożeć i tendencja ta rozciąga się też na Venusy, dlatego szukam ciekawego egzemplarza, który nie był odnawiany przez np. malowanie na nowo tarczy i jest oryginalnie jednym zegarkiem, a nie składakiem. W dodatku zdecydowanie bardziej podobają mi się te koperty z okrągłymi, a nie podłużnymi przyciskami chronografu.

Niestety nie mogę sobie pozwolić na egzemplarz w cenie na poziomie dominującym na zagranicznych portalach zegarkowych i szukam jakiejś szczęśliwej okazji, przezornie pytając doświadczonych forumowiczów. 

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, m-t-z napisał(-a):

Bardzo dziękuję za odpowiedź i cenne uwagi.

Zegarek w między czasie sam się "ominął" - aukcja jest od kilku dni zakończona, ale nadal mnie zastanawia ta marka C-B-C ponieważ bardzo trudno uzyskać o niej jakiekolwiek informacje. Tych kilka zegarków, których zdjęcia znajdują się w sieci, jest w jednakowym stylu, chociaż wszystkie nieco się od siebie różniły, żaden też poza tym z aukcji Allegro nie miał na deklu danych Gallet, stąd powstała moja wątpliwość + wpisy z forum o sprzedającym.

Z zasady traktuję 7733 jako dla szwajcarskich marek budżetowy zegarek, w tamtym okresie, gdy zegarki te były w produkcji, stąd moja uwaga o chromowanej kopercie. Zauważyłem również, że zegarki te mocno zaczynają drożeć i tendencja ta rozciąga się też na Venusy, dlatego szukam ciekawego egzemplarza, który nie był odnawiany przez np. malowanie na nowo tarczy i jest oryginalnie jednym zegarkiem, a nie składakiem. W dodatku zdecydowanie bardziej podobają mi się te koperty z okrągłymi, a nie podłużnymi przyciskami chronografu.

Niestety nie mogę sobie pozwolić na egzemplarz w cenie na poziomie dominującym na zagranicznych portalach zegarkowych i szukam jakiejś szczęśliwej okazji, przezornie pytając doświadczonych forumowiczów. 

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.  

 

Szukaj raczej na forach, tez tych zagranicznych, a nie u profesjonalnych sprzedawcow na allegro. Wystrzegaj sie chromowanych kopert.


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając jednak do wątku, dostałem odpowiedź od sprzedającego, który twierdzi, że koperta jest stalowa, a nie chromowana, jak to zmienia ocenę zegarka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, m-t-z napisał(-a):

Wracając jednak do wątku, dostałem odpowiedź od sprzedającego, który twierdzi, że koperta jest stalowa, a nie chromowana, jak to zmienia ocenę zegarka?

Tylko dekiel jest stalowy, koperta jest chromowana - jest to napisane nawet wewnątrz dekla więc co by nie pisał sprzedający taka jest prawda jak powyżej napisałem 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję,

Zdaję sobie sprawę, że na deklu jest informacja, że on jest ze stali nierdzewnej, a nie ALL STAINLESS STEEL, ale nie widziałem zegarka na żywo, a sprzedawca zastrzega, że cała koperta jest stalowa. Poza tym zwracałem mu już jeden zegarek i byłoby z jego strony absurdem wprowadzać mnie w błąd co do informacji, którą zweryfikuję natychmiast po przysłaniu zegarka. Przeanalizowałem dokładnie też same zdjęcia i na foto odwróconej koperty wydaje się, że uszy koperty są z polerowanej stali a nie pokryte chromem (albo to tylko moje złudzenie), dlatego odnowiłem temat.

Gdybym nie miał wątpliwości to bym w ciemno kupił bez zawracania głowy forumowiczom. Najważniejszą niewiadomą zaś nadal pozostaje sama marka C-B-C ponieważ pomimo kolejnych poszukiwań nie udało mi się nic więcej odkryć na temat tego brandu.

Ponieważ zegarek przez ostatnie tygodnie był zdjęty z aukcji, temat jak napisałem w jednym z postów powyżej stał się teoretyczny, ale sprzedający właśnie odnowił aukcję i pytania powróciły - zegarek bowiem odpowiada moim potrzebom codziennego użytkowania - choć oczywiście miło byłoby mieć pewność, że to faktycznie Gallet, a przede wszystkim, że zegarek warty jest tej ceny.

Jakiś czas temu zmieniły się moje zapatrywania na wszelkie składaki i pasówki, choć sam posiadam ładną pasówkę omegi - to jednak nigdy już bym się nie zdecydował na taki zakup.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, m-t-z napisał(-a):

Dziękuję,

Zdaję sobie sprawę, że na deklu jest informacja, że on jest ze stali nierdzewnej, a nie ALL STAINLESS STEEL, ale nie widziałem zegarka na żywo, a sprzedawca zastrzega, że cała koperta jest stalowa. Poza tym zwracałem mu już jeden zegarek i byłoby z jego strony absurdem wprowadzać mnie w błąd co do informacji, którą zweryfikuję natychmiast po przysłaniu zegarka. Przeanalizowałem dokładnie też same zdjęcia i na foto odwróconej koperty wydaje się, że uszy koperty są z polerowanej stali a nie pokryte chromem (albo to tylko moje złudzenie), dlatego odnowiłem temat.

Gdybym nie miał wątpliwości to bym w ciemno kupił bez zawracania głowy forumowiczom. Najważniejszą niewiadomą zaś nadal pozostaje sama marka C-B-C ponieważ pomimo kolejnych poszukiwań nie udało mi się nic więcej odkryć na temat tego brandu.

Ponieważ zegarek przez ostatnie tygodnie był zdjęty z aukcji, temat jak napisałem w jednym z postów powyżej stał się teoretyczny, ale sprzedający właśnie odnowił aukcję i pytania powróciły - zegarek bowiem odpowiada moim potrzebom codziennego użytkowania - choć oczywiście miło byłoby mieć pewność, że to faktycznie Gallet, a przede wszystkim, że zegarek warty jest tej ceny.

Jakiś czas temu zmieniły się moje zapatrywania na wszelkie składaki i pasówki, choć sam posiadam ładną pasówkę omegi - to jednak nigdy już bym się nie zdecydował na taki zakup.

Pozdrawiam

Wyjaśnienie  https://manufakturaczasu.pl/co-oznacza-napis-stainless-steel-back/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję,

Oczywiście mam świadomość tego oznaczenia i w tej sytuacji (ponieważ sprzedający raczej jest w stanie również to rozróżnić), skłaniam się do najprostszego wyjaśnienia, czyli uznania, że dekiel z sygnaturą Gallet zapewne nie pochodzi od tego zegarka, co byłoby zgodne z moimi internetowymi poszukiwaniami, na żadnym ze znalezionych przeze mnie C-B-C nie było oznaczeń Gallet i nikt ich nie łączył z tą marką. Zaś sprzedający jest chyba znany na forum ze sprzedaży zegarków, które mają swoje "drugie życie", ale ja nie jestem już takimi składakami zainteresowany, dlatego tak drążę temat.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by tłumaczyło nazwę C-B-C (Coblenzer & Becht Co), więc jednak Niemcy nie Szwajcaria i do Gallet'a ma tyle co samochody do rowerów z dowcipu.

Nie byłem w stanie namierzyć tej informacji o producencie, za to same zegarki z drugiego linku już wcześniej oglądałem, teraz dodatkowo zwróciłem uwagę, że na deklu jednego z nich (zakładam, że w tym przypadku oryginalnym) też jest napis stainless steel back, zatem "stalowość" koperty i informacje o tym od sprzedawcy, definitywnie uważam za wątpliwe.

Jeszcze raz dziękuję i wyrzucam aukcję z obserwowanych a temat pochodzenia marki C-B-C mam wreszcie wyjaśniony.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, m-t-z napisał(-a):

To by tłumaczyło nazwę C-B-C (Coblenzer & Becht Co), więc jednak Niemcy nie Szwajcaria i do Gallet'a ma tyle co samochody do rowerów z dowcipu.

Nie byłem w stanie namierzyć tej informacji o producencie, za to same zegarki z drugiego linku już wcześniej oglądałem, teraz dodatkowo zwróciłem uwagę, że na deklu jednego z nich (zakładam, że w tym przypadku oryginalnym) też jest napis stainless steel back, zatem "stalowość" koperty i informacje o tym od sprzedawcy, definitywnie uważam za wątpliwe.

Jeszcze raz dziękuję i wyrzucam aukcję z obserwowanych a temat pochodzenia marki C-B-C mam wreszcie wyjaśniony.

Pozdrawiam

Ten cały Gallet to producent części 

https://www.mikrolisk.de/show.php?site=280&suchwort=Gallet&searchMode=exact&searchWhere=trademark#sucheMarker

 

Producent zegarka jak widać korzystał z gotowych części, tu kupił koperty tam mechanizm być może sam zrobił tarczę i gotowe, większość tak robiła i robi. 

Zegarek raczej nie jest składakiem, jext złożony w Niemczech ale na szwajcarskich podzespołach. 

Jedyne co to koperta - na pewno jest chromowana a nie stalowa to nawet widać na zdjęciach po kolorze, od strony dekla są malutkie zadrapania widać w powiększeniu miedziany prześwit. 

 

Bywam w Niemczech i jest tam sporo takich zegarków, wyglądają fajnie ale koperty chromowane, indeksy choć wyglądają na lume to nie świecą i nigdy nie świeciły tak samo wskazówki itd... Zegarki robione po taniości ale mechanizmy szwajcarskie więc chodzić to będzie 

 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, za bardzo wyczerpujące informacje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.