Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
satanic

Sprzedaż zegarka, kradzież, pomówienie o oszustwo.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sądziłem, że i mnie to dotknie, ale po kolei. Jakiś czas temu miałem wystawionego Sinn 857 UTC, zgłosił się użytkownik forum z chęcią zakupu, przelał pieniądze, zamówiłem kuriera DPD odebrał zegarek w piątek w poniedziałek dostarczył i wiadomość od kupującego, że zegarka nie ma w pudełku, jest pudełko, dodatkowy pasek a zegarka brak. Szok, ktoś ukradł po drodze, reklamacja w DPD (czekam na odpowiedź). Kupujący zgłosił kradzież, tylko co oskarża mnie, że ja go oszukałem i nie wysłałem zegarka.

Ręce mi opadły, po co miałbym to robić i jakbym kogoś oszukiwał to bym nie siedział na forum i nie sprzedawał tu zegarków i się udzielał.

Na razie czekam na dalszy rozwój wypadków.

Sprzedałem przez forum kilkadziesiąt zegarków niech ktoś napisze czy kogoś oszukałem, niektórych użytkowników znam osobiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, niestety wcześniej nie sprawdziłem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłem od ciebie nigdy nic osobiście ale wiem że długo jesteś na forum i wygląda mi to na próbę wyłudzenia. Dlaczego został tylko pasek i inne gadżety a zegarek zniknął?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobie to już niestety nie pomoże, ale jak ktoś czyta ten temat to niech pamięta, aby przy zegarkach za kilka-kilkadziesiąt tysięcy złotych kierować się zasadą: odbiór osobisty lub spotkanie się w połowie drogi lub wysyłka na ryzyko kupującego. Kolejna sprawa to takie pakowanie, żeby nie było możliwości otworzenia paczki bez pozostawienia śladów i zrobienie zdjęć paczce w momencie nadania.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujący chciał wysyłkę kurierem, ja zamawiałem kuriera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy ale ja zawsze nagrywam otwieranie paczki przy kurierze, chwilę to trwa ale zawsze to jakiś dowód jak coś jest nie tak (zawsze było ok) od kolegi Satanic nic nie kupowałem, ale jest tyle czasu  na forum  że wiem żeby nie bawił się w takie historie 

Edytowane przez lysolek007

  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, lysolek007 napisał(-a):

Nie wiem jak wy ale ja zawsze nagrywam otwieranie paczki przy kurierze, chwilę to trwa ale zawsze to jakiś dowód jak coś jest nie tak (zawsze było ok) 

 

Nigdy tego nie robiłem, bo wychodzę z założenia, że po droższy zegarek lepiej podjechać te 100-300 km (można poznać osobiście Klubowiczów 😄), ale nagrywanie to też dobry pomysł. 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zegarek był opakowany ? Są sposoby aby tak zapakować, że ingerencja będzie widoczna. Ja tak się nauczyłem jak mi także kiedyś okradziono paczkę z holandii.

Nie używamy przezroczystej taśmy! to zasada numer jeden ( latwo rozciąć i zakleić kolejnymi warstwami takiej samej taśmy co będzie trudne d zauważenia ). Po drugie na ostatnie krzyżujące się pasma taśmy klejące naklejamy etykietę kurierską. Ewentualna ingerencja od razu będzie widoczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karton sklejony ciemna taśma szeroką czyste kartki papieru wokoło kartonu i znowu taśma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, satanic napisał(-a):

Karton sklejony ciemna taśma szeroką czyste kartki papieru wokoło kartonu i znowu taśma.

 

To niech Ci wysle zdjęcia tego opakowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma świadka w postaci kuriera że w środku nic nie było?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

 

To niech Ci wysle zdjęcia tego opakowania.

 

Przesłał, ale karton i reszta w takim stanie, że nic się nie zobaczę czy była ingerencja.

Nic nie pisał,  że otwierał przy kurierze.

Edytowane przez satanic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to trudna sprawa. oczywiście jesteśmy pewni Twojej niewinności natomiast ciężko będzie udowodnić czy on oszust czy dpd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest delikatna. Jeśli zgłosił już kradzież na Policję to wygląda to na to, że to jednak DPD. Myślę, że oszust dłużej by poczekał z próbą naciągnięcia. Porozmawiaj z nim pod kątem jego stażu na forum, może na jakiś innych grupach zegarkowych jest dłużej. Niewiele to zmieni, ale przynajmniej Ty będziesz miał większą pewność, że to DPD a nie kupujący. 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety jeśli odbiorca odpakował paczkę i nie zgłosił niczego kurierowi i teraz do ciebie pisze to ja bym sobie dał spokój i niech to zgłsi na policję

jaką masz pewność czy nie zarejestrował się na forum aby kupić od kogoś zegarek odebrać paczkę i napisać, że zegarka nie było?

taki myk jest z powodzeniem stosowany za granicą i paypal płaci zwroty z ubezpieczenia

 

co innego gdyby odpakował przy kurierze i miał automatycznie świadka

wystarczyłby jakikolwiek filmik z odpakowywania paczki

tez nie wiadomo czy na sortowni nie uszczuplili paczki

jeśli paczka na każdym etapie miała taką samą wagę można zakładać, że kurier dostarczył zegarek

Edytowane przez CIESLUT

OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie i tak czekam co będzie dalej, co odpisze DPD i postępowanie z Policji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na zwykłego wyrwikufla. Zegar zniknął a reszta została? Absurd. Chce Cię zrobić na kasę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że jeśli nie ma śladów otwarcia zauważonych w obecności kuriera, temat raczej słaby.  Pomówienia nic tu nie wniosą.  Proponuję wstrzymać się z  komentarzami, bo może się okazać, że nabywca jest kryształowo czysty - a jedynym "błędem" może być to, że nie otworzył przy kurierze.  Na dziś jest tak, że jeśli ja dostaję paczkę, to kurier zostawia ją na słupku mojej bramy albo rzuca na mój trawnik (za bramą oczywiście).  Dotyczy to przesyłek o niskiej wartości.  Oczywiście gdybym wiedział, że chodzi  o przesyłkę wartościową, to bym ją otworzył w obecności kuriera.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, CIESLUT napisał(-a):

niestety jeśli odbiorca odpakował paczkę i nie zgłosił niczego kurierowi i teraz do ciebie pisze to ja bym sobie dał spokój i niech to zgłsi na policję

wlasnie tak, mial prawo zatrzymac doreczyciela i rozpakowac przesylke, brak zawartosci - protokol na miejscu spisany przez kuriera

 


Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, loco50 napisał(-a):

Zegar zniknął a reszta została? 

 

Niekoniecznie. Jeśli to pracownik sortowni DPD to zegarek szybko na rękę lub do kieszeni i nikt tego nie zauważy w przeciwieństwie do chodzenia po firmie z pudełkiem i całym szpejem. Jeśli kupujący chciałby oszukać to chyba lepiej dla niego, żeby powiedział w tej sytuacji, że pudło było puste, bez zegarka, pasków, papierów etc.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawą reklamacji jest protokół spisany przy kurierze, jeśli odbierający nie sprawdził zawartości paczki przy kurierze to i nie ma protokołu to z reklamacji w dpd nic nie będzie. Teoretycznie można wypisać go do kilku dni po otrzymaniu przesyłki ale w  tym przypadku to nic nie wniesie. 

 

Edit: czy na liście przewozowym była wskazana zawartość i ewentualnie wartość ubezpieczenia? 

Edytowane przez adrian1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DPD odpowie tak jak i inne firmy kurierskie: "ble, ble ble... nie widzimy związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy chwilą odebrania przesyłki a chwilą zgłoszenia reklamacji ble, ble, ble...". Co innego jeśli protokół jest spisany w obecności kuriera. Podejrzewam, że nawet nie będzie im się chciało sprawdzić monitoringu w sortowni, czy nie było czegoś podejrzanego, bo będzie szkoda im na to czasu. Przy reklamacjach po odbiorze i tak mają wygraną sprawę, jeśli ktoś by się chciał sądzić.

 

Śledzę forum od 12 lat i pierwszy raz słyszę o takiej sytuacji pomiędzy dwoma forumowiczami. Pomimo tego myślę, że jeśli na forum istnieje jakieś FAQ lub regulamin bazarku to warto byłoby napisać trochę "zaleceń dla sprzedających i kupujących".

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, wystarczy trochę czasu poświęcic zwłaszcza przy zakupie drogich zabawek, nagrać filmik odpakowywania przy kurierze i wtedy jest dowód w razie ''W'' a tak to teraz ciężko udowodnić cokolwiek... 


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością satanic, który jest na forum od wczesnego średniowiecza nie zrobiłby tak cienkiego numeru. Nabywca pokazał na fotce opakowanie zmaltretowane tak, że nie ma możliwości sprawdzenia czy było otwierane. Chyba coś jest nie tak. 

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.