Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
satanic

Sprzedaż zegarka, kradzież, pomówienie o oszustwo.

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, souls_hunter napisał(-a):

Żaden problem wrzucić cokolwiek do środka paczki, tak aby waga się zgadzała. Nie tędy droga. Chyba tylko tak jak koledzy piszą wyżej nagrywanie momentu otwierania paczki.


ale nie wrzucil


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, souls_hunter napisał(-a):

Przy wysyłce (sprzedawałem ostatnio rower) podaje się wartość przesyłki. Nie jest to jednoznaczne z ewentualną kwotą odszkodowania?

 

Nie. Jeśli reklamacja jest rozpatrzona pozytywnie to musisz im dostarczyć dokument potwierdzający wartość. Jesli np sprzedajesz nowy produkt to możesz dostarczyć fakturę zakupu lub sprzedaży z tym, że od faktury sprzedaży odejmuja 30% bo zakładają, że tyle jest Twojej marzy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartość to może być określenie ubezpieczenia ale nie musi, zależy czym wysyłasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panowie, na razie temat zostaje zamknięty aby uniknąć dalszej dyskusji, która już nic nie wniesie. Jestem w kontakcie ze stronami transakcji. Temat zostanie otwarty tylko w przypadku jeśli obaj Panowie będą chcieli ogłosić Wam swoje słowo końcowe w tej sprawie i nie będą mieli nic przeciwko temu żeby dyskusja toczyła się nadal, ale już na temat:  co zrobić, jak zawierać forumowe transakcje i realizować wysyłki, tak aby, to było bezpieczne dla obu stron. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Odpowiedź z DPD.  Wyszło, że nie jestem stroną uprawnioną, powinien zgłosić odbiorca. Czekali z tym miesiąc.

 

 

IMG_20210707_084431.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.06.2021 o 23:03, mkl1 napisał(-a):

 Piszesz jako "kupujący"

Co robisz, jako sprzedający?

 Jeżeli kupujący powie Ci , że pudełko/paczka była pusta.....albo był tam ziemniak zamiast zegarka?

ALE nie otwierał tego przy kurierze, bo poprostu odebrał...

 

Ja jak otwieram paczkę nie dbam o stan "zabezpieczeń" poprostu otwieram..

 Wiem mogę się zdziwic..., bo sprzedający potem powie, że nie można udowodnić czegoś tam...

(plomby itp..)

Jak się zabezpieczyć jako sprzedający??

 Nie piszcie tu o plombach lakowych, przemyślnych wiązaniach sznureczków... bo to dobre jeżeli chcemy udowodnić, że to kurier okradł paczkę..a nie , że kupiec chce Cię wrobić...

 

 No teoretycznie można paczkę zamknąć przy kurierze... ( tylko nie wiem czy jest taka możliwość...)

 

 

 

 


Poszedłbym do punktu nadawczego, nagrał moment wstawiania zegarka do kartonu i pakowania a później oddawania do wysyłki a także dane z potwierdzenia nadania i wyjście.

 

Tak, wiem, upierdliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Remy napisał(-a):

 


Poszedłbym do punktu nadawczego, nagrał moment wstawiania zegarka do kartonu i pakowania a później oddawania do wysyłki a także dane z potwierdzenia nadania i wyjście.

 

Tak, wiem, upierdliwe.

Ty tak na serio?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi pani własnie z dpd ZAWSZE kazala otwierac juz zapakowana, oklejoną przesyłke zeby sie upewnic czy to co nadaje w dokumentach jest zgodne ze stanem faktycznym.

Nie zdarzylo mi sie ani razu zeby cos zginelo( balle, omegi, pamy).

albo szczescie do kurierow albo do kupujacych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W DHL Express (przesyłki międzynarodowe) pokazanie zawartości pracownikowi DHL w chwili wysłania ubezpieczonej paczki jest obowiązkowe. Oprócz tego na paczce naklejają plomby z podpisem pracownika i wysyłającego. Nie da się otworzyć paczki bez ich naruszenia. Sama wysyłka do EU to zazwyczaj ok. 400 zł + ok. 1% wartości ubezpieczenia. Nie jest tanio, ale nie znam lepszej formy wysyłki poza Polskę. Można wysyłać zegarki stalowe, nie znam tylko limitu ubezpieczenia dla klienta indywidualnego. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, memento mori napisał(-a):

W DHL Express (przesyłki międzynarodowe) pokazanie zawartości pracownikowi DHL w chwili wysłania ubezpieczonej paczki jest obowiązkowe. Oprócz tego na paczce naklejają plomby z podpisem pracownika i wysyłającego. 

 

Mam umowę firmową z DHL i nigdy nie zdarzyło mi się to o czym piszesz. U nas, przy wysyłce, pracownik pyta o zawartość a deklarację zawartości opisuje w liście przewozowym (wysyłka w obszarze UE). Podobnie, otrzymując przesyłkę od kontrahentów z UE lub USA (również DHL-em) nigdy nie zdarzyło mi się zobaczyć na paczce podpisów ani plomb. Inspekcja celna owszem, ale nic innego.

Inna sprawa, że nigdy nie miałem problemu z uszkodzeniem lub brakiem towaru w przesyłce dostarczanej DHL-em (pisze o oddziałach: Staniątki pod Krakowem, Oxford, CT oraz Holliston, MA w USA oraz Berlin w Niemczech - nie wiem który oddział).

Być może masz szczególnie skrupulatny oddział lub Klienci indywidualni są traktowani inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do znikających zegarków z paczek przy pozostawieniu pudła, dokumentów itp to się zdarza. Ostatnio słyszałem o takim przypadku tylko zegarek był 20x droższy. Sortownie to zło...  sam tam straciłem 3 zegarki... 


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
22 godziny temu, ps1974 napisał(-a):

Mam umowę firmową z DHL i nigdy nie zdarzyło mi się to o czym piszesz. U nas, przy wysyłce, pracownik pyta o zawartość a deklarację zawartości opisuje w liście przewozowym (wysyłka w obszarze UE). Podobnie, otrzymując przesyłkę od kontrahentów z UE lub USA (również DHL-em) nigdy nie zdarzyło mi się zobaczyć na paczce podpisów ani plomb. Inspekcja celna owszem, ale nic innego.

Inna sprawa, że nigdy nie miałem problemu z uszkodzeniem lub brakiem towaru w przesyłce dostarczanej DHL-em (pisze o oddziałach: Staniątki pod Krakowem, Oxford, CT oraz Holliston, MA w USA oraz Berlin w Niemczech - nie wiem który oddział).

Być może masz szczególnie skrupulatny oddział lub Klienci indywidualni są traktowani inaczej.

 

Jeśli jesteś firmą i masz umowę z DHL to pewnie wygląda to inaczej. Jeśli jesteś osobą prywatną, która przychodzi do  punku DHL Express i mówi, że chce wysłać zegarek stalowy z ubezpieczeniem za X tys. zł to proszą o pokazanie zawartości i ląduje plomba. Taką informację uzyskałem na infolinii i tak robią w praktyce w lokalnym oddziale. W takim sam sposób przychodzą zegarki od sprzedawców prywatnych na chrono24 wysyłających DHL Express do Polski (przerabiałem, Francję, Belgię, Włochy) tj. żółty karton DHL i naklejka-plomba. Kupując od profesjonalnych już nie ma plomb, bo pewnie mają umowy z DHL. Chodzi o to, że inaczej wyglądają warunki ubezpieczenia przedmiotów przy umowie, które firma wysyła w ramach swojej działalności, a inaczej u osób prywatnych.

 

 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, memento mori napisał(-a):

to proszą o pokazanie zawartości i ląduje plomba.

Dla mnie logiczne, bo opisujesz jako zegarek o wartości XXX, ubezpieczasz na XXX, kolego odbiera "pustą paczkę , lub z nakrętką M42 i oskarża o utrate/kradzież tudzież  o  coś tam, by wyłudzić odszkodowanie z ubezpieczenia...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak. Jak jesteś firmą to raczej mało rozsądne robić takie przekręty, ale przy osobach prywatnych i stosunkowo wysokich kwotach ubezpieczenia wolą dmuchać na zimne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opiszę Wam krótko moje przejście : żona zamówiła sobie przez olx telefon - wartość ponad 2K pln za pobraniem (oczywiste, że to było co najmniej nierozważne ;-)). Przyjeżdża kurier DHL z paczką (żona w pracy)  i chce pobranie, nie zgodził się otworzyć paczki a później przyjąć kasę.  Coś mnie tknęło i poprosiłem, że otworzę przy nim - w środku była maszynka do golenia Braun i bajki Kraszewskiego.  Zabrałem te fanty, wziąłem telefon do kuriera jako świadka i na policję. Na policji 3 godziny i okazało się, że facet tego dnia wyslał 3 takie paczki z punktu w biedronce czy coś takiego. Później   telefon do DHL, żeby pobrania nie dawali oszustowi (owszem zablokują,  ale tylko na wniosek policji więc znów na policję, żeby dzwonili do DHL i wysłali wnosek). Po roku złapali gościa i siedzi a  DHL oddał kasę.  I konkluzja: jeśli coś jest za piękne rozpakowywac tylko przy kurierze jesli nie ma opcji otwarcia przed zapłatą - i nie olxem !!!. Gdybym otworzył sam bez kuriera byłoby pozamiatane i kasa papa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale wiadomo co stało się z przedmiotowym zegarkiem? Czy piszemy, bo się nudzimy?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kiniol napisał(-a):

No ale wiadomo co stało się z przedmiotowym zegarkiem? Czy piszemy, bo się nudzimy?

 

A jak myślisz? ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@kiniolZasadne pytanie.

I jeszcze ode mnie dodatkowo kwestia uczciwości obu panów - czy doszli do tego, bo się ostatnio wersja rozjeżdżała kto co powiedział lub napisał?

Warto byłoby to zrobić dla potomnych, bo podobnych sytuacji może być więcej.

Edytowane przez Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wiadomo. 

Ja czekam jeszcze na przesłuchanie, DPD widać jak odpowiedziało, kupujący musi zgłosić reklamację i na razie tyle. 

Wątpię by coś się od nich uzyskało.

 

Zawiadomienie złożone jest jak jest robiące ze mnie oszusta tu nic się nie zmieniło.

Edytowane przez satanic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy coś wiecj wiadomo 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.