Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Edmund Exley

Euro 2020

Recommended Posts

Panowie, prawdę mówiąc, w tym roku składy grup musiałem przypomnieć sobie w internecie:

maxresdefault.jpg

Odrębny temat poświęcony MŚ i ME to jednak tradycja, a ta jest (bywa) świętością. To może zaczniemy od podawania naszych faworytów do złota? 

Posted (edited)

Francja albo Anglia.

Polska nie wyjdzie z grupy wg mnie, niestety trzeba być realistą.

A tak btw, to teraz na tych piłkarskich turniejach nie czuć już tej atmosfery tak, jak kiedyś. 

Euro zrypali jakimś głupim wymysłem jeżdżenia po różnych krajach, mundial w zimę. Szkoda gadać...

Edited by koorchuck

A ja jednak mam cichą nadzieję, że nasza kadra da nam trochę radości i to nie tylko w meczu o honor. 

A co do faworyta to faktycznie Francja wygląda poważnie, ale że od czasu jak mi za dzieciaka w 1998 Brazylię w finale ograli to ich nie lubię to stawiam na przekór na Niemców. 

Posted (edited)
4 minuty temu, primabaleron napisał(-a):

Obstawiam liczbę punktów zdobytych przez Naszych: ZERO

No co Ty.... Przecież Gmoch dzisiaj powiedział, że nie ma drużyny narodowej.. jest zlepek.... a tenże może zaskoczyć, albo i nie :)

Edited by mkl1

Pozdrawiam Mirek

Francja lub Anglia. Polska nie wyjdzie z grupy. 

Italia... albo ktoś z grupy F.

No a nasi, jak to przeważnie bywa, 3 mecze i do domu. Lewy strzeli jedną bramkę po jakimś zamieszaniu w polu karnym i to tyle. Nie ma mu kto z naszych dograć piłki, strasznie zmarnowany wielki talent (zmarnowany kadrowo/narodowo).

Francja jest faworytem, ale może ktoś zaskoczy 😀

Po trzech bezbramkowych remisach wychodzimy z 3 miejsca z grupy. Potem 0:0 w 1/8 finału i wygrywamy w karnych. To samo w ćwierćfinale, półfinale i finale. Zdobywamy mistrzostwo z bilansem bramek 0-0. Można? Można.

P.s.
Lewandowski krolem strzelców.

Pozdrawiam, Mirek

12 minut temu, Mirosuaw napisał(-a):

Po trzech bezbramkowych remisach

To trzeba jeszcze umieć :)

Nie dać sobie strzelić....

Pozdrawiam Mirek

Posted (edited)
2 godziny temu, koorchuck napisał(-a):

Euro zrypali jakimś głupim wymysłem jeżdżenia po różnych krajach, mundial w zimę. Szkoda gadać...

1. Pomysł ekonomicznie dobry, patrząc na to, co się działo po Euro w Portugalii i Polsce na przykład (przewymiarowane stadiony - świecące pustkami przez większość czasu, przewymiarowane porty lotnicze, robiona na łapu capu infrastruktura drogowa, którą trzeba poprawiać, najdroższa budowa autostrad w Europie itp. absurdy ekonomiczne), to decyzja jest dobra.  Święto sportu nie musi oznaczać wydatków ponoszonych przez 1 kraj.

Z pktu widzenia fana natomiast, brak tej atmosfery i całej otoczki marketingowej wokół turnieju w 1 kraju.  Swoje robi też smętna atmosfera covidowa.

2. Mundial w zimie (Katar) - przecież wiemy, w jaki korupcyjny sposób Arabowie zdobyli organizację.  Zginęło podobno 6500 osób przy budowie infrastruktury. I co? Nic.  Show must go on.

https://weszlo.com/2021/02/26/bojkot-mistrzostw-swiata-katar-norwegowie/

Federacje sportowe (w tym FIFA/UEFA, ale też FIVB) to najbardziej skorumpowane organizacje.  Nie ma nad nimi nadzoru.  Federacje krajowe - to samo. 

Nawet jeśli jakimś cudem Polska wyjdzie z grupy, to niestety nie pamiętam takiego chaotycznego okresu przygotowawczego w reprze.  Częściowo można to złożyć na karb kontuzji, ale powołanie trenera na ostatnią chwilę (absolutnie nie zamierzam krytykować tu wyboru konkretnej osoby) pokazuje brak strategii w PZPN.

Ale Boniek jest świętą krową futbolu w Polsce i wszystko mu wolno.  Wolno mu też było rozwinąć polską piłkę, ale się jakoś nie napracował i jesteśmy tam, gdzie byliśmy przed jego kadencją.

Karmienie pokornych dziennikarzy bajeczkami o rzekomo złotej generacji genialnych piłkarzy o światowej i europejskiej renomie kończy się po spojrzeniu na po pierwsze ranking reprezentacji narodowych, a po drugie na pozycji naszej ligi i klubów w niej grających.

Muł, dno i wodorosty.

Boniek ma odpowiedzi na wszystko, to cwaniaczek.

1. "dlaczego wyniki są słabe?" A co ja jestem piłkarzem i gram na boisku?

2. "dlaczego zmiana trenera nastąpiła tak późno"? Przecież to wy chcieliście zmiany trenera, więc o co chodzi?

3. "dlaczego polska piłka klubowa jest taka słaba?" Ja się tym nie zajmuję, proszę pytać prezesów klubów

4. "jak działa system szkolenia?"  Działa bardzo dobrze, tu wywód przez 5 min. o szkółkach, trenerach itp.

5. "skoro system szkolenia jest dobry, to - patrz pytanie 1? I tak w kółko...

Ja to jestem szczęśliwy, bo pamiętam jak oglądałem mundial'74 :)

A żeby było w temacie: Euro wygra Francja.

Edited by Iko
Faworyta dodałem...

Też postawię na Anglię. Polska niestety bez szans, może uda się cudem wyjść z grupy.

Faworytami do złota są piłkarsko mocni Anglicy i Francuzi. Jedni i drudzy swoją kadrą B czy C mogliby spuścić łomot niejednej reprezentacji na tym turnieju.

Ja jednak stawiam na Belgię.

Tag Heuer Carrera Heuer 01 | Oris Aquis 41,5mm | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Hmmmm sam nie wiem - być może Anglia. Jeśli chodzi o naszych Orłów - to będzie sukces jak wyjdą z grupy. Są tak zestresowani, że grają z Lewym w jednej drużynie - ten dodatkowo podgrzewa atmosferę, bo macha łapami jak mu piłki na mm do buta nie podadzą - więc wyjście z grupy będzie sukcesem - pewnie przy pomocy  innych drużyn :(

Krystian "KriSu"

10 godzin temu, Mirosuaw napisał(-a):

Po trzech bezbramkowych remisach wychodzimy z 3 miejsca z grupy. Potem 0:0 w 1/8 finału i wygrywamy w karnych. To samo w ćwierćfinale, półfinale i finale. Zdobywamy mistrzostwo z bilansem bramek 0-0. Można? Można.

P.s.
Lewandowski krolem strzelców.

To miałoby sens, ale zapomniałeś o jednym. Najpierw trzeba by umieć bronić, a z tym wyjątkowo słabo radzą sobie nasze orły 🤣

Chorwacja - Niemcy 3:0 - pierd..ę Pera. :D Mocno kibicuję tym pierwszym i mecz jutro już pokaże, w którym miejscu jest ta reprezentacja. A Polska? Polska Mistrzem Polski!!! Jak zwykle wielkie nadzieje, bo te umierają ostatnie. Ale byście się wszyscy zdziwili jakbyśmy wyszli z grupy na I miejscu 😁

Hmmmm sam nie wiem - być może Anglia. Jeśli chodzi o naszych Orłów - to będzie sukces jak wyjdą z grupy. Są tak zestresowani, że grają z Lewym w jednej drużynie - ten dodatkowo podgrzewa atmosferę, bo macha łapami jak mu piłki na mm do buta nie podadzą - więc wyjście z grupy będzie sukcesem - pewnie przy pomocy  innych drużyn
Czyli jakby usunąć lewego to mamy szansę ? Bez żartów. Dawno straciłem dla tej zbieraniny jakiś szacunek. Jakbym ja chciał wykonywać swoją pracę jak nasi to bym umarł z głodu. Z grupy nie wyjdą.
A teraz już konkretnie, to obstawiam Francję.

Nie to miałem na myśli - ale o mentalność, nastawienie. 

Krystian "KriSu"