Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Edmund Exley

Euro 2020

Recommended Posts

Godzinę temu, evilym napisał(-a):

A jak ocenisz sytuację z H. Kanem? Superfart ? :)

Zanim mnie znowu posądzisz o stronniczość, pozwolę sobie przypomnieć, że z wykształcenia jestem anglistą, pracuję m.in. jako nauczyciel tego języka i tłumacz przysięgły, co może świadczyć o tym, iż "trochę sympatii" dla Wielkiej Brytanii, generalnie, mam.  ;)

Natomiast "ad rem" - nie zgadzam się z licznymi komentarzami, że w 74 minucie sędzia podjął "błędną decyzję". Na powtórkach CAŁEJ akcji, które toczyła się bardzo szybko i dynamicznie, widać wyraźnie, że Kane faulował Poulsena przed wejściem w pole karne (depnął go konkretnie).

Sterling pokazał, że można "bombą neutronową", a nie, jak nieszczęsny Immobile kilka meczów wcześniej, słabym "kapiszonem". A to podobno Włosi są najbardziej odpychającymi "nurkami" futbolu... :D

Uważam, że w przebiegu całego spotkania, Anglicy zaprezentowali się dużo lepiej. Ktoś tu jednak napisał wcześniej, że w tej grze liczą się zdobyte bramki. Duńczycy zdobyli dwie, Anglicy jedną - z karnego za faul, którego nie było - coś więc jest "nie halo"...  ;)  :lol:

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

300 mln euro piechotą nie chodzi. To tak w kontekście meczów w Baku
Mam nadzieję, że ktoś jednak pójdzie po rozum do głowy i nie zrobi następnych mistrzostw w takiej formule

To jest dodatkowy aspekt tej "sprawiedliwej rywalizacji". Mam takie dziwne wrażenie, że tylko kilka razy w historii sportu (patrz np.: olimpiady w Berlinie, Moskwie i Pekinie) różne "okoliczności" bardziej sprzyjały gospodarzom niż teraz Anglii.  ;)

Nie po to Anglia grala praktycznie caly turniej u siebie, zeby w polfinale odpasc z jakas Dania :)   Dominowali w tym spotkaniu, ale nic z tego nie wynikalo, wiec trzeba bylo pomoc :)  Sterling jest znany ze swoich akrobacji, byl tez VAR, a to i tak nie pomoglo zeby odpowiednio zinterpretowac sytuacje z karnym, zwlaszcza w takim momencie. Dlaczego? Kazdy sobie moze odpowiedziec. W Katarze beda jeszcze lepsze cyrki, tego mozna byc pewnym :P 

IMG-20210708-WA0000.thumb.jpg.bb0c5b83faf4edda8308215265a32471.jpg

22 godziny temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

To jest dodatkowy aspekt tej "sprawiedliwej rywalizacji". Mam takie dziwne wrażenie, że tylko kilka razy w historii sportu (patrz np.: olimpiady w Berlinie, Moskwie i Pekinie) różne "okoliczności" bardziej sprzyjały gospodarzom niż teraz Anglii.  ;)

Ja bym dodał jeszcze Seul 1988 i Mundial 2002 oba tematy łączy  Korea Południowa 😏

Posted (edited)
23 godziny temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Aby było sprawiedliwie proponuję co następujące:

1. Przenieść finał na Stadion im. Edwarda Szymkowiaka w Bytomiu

2. Sędziowie pod żadnym pozorem nie mogą znać języka angielskiego ani włoskiego.

3. Mecz bez publiczności (bo jeszcze kibice którejś z drużyny dopingowaliby głośniej, powodując dodatkowe wsparcie swojej drużynie).

4. Z racji, że Włosi mają jeden dzień więcej na odpoczynek, muszą biegać tuż przed rozpoczęciem spotkania, przez 24 minuty pełnym sprintem (razem z bramkarzem, a co!), od bramki do bramki.

Wydaję mi się, że te postulaty są rozsądne 😆

Edited by evilym
Poprawna punktacja :)

Posted (edited)
32 minuty temu, evilym napisał(-a):

2. Sędziowie pod żadnym pozorem nie mogą znać języka angielskiego ani włoskiego.

2. Mecz bez publiczności (bo jeszcze kibice którejś z drużyny dopingowaliby głośniej, powodując dodatkowe wsparcie swojej drużynie).

3. Z racji, że Włosi mają jeden dzień więcej na odpoczynek, muszą biegać tuż przed rozpoczęciem spotkania, przez 24 minuty pełnym sprintem (razem z bramkarzem, a co!), od bramki do bramki.

ad. pkt. 3 może się nie udać. Cytuję za prasą: Polscy kibice wynajęli kilkanaście dźwigów, żeby obejrzeć mecz. Zdjęcie robi furorę.

818230784_CleanShot2021-07-09at09_51_51@2x.thumb.png.a1f3cda389f6b4d334d61c41d80791ec.png

Edited by beniowski

1 godzinę temu, evilym napisał(-a):

3. Mecz bez publiczności (bo jeszcze kibice którejś z drużyny dopingowaliby głośniej, powodując dodatkowe wsparcie swojej drużynie).

4. Z racji, że Włosi mają jeden dzień więcej na odpoczynek, muszą biegać tuż przed rozpoczęciem spotkania, przez 24 minuty pełnym sprintem (razem z bramkarzem, a co!), od bramki do bramki.

A nie tak dawno zarzucałeś innym fanatyzm wobec Włochów. Nie pisałem o samym finale zresztą, ale o całym Euro. A, przy okazji, <UWAGA_SZOK> można być Anglikiem i zachować jednak trochę obiektywizmu - to mi wczoraj przysłał znajomy... Anglik.  ;)

https://scontent.fpoz5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/211839048_10226435775465100_3956894179606749661_n.jpg?_nc_cat=106&ccb=1-3&_nc_sid=dbeb18&_nc_ohc=Q-WrLnGC4coAX8iibf4&_nc_ht=scontent.fpoz5-1.fna&oh=1c24a6a78be6b4b0bf485d284a12ac34&oe=60EC1090

Nie bardzo rozumiem, gdzie tu moja stronniczość? 😮

Czyli jednak Laskowski. Dobry jest ale jednak duet Borek&Węgrzyn byl najlepszy

Ja nie lubię żadnego z komentujących te mistrzostwa w TVP. Gdzie można będzie obejrzeć finał poza TVP? Najlepiej z angielskim komentarzem?

Teraz, XoneX napisał(-a):

Ja nie lubię żadnego z komentujących te mistrzostwa w TVP. Gdzie można będzie obejrzeć finał poza TVP? Najlepiej z angielskim komentarzem?

Włącz TVP Sport w internecie: możesz wybrać komentarz polski, angielski (Anglika) lub bez komentarza 

6 godzin temu, evilym napisał(-a):

Hmm, a tak bardziej poważnie, to gdybym był szefem UEFA i nie miał aktualnie "odsiadki" za korupcję na przykład (jak przyjaciel naszego ukochanego Zbigniewu Bońku), to pomyślałbym o:

1. Urealnieniu czasu gry - gdzieś widziałem statystykę sekundową realnego czasu gry bodajże w meczu Włoch - gdzie pod koniec meczu z ostatnich np.6 min gra trwała bodajże 2 minuty.  Jak ktoś ma ten artykuł, prosze wklejcie.

Był tam pomysł, by wprowadzić czas gry w meczu netto 2 x 30 min, z tym że piłka miałaby chip, który sterowałby zegarem w połączeniu z sędzią (czyli piłka za boiskiem = czas stop = piłka, kontuzja - czas stop = sędzia techniczny).

Wtedy symulowanie fauli i kontuzji nie miałoby sensu.

Kiedyś o tym dyskutowano, i o ile pamiętam, stanęło na nie, bo tradycja.

Tylko świecka tradycja nie przewidywała perfidnego grania na czas i całych pokoleń nurków.

2. Karnych po dogrywce  - drużyna zaczynająca karne ma 60% szans na wygranie ich - to niestety presja gonienia przez tą drugą drużynę.

Rozwiązaniem jest ABBA czyli strzelanie naprzemienne.  Nie powinno być tak, że losowanie daje Ci statystycznie 10pp szans więcej, niż przeciwnikowi.

Co ciekawe, działa to tak w tenisie w tie-breaku, więc jest to sprawdzone.

3. Lokalizacjach EURO.  Każdy wie, gdzie leży Azerbejdżan.  Każdy wie, co oznaczało dla kilku drużyn spędzanie iluś tys km w samolocie.  To, co wszyscy wiedzą po turnieju, grubasy z UEFA wiedzieli już wcześniej - uprzywilejowana była Anglia i kraje grające u siebie.  

Każdy widział też stadion w Baku - od trybun do murawy było paręset m chyba.

Ale wiadomo, nie merytoryka decydowała o tym Baku...

Być może nie powinno być powrotu do organizacji tych igrzysk przez 1 kraj (to prowadzi do prawie ruiny gospodarczej - czy to Euro, czy też igrzyska olimpijskie - vide również niepotrzebne inwestycje w Polsce - przepaliliśmy niepotrzebnie parę mld pln lub EUR)

Jednak może warto zorganizować EURO w kilku krajach, ale w miastach oddalonych od miasta finału o powiedzmy 1000 km.

Zasady nigdy nie będą w 100% sprawiedliwe, kawiorowi kacykowie z różnych UEFA i FIFA mając na ustach piękno sportu skutecznie je zabijają blokując proste i skuteczne rozwiązania.

Czas gry to stary temat i wydaje mi sie, ze niestety, nigdy tego nie wprowadza. Tym na 'gorze' wcale nie zalezy na tym, aby gra byla jak najbardziej sprawiedliwa i im wiecej 'nowosci' to mniejsze pole manewru przy ewentualnych machlojkach. Dlaczego tak dlugo wprowadzano VAR i goal line? :) 

Rekord chyba nalezy do Getafe, ktore rozegralo mecz, gdzie lacznie pilka w ruchu byla przez 42min :) 

19 godzin temu, Jan napisał(-a):

Czyli jednak Laskowski. Dobry jest ale jednak duet Borek&Węgrzyn byl najlepszy

Finał skomentują właśnie Borek z Węgrzynem.

O, a wczoraj i formacja była o laskowskim. Musiało sie zmienić

Ja właśnie wróciłem z Lidla. 

4+4 na każde butelkowe 😎

Jestem gotowy na jutro 😜

W dniu 9.07.2021 o 17:31, fonfelinni napisał(-a):

Czas gry to stary temat i wydaje mi sie, ze niestety, nigdy tego nie wprowadza. Tym na 'gorze' wcale nie zalezy na tym, aby gra byla jak najbardziej sprawiedliwa i im wiecej 'nowosci' to mniejsze pole manewru przy ewentualnych machlojkach. Dlaczego tak dlugo wprowadzano VAR i goal line? :) 

Rekord chyba nalezy do Getafe, ktore rozegralo mecz, gdzie lacznie pilka w ruchu byla przez 42min :) 

Mnie się wydaje, że zmian nie będzie głównie dlatego, że tzw. oficjele zajęci są po po pierwsze:

1. walką o stołki i wpływy

2. patonegocjacjami  lokalizacji kolejnych EURO i Worldcupów tudzież patosprzedażą praw TV itp.

2. w sumie niczym innym

a wprowadzanie zmian to niełatwy temat - trzeba chcieć, wiedzieć co i wiedzieć jak, trzeba mieć kompetencje itp itd. 

A po co się wysilać, skoro zajęty jesteś w sumie tylko 1 i 2 i 3???

Wszystko PRowo pasuje - taka tradycja i nie wolno jej poprawiać.

VAR na tym EURO wkurza głównie wtedy, kiedy cały świat widzi 2-3 m spalony, tylko nie sędzia - jemu łatwiej nie podnosić chorągiewki, bo odpowiedzialność.

Tacy sędziowie powinni być eliminowani z roboty, ale sędziują dalej, bo są z układu.

I tak się żyje na tej wsi...

To zaczynamy!!! chce dziś oglądać dobry futbol  niech wygra lepszy 💪🏆🥇

ps. zimne piwko dla ochłody 🍺

ED89FB04-CA4B-4EF3-A388-AEC76E6895E4.jpeg