Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mario1971

Który DJ41 i dlaczego właśnie ten.

Rekomendowane odpowiedzi

Moi Drodzy,

w mojej kolekcji brakuje Daytony i DJ-a. Listy na pierwszy zegarek sa pozamykane, a ceny na wtórnym oszalały. Skupmy się zatem na DJ41. Który z tych dwóch i dlaczego właśnie ten? :) 

 

Niebieska tarcza Azzurro

cc6687c2215c6a8313ed6f42fc35a9fe.jpg?160639398932784

 

czy może ciemnoszara kiedyś zwana Rhodium (obecnie kolor tarczy zwie się Slate)

image.thumb.png.ad83d7350e6bf705355c0286d16a63d8.png


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że w Twojej kolekcji bardziej brakuje Day-Date 40 niż Datejust 41. Te dwa powyżej są właśnie mocno w stylistyce Day-Date.

Wiem jednak, że to inny przedział cenowy, ale może lepiej przeczekać etap pośredni w postaci DJ i wyznaczyć sobie jako kolejny cel DD ?

Z dwóch przedstawionych modeli DJ, na żywo chyba bardziej spodobałby mi się Azzurro.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mylof napisał(-a):

Ja myślę, że w Twojej kolekcji bardziej brakuje Day-Date 40 niż Datejust 41. Te dwa powyżej są właśnie mocno w stylistyce Day-Date.

Wiem jednak, że to inny przedział cenowy, ale może lepiej przeczekać etap pośredni w postaci DJ i wyznaczyć sobie jako kolejny cel DD ?

Z dwóch przedstawionych modeli DJ, na żywo chyba bardziej spodobałby mi się Azzurro.

Będąc ostatnio w Jubitomie spotkałem gościa, który miał na ręce DJ z tarczą Azzurro. Cóż za niesamowity widok!

 

A DD40? Chyba jeszcze nie dojrzałem to wydania jednorazowo takiej kwoty na zegarek. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Rhodium, głównie ze względu na kolor i indeksy. Wiem, że ten niebieski jest ładny, ale te indeksy wyjątkowo mi się nie podobają, a do tego denerwuje mnie polityka, zgodnie z którą Tudor wygląda prawie jak ten Rolex, wiem nie ma lupki inny bezel i kilka innych szczegółów, ale z odległości 3 metrów ciężko je odróżnić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Będąc ostatnio w Jubitomie spotkałem gościa, który miał na ręce DJ z tarczą Azzurro. Cóż za niesamowity widok!

 

A DD40? Chyba jeszcze nie dojrzałem to wydania jednorazowo takiej kwoty na zegarek. 

A próbowałeś z niego odczytać godzinę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, desmo napisał(-a):

A próbowałeś z niego odczytać godzinę?

Pytaniem na pytanie. Widziałeś go na żywo? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mario1971 napisał(-a):

Pytaniem na pytanie. Widziałeś go na żywo? 

Oczywiście, stąd pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, desmo napisał(-a):

Oczywiście, stąd pytanie.

To proszę - opisz swoje wrażenia.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, mario1971 napisał(-a):

To proszę - opisz swoje wrażenia.

Mało kontrastowa tarcza po prostu... blady kolor, szlif i nakładane indeksy bez lumy to nie mogło się udać ...kwestię estetyki pominę jako mój subiektywny problem z  rzymskimi indeksami w większości zegarków. Także w niebieskich nadal liderem jest bright blue

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, desmo napisał(-a):

Mało kontrastowa tarcza po prostu... blady kolor, szlif i nakładane indeksy bez lumy to nie mogło się udać ...kwestię estetyki pominę jako mój subiektywny problem z  rzymskimi indeksami w większości zegarków. Także w niebieskich nadal liderem jest bright blue

Ok. chyba wiem, co 50-latek chciał przekazać drugiemu staruszkowi.

Czy tarcza łupkowa ma jakiegoś godnego konkurenta oprócz standardowej niebieskiej?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej dwójki żaden. Rzymianka delikatnie mówiąc jest taka se. 

Jeśli DJ to tylko klasyczny niebieski lub bi. 

Szary jest ładny, jednak to "kolejny czarny" zegarek. A tych masz już kilka. 

 

 

A może niebieski Sky DwellerTo jezt piekny zegar. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Ok. chyba wiem, co 50-latek chciał przekazać drugiemu staruszkowi.

Czy tarcza łupkowa ma jakiegoś godnego konkurenta oprócz standardowej niebieskiej?

Mnie najbardziej w DJach podobają się tarcze jasne, klasyczne  w stalowych silver, w złotych - sundust i szampańska. Ciemne tarcze robią z tego zegarka obiekt bardziej sportowy ( poza brązową dla której ....brak kategorii 🙈 ) Na żywo rhodium/ slate jest szaro bura, czarna to domena professionali - broni się niebieska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, będę jeszcze myślał...

22 minuty temu, Dorian06 napisał(-a):

Z tej dwójki żaden. Rzymianka delikatnie mówiąc jest taka se. 

Jeśli DJ to tylko klasyczny niebieski lub bi. 

Szary jest ładny, jednak to "kolejny czarny" zegarek. A tych masz już kilka. 

 

 

A może niebieski Sky DwellerTo jezt piekny zegar. 

Sky to mi się ten najbardziej podoba.

Screenshot_20210614-000437_Chrome.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy lidera. :D

Ja zamieniłbym na jubilee i jest komplet. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

Z tej dwójki żaden. Rzymianka delikatnie mówiąc jest taka se. 

 

Zgadzam się, do końca zacytowanego tekstu 🙂

Dla mnoe dj jest malo czytelny, z wyłączeniem jasnej tarczy, więc rozważałbym tylko jasną. Poza tym chyba karbowany bezel za bardzo się świeci, a jubilee zbyt cukrowa, wiec oyster na oyster - bedzie ładnie i taniej. I nudno. Ale ja chyba lubię nudne zegarki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dorian06 napisał(-a):

No to mamy lidera. :D

Ja zamieniłbym na jubilee i jest komplet. 

Jubilee miałem na myśli, a wkleiłem Oyster.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz z tych dwóch Rhodium, ale popieram kolegów i też jestem za jasną tarczą.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, mylof napisał(-a):

Ja myślę, że w Twojej kolekcji bardziej brakuje Day-Date 40 niż Datejust 41. Te dwa powyżej są właśnie mocno w stylistyce Day-Date.

Wiem jednak, że to inny przedział cenowy, ale może lepiej przeczekać etap pośredni w postaci DJ i wyznaczyć sobie jako kolejny cel DD ?

Z dwóch przedstawionych modeli DJ, na żywo chyba bardziej spodobałby mi się Azzurro.

Jak zobaczyłem cenę tego Day-Date to głośno parsknąłem śmiechem 🤣

Ktoś mi jest logicznie wyjaśnić cenę tego modelu?

 

DJ cenowo ok 50 tys.

DD ok 170 tys. WTF? Rolex liczy sobie ponad 100 tys. za tak banalną kompilacje jak dzień tygodnia? 

 

Ps nie jestem ignorantem ani tym bardziej hejterem. Po prostu nie wyznaję religii Rolexa i pewnych rzeczy nie rozumiem...

 

10 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

A DD40? Chyba jeszcze nie dojrzałem to wydania jednorazowo takiej kwoty na zegarek. 

Punkt siedzenia zależy od grubości portfela... ale na pewno nie wydałbym takiej kasy na ten konkretny model :) 

 

A wracając do tematu, to z tych dwóch szary. Niewiele jest zegarków z rzymskimi indeksami które mi się podobają a ten model Rolexa na pewno nie jest jednym z nich :P

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, evilym napisał(-a):

Jak zobaczyłem cenę tego Day-Date to głośno parsknąłem śmiechem 🤣

Ktoś mi jest logicznie wyjaśnić cenę tego modelu?

Złoto Panie, samo złoto.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Złoto Panie, samo złoto.

Uuuu kumam. Teraz już wiem 👍

Co nie zmienia faktu, że wolałbym inne zegarki w tej cenie :)

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Złoto Panie, samo złoto.

 

jak dla mnie to wchodzimy w temat biżuterii, a nie zegarmistrzostwa, kiedy wartość kruszca przewyższa wartość dzieła zegarmistrzów. Niezależnie czy to patek, czy filip, czy rolex. Do tego odważnik na łapie... Nie chce wychodzić na smurfa marudę, ale może dobrze, ze nie dojrzałeś do wydania kwoty na DD ;) Co innego w Lange - subtelna złota kopera - jako dopełnienie całości. a w DD - sama bransoleta stanowi połowe wartości "zegarka", tfu "biżuteryjnej bransoletki z wkomponowanym zegarkiem" ;) 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, StaryWilk napisał(-a):

 

jak dla mnie to wchodzimy w temat biżuterii, a nie zegarmistrzostwa, kiedy wartość kruszca przewyższa wartość dzieła zegarmistrzów. Niezależnie czy to patek, czy filip, czy rolex. Do tego odważnik na łapie... Nie chce wychodzić na smurfa marudę, ale może dobrze, ze nie dojrzałeś do wydania kwoty na DD ;) Co innego w Lange - subtelna złota kopera - jako dopełnienie całości. a w DD - sama bransoleta stanowi połowe wartości "zegarka", tfu "biżuteryjnej bransoletki z wkomponowanym zegarkiem" ;)

 

Żaden maruda. Dla mnie zakup Lange mając jego wartość na uwadze był już prawdziwym wstrząsem umysłowym :lol: 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza azzurro rzeczywiście robi wrażenie. Jednak dla samej tarczy tego modelu bym nie kupił. Rzymskie indeksy nie pasują mi do niego, akceptuję je tylko w Cartier . Z tej dwójki wybrałbym szarego.32f4e46d0aaf226afaf44b2fbd8b9902.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, naprawdę nie czujecie j"klimatu"  DAY-DATE ?  To klasyk nad klasykami.  Może nie do noszenia codziennie, ale jako prawdziwy skarb w kolekcji. 

 

 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.