Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ganikus897

Prośba o identyfikację zegara Gustav Becker

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy po, także Witam wszystkich forumowiczów. Zwracam się z prośbą o identyfikację zegara wiszącego Gustav Beckers. Mam wątpliwości co do skrzynki, nie kojarzę takiej. Mam obawy, że to może być składak. Ale proszę o pomoc kolegów z większym doświadczeniem.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wygląda na oryginalne. Wyprodukowany w maju 1930 roku, raczej już w fabryce Junghansa (Schramberg), we Freiburgu produkcja wtedy była już praktycznie wygaszona.

Ile cm ma skrzynia? Są bardzo podobne w katalogu na rok 1931.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję  za informację. Wymiary skrzyni wys. 76 cm, szer. 35 cm, śr. tarczy 19 cm - 21 z ramką. Szkód troszkę, że już produkcja Junghansa, który swoją drogą "wykonczyl" Gustava Beckersa 

Pytanie gdzie można dostać katalogi gustava Beckersa? Bo mam do 1924 tylko i nie mogę nigdzie znaleźć innych 

Edytowane przez ganikus897

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, ganikus897 napisał(-a):

Dziękuję  za informację. Wymiary skrzyni wys. 76 cm, szer. 35 cm, śr. tarczy 19 cm - 21 z ramką. Szkód troszkę, że już produkcja Junghansa, który swoją drogą "wykonczyl" Gustava Beckersa 

Pytanie gdzie można dostać katalogi gustava Beckersa? Bo mam do 1924 tylko i nie mogę nigdzie znaleźć innych 

Myślałem , że to pomyłka przy nazwisku ............. rozumiem , że  nowicjuszowi , to często błąd w pisowni nazwiska się zdarza ....... ale drugi wpis i drugi błąd , no i imię z małej litery.  A sam piszesz , że jeden katalog już posiadasz !

Proszę jednak się poprawić , bo w internecie , to nie , że problem i że ciężko jest trafić na tego producenta ....... więc nazwisko i firma są znane !

 

images.jpg

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, ganikus897 napisał(-a):

Dziękuję  za informację. Wymiary skrzyni wys. 76 cm, szer. 35 cm, śr. tarczy 19 cm - 21 z ramką. Szkód troszkę, że już produkcja Junghansa, który swoją drogą "wykonczyl" Gustava Beckersa 

Pytanie gdzie można dostać katalogi gustava Beckersa? Bo mam do 1924 tylko i nie mogę nigdzie znaleźć innych 

Trzeba szukać, długo i wytrwale ;) Lepiej Beckera.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że gong jest od HAU, taki wychylnik spotykałem w Junghansach. 


Pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bajmar napisał(-a):

Wydaje mi się, że gong jest od HAU, taki wychylnik spotykałem w Junghansach. 

 

Czyli wszystko z jednej firmy. Sądzę, że taki mix był wówczas możliwy.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, udało się kupić zegar Gustav Becker. Mam pytanie, tarcza raczej nie jest oryginalna? Jezeli ktos moxe pomoc w identyfikacji Znalazłem skrzynkę w katalogu z 1924 r. 

20210623_180141.jpg

20210623_180126.jpg

20210617_212020.jpg

20210618_161510.jpg

Screenshot_20210623-224259_Drive.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, ganikus897 napisał(-a):

Witam ponownie, udało się kupić zegar Gustav Becker. Mam pytanie, tarcza raczej nie jest oryginalna? Jezeli ktos moxe pomoc w identyfikacji Znalazłem skrzynkę w katalogu z 1924 r. 

 

 

 

 

 

 

Ale zaraz że w identyfikacji? Z daleka mało widać. Krój cyfr beckerowski, proporcje  - może za małe? Może wtórnie malowana, może nie.

Twój wyprodukowano po maju 1925 roku. Tak ten model wyglądał w 1931 r.

 

2022433444_Image1.thumb.jpg.0d061e74d7a676f6019afa3471c51761.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ..... skąd taka myśl , że tarcza , jest chyba nieoryginalna ?  Może dlatego , że wygląda , aż za dobrze ?

Jeśli takie podejrzenie , to trzeba się skupić na tarczy i zrobić parę wyraźnych zdjęć . 

Na tym zdjęciu , wygląda na stan bardzo dobry . Ale , niewiele tu widać i nie wiadomo , czy ma choć minimalne uszkodzenia , przetarcia     Czasem , trzeba nawet ją zdemontować , bo po jej drugiej stronie , a także na podkładzie tarczy , często bywają jakieś ślady , zapiski , daty napraw , .... bądź , stare lub nowe śrubki , mocujące podkład do tarczy . 

Obecnie , to wygląda na oryginał !   A jeśli podejrzewasz , że jest inaczej , to pokaż i opisz te wątpliwości .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pomoc. Dodaje dodatkowe zdjęcia. Tarcza jest porysowana, postaram się to uchwycić na dodatkowych zdjęciach. Na tarczy brak vharakterystycznej kotwicy i stąd moje wątpliwości. Chociaz cyfry są wypukłe i wygląda jak oryginał. Skrzynkę sam odświeżałem  preparatami do czyszczenia starych mebli, i dodatkowo rysy uzupełnień woskiem starwax 

20210624_082410.jpg

20210624_082424.jpg

20210624_082429.jpg

20210624_082445.jpg

20210624_082450.jpg

P1030187.JPG

P1030188.JPG

P1030189-1.JPG

20210624_083140.jpg

20210624_083144.jpg

20210624_083154.jpg

20210624_083200.jpg

20210624_083133.jpg

Edytowane przez ganikus897

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noooo , teraz to coś innego !   Moim zdaniem , tarcza jest oryginalna .... nie na wszystkich robiono sygnaturę kotwicy , czy napis Gustav Becker !

Jest w świetnym stanie ...nic z nią nie rób , suchą szmatką i to lekko . A nawet unikaj dotykania palcami , bo jest powłoka chroniąca srebrzenie , ale i tak , dość często , tarcze mają czarne plamy . Może koledzy , coś lepiej napiszą , jak z tą tarczą postępować . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, w katalogach też nie na wszystkich tarczach widać kotwicę. Tarcza i wahadło przetarlem tylko sucha ściereczka, bo uważam że jak zegar ma swoje lata, to też musi mieć ślady czasu :) ogólnie zegar troszkę się późni, pomimo podkrecenianakretki pod soczewka na Max do góry. Zegar wisi w pionie oraz został wypoziomowany. Czasem gubi bicie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katalog katalogiem, realny produkt to inna rzecz. Poszukaj lepiej takiej tarczy ;) :P

2054073624_Image2.jpg.05bae8d1d0a9666a47f5637b8846c2cb.jpg

 

 

 

 

Sprężynkę wahadła można wymienić na krótszą.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, tarant napisał(-a):

Katalog katalogiem, realny produkt to inna rzecz. Poszukaj lepiej takiej tarczy ;) :P

2054073624_Image2.jpg.05bae8d1d0a9666a47f5637b8846c2cb.jpg

 

 

 

 

Sprężynkę wahadła można wymienić na krótszą.

Rzadko spotykany model tarczy 😀


Pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprężynka ( zawieszka ), to na zdjęciu wygląda na normalną. Ale ze zdjęcia, nie wiem jaką ma długość i grubość. Zmierz i może na All... znajdziesz 2 - 5 mm krótszą. 

Po drugie, a właściwie po pierwsze, mechanizm chyba nie był czyszczony, wiec stare resztki smarowidła, nie pomagają. Może być, że nie ma tam strasznych budów, ale są dodatkowe opory, a może nawet, coś się ,, piłuje ". W bębnie, zaschnięte mazidło, utrudnia rozwijanie i zwijanie sprężyny. Czuć to na kluczyku w trakcie nakręcania. ( nigdy nie nakręcać na maxa ). 

Jeśli narazie nie myślisz o czyszczeniu, to jedyny ratunek, to daj po kropelce oleju na łożyska. Jeśli było sucho, to w końcu będzie smarowanie. 

Jeśli chodzi o soczewkę, to sprawdź, czy skończył się gwint, czy może soczewka, trochę gdzieś haczy i nie chce iść wyżej. 

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie katalogu, pomoże ktoś określić z którego jest roku? załączam zdjęcia pierwszych stron do wglądu. Katalog jest w formie pliku pdf i jest opisany jako Catalog Gustav Becker No 11.

1.PNG

2.PNG

3.PNG

4.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Katalog nr 11 

to rok 1927 /1928 

 

Pozdrawiam Jacek 

 

PS 

Co ciekawe, na forum rosyjskim katalog nr 11, podają rok 1931.

Nie wiem skąd ta różnica. 

 

 

Edytowane przez JASI
Uzupełnienie

"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wskazówkę gdzie szukać w moim poprzednim poście. 

Możesz też kupić w PDFie, lub na DVD, na naszych portalach aukcyjnych. 

 

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem już katalogi w plikach pdf tylko chyba 4 mam z zaznaczonymi datami. Pozostałe tylko z oznaczeniem nr katalogu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Proszę o pomoc w identyfikacji baby wiszącej Gustav Becker :) Dzisiaj w  Świdnicy była giełda staroci i trafił się taki o to zegar, skrzynia w super stanie (ma delikatne ryski i otarcia), cicho tyka i pięknie wybija - nie można było się oprzeć.

 

20210704_150339.jpg

20210704_150402.jpg

20210704_150406.jpg

20210704_150410.jpg

20210704_150413.jpg

20210704_150417.jpg

20210704_151024.jpg

20210704_151038.jpg

20210704_151042.jpg

20210704_151044.jpg

20210704_151048.jpg

20210704_151053.jpg

20210704_151055.jpg

20210704_155221.jpg

20210704_172426.jpg

Edytowane przez ganikus897

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ganikus897 napisał(-a):

 nie można było się oprzeć.

Nie dziwię się :)

👍


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, ganikus897 napisał(-a):

Proszę o pomoc w identyfikacji baby wiszącej Gustav Becker :) Dzisiaj w  Świdnicy była giełda staroci i trafił się taki o to zegar, skrzynia w super stanie (ma delikatne ryski i otarcia), cicho tyka i pięknie wybija - nie można było się oprzeć.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A cóż to za problem, by samemu poszukać zegara o numerze katalogowym 4795?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedź. Znalazłem w katalogu Gustav Becker No 14. Tylko proszę o określenie z jakiego roku jest katalog.  Wychodzi, ze brakuje zdobienia nad przeszkleniem, ale nie widać żadnych śladów mocowania. Jest taka możliwość, że fabrycznie ktoś zapomniał zamontować?

Przechwytywanie.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.