Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rafmal

Zegarek analogowy z numerem tygodnia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Od jakiegoś czasu poszukuję zegarka z dość nietypowym datownikiem. Chodzi mi o zegarek analogowy, który pokazuje nr tygodnia. Jest to funkcja która byłaby pomocna w mojej pracy do weryfikacji postępu harmonogramu projektu. Nie musiałbym zerkać za każdym razem na kalendarz lub korzystać z programów komputerowych. Niestety znalazłem tylko dwa modele, biegunowo od siebie odległe tzn.:

 

1) Zeppelin LZ 129 HINDENBURG MOONPHASE ZE-7039 - który jest ładnym zegarkiem lecz niestety ze szkłem hesalitowym więc odpada.

2) Oris Artelier Calibre 113 - który jest zegarkiem za prawie 20 tys. PLN więc również odpada, bo jest zbyt drogi.

 

Czy ktoś z Was mógłby wskazać jeszcze jakieś zegarki analogowe, które pokazują nr tygodnia?

Poszukuję zegarka, dostępnego dla mnie cenowo tzn. tak do 3000 zł. Na pewno odpadają wszystkie zegarki "modowe". Szukałem na forum i po stronach sklepów i nic więcej nie udało mi się znaleźć.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę tego, szukaj w Google pod hasłem "week number indicator watch". Za mniej niż 1000 zł można kupić np. Delbane na Rondzie 706.B różne kolory. 

 

spacer.png

spacer.png

 

Edit: chodziło o Ronda 706.B

 

Za to gratis przykład innego taniego zegarka z tym mechanizmem:

 

spacer.png

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie bardzo Wam dziękuję!

 

Frederiqe Constant ma widzę jeszcze jeden model z takim datownikiem. A Delbana podoba mi się też cenowo. Zagłębiam się w opis techniczny. :)

 

Poszukam jeszcze zgodnie z sugestią w wyszukiwarce ale już widzę, że coś kupię w tym tygodniu :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc zdecydowałem się na Delbana. Przystępna cenowo i ma wszystko co mi potrzeba. Przy okazji zagłębiłem się w tę markę, bo wcześniej o niej nie słyszałem.

 

Po przejrzeniu strony zegarków Delbana zauważyłem, że to ta sama firma co Delma Watches. Adres firmy jest ten sam, CEO Delbana i Delma to ten sam człowiek 🙂

 

Ciekawe jest to, że historia obu marek jest w folderach opisana zupełnie inaczej. Delma swoją historię rozpoczyna w miejscowości Lengnau, a Delbana w Grenchen czyli jednej wsi dalej. Przy czym historia zaczyna się od rożnych ludzi i w innych latach. 🙂  Zakładam, że to jakieś marketingowe historie, no bo wiadomo jak to działa na wyobraźnię klientów. Nie wiem też czy chodzi o to, że Delma to droższa linia zegarków, a Delbana taki uboższy brat czy po prostu to jedna firma z różnymi historiami marek.

 

Co ciekawe, na mapie w Lengnau natknąłem się jeszcze na fabrykę Atlantic'a, a parę kilometrów dalej w Biel/Bienne jest jeszcze Rolex, Tissot, Doxa, Omega i kilka innych. Nie znam się na historii i przemyśle zegarków szwajcarskich, ale wygląda to tak jakby w tym regionie Szwajcarii było jakieś zagłębie produkcji zegarków. W każdym razie biznes im się tam nieźle rozkręcił 😉

 

Uzupełnienie:

Dotarłem do historii Delmy. Okazuje się, że nie mają produkcji margaryny w swoim portfolio 🙂

Delbanę przejęli w 2002r. Właścicielem jest rodzina Leibungut.

 

HISTORY DELMA
1924 The company Thuya was founded by A. & A. Gilomen in Lengnau
1952 Delma was used for the first time as brand for wristwatches
1966 The company was bought by Ulrich Wüthrich and his former partner
1987 Founding of Delma Far East as own distribution
1987 Founding of Delma USA Ltd. as own distribution
1999 75 years company anniversary
2000 Own perfume „Aqua di Delma“
2001 Introduction of Gabriela Sabatini timepieces, made by Delma
2002 50 Years jubilee of the label Delma
2002 Integration of Delbana brand
2004 80 Years company anniversary
2007 Introduction of Lady D line with genuine diamonds
2008 Elvira Rahic, famous singer and Delma Ambassadress

 

Edytowane przez rafmal
Uzupełnienie wpisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, rafmal napisał(-a):

Co ciekawe, na mapie w Lengnau natknąłem się jeszcze na fabrykę Atlantic'a, a parę kilometrów dalej w Biel/Bienne jest jeszcze Rolex, Tissot, Doxa, Omega i kilka innych. Nie znam się na historii i przemyśle zegarków szwajcarskich, ale wygląda to tak jakby w tym regionie Szwajcarii było jakieś zagłębie produkcji zegarków. 

 

 

Wow, coś takiego :)

Podpowiem, że takich "dolin" zegarkowych jest wiele, i w CH, i w D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dojdzie to daj znac jaki poziom reprezentuje ten zegarek ;) Z ciekawości, skąd wyszarpałeś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.06.2021 o 14:34, StaryWilk napisał(-a):

Jak dojdzie to daj znac jaki poziom reprezentuje ten zegarek ;) Z ciekawości, skąd wyszarpałeś? 

 

Zakupiłem w minuta.pl za 1070 zł i jestem zadowolony. Spełnia moje oczekiwania co do funkcji. Prezentuje sie również nie najgorzej. Marka dostepna dla przeciętnego człowieka. :)

 

Prezentacja poniżej:

20210623_132231.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybka akcja, bez wybrzydzania i wydziwiania. To jaki zegarek następny? ;)

 

P. S. Teraz zwróciłem uwagę, że numery tygodnia (i nazwy misiaca) idą przeciwnie do kierunku ruchu wskazówek zegarka. Ciekawe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój następny zegarek będzie z mechanizmem automatycznym.

Marzy mi się Tissot Le Locle Powermatic 80 lub jakiś model Bruno Söhnle Glashütte.

Ale to jeszcze trochę czasu, bo trzeba uzbierać kasę 🙂

 

 

14 minut temu, StaryWilk napisał(-a):

Szybka akcja, bez wybrzydzania i wydziwiania. To jaki zegarek następny? ;)

 

P. S. Teraz zwróciłem uwagę, że numery tygodnia (i nazwy misiaca) idą przeciwnie do kierunku ruchu wskazówek zegarka. Ciekawe. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po roku użytkowania zegarek jest taki jak na zdjęciu. W ostatnich dniach odpadły dwie cyferki. Jutro idę oddać na gwarancji. Nie ma to jak szwajcarska jakość! 

20220621_090402.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się. W "Japończykach" też odpadają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo. Zdarzyć wszystko się niby może, zobaczymy jak zareaguje serwis.

Niech ktoś teraz zacznie marudzić na malowane - te nie odpadają 🤣🤣🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa indeksy odpadające niemal w tym samym czasie to trochę zaskakująca synchronizacja. Mocne upały były ostatnio. Nie zostawiłeś czasem zegarka w upale, na ostrym słońcu? Bardzo wysoka temperatura mogła mieć na to wpływ. Nie bronię tutaj producenta, ale staram się zrozumieć przyczynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tną koszta i mniej kleju smarują. Ewentualnie zaczęli używać tych eko (z soku agawy czy coś) :D.

Edytowane przez seb71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak się temat indeksów zakończył? Zegarek ciekawy i zastanawiam sie nad zakupem ale takie coś go dyskwalifikuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.