Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Chefren

Noname

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Żona wyhaczyła na internetach taki nieduży zegareczek. Na tarczy żadnych oznaczeń, z dekielka też mało co można wyczytać, a na mechanizmie jedyne oznaczenia to "+" i "-". 

 

Da się zidentyfikować ten zegarek, czy już na zawsze pozostanie noname'em?

IMG_20210616_205912.jpg

IMG_20210616_210038.jpg

IMG_20210616_210647.jpg

IMG_20210616_210812.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wewnętrznej stronie dekielka znalazłem jeszcze jakieś wydrapane oznaczenia - zapewne pozostawione przez zegarmistrza/ów serwisujących zegarek. 

2021-6-16 21-31-4.jpg

2021-6-16 21-30-21.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ustaleniem producenta będzie ciężko, skoro się nie podpisał.

Zresztą, może się i podpisał, ale chyba tarcza była zmieniana, bo ta jakoś nie bardzo pasuje.

wskazówki też jakieś zbierane.

W środku Osco 66

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&2&2uswk&Osco_66

Mnie natomiast bardzo interesuje, czym się kierowała szanowna Małzonka, wyhaczając ten zegarek w internetach?


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, chronofil napisał(-a):

Mnie natomiast bardzo interesuje, czym się kierowała szanowna Małzonka, wyhaczając ten zegarek w internetach?

No cóż, głównym powodem było to, że zegarek wyglądał staro i chciała mi zrobić prezent w postaci zegarka z duszą 🙂 Zegarek był własnością starszego pana, który kupił go w Berlinie. Tyle się dowiedziała od sprzedającej, która była córką owego starszego jegomościa. Historia, jak historia, może prawdziwa, a może nie - ustalić tego w żaden sposób nie da się. Ja się cieszę, bo zegarków nigdy dość 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Chefren napisał(-a):

No cóż, głównym powodem było to, że zegarek wyglądał staro i chciała mi zrobić prezent w postaci zegarka z duszą

 No to się CIESZ... to jest więcej warte, niż nawet wartość zegaka..

 Naprawdę..

 Olej , że NO name...

 Ma duszę , bo podarunek osoby WAŻNEJ.. dla CIEBIE


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się podwójnie, bo przecież mogłem zwyczajnie dostać butelkę wódki, a jednak pomyślała o zegarku. I drugi powód radości jest taki, że jednak udało się zidentyfikować mechanizm. Oddam go do renowacji, a to, że będzie to kosztować więcej niż jest warty, jest bez znaczenia 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.