Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
marsalus95

Wymiana szkiełka w starym zegarku - Tissot

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w Tissot Antimagnetique można włożyć inne szkło niż hesalitowe? Robi się takie rzeczy? 
Ile kosztuje taka usługa? A ile koszt wymiany na szkiełko takie same, tj hesalitowe?

42A508C5-E0CC-486B-B114-F8A24141E4E3.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

w Gdańsku koszt wymiany szkiełka ze szkła mineralnego waha się w granicach ok. 100 zł.

Wszystko zależy od tego czy da się coś dopasować czy trzeba wycinać ze szkła

i giąć na gorąco. W każdym razie jestem w Gdańsku coś takiego zrobić.

Tańsze są szkiełka z plexy  (hesalitowe), mam dostęp do starych NOS lub z nowej produkcji

natomiast szkła szafirowe trzeba sprawdzić czy są dostępne w takim rozmiarze i kształcie i są znacznie droższe.

 

Miłego końca tygodnia 

Roman

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Skorzystałbym z pomocy w tym temacie, jednak mam daleko do Gdańska, ale będę chciał poprawić stan zegarka.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.06.2021 o 23:40, marsalus95 napisał(-a):

Dziękuję za odpowiedź. Skorzystałbym z pomocy w tym temacie, jednak mam daleko do Gdańska, ale będę chciał poprawić stan zegarka.
Pozdrawiam

 

Do niczego nie namawiam. Szkiełka szklane dorabiają na wymiar w dwóch / trzech miejscach w Polsce. Z tego co wiem to właśnie Gdańsk, Warszawa i ..... :) .

W Warszawie jest znacznie drożej tak że czasami opłaca się kupić kilka gotowych starych szkiełek na znanych portalach aukcyjnych tylko wielu specjalistów

przekonało się że nie zawsze się trafia ze średnicą ;)  :D . Dlatego też większość fachowców woli zamówić gotowe na wymiar z wymianą.

 

A co do hesalitowych to mam tego spory zapas  :) ale tego też nie przybywa bo i skąd ;) 

 

20210620_065349.thumb.jpg.4cd77bf84f53abee4fac99f8208cdc49.jpg

 

Najtaniej jest wstawić nowe z tworzywa to powinien zrobić każdy zegarmistrz

za kilkanaście / kilkadziesiąt złotych (potrafi to nawet bateryjarz :D )

 

Miłej niedzieli

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.06.2021 o 23:40, marsalus95 napisał(-a):

Dziękuję za odpowiedź. Skorzystałbym z pomocy w tym temacie, jednak mam daleko do Gdańska, ale będę chciał poprawić stan zegarka.

Jest jakiś problem żeby wysłać Tissota do kolegi @Kieszonkowe ⁉️


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarmistrz w Warsz. - też polecany- zaproponował przez telef szkiełko plexi. „Mamy szwajcarskie, twarde, nie potrzeba innych”. I chyba na razie na tym plexi pozostanę. Dziękuję za odpowiedzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Kieszonkowe napisał(-a):

 

Do niczego nie namawiam. Szkiełka szklane dorabiają na wymiar w dwóch / trzech miejscach w Polsce. Z tego co wiem to właśnie Gdańsk, Warszawa i ..... :) .

W Warszawie jest znacznie drożej tak że czasami opłaca się kupić kilka gotowych starych szkiełek na znanych portalach aukcyjnych tylko wielu specjalistów

przekonało się że nie zawsze się trafia ze średnicą ;)  :D . Dlatego też większość fachowców woli zamówić gotowe na wymiar z wymianą.

 

A co do hesalitowych to mam tego spory zapas  :) ale tego też nie przybywa bo i skąd ;) 

 

20210620_065349.thumb.jpg.4cd77bf84f53abee4fac99f8208cdc49.jpg

 

Najtaniej jest wstawić nowe z tworzywa to powinien zrobić każdy zegarmistrz

za kilkanaście / kilkadziesiąt złotych (potrafi to nawet bateryjarz :D )

 

6 godzin temu, Kieszonkowe napisał(-a):

 

Miłej niedzieli

Roman

Oczywiście sam też nie będę zamawiał przez internet bo raczej prawdopodobieństwo dopasowanie w ten sposób szkiełka jest niewielkie :) 

Dziękuję, miłej niedzieli również

Przy okazji pytanie: jest sens czyszczenia jakoś tej tarczy? Od czego są widoczne plamki, przebarwienia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delikatne czyszczenie i odświeżenie ma zawsze sens, ale pod warunkiem zachowania pierwotnego charakteru tarczy. Tak że bez przesady, bo można narobić więcej szkody jak dobrego 🤭

A plamki to kurz, opary smarów i potu, pleśń, utlenianie i promienie UV. 😲


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.06.2021 o 15:30, Jędrula.wawa napisał(-a):

Delikatne czyszczenie i odświeżenie ma zawsze sens, ale pod warunkiem zachowania pierwotnego charakteru tarczy. Tak że bez przesady, bo można narobić więcej szkody jak dobrego 🤭

A plamki to kurz, opary smarów i potu, pleśń, utlenianie i promienie UV. 😲


No dobra, ale jakim preparatem to próbować czyścić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.