Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
bajmar

Prośba o informacje na temat zegarków Omega, Dugena, Junghans

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Szanowni Zegarkoholicy, 

w temacie zegarków naręcznych jestem zielony, dlatego proszę Was o pomoc w identyfikacji i określeniu przybliżonego okresu produkcji tych zegarków. 

Z góry dziękuję. 

Zdjęcia każdego z zegarków będę wrzucał osobno w nowym poście, aby ich nie pomieszać. 

Pierwsza Dugena ...

20210620_182433.jpg

20210620_182528.jpg

20210620_182539.jpg

Drugi Junghans...

20210620_182603.jpg

20210620_182615.jpg

20210620_182641.jpg

Trzecia Dugena...

20210620_182737.jpg

20210620_182806.jpg

20210620_182926.jpg

Czwarty Junghans...

20210620_183022.jpg

20210620_183204.jpg

20210620_183258.jpg

Piąty NN w obudowie Omegi, pasek chyba pozłacany, ale to już pozostawiam Wam do oceny... ja nie ogarniam tych punc :) 😀

20210620_183408.jpg

20210620_183428.jpg

20210620_183449.jpg

20210620_163154.jpg

Szósta jest Dugena, której nie mogę otworzyć. Technologia gwintowania mnie przerosła 😀

20210620_183515.jpg

20210620_183524.jpg


Pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki przeciętne - głównie lata 60-70. (Junghans z czarną tarczą raczej lata 40.). Omega to podróbka, niestety. Zakręcane dekielki dobrze się otwiera suwmiarką :)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Jeszcze dopytam z ciekawości.

Jeśli mowa o Omedze to podróbkę stanowi całość czy tylko mechanizm jest "obcy"? 

Suwmiarką próbowałem, ale jakoś mi to nie wychodzi. Spróbuję jeszcze, jak się uda to dodam zdjęcie mechanizmu. 

Jak mam rozumieć oznaczenie 73 lub 98 znajdujące się na mechanizmie pod gwiazdką Junghansa?  Szczerze mówiąc w pierwszej chwili myślałem, że to rok produkcji (opierając się na doświadczeniu z dużych zegarów :) ) . 

Jeszcze jedna prośba podpowiecie mi może jak mam otworzyć Dugene z pierwszego zdjęcia, aby zerknąć na mechanizm? 

Oznaczenie na mechanizmie Dugena 692 to model mechanizmu? 

Przepraszam za takie pytania, ale chciałbym się tego trochę nauczyć :) Mam nadzieję, że uda mi się je przywrócić do życia :) 


Pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic w Omedze nie jest z Omegi. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Walter_87 napisał(-a):

Zakręcane dekielki dobrze się otwiera suwmiarką :)

Da się też nożyczkami 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, bajmar napisał(-a):

Dziękuję za odpowiedź. Jeszcze dopytam z ciekawości.

Jeśli mowa o Omedze to podróbkę stanowi całość czy tylko mechanizm jest "obcy"? 

Suwmiarką próbowałem, ale jakoś mi to nie wychodzi. Spróbuję jeszcze, jak się uda to dodam zdjęcie mechanizmu. 

Jak mam rozumieć oznaczenie 73 lub 98 znajdujące się na mechanizmie pod gwiazdką Junghansa?  Szczerze mówiąc w pierwszej chwili myślałem, że to rok produkcji (opierając się na doświadczeniu z dużych zegarów :) ) . 

Jeszcze jedna prośba podpowiecie mi może jak mam otworzyć Dugene z pierwszego zdjęcia, aby zerknąć na mechanizm? 

Oznaczenie na mechanizmie Dugena 692 to model mechanizmu? 

Przepraszam za takie pytania, ale chciałbym się tego trochę nauczyć :) Mam nadzieję, że uda mi się je przywrócić do życia :) 


Omega w całości jest podróbką. Sądząc po puncach koperta powinna być z 18k złota, a nie jest. Mechanizm też nie jest Omegi. Tak samo tarcza. Choć przyznam, że zegarek z wyglądu ciekawy, ale cóż...

Dugenę z pierwszego zdjęcia należy otworzyć małym śrubokrętem (na dole dekielka jest specjalne miejsce do podważenia).

Tu masz info o werku Junghansa cal. 98 -->> http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&2&2uswk&Junghans_698_70

i do J73 -->> http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&2&2uswk&Junghans_J73


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi. Jak uda mi się otworzyć to wrzucę zdjęcia. 


Pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nalegałem i udało się, dekielki uległy. :) 😀 Zdjęcia mechanizmów poniżej. 

20210621_215020.jpg

20210621_214153.jpg


Pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.