Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Enkil

Kraków Główny

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, zamierzam zabrać dzieciaki do Zakopanego za pomocą pociągu, z domu dojadę do Krakowa na dworzec główny. Z tego co znalazłem na stronie pkp, do zakopca trzeba odjechać z innego dworca i tam trzeba się dostać komunikacją miejską.  Zastanawiam się czy nie pojechać z głównego autobusem do Zakopanego, szczególnie że pociąg ma jechać 4h. Jak radzicie? Ktoś ma w tej kwestii jakieś doświadczenia? Ja zawsze jeździłem autem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze stawiam na pierwszym miejscu pociąg jako transport, zakładając, że mi się bardzo nie spieszy. Do Zakopanego najczęściej jeździłem bezpośrednim z Gdańska, a raz Flixbusem z Krakowa i było całkiem spoko, jeśli dzieci lubią jeździć autobusem to będzie dobrze, oby była sprawna klimatyzacja 🙂 Pociąg z kolei nie stoi w korkach ale 4 godziny to fakt trochę sporo... A teraz do Zakopanego nie jeździ z Głównego? Może z Płaszowa?

Edytowane przez Matti
Korekta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochodem ok 7 km, więc najlepiej jakiś Uber czy taxi prywatne, bo na piechotę 5,5 km to już dobry spacer :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz pociągi, moze akurat bedzie jechal do plaszowa w czasie ktory Ci pasuje, cena biletu to jakies 3zl z hakiem


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Głównego na Płaszów co chwile coś jedzie (a właściwie przez Płaszów przejeżdża). Natomiast do Zakopanego, to polecałbym zdecydowanie jakąś linię autobusową. Pociąg z Krakowa do Zakopca to kolejowa, logistyczna porażka. Z Krakowa praktycznie co godzinę do Zakopanego jedzie na przykład Szwagropol. Odjazdy są z Małopolskiego Dworca Autobusowego, który mieści się tuż przy Dworcu Głównym. W zasadzie są ze sobą połączone. Bilety można kupić przez internet. Czas jazdy to tak między 2 a 3 godziny.

 

https://www.szwagropol.pl/pl/linie-autobusowe/rozklad-jazdy/?rozklad=1&kierunek=2

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, będę musiał się zastanowić, przy trzech godzinach autobusem, wygrywa 4h. Pociąg. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Głównego dojedziesz na Płaszów tramwajem 50, z przystanku w tunelu na przystanek Dworzec Płaszów Estakada - jest to ok 25 min max. Z estakady schodzi się prosto na perony; Płaszów to bardzo mały dworzec, w razie wątpliwości co do perony hala jest także zaraz po zejściu z estakady - tam był jakiś remont i nie wiem czy w zasadzie nie jest dalej tak że tylko 2 perony funkcjonują.

Albo faktycznie tak jak przedmówcy pisali złapać pociąg, który przez Płaszów przejeżdża i tam się zatrzymuje.

Edytowane przez Zaman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj Pan, tylko wsiadaj w autobus na dworcu głównym. Odjeżdżają praktycznie co pół godziny (teraz może rzadziej) ale jadą przeważnie 2,5 godziny. Czas jazdy autobusu zależ też od dnia tygodnia i godziny.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co do Zakopanego? Tam nie ma nic fajnego... No chyba żeby dzieci powiedziały, że były kiedyś w Zakopanem... Mnie najbardziej podobały się knajpa "u Burego Misia" i Spiski Zamek na Słowacji i termy Bania... ale to nie Zakopane... bo tam nie ma nic ciekawego... :) Najlepiej jedź autem, żeby te wszystkie miejsca wokół tego całego Zakopanego odwiedzić... Moje dzieciaki były zachwycone...

 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, kiniol napisał(-a):

A po co do Zakopanego? Tam nie ma nic fajnego...

 

 

Gupoty Pan gadasz i tyle. Laski fajne chodzą po Krupówkach. Byłem, widziałem wię co mówię.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laski dla dziecków? Jakby sam pojechał to co innego... No chyba, że laski przebrane za misia... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, kiniol napisał(-a):

Laski dla dziecków? 

To je ciupagi?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

To je ciupagi?

Ciupagi dla dzieciarni to sie kupuje bendonc nad możem 🤭🎃


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zdecydowaliśmy się jechać autem, znacznie mniej ambarasu, a że jadę w środę, to i korki liczę, że będą mniejsze lub brak. :D

A zakopane dlatego, że dzieciaki podrosły wystarczająco by np. Iść na Kasprowy, a nie jedynie szosą na morskie Oko - ostatnio gdy tam były, to jedno pchałem w wózku a drugie niosłem na plecach. 

 

Edycja. 

Dziękuję wszystkim za porady, dowiedziałem się wszystkiego co potrzebne i to również wpłynęło na ostateczną decyzję dotyczą środka transportu. 

:) 

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wejdziecie na Kasprowy i będzie pogoda i siły to koniecznie w stronę Czerwonych Wierchów - przepiękne widoki, na Kopę Kondracką i potem można wracać na Halę Kondratową chyba że jeszcze dalej na Małołączniak i Doliną Małej Łąki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.06.2021 o 12:57, Matti napisał(-a):

Jak wejdziecie na Kasprowy i będzie pogoda i siły to koniecznie w stronę Czerwonych Wierchów - przepiękne widoki, na Kopę Kondracką i potem można wracać na Halę Kondratową chyba że jeszcze dalej na Małołączniak i Doliną Małej Łąki :)

Na Kasprowy się udało i to tylko dlatego, że obiecałem dzieciakom iż na dół mogą wracać kolejką, inaczej musiał bym z nimi wracać już od stacji przesiadkowej. 

 

_20210701_153352.thumb.JPG.60b769fd5b768cc326038884e4085b57.JPGreceived_795600121133091.thumb.jpeg.6c7f0b075284f363a31fc8699fa60cc2.jpeg

received_307013407774124.thumb.jpeg.34d67504f5e6d1a63105bda874985491.jpeg

 

A dziś Gubałówka piechotą, po deszczu było ślisko ale fajnie. 

received_121219860085119.thumb.jpeg.66f93c8c9d21c4dcc4e4689b72f0b110.jpeg

DSC_4495.thumb.JPG.41c159be42e70d866f26b107fcb2e22f.JPG

DSC_4496.thumb.JPG.9ab888f1bf9d347521c3368ae86c8a2a.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Udało mi się jeszcze wdrapać z całą rodziną na sarnią skałę

 

DSC_4524.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglądasz jakbyś oderwał się od tej skały pod Tobą i wyszedł na wolność 😵

Zamierzony efekt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Christo napisał(-a):

Wyglądasz jakbyś oderwał się od tej skały pod Tobą i wyszedł na wolność 😵

Zamierzony efekt?

 :) no, trochę tak wygląda, ale to przypadkowy efekt :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Enkil napisał(-a):

 :) no, trochę tak wygląda, ale to przypadkowy efekt :)

 

Wyszło świetnie 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.