Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Pawel88

Certina DS1 czy Oris Big Crown

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po długim poszukiwaniu zegarka z pełną nazwą dnia tygodnia lub datownikiem na całej tarczy do ostatecznego finału dotarła Certina DS1 oraz Oris Big Crown.Długo wahałem się też nad Eposem z limitowanej Polskiej edycji z nazwami dnia w naszym języku, ale odpadł przez cenę.

Problem polega na tym, że Oris jest ponad dwukrotnie droższy od Certiny i nie wiem czy warto tyle płacić za Orisa. :)

Zapraszam do dyskusji.Którego byście wybrali ? pomijając względy wizualne, a skupmy się na właściwościach technicznych.

Linki do zegarków :

https://www.zegarek.net/zegarki/certina/zegarek_certina_c006.430.16.031.00.html

https://dolinski.pl/oris-big-crown-pointer-date-01-754-7741-4068-07-5-20-64/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podobają Ci się Eposy i nie musi być polskie nazewnictwo dni tygodnia, to może klasyczny Passion 3402. Kolor do wyboru :).

Ja posiadam wersję z granatową tarczą akurat.

 

0_0_productGfx_5eaad56ad46ed22d0ccb11642d55c00e.jpg

 

Z tych pokazanych przez Ciebie oddaję głos na Certinę. IMO ładniejsza.

Edytowane przez seb71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam tego Eposa, bardzo mi się podoba, jednak 43 mm to dla mnie za dużo, max 42 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tę Certinę właśnie wczoraj mierzyłem 😉. Bardzo fajny i poręczny zegarek. Usiadł mi na nadgarstku bardzo dobrze. Osobiście nie widzę powodu, żeby przepłacać za Orisa w którym siedzi podobny werk. Wizualnie też w mój gust lepiej trafia Certina.

Szkoda, że nie śledziłeś wątku o zegarkowych okazjach. W zeszłym tygodniu wrzucałem okazję na tę Certinę.  W sklepie Ashford była za jakieś 1500 PLN już po wszystkich opłatach. Niestety już jej tam nie ma. Sam bym pewnie teraz kupił, po tej przymiarce. W Polsce chyba trochę taniej (2.408 PLN) jest tutaj:

https://www.zegarmistrz.com/pl/p/Zegarek-Certina-DS1-Day-Date-C006.430.16.031.00-C0064301603100/9239

 

Widziałem gdzieś jeszcze wersję na bransolecie i bez złotych akcentów.

obraz.png.50e6c49e490bc23dbe172afc35c784a8.png

 

Epos bardzo fajny. Podoba mi się chyba najbardziej z całej trójki, tylko niestety dość drogi a do tego jeszcze dość spory, bo 43mm. W przeciwieństwie do Certiny (39mm), Epos to już zegarek na spory nadgarstek.

 

Hamilton też robi kilka ciekawych modeli day-date. Od garniturowców jak taki Jazzmaster (40mm) przez Khaki Field aż do pilotów jak ten "Cooper" z filmu Interstellar (42mm).

 

obraz.thumb.png.7b45792d3400edff1aa1067c06b6d28b.pngobraz.png.299dbd65d40986fa843750de25b9940c.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epos spory - fakt. Dla mnie akurat jest w porządku, ale będę go pewnie sprzedawał, bo... rzadko noszę ;). Przegrywa z Orisem ProPilotem DayDate.

Co do werków - w Certinie siedzi ETA 2834 (Swatch Group), w Orisie odpowiednik Sellity - pewnie SW220.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej dwójki wybrałbym Cytrynę.

Dokupiłbym bransoletę,  od DS1 bo chyba pasuje i miałbym mega uniwersalny zegarek. A jak się znudzi to za pu wezmę.   :)

 

4 godziny temu, Pawel88 napisał(-a):

Ten model Orisa nie ma dnia tygodnia.  ;)

3 godziny temu, seb71 napisał(-a):

... Ja posiadam wersję z granatową tarczą akurat.

Ten Opos jest ładny. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Pawel88 napisał(-a):

Witam, po długim poszukiwaniu zegarka z pełną nazwą dnia tygodnia lub datownikiem na całej tarczy do ostatecznego finału dotarła Certina DS1 oraz Oris Big Crown.Długo wahałem się też nad Eposem z limitowanej Polskiej edycji z nazwami dnia w naszym języku, ale odpadł przez cenę.

Problem polega na tym, że Oris jest ponad dwukrotnie droższy od Certiny i nie wiem czy warto tyle płacić za Orisa. :)

Zapraszam do dyskusji.Którego byście wybrali ? pomijając względy wizualne, a skupmy się na właściwościach technicznych.

Linki do zegarków :

https://www.zegarek.net/zegarki/certina/zegarek_certina_c006.430.16.031.00.html

https://dolinski.pl/oris-big-crown-pointer-date-01-754-7741-4068-07-5-20-64/

No nie wiem, czym dysponuje Oris, żeby zapłacić za niego 2x więcej jak za Certinę. Mechanizmy są z jednego rodowodu :huh:

Jeżeli serce Ci podszeptuje Oris, Oris, Oris .... to go bierz, wszak to Ty będziesz codziennie zerkał na niego przez lata.

Jezeli słuchasz głosu rozsądku, bierz Certinę. 
Jak dla mnie Certina jest nawet ładniejsza :wub:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

Ten model Orisa nie ma dnia tygodnia. 

Nie ma, ale ma datownik "przez całą tarczę", więc spełnia moje kryteria.

3 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Szkoda, że nie śledziłeś wątku o zegarkowych okazjach.

Zakup będzie nie wcześniej niż 01.09, bo co za często to nie zdrowo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Pawel88 napisał(-a):

Zakup będzie nie wcześniej niż 01.09, bo co za często to nie zdrowo :D

A to tak się da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, seb71 napisał(-a):

A to tak się da?

Oczywiście, że tak :D Ogólnie ujrzałem tego Orisa kilka dni po ostatnich moich zakupach, a więc w lutym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając aspekt dwukrotnie wyższej ceny, wizualnie bardziej Certina mi podchodzi :) 

 

ps. jak pisał Perpetuum Mobile była w bardzo dobrej cenie w US, ja skorzystałem :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze kilka dni temu była chyba starsza wersja orisa za dość dobrą kasę.

 

https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-meski-oris-big-crown-original-pointer-date-01-754-7696-4064-07-5-20-51-automatyczny    lub

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-oris-big-crown-original-pointer-date-01-754-7696-4064-07-5-20-51

 

jeśli Ci się nie spieszy, być może jeszcze będzie, sprawdzaj.

No chyba że jednak Certina przypasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że akurat w Kruku Epos w dość atrakcyjnej cenie. Jak jeszcze nie wybrałeś, to do rozważenia.

 

obraz.thumb.png.109872db48ccf50dea68d2ddb6de804b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Widzę, że akurat w Kruku Epos w dość atrakcyjnej cenie. Jak jeszcze nie wybrałeś, to do rozważenia.

 

obraz.thumb.png.109872db48ccf50dea68d2ddb6de804b.png

Tutaj to mnie zaskoczyli, że jeszcze ktoś ma stara wersję 3402, toż to z 6 lat temu zmienił się wygląd tarczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj to mnie zaskoczyli, że jeszcze ktoś ma stara wersję 3402, toż to z 6 lat temu zmienił się wygląd tarczy. 

Stąd też pewnie i atrakcyjna cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):


Stąd też pewnie i atrakcyjna cena.

A w jubitom ie też promocja eposów, nowy 3402 poniżej 4 tys, niestety na pasku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w jubitom ie też promocja eposów, nowy 3402 poniżej 4 tys, niestety na pasku. 

Kwarcowa Doxa Into the Ocean też jest teraz w dużej promocji w Kruku i w Jubitomie. I też w Jubitomie wychodzi znacznie korzystniej. Chyba na Jubitom trzeba częściej zaglądać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pawel88 jaka decyzja ?


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

@Pawel88 jaka decyzja ?

Cały czas się waham.Rozsądek mówi Certina, a serce Oris.Ogólnie odpadaj czarna tarcza ( już mam zegarki z takim kolorem ) Czerwony jest za krwisty, a niebieski za blady.Ciężki wybór, ale do wtorku zdecyduje ostatecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Pawel88 napisał(-a):

Cały czas się waham.Rozsądek mówi Certina, a serce Oris.Ogólnie odpadaj czarna tarcza ( już mam zegarki z takim kolorem ) Czerwony jest za krwisty, a niebieski za blady.Ciężki wybór, ale do wtorku zdecyduje ostatecznie.

Weż kartkę, przedziel ją pionową i poziomą linią. Po lewej stronie u góry wypisz plusy dodatnie a na dole plusy ujemne Certiny. Tak samo zrób po prawej stronie dla Orisa. :unsure:

potem wystarczy dokonać bilansu i sprawa z głowy :wub:  


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Orisa, zaraz podpadnę wielu osobom, ale Certina nie jest warta tych pieniędzy. Nawet w grupie swatch są zegarki w podobnych cenach dużo lepiej wykonane (Hamilton, Mido), niestety Polska traktowana jest po macoszemu przez te grupę i My mamy Certine i Tissota. 

 

Oris nie jest aż tak podporządkowany korporacyjnemu porządkowi i robi dużo świetnych zegarków, choć czasem z cenami też umia pojechać, ale to już inna historia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojedynek wygrała DS jedynka, chociaż jeszcze muszę się zastanowić czy brać na pasku czy na bransolecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bransolecie. Pasek dużo taniej dokupisz. 

 

Tylko chyba na pasku ma złote wskazówki i indeksy a na bransolecie srebrne. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.06.2021 o 14:00, tolor napisał(-a):

Bierz Orisa, zaraz podpadnę wielu osobom, ale Certina nie jest warta tych pieniędzy. Nawet w grupie swatch są zegarki w podobnych cenach dużo lepiej wykonane (Hamilton, Mido), niestety Polska traktowana jest po macoszemu przez te grupę i My mamy Certine i Tissota. 

Kolega już wybrał, ale żeby mu nie psuć humoru jak wytłumaczysz dwukrotnie większą cenę Orisa, jeżeli już udowodniono ze konstrukcyjnie są to zegarki o tym samym rodowodzie ? Tylko nie pisz o piramidzie prestiżu plissssss :huh:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.