Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Pawel88

Certina DS1 czy Oris Big Crown

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Dorian06 napisał(-a):

Tylko chyba na pasku ma złote wskazówki i indeksy a na bransolecie srebrne. 

Dokładnie tak jest, więc jednak wybrałem pasek.

12 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

dwukrotnie większą cenę Orisa

Właśnie dlatego wygrała Certina, a za pozostałą kasę mogę nabyć w przyszłości jakiegoś divera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze żeby Tobie się podobał ‼️
A tak już na poły humorystycznie można dodać, że nie warto tyle dopłacać do Orisa, o którym 99,99 % społeczeństwa nawet nie słyszało. I jak tu szpanować :unsure:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Kolega już wybrał, ale żeby mu nie psuć humoru jak wytłumaczysz dwukrotnie większą cenę Orisa, jeżeli już udowodniono ze konstrukcyjnie są to zegarki o tym samym rodowodzie ? Tylko nie pisz o piramidzie prestiżu plissssss :huh:

Jak ja zrozumiem od czego zależą ceny zegarków to będę bardzo blisko Nobla w dziedzinie ekonomii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, tolor napisał(-a):

Jak ja zrozumiem od czego zależą ceny zegarków to będę bardzo blisko Nobla w dziedzinie ekonomii. 

Większa połowa ‼️ tego forum właśnie o tym stanowi. :wub:
Tak że prochu nie wymyślisz, nie ma szans :unsure:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam. Piramida prestiżu - takie pitu pitu dla snobów i niedopieszczonych.

Certina jest OK. Każdy zegar ma WR minimum 100m, fajne wzornictwo, spory wybór modeli, ETA w środku. Bez kompleksów.

Niestety zegarki takie jak Oris czy ML mają ceny ciut "przewalone".

Jak się podoba Certina, to brać. Na bransolecie. Pasków w różnych wzorach i kolorach możesz dokupić sobie kilka pęczków :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Orisy. Kilka propilotów 45mm. Lubię duże zegarki. Gdyby Certina robiła podobne, w pudle by były Certiny 🙃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to różne są gusta… uwielbiam Certinę i uważam, że w tej cenie daje relatywnie bardzo dużo ale dla mnie robi zegarki z gatunku tych dużych i masywnych, nawet jeśli często maja tylko 42 mm :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. 43mm to dla mnie graniczny rozmiar koperty. Certina robi fajne, duże chronografy, ale niestety bateryjkowe 🥴

Edytowane przez seb71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maja chrono na Valjoux, nawet bylem o krok od kupna ale to kawal zegara. Swoja drogą ładny i w starej i nowszej wersji.  

 

Edytowane przez Balansujący Na Osi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko to połączenie srebrnej tarczy ze złotymi indeksami... nie trafia w mój gust.

Oris bardziej spójny, ale sprawdź lug to lug, czy będzie ok dla Ciebie.

 

Edytowane przez Kurzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odgrzewam mój stary temat, ogólnie sprawa ma się tak :

Zrezygnowałem z zakupu Certiny, ponieważ stwierdziłem, że już mam zegarek , który zaliczam do tych "elegantów", a jest nim Aerowatch.

Po zrezygnowaniu dałem sobie spokój z poszukiwaniem zegarka, ale, że mam urlop to trzeba pożytecznie wykorzystać czas i zdecydowałem się na Aerowatch 89992 AA 02 Les Grands.

Teraz u Dolińskiego jest promocja -15 %, dziś rozmawiałem na czacie z pracownikiem i ma mnie jutro poinformować kiedy będzie dostępny.

https://dolinski.pl/aerowatch-89992-aa02-les-grandes-classiques/

 

IMG_20210212_143318.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój wybór ale 3,5k za zwykły kwarc z Rondą to sporo. Ja bym wolał coś z serii Precidrive Certiny:

 

https://www.onewatchforyou.com/producto/certina-ds-2-chrono-flyback-c024-618-11-051-02/
 

https://www.onewatchforyou.com/producto/certina-ds-2-chrono-flyback-c024-618-11-051-01/
 

Nie dość, że mechanizm ciekawszy, wizualnie (ale to dla mnie, subiektywnie) ładniejsze to jeszcze i tańsze.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.08.2021 o 21:11, cordi7 napisał(-a):

wój wybór ale 3,5k za zwykły kwarc z Rondą to sporo. Ja bym wolał coś z serii Precidrive Certiny:

Pod uwagę biorę tylko zegarek z "datownikiem wokół tarczy", po zniżce 2915 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Orisa. Mam porównanie do Balla i za bardzo nie odstaje jakościowo, co nie jest oczywiste w tym przedziale cenowym ;)

IMG_20210811_093348.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.