Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ranyart

Szwajcarski zegarek znaleziony w szufladzie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Proszę o identyfikację zegarka. Na tarczy napis Precision, ale to raczej nie jest marka (?). W środku widoczne ślady ingerencji, wygląda na to, że brakuje też elementów. Generalnie zegarek chodzi i odmierza czas, ale z widocznych przyczyn nie działają inne funkcje. Co ciekawe, duża, cienka wskazówka to nie sekundnik - ten znajduje się na dole tarczy. O ile to możliwe, byłbym wdzięczny również za wskazanie co to były za funkcje, w które był wyposażony. Dziękuję. 

 

IMG_E0251.thumb.JPG.b6e3e8a660a29a21b0c809dd228d4599.JPG

IMG_E0252.JPG

IMG_E0253.JPG

IMG_E0256.JPG

Edytowane przez ranyart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdekompletowany mechanizm chronografu (stopera) wsadzony w zwykłą kopertę bez przycisków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, marekvegas napisał(-a):

Zdekompletowany mechanizm chronografu (stopera) wsadzony w zwykłą kopertę bez przycisków.

 

Znalazły się i przyciski, no ściślej tylko otwory.

Marki Precision używało wielu producentów. Od Gruena do...Rolexa.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, tarant napisał(-a):

 

Znalazły się i przyciski, no ściślej tylko otwory.

Marki Precision używało wielu producentów. Od Gruena do...Rolexa.

No znalazły się 😁. Mechanizm Venus.

Edytowane przez marekvegas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba Venus 170?

IMG_E0251.JPG.c5696418b996c99af25c73539f6dead7.thumb.JPG.6caa6f96a45581423cd0ee59d5bee131.JPGvenus-170-chronograph-movement-closeup-2.thumb.jpg.3bea20f6b50a33bf3ee1b311053a852a.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, zadra napisał(-a):

ja widzę różnice min w balansie.

 

A jakie różnice widzisz poza zabezpieczeniem antywstrząsowym? Dla Twojej informacji - ten sam mechanizm mógł być wyposażony w ten system lub nie, poza tym antywstrząsy mogą być różnego rodzaju. Nie zmienia to faktu, że jest to cały czas ten sam mechanizm


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za informacje. Poszperałem trochę w sieci i znalazłem pierwowzór mojego zegarka. Otóż jest to Breitling z 1941 (1943?) robiony dla sił powietrznych marynarki USA. Zgadza się dosłownie wszystko poza napisem Breitling na tarczy i mechaniźmie 😉 Czy możecie mi proszę wytłumaczyć skąd tak istotna różnica? Czy jest to model robiony przez Breitlinga, tyle, że powiedzmy "uboższa" wersja, czy są tu zupełnie inne powody i jakie? Załączam zdjęcia oryginału i link do opisu w sieci. Dzięki !

 

 

 

Clipboard01.jpg

Clipboard02.jpg

Clipboard03.jpg

Clipboard04.jpg

Edytowane przez ranyart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.06.2021 o 12:37, ranyart napisał(-a):

Dziękuję wszystkim za informacje. Poszperałem trochę w sieci i znalazłem pierwowzór mojego zegarka. Otóż jest to Breitling z 1941 (1943?) robiony dla sił powietrznych marynarki USA. Zgadza się dosłownie wszystko poza napisem Breitling na tarczy i mechaniźmie 😉 Czy możecie mi proszę wytłumaczyć skąd tak istotna różnica? Czy jest to model robiony przez Breitlinga, tyle, że powiedzmy "uboższa" wersja, czy są tu zupełnie inne powody i jakie? Załączam zdjęcia oryginału i link do opisu w sieci. Dzięki !

 

 

 

Clipboard01.jpg

Clipboard02.jpg

Clipboard03.jpg

Clipboard04.jpg

 

 

Mozliwe, ze bylo to klepane w jednej fabryce, i raczej nie Breitlinga, jedne zegarki dostawaly napis Breitling, inne Precision, jeszcze inne Gruen itp.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.