Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem - kolega ma sklep numizmatyczny i czasem ktoś przynosi zegarki. Na razie mam zdjęcia będzie więcej za chwilę. 

Oryginał czy lipa? 

Sprzedający chce 10 tyś podobno kupiony w Niemczech 

Resized_20210629_130910.jpeg

Resized_20210629_130744.jpeg

Resized_20210629_131115.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wygląda to słabo, były podroby tego modelu, oczywiście z udawanym el-primero. 

Replica Tag Heuer Grand Carrera Calibre 36 RS Caliper Chronograph CAV5186.FC6304 - Fake (bestrepwatch.co)

 

Zdjęcia sa wyjątkowo słabe, ale papiery po chińsku były dawane, dla zegarka sprzedawanego w Niemczech? Tutaj set wyglada lepiej:

 

 

spacer.png

 

EDIT: A jest jakaś baza w której mozna sprawdzić po numerze zegarka jego oryginalność (gdzie i kiedy sprzedany)? 

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginał, w środku El Primero.

 Edyta: chyba jednak niekoniecznie

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównałem szczegóły śrub w kilku miejscach ale po głębszym przyjrzeniu widzę że jest duża szansa że masz rację z tym klonem na bazie vj. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, StaryWilk napisał(-a):

Po czym poznałeś? Który szczegół zdradził, że to jednak nie klon cal. 36 na bazie Valjoux jak w linku ponizej? 

Tag Heuer Grand Carrera Calibre 36 Rubber Strap | Swiss Replica Watches (swisswatchindia.com)

 

Kliknąłem w link i przeszedłem też do ich strony gdzie porównują oryginalnego Rolexa Daytona z ich podróbką:

 

https://swisswatchindia.com/how-to-spot-fake-rolex-vs-real-daytona/

 

Bliskość do oryginału robi wrażenie. W przypadku mechanizmów jeszcze można gołym okiem odróżnić oryginał od podróbki. Ale i to zadanie dla osób, które się dobrze znają na tych mechanizmach. Podobnie w przypadku ich podróbki Cal. 8800 Omegi. Kto się zna, to rozpozna, że mechanizm jest podrabiany. Ale pod względem innych elementów, nawet mając przed sobą obydwa zegarki, trudno byłoby chyba wybrać co oryginał a co podróba. Strach kupować drogi, używany zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że to też gra pozorów. Te fejkowe mechanizmy przypominają wizualnie oryginały, a technicznie/konstrukcyjnie i materiałowo są na poziomie mechanizmów bazowych (najczęściej eta (lub jej klon) oraz miyota). Wykonczenie też jest dalekie od oryginału, a np. specyficzny odgłos i sposób pracy koronki też bywa trudny do odtworzenia. W internecie są wpisy na temat problemów technicznych z niektórymi klonami. 

 

Natomiast strona zewnętrza i to co "dla oka" są już bardziej dopracowane. Co nie znaczy, że takie same, ale tu już wiedza specjalistyczna potrzebna, a różnice jakościowe (jak np. wykonczenie indeksów) widoczne są ravzej dopiero w powiekszeniu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te repliki wyglądają naprawdę dobrze. Utwierdzam się w przekonaniu, że kupując u autoryzowanego sprzedawcy, postępuje słusznie.
Wracając do tematu, na jednym z załączonych zdjęć zauważyłem, ze zegarek został zakupiony w LVMH, sprzedawcę można w bardzo łatwy sposób namierzyć i zasięgnąć opinii o tym zegarku.
Pochodzeniem zegarka z rynku azjatyckiego, też bym się nie przejmował. Ostatnio natrafiłem na ciekawy program, o tak zwanej „szarej strefie”. Okazuje się, ze tak zwane okazje nie muszą być koniecznie oszustwem. Firmy typu LVMH zajmują się kupnem i sprzedażą luksusowych produktów w okazyjnych cenach. Zarabiają na niskiej marży i dużej sprzedaży.
I tak na przykład, autoryzowany sprzedawca, który nie chce utracić swojego certyfikatu, powinien sprzedać zakontraktowaną ilość poszczególnych modeli, w momencie kiedy założony plan jest daleki od realizacji, pojawiają się firmy jak LVMH i odkupują w korzystnej cenie produkty które zalegają na pułkach.
Niemniej jednak, zegarek wygląda na dość intensywnie używany. Zdjęcia nie są jednoznaczne, cena jest zbyt atrakcyjna. Niestety, po numerze seryjnym, nie jest możliwe sprawdzenie tego modelu online,ponieważ pochodzi z 2013. Jest wiele zastrzeżeń. Bez stanowczej opinii autoryzowanego serwisu, ja bym nie ryzykował.


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są firmy które skupują stoki ale afaik to nie są duże grupy które produkują zegarki tylko niezależni duzi dilerzy (np. Govberg). Firmy takie jak Richemont, LVMH czy Swatch wycofują czasami z półek stare modele i robią na nie korekty czy ustalają zasady wyprzedaży, ale nie jest to niekorzystnie dla ich partnerów finansowo. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że pasek w tym zegarku jest w takim stanie (jeśli jest wyrobem oryginalnym)?


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.