Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wtsz

Zegarek na prezent-pamiątkę

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

 

    Bardzo prosiłbym o poradę czy na pamiątkowy prezent dla młodego mężczyzny lepiej kupić Taga calibre5 czy jednak może lepszą opcją byłby Carl F. Bucherer Manero lub Patravi. Nie wiem jak na żywo wyglądają zegarki Bucherera i

czy ich design nie jest trochę zbyt oldschoolowy. Szukam zegarka  trochę casualowego i garniturowego (nurek odpada). Zegarek nie do odsprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepszy zegarek na tego typu prezent. Zakładając , że budżet pozwoli oczywiście. I ma zastać z obdarowanym na całe zycie.

Miejsce na okolicznościowy grawer pewnie sie znajdzie

Teraz może jest zbyt oldskullowy ( uwazam ze to zaleta :) )  ale za pare lat gdy młody męzczyzna stanie sie dojrzałym - bedzie jak znalazł.

Marka może mniej rozpoznawalna od Omegi lub Rolexa ale wielce szanowna. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, basil napisał(-a):

Moim zdaniem najlepszy zegarek na tego typu prezent. Zakładając , że budżet pozwoli oczywiście. I ma zastać z obdarowanym na całe zycie.

Miejsce na okolicznościowy grawer pewnie sie znajdzie

Teraz może jest zbyt oldskullowy ( uwazam ze to zaleta :) )  ale za pare lat gdy młody męzczyzna stanie sie dojrzałym - bedzie jak znalazł.

Marka może mniej rozpoznawalna od Omegi lub Rolexa ale wielce szanowna. Polecam

Niestety, przekracza budżet. Ze zniżkami ok. 10k przaznaczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Młody mężczyzna nie zawsze będzie młody (chyba że duchem :P ).

Jest duża szansa, że prędzej czy później wskoczy w bardziej eleganckie ciuchy.

 

Ja bym brał Taga lub coś o ponadczasowym wyglądzie i chyba z bardziej rozpoznawalnych marek (może Longines?).

Jako prezent, to fajnie też, żeby zegarek był jednak nowy (lub prawie nowy).


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nowy i biorę pod uwagę upływ lat, ale chcę uniknąć rozczarowania. 

Bucherer z białą tarcza i chyba ma etę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklej prosze zegarki, które dokładnie rozważasz i które możesz kupić do 10 tys zł? 

Manero lub Patravi to cała linia modelowa, przy czym Patravi to nurki, a napisałeś, ze nurek odpada...

 

Jeśli myślisz o CFB 1950, to mechanizmem bazowym jest rzeczywiście ETA 2824-2 lub jej klon.

Podobnie z Tagiem - Calibre 5 to SW-200- czyli klon ETA 2824-2.  Wklej model, który rozważasz.

 

Jaką łapkę / posturę ma obdarowany - czy to ma być mniejszy, czy wiekszy zegarek? Bardziej bransoleta, czy pasek? 

 

Ten monero ma ciekawy inhouse, ale chyba nie do dostania do 10 tys zł:

spacer.png

 

chyba, że nieco inna wersja i używka i wtedy budżet też przekroczy, ale nie tak bardzo:

Do sprzedania Carl F. Bucherer Manero Automatik Herren Uhr 10917.08 40mm... za cene 13 892 zł od Trusted Seller na Chrono24

 

Osobiście spojrzałbym jeszcze na ofertę Tudora (np. Royal Day-date lub Black Bay 41 ale też inne - jeśli się podobają), Nomosa (różne modele), Omegi (np. De Ville).

 

 

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda Bucherer z białą tarczą na żywo? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, doprecyzuje. Indeksy tylko srebrne. Miałem też na oku Balla ale po zrobieniu rekonesansu niestety odpadł.

Nomos do bólu niemiecki, niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podoba ci się Tudor Royal zerknij jeszcze na Maurice Lacroix Aikon, nie sugeruj się tylko za mocno ceną z metki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ML raczej nie, chociaż tez nie grałem pod uwagę Tudora. Prestiżowo jak to wygląda? Tudor to chyba postrzegany jako biednieszy Rolex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Tudor jest fajny, ale 41mm z jasną tarczą, to nie jest mały zegarek... Nie wiemy jaki nadgarstek ma obdarowywany młodzieniec, ale ja z moim nadgarstkiem 16,8cm nie kupuję nic ponad 40mm. Chyba, ze pama 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na razie nosi certinę ds Action i jest ok.

Pomyślałem ,że lepiej może kupić zegarek bardziej formalny, nawet do garnituru a Bondy to sobie bedzie kupował sam.

Może 38?

https://www.czaszegarkow.pl/tudor-style-srebrny-stal-o38-mm-p-298421.html

Trudna jest zmiana bransolety na pasek?

Preferencje po reserchu, bardzo prosty zegarek lepiej bez cyfr, chociaż Nomos bardzo ładny. Tag Carrera Day-Ddate  czy Tudor Style?

Czy możę coś innego z dobrym mechanizmem i odrobiną prestiżu.

Edytowane przez wtsz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tudor Style w 38 mm przy niemal braku lunety nosi się jak większy zegarek - weź to pod uwagę.

 

Poniżej Orient ma 41,5 mm a Seiko Presage 40,5 mm - popatrz i odpowiedz sobie na pytanie, który wydaje się większy:

 

90987069-8FAF-412C-9762-2F5A0F53BC7B.thumb.jpeg.ff22f49877686fa18dec8fe0118fd9d1.jpeg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.06.2021 o 15:13, basil napisał(-a):

W cenie do 10k sam kupiłbym i polecam Nomosa

link na chrono24 https://www.chrono24.pl/nomos/nomos-tangente-neomatik-142--id13985454.htm

jak dla mnie idealne połaczenie elegancji i stylu dla młodego mężczyzny 

Ten model pasuje do wieczorowego garnituru...

https://nomos-glashuette.com/en/tangente/tangente-neomatik-39-silvercut-141

Maja jednak swój styl te zegarki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym, żeby kupujący pamiątkowy elegancki zegarek wzięli jednak także pod uwagę Nomosa. Kupiłem Nomosa Tangente update.

Bardzo piękna granatową tarcza i  koperta z uszami. Rewelacyjne proporcje.

Polecam sklep Jansen w Warszawie, który szybko, sprawnie a przede wszystkim z klasą sprowadził zegarek z grawerem wykonanym przez producenta.

652011349.jpg

Edytowane przez wtsz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nomos to zawsze dobry wybór 👍

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.