Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kacperqq

Zegarek w stylu Omegi Seamaster Railmaster

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć. Chciałem kupić Omegę Seamaster Railmaster ze zdjęcia poniżej, ale niestety ktoś mnie uprzedził.

 

auAaFOJ.jpg

 

W związku z tym szukam podobnego wizualnie zegarka (minimalistyczny, na pasku, najlepiej skórzanym - bransoleta odpada) do 15 tys zł. W grę wchodzą tylko nowe egzemplarze. Zależy mi na prestiżowej marce - Tudor odpada, bo za bardzo kojarzy mi się z biednym odpowiednikiem Rolexa.

 

Typ zegarka to raczej garniturowiec, klasyczna elegancja z nutką nowoczesności.  Mechanizm nie robi mi większej różnicy, chociaż w tym budżecie raczej i tak są same automaty. Koperta od 39 do 41 mm.

 

Macie jakieś propozycje? Z góry dzięki za sugestie :) 

Edytowane przez kacperqq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Eterna KonTiki Date Ci się spodoba. Trochę podobna przez te trójkątne indeksy. Tylko to już nieprodukowany, trudno dostępny model.

 

obraz.png.bbeb0f50224f052ae2547a23c8955b6f.pngobraz.png.71036ce657ff469179934a0484759a95.png

 

 

 

Albo "niemal identycznie" jak oryginał czyli Corgeut - jak na Aliexpres to też marka premium 😉

Rozumiem, że nie o takiego Railmastera i nie o takie Premium Ci chodzi, ale jakoś nie mogłem się powstrzymać 🤷‍♂️

obraz.png.4f47c183e503705d066ea9b7cf0563a8.pngobraz.png.957b13beb2e75f514ee4f1d3d73b1834.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podoba Ci się wstawiona Omega, to szukaj tego modelu, a nie substytutów - taki kompromis często kończy się niezadowoleniem i sprzedażą "zapchaj dziury" ze stratą...  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem pisać, że jeśli chwilowo nie ma ich w Kruku to weź z Jubitomu, ale tego modelu nie ma w obu tych sklepach. Włśnie został wycofany? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

 

Dzięki, choć ta Eterna to jednak nie to :) AliExpress to wiadomo :D 

 

@szuwi

 

Problem w tym, że już nigdzie jej nie ma :( Jedynie Chrono, a tam ceny oscylują w granicach 20k.

 

@wojtek91

 

Na to niestety wygląda... Moje szczęście...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
21 godzin temu, kacperqq napisał(-a):

 

Typ zegarka to raczej garniturowiec, klasyczna elegancja z nutką nowoczesności.

Trochę się to gryzie z Omega Railmaster, która jest casualowa i mocno vinrydżowa (moim zdaniem).

 

Z casualowych coś od Breitlinga? 

img_prod6231_0_b.jpg

 

Z eleganckich coś takiego? 

 

Ball 

 

zegarek-ball.jpg

Albo półkę wyżej 

Zenith 

03.3100.670.02.c922.png?im=Resize=900

 

 

Edytowane przez evilym

Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, evilym napisał(-a):

 

 

 

Tego Breitlinga jadę właśnie oglądać :) Co to za model Zenitha? Ładny, z innym paskiem byłby naprawdę fajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kacperqq napisał(-a):

Dzięki, choć ta Eterna to jednak nie to :) AliExpress to wiadomo :D 

 

@szuwi

 

Problem w tym, że już nigdzie jej nie ma :( Jedynie Chrono, a tam ceny oscylują w granicach 20k.

 

@wojtek91

 

Na to niestety wygląda... Moje szczęście...

 

Pojawisię, cierpliwości. A jak nie jesteś cierpliwy, to dorzuć sianka 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz. Gdyby Ci tutaj mi tego Railmasteradwa tygodnie temu nie wybili z głowy, to pewnie teraz za 15 tys. bym Ci go sprzedał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Moim zdaniem Railmaster to raczej nie garniturowiec, i widzę tutaj dwa kierunki 😉 :

 

1. Garniturowiec + ewentualnie do tego fajny field watch Hamilton Khaki Mechanical lub Pilot Pioneer (mieścisz się w 15k):

spacer.png

HAMILTON_PILOT_PIO_LEATHER_SLIDER1-v1569HAMILTON_KHAKI_FIELD_BLACK-TAN_SLIDER1-v

 

2. Szukanie zegarka podobnego do Railmastera, ale tutaj jeśli odrzucasz Tudora to celowałbym jednak w coś tańszego niż 15k, pewnie nie zapewni to prestiżu. Na przykład Christopher Ward (czy wspomniana wyżej Eterna lub Ball):

spacer.png

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kacperqq napisał(-a):

Tego Breitlinga jadę właśnie oglądać :) Co to za model Zenitha? Ładny, z innym paskiem byłby naprawdę fajny.

Kurcze ten Breitling jest dla mnie zaprzeczeniem Breitlinga. Taki byłem na niego napalony, a jak zobaczyłem go na żywo to lipa. Żadnych smaczków, żadnych ciekawych dodatków, tarcza z cyferkami i tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.07.2021 o 20:33, szuwi napisał(-a):

Pojawisię, cierpliwości. A jak nie jesteś cierpliwy, to dorzuć sianka 😉

Nie przetrwaiłbym dorzucenia kolejnych 5k wiedząc, że kilka dni wcześniej mogłem je oszczędzić 🙂

@wojtek91


Te zegarki wyglądają całkiem fajnie, ale to jednak nie ta półka cenowa 😕

@tolor

Byłem go obejrzeć i szczerze mówiąc, nie porwał mnie. Jednak odpada niestety.

 

@cordi7 niestety poza budżetem + nie ma wariantu, który mnie interesuje.
@cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.