Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
KobyS0

alii i vat

Rekomendowane odpowiedzi

poszło w górę, liczą sobie teraz cena + VAT, kto bedzie teraz kupował u nich.......macie jakieś sklepy bez VAT z chińskimi czasomierzami........... ??????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi, że na aliiexpres doładowali VAT :)  gdzie kupować ???

2 minuty temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Możesz jaśniej?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

po kliknięciu KUP pojawia się doliczony Vat i kwota odpowiednio wyższa

Edytowane przez bogdan57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, bogdan57 napisał(-a):

po kliknięciu KUP pojawia się doliczony Vat i kwota odpowiednio wyższa

Od pierwszego lipca wszystkie przesyłki spoza UE są opodatkowane VAT-em i ewentualnym cłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmm, no właśnie, jak Koledzy prawią 

 

czyli nowe nabytki o około 150 zł droższe :( 

a było brać na zapas :) 

ale to nic, to tylko........... nowy ład ................ :) 

nowy pożątek. może 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, KobyS0 napisał(-a):

hmmmmmm, no właśnie, jak Koledzy prawią 

 

czyli nowe nabytki o około 150 zł droższe :( 

a było brać na zapas :) 

ale to nic, to tylko........... nowy ład ................ :) 

nowy pożątek. może 

 

Pożątek, pożątek...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, bogdan57 napisał(-a):

po kliknięciu KUP pojawia się doliczony Vat i kwota odpowiednio wyższa

 

Dobrze wiedzieć. Właśnie się zastanawiałem jak teraz naliczaja. W sumie wszytko po wyklikaniu z głowy? W sensie już maile do UC itp nie są potrzebne. To zegarek do paczkomatu się da z Chin bezpośrednio zamówić chyba....

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety niekoniecznie, bo oprócz vatu jest jeszcze cło, które też może być naliczone, ale już u nas. 

Czytałem gdzieś, że dodatkowo za obsługę celną poczta polska naliczać będzie opłatę w wysokości chyba 8.50zl :/. Dziwne czasy... 

Liczę na to, że za chwilę nasi chińscy przyjaciele znajdą sposób na to, bo jednak to im się trochę rynek skurczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz będziecie mogli sobie kupić jakiegoś Citizena albo Seiko, chińskie wynalazki już nie będą kusić niską ceną.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mieczus napisał(-a):

Czytałem gdzieś, że dodatkowo za obsługę celną poczta polska naliczać będzie opłatę w wysokości chyba 8.50zl :/. Dziwne czasy... 

 

Poczta Polska, jak już decydowała się przedstawiać towar do odprawy celnej i VAT'u, to zawsze taką opłatę naliczała. To i tak bardzo niewiele, bo firmy kurierskie liczą sobie po kilkadziesiąt złotych (60-80 zł) za taką obsługę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu w sumie jest VAT dodawany także do rzeczy wysyłanych z UE? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Vonziej napisał(-a):

A czemu w sumie jest VAT dodawany także do rzeczy wysyłanych z UE? :(

 

Trzeba by się raczej zapytać, dlaczego do tej pory towary wysyłane z UE nie miały doliczonego VAT? 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ali dolicza z automatu VAT do towarów poniżej 150eur, co się dzieje z towarami powyżej tej kwoty trudno powiedzieć. Trzeba sprawdzić czy będą jakieś inne etykiety na paczkach z opłaconym VATem a inne na tych powyżej 150eur gdzie Ali nie naliczy VAT z automatu. Tylko na ali zaczęli to doliczać czy na Gearbest i Banggood też?
Doliczają VAT do paczek wysyłanych z EU ze względu na to że podmiot sprzedający towar nie jest podatnikiem w EU plug więc podatek się należy.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wszystkim chodzi o to, że w całej UE VAT za zakupione towary będzie płacony w kraju nabywcy. Nie ma już zwolnień z VAT-u dla przesyłek o małej wartości (do 22 €). 

Dla przesyłek o wartości do 150 EUR podatek będzie naliczany automatycznie w momencie zakupu, natomiast w przypadku przesyłek droższych będzie się odbywać normalna odprawa celna.

Podsumowując jeśli Polak kupi zegarek w Chinach to od razu zapłaci 23% vatu w momencie zakupu dla towarów poniżej 150 €, lub po odprawie celnej dla towarów droższych.

Jeśli ktoś z Was kupi zegarek np. w niemieckim sklepie (on-line), to w cenie zegarka nie będzie już 19% niemieckiego vatu, a 23% polskiego.

Jedynie sprzedawcy, których łączna sprzedaż zagraniczna na terenie UE nie przekracza limitu 10000 € rocznie, są zwolnieni z tego sposobu rozliczania podatku VAT, tzn. stosują stawkę podatku zgodną z miejscem prowadzenia działalności gospodarczej, czyli tak jak było wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ciekawi mnie jak to wszystko wpłynie na ceny. Bo nie oszukujmy się - dodanie obligatoryjnie VAT w koszyku może drastycznie zmienić nawyki zakupowe Europejczyków, którzy klikali na AliX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Szpindlakfan napisał(-a):

W tym wszystkim chodzi o to, że w całej UE VAT za zakupione towary będzie płacony w kraju nabywcy. Nie ma już zwolnień z VAT-u dla przesyłek o małej wartości (do 22 €). 

Dla przesyłek o wartości do 150 EUR podatek będzie naliczany automatycznie w momencie zakupu, natomiast w przypadku przesyłek droższych będzie się odbywać normalna odprawa celna.

Podsumowując jeśli Polak kupi zegarek w Chinach to od razu zapłaci 23% vatu w momencie zakupu dla towarów poniżej 150 €, lub po odprawie celnej dla towarów droższych.

Jeśli ktoś z Was kupi zegarek np. w niemieckim sklepie (on-line), to w cenie zegarka nie będzie już 19% niemieckiego vatu, a 23% polskiego.

Jedynie sprzedawcy, których łączna sprzedaż zagraniczna na terenie UE nie przekracza limitu 10000 € rocznie, są zwolnieni z tego sposobu rozliczania podatku VAT, tzn. stosują stawkę podatku zgodną z miejscem prowadzenia działalności gospodarczej, czyli tak jak było wcześniej.

i wszystko jasne........... dobrze przedstawiony problem i opisany, dzięki ......... :) 

17 minut temu, Vonziej napisał(-a):

Hmm, ciekawi mnie jak to wszystko wpłynie na ceny. Bo nie oszukujmy się - dodanie obligatoryjnie VAT w koszyku może drastycznie zmienić nawyki zakupowe Europejczyków, którzy klikali na AliX

dokładnie, ja sie rozpędziłem i dodałem zegar do koszyka, idę płacić a tu niespodzianka, droży, kufa o co chodzi, no i się doczytałem.................... i co.................... nie kupiłem..................... tak to teraz wygląda,

a było nakupić na zapas i trzymać......................... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, KobyS0 napisał(-a):

i wszystko jasne........... dobrze przedstawiony problem i opisany, dzięki ......... :) 

dokładnie, ja sie rozpędziłem i dodałem zegar do koszyka, idę płacić a tu niespodzianka, droży, kufa o co chodzi, no i się doczytałem.................... i co.................... nie kupiłem..................... tak to teraz wygląda,

a było nakupić na zapas i trzymać......................... 

Ja się cieszę, że kupiłem chociaż SM Falę i mam już na ręku. Ogólnie przeliczyłem się, bo myślałem, że te rzeczy z EU nie będą miały dowalone, ale no cóż....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Vonziej napisał(-a):

Ja się cieszę, że kupiłem chociaż SM Falę i mam już na ręku. Ogólnie przeliczyłem się, bo myślałem, że te rzeczy z EU nie będą miały dowalone, ale no cóż....

ja zdążyłem jeden  SM i dwa SD  :) czyli jestem do przodu jeden zegarek prawie :) no może pół :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.07.2021 o 08:07, Admof napisał(-a):

Teraz będziecie mogli sobie kupić jakiegoś Citizena albo Seiko, chińskie wynalazki już nie będą kusić niską ceną.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

W porównaniu do seiko, to będą kusić jakością wykonania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.07.2021 o 12:47, Szpindlakfan napisał(-a):

W tym wszystkim chodzi o to, że w całej UE VAT za zakupione towary będzie płacony w kraju nabywcy. Nie ma już zwolnień z VAT-u dla przesyłek o małej wartości (do 22 €). 

Dla przesyłek o wartości do 150 EUR podatek będzie naliczany automatycznie w momencie zakupu, natomiast w przypadku przesyłek droższych będzie się odbywać normalna odprawa celna.

Podsumowując jeśli Polak kupi zegarek w Chinach to od razu zapłaci 23% vatu w momencie zakupu dla towarów poniżej 150 €, lub po odprawie celnej dla towarów droższych.

Jeśli ktoś z Was kupi zegarek np. w niemieckim sklepie (on-line), to w cenie zegarka nie będzie już 19% niemieckiego vatu, a 23% polskiego.

Jedynie sprzedawcy, których łączna sprzedaż zagraniczna na terenie UE nie przekracza limitu 10000 € rocznie, są zwolnieni z tego sposobu rozliczania podatku VAT, tzn. stosują stawkę podatku zgodną z miejscem prowadzenia działalności gospodarczej, czyli tak jak było wcześniej.

 

czyli zamawiając coś w cenie ok 280 zł tj. ok 63 euro płace z automatu VAT a cło wtedy nie tyka bo < 150 euro - dobrze zrozumiałem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Darek p napisał(-a):

 

czyli zamawiając coś w cenie ok 280 zł tj. ok 63 euro płace z automatu VAT a cło wtedy nie tyka bo < 150 euro - dobrze zrozumiałem? 

Ewentualne cło jest naliczane nie w zależności od wartości towaru, ale od taryfy celnej do której należy dany towar, np. załóżmy, że cło na zabawki wynosi 5% (przykład totalnie z d***y - na zabawki chyba nie ma cła :)) Jeśli zamówisz misia na aliekspresie za 100 zł to z automatu naliczą Ci 23% VAT w momencie zakupu a później dodatkowe cło pobierze poczta przy dostarczeniu, ale cłem nie ma się co przejmować, stawki są bardzo niskie, a zresztą większość towarów jest z cła zwolniona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za info, zamówiłem tym razem coś spoza zegarków (sam się sobie dziwię😉) - zobaczymy jak przyjedzie

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.07.2021 o 22:22, tarant napisał(-a):

 

Pożątek, pożątek...

no ten " pożątek" to celowo napisałem, jak " nofy łat"  czytać i luz bo znam się na słowie :) 

a " porządzek" to będzie albo już był .......... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.