Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
KobyS0

alii i vat

Rekomendowane odpowiedzi

Zegarka w cenie powyżej 150 Euro poczta Ci nie odprawi, bo nie ma uprawnień.  Należy udać się do Agencji Celnej i wykonać usługę za 200zeta :( Jeszcze 17zł za upoważnienie i 25zł za odbiór.

Oczywiście VAT i należne cło dodatkowo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.05.2022 o 14:22, KRZYSIO napisał(-a):

Zegarka w cenie powyżej 150 Euro poczta Ci nie odprawi, bo nie ma uprawnień.  Należy udać się do Agencji Celnej i wykonać usługę za 200zeta :( Jeszcze 17zł za upoważnienie i 25zł za odbiór.

Oczywiście VAT i należne cło dodatkowo.

 

Hej, i jak w końcu zakończyła się u Ciebie sprawa cła i vatu? Zbliża się letnia promocja a ja mam na oku zegarek za ok. 900zł. Sam nie wiem czy kupować bo jak dojdzie 200zł opłaty to średni interes już. :( Limit 150 euro liczony jest po kursie w dniu zakupu czy w momencie clenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurs liczy się w dniu zakupu. Vat i tak zapłacisz a usługa zależy od dostawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem za 1100 . Zostało zatrzymane na cło do zapłaty miałem 25 zł przy odbiorze . Nie dostałem  pisma żeby przedstawić dowód zakupu czy screen aukcji . Także nie wiem jak to teraz liczą . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, KRZYSIO napisał(-a):

Kurs liczy się w dniu zakupu. Vat i tak zapłacisz a usługa zależy od dostawcy.

Czyli 150euro to cena netto w dniu zakupu? Poniżej tej ceny nie powinienem się spodziewać dodatkowych kosztów związanych z odprawą celną?

 

2 godziny temu, gszok napisał(-a):

Zamówiłem za 1100 . Zostało zatrzymane na cło do zapłaty miałem 25 zł przy odbiorze . Nie dostałem  pisma żeby przedstawić dowód zakupu czy screen aukcji . Także nie wiem jak to teraz liczą . 

A zegarek który zamawiałeś mieścił się w limicie 150 euro?

Edytowane przez Bonthyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu na Ali przy przekroczeniu pewnego pułapu ceny, aplikacja wyświetlała cenę "bez VAT". Dziś gdy sprawdzam to niezależnie od ceny wyświetla "inclusive of VAT" więc chyba znów doliczają niezależnie od kwoty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przekroczysz kwotę zakupu 150 Euro to przy opcji kup teraz odejmuje cenę VAT i naliczają go w Polsce :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli przekroczysz kwotę zakupu 150 Euro to przy opcji kup teraz odejmuje cenę VAT i naliczają go w Polsce  
Ja dziś zamówiłem coś powyżej 150 euro i cena była "inclusive of vat" więc VAT doliczają nawet powyżej 150 euro

Spójrzcie cena prawie 800zł po zniżkach czyli >150 euro i Vat wliczony w cenę 9247db95e41863d885d23b2834a98829.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś zamówiłem coś powyżej 150 euro i cena była "inclusive of vat" więc VAT doliczają nawet powyżej 150 euro

Spójrzcie cena prawie 800zł po zniżkach czyli >150 euro i Vat wliczony w cenę 9247db95e41863d885d23b2834a98829.jpg&key=01a05f26c0267951d4ee3b96c393a0f186393443e42a76070841b916a26f00d6

Cena jest powyżej 150 EUR już z VATem. Jak odejmiesz VAT, to cena wychodzi około 135 EUR - czyli poniżej 150 EUR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdziłem i wychodzi mi, że jednak dodaje vat. Dla przykładu wrzuciłem do koszyka homara rolexa GTM od Świętego Marcina:

76131101_Screenshot2022-06-27at19-25-59YourAliExpressshoppingcart-BuydirectlyfromChina.thumb.png.a1032499c797668a93528b55889ceb50.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nabyłem Cronosa za 1,8k PLN i odjęło 3 stówy tytułem VAT-u ;) Będzie płatny przy odbiorze.

Wciśnij Kup to Ci VAT odejmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, KRZYSIO napisał(-a):

Właśnie nabyłem Cronosa za 1,8k PLN i odjęło 3 stówy tytułem VAT-u ;) Będzie płatny przy odbiorze.

Wciśnij Kup to Ci VAT odejmie.

Może kiedyś! 😁 Na razie jest poza moim zasięgiem finansowym. Aktualnie preferuję chinole z przedziału 300-600zł.🥰 A o tym, że po "kup teraz" odejmują vat przy droższych zegarkach to nie wiedziałem. :) Daj znać jak już dojdzie do Ciebie ten Cronos. Czy poza vatem naliczą Ci jakieś dodatkowe opłaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zamawiałem jakiś czas temu i też jest obniżona cena . Mile zaskoczenie 🙂

Screenshot_20220628-115835-552.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żadne zaskoczenie. Odjęta cena przy zamówieniu to niezapłacony VAT, który zapłacisz w PL :) 

Zamówiłem w tym tygodniu 2 Cronosy w niemałych cenach. Jednak po skończonej dziś promocji cena 2x wyższa. Od razu mi lepiej ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To żadne zaskoczenie. Odjęta cena przy zamówieniu to niezapłacony VAT, który zapłacisz w PL  
Zamówiłem w tym tygodniu 2 Cronosy w niemałych cenach. Jednak po skończonej dziś promocji cena 2x wyższa. Od razu mi lepiej  
Czyli komunikat "vat wliczony w cenę" przy ostatecznej kwocie jaką płacę nie ma znaczenia? Mimo to doliczą VAT? Nie sądzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj się dobrze zanim wyrazisz opinię. Przy tym komunikacie pojawia się znak zapytania gdzie wszystko jest wyjaśnione po rozwinięciu.

Dalsze dywagacje to czysta fikcja niezgodna ze stanem faktycznym. Kupuję drogie zegarki Kronosa i wiem dokładnie jak jest.

Ja nie zgaduję, ja wiem ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal uważam, że vat mam wliczony. I wcale nie zgaduję ja to wiem;)
To jest screen z mojego zamówienia. Cena została obniżona kolejno o 9,11 z kuponu i 40,68 z promocji kupuj i oszczędzaj. Za to 148,90 to VAT który jest wliczony w cenę. Przy zegarkach za ok 2000 cena spada o ok 400 i zgodzę się że tam vat doliczą.
150 dolarów to ok 675zł więc mój zegarek przekroczył tę bebriere i mimo to nie widzę żadnych oznak tego, aby cena była obniżona o vat57a525c77114262b7da1eb14f6703c52.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko bariera celna to 150 Euro a nie 150 USD  🤪 Należy czytać ze zrozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak tylko bariera celna to 150 Euro a nie 150 USD   Należy czytać ze zrozumieniem.
Nadal przekraczam tę kwotę. Roznica miedzy dolarem, a euro jest bardzo niewielka. Należy liczyć ze zrozumieniem 919917c981cc0172f173526007b0bbac.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jeśli podało Ci cenę zawierającą VAT to zegarek stricte kosztuje o ok. 25% mniej.

Której części mojej wypowiedzi nie zrozumiałeś ?

Kupiłeś zegarek który swoją ceną się nie łapie w progu ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej jestem słabo zorientowany w podatkach jedyna opcja aby się zgadzało po Twojemu to tak: 800zł zapłaciłem z czego 148 to był VAT czyli stricte zapłaciłem ~650zł. Czyli zabrakło 50 zł do przekroczenia progu. Czy teraz dobrze rozumuję? Jeśli tak to można przyjąć że za każdy zegarek za który przelew na Ali wyniesie >850zł będzie u nas doliczony VAT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie jest. Ty płacisz VAT przy zakupie i dostajesz przesyłkę już opłaconą.  Ja kupuję zegarki w progu 1500-2000PLN i odejmują wtedy VAT od ceny zegarka. Zapłata wszelkich świadczeń odbywa się przy odbiorze przesyłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja cena brutto po zniżkach i kuponach promocyjnych to 796,35 PLN. Brutto, czyli już z VAT. Odejmij VAT to wyjdzie 647,44 PLN. I to jest mniej niż 150 EUR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, mój błąd. Chylę więc czoła. Krzysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.