Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Pau’l

Garniturowiec na bransolecie

Rekomendowane odpowiedzi

Powszechnie uznaje się, zresztą słusznie, że garniturowiec powinien być na czarnym, skórzanym pasku. Ja jednak nie do końca się z tym zgadzam i uważam, że np.mój zegarek, którego używam jako typowego garniturowca także na takie miano zasługuje , pomimo, że jest na bransolecie. Powiem więcej, póki co nie planuję wcale go wymieniać na inny, no chyba, że mnie przekonacie, że to wcale nie jest garniturowiec. Mój garniturowiec to Certina Powermatic 80, która ma piękną perłową tarczę, z eleganckimi złotymi elementami na samym zegarku i na bransolecie. Całość wygląda wg mnie bardzo elegancko i biżuteryjnie i świetnie pasuje do koszuli i marynarki. Zdjęcie chyba trochę nie oddaje bużuteryjnego uroku tego zegarka ale wierzcie mi że tak jest😉
 

Zapraszam do dyskusji: czy uważacie że garniturowiec musi być tylko na czarnym pasku, a jeśli tak nie uważacie to jakie znacie garniturowce na bransolecie?😉😁

A3E0EAA4-4C5F-4C86-A12F-7108B611A5DB.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że na bransolecie też może być, jak i na dowolnego koloru pasku:) 

IMG_20210703_174720.jpg

IMG_20210606_113649.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Uważam, że na bransolecie też może być, jak i na dowolnego koloru pasku:) 

IMG_20210703_174720.jpg

IMG_20210606_113649.jpg


zgodzę się co do tego pięknego VC, że do jasnego garnituru jak najbardziej pasuje ale już tych Rolków do garnituru bym jednak nie założył 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garniturowiec garniturowcowi nierówny. IMO jak ktoś codziennie do pracy pomyka w garniaku i nie ma jakiegoś ważnego spotkania, to zegarek na bransolecie jest ok, pod warunkiem, ze to nie jakieś kowadło i mieści się pod mankiet. Ale na własny ślub, pogrzeb (niekoniecznie własny), ważne spotkanie czy inną szczególną okazję, ja jednak wybrałbym zegarek rzeczywiscie garniturowy - na pasku, mniejszy, płaski i bez komplikacji. Ale to ja tak mam, nikogo do niczego nie przekonuję, nie oceniam (przynajmniej na głos) i szanuję wybór innych, nawet, jeżeli bywa groteskowy 🙂

1 minutę temu, Pau’l napisał(-a):


zgodzę się co do tego pięknego VC, że do jasnego garnituru jak najbardziej pasuje ale już tych Rolków do garnituru bym jednak nie założył 😊

Strój Filipa na tych fotach nie jest formalny, więc te rolki IMO pasują. Do garnituru tez bym ich nie założył. Chyba. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jest zegarek casualowy, w sam raz do koszuli i jeansów. Do garnituru już trochę mniej. Tu masz rasowego garniuturowca (Montblanc), chociaż pozostałe też od biedy będą pasowały.

20200716_080650-01.jpeg

20190923_093540-01-01.jpeg

20210303_090924-01.jpeg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu mój garniturowiec. Na moje 16,8cm jest odrobinę za duży (38mm), więc za jakiś czas prawdopodobnie go podmienię na 35-37mm. 

 

CHRONO24_20191212_1125123623026155333754081.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem leży w tym że większość osób myli zegarek garniturowy z zegarkiem wieczorowym (do black tie i wyżej) stąd te opinie o płaskim zegarku bez komplikacji i czarnym pasku. 

Rodzajów garniturów, stopni ich formalności, materiałów, kolorów, splotów użytych itp. jest wiele i do tego typu stroju pasuje milion kombinacji zegarkowo paskowo bransoletowych. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, eye_lip napisał(-a):

Problem leży w tym że większość osób myli zegarek garniturowy z zegarkiem wieczorowym (do black tie i wyżej) stąd te opinie o płaskim zegarku bez komplikacji i czarnym pasku. 

Rodzajów garniturów, stopni ich formalności, materiałów, kolorów, splotów użytych itp. jest wiele i do tego typu stroju pasuje milion kombinacji zegarkowo paskowo bransoletowych. 

Filip, masz rację, ale w kwestii dopasowania ja zazwyczaj wybieram zegarek "z gorką" - raczej zbyt niż za mało elegancki. Garnitury noszę tylko czarne, granatowe i szare - nudny jestem. Co nie znaczy, ze nie noszę podobnych stylówek do Twoich powyższych, które nie są garniturem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Problem leży w tym że większość osób myli zegarek garniturowy z zegarkiem wieczorowym (do black tie i wyżej) stąd te opinie o płaskim zegarku bez komplikacji i czarnym pasku. 

Rodzajów garniturów, stopni ich formalności, materiałów, kolorów, splotów użytych itp. jest wiele i do tego typu stroju pasuje milion kombinacji zegarkowo paskowo bransoletowych. 


prawda, garnitur garniturowi nie równy ale mi chodziło o garnitur na mocno sformalizowaną okazję np na spotkanie biznesowe. Ja bym na takie wyjście nie miał skrupułów założyć moją biżuteryjną Certinę. Pytanie czy znacie jeszcze jakieś bardzo eleganckie zegarki na bransolecie?😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W hierarchii ubioru spotkanie biznesowe nie jest bardzo formalną okazją (bo to praca), zresztą na spotkaniach biznesowych nosi się to co na co dzień lub to co się lubi;) 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, eye_lip napisał(-a):

W hierarchii ubioru spotkanie biznesowe nie jest bardzo formalną okazją (bo to praca), zresztą na spotkaniach biznesowych nosi się to co na co dzień lub to co się lubi;) 

100% racji. A fajny zegarek na bransolecie do marynarki to np. ten IWC.

Screenshot_20210704-123305_YouTube.jpg

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do stricte formalnego stroju na mega oficjalną okazję na pewno ta Certina NIE pasuje. Ale, jak pisano już wyżej, stopni formalności i możliwych konfiguracji w kontekście "garniturowca" jest dosyć sporo.


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

100% racji. A fajny zegarek na bransolecie do marynarki to np. ten IWC.

Screenshot_20210704-123305_YouTube.jpg

 


jak dla mnie ten piekny IWC świetnie nadaje się do eleganckiej garniturowej kreacji👍 
Macie racje, spotkanie biznesowe nie jest najbardziej formalną okazją. W takim razie odpowiedzmy sobie na pytanie czy założylibyśmy zegarek na bransolecie na własny ślub. Ja nie widzę przeciwwskazań w przypadku tego IWC ale i mojej Certiny😉

Godzinę temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Do stricte formalnego stroju na mega oficjalną okazję na pewno ta Certina NIE pasuje. Ale, jak pisano już wyżej, stopni formalności i możliwych konfiguracji w kontekście "garniturowca" jest dosyć sporo.


szanuję opinię choć mi nie przychodzi do głowy okazja na którą ta bardzo biżuteryjna Certina nie pasuje. No cóż, w ostateczności zawsze mam jeszcze pod ręką klasycznego Atlantica😉😁

C380BBDA-D433-4042-A298-FC51611EC5F2.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Pau’l napisał(-a):

czy uważacie że garniturowiec musi być tylko na czarnym pasku

Wg mnie nie musi, ponieważ w Polsce od początku czerwca do końca sierpnia jest po prostu za gorąco na chodzenie w zegarku z paskiem.Sam przed tym sezonem zakupiłem dwa paski nato, aby pasek nie śmierdział po całym dniu noszenia i w tym okresie królują u mnie czasomierze na bransolecie oraz z paskiem nato.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Pawel88 napisał(-a):

Wg mnie nie musi, ponieważ w Polsce od początku czerwca do końca sierpnia jest po prostu za gorąco na chodzenie w zegarku z paskiem.Sam przed tym sezonem zakupiłem dwa paski nato, aby pasek nie śmierdział po całym dniu noszenia i w tym okresie królują u mnie czasomierze na bransolecie oraz z paskiem nato.

I nosisz garniturowca na nato?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, szuwi napisał(-a):

I nosisz garniturowca na nato?

Ja nie mam garniturowca, garnitur zakładam raz na rok, półtora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Pawel88 napisał(-a):

Ja nie mam garniturowca, garnitur zakładam raz na rok, półtora.

Rozumiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, szuwi napisał(-a):

Rozumiem. 

No chyba, że do garniturowca można zaliczyć Orienta Curatora oraz Aerowatcha

IMG_20210212_143318.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój i do gajerka i do spodenek i w pole - świetny rozmiar 

IMG_20210704_171834.jpg

IMG_20210704_185826.jpg

IMG_20210704_185912.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Paweł Bury. napisał(-a):

Mój i do gajerka i do spodenek i w pole - świetny rozmiar 

 

Udany ten Tudor. I dobrze mu na tej bransolecie.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.07.2021 o 12:04, eye_lip napisał(-a):

Problem leży w tym że większość osób myli zegarek garniturowy z zegarkiem wieczorowym (do black tie i wyżej) stąd te opinie o płaskim zegarku bez komplikacji i czarnym pasku. 

Rodzajów garniturów, stopni ich formalności, materiałów, kolorów, splotów użytych itp. jest wiele i do tego typu stroju pasuje milion kombinacji zegarkowo paskowo bransoletowych. 

 

Garnitur - jak sama nazwa wskazuje - to komplet. 

 

Beżowe dżinsy i niebieska marynarka garniturem nie są. Co więcej, są strojem roboczym (dżinsy/chinosy to spodnie do roboty, podobnie jak każda kolorowa koszula), takim samym jak kombinezon hydraulika.

 

Pomysł garnituru jako stroju eleganckiego polega na jego - rozumianej dosłownie - ekskluzywności: wyklucza bowiem z towarzystwa tych, którzy się nie nadają.

Nosząc garnitur pokazuje się, jak wysoko ceni się okazję, na którą się garniak założyło. Stąd biała koszula, spodnie w kant, buty na cienkiej podeszwie. I mechaniczny zegarek na skórzanym pasku.  Na kołnierzyku białej koszuli od razu widać, czy zdążyłeś się przebrać po pracy (i czy stać Cię - nie tylko finansowo - na zmianę koszuli w ciągu dnia); kanty spodni pokazują udowadniają, że nie wypychałeś kolan siedząc przy biurku; cienka podeszwa butów wskazuje, że nie wracasz z placu budowy; a mechaniczny zegarek na skórzanym pasku też jest swego rodzaju zabezpieczeniem: nie spociłeś się pracując młotkiem.  

 

Dajwer noszony przez Bonda do smokingu nie był elegancki, był koniecznością. I tylko taka konieczność usprawiedliwia noszenie dajwerów do garniturów. Inne wytłumaczenia są jeszcze mniej korzystne dla takiej osoby: albo to pozer chwalący się aktywnością sportową; albo to pozer chwalący się zegarkiem; albo to pozer nie wiedzący, jak zachować się  w garniturze, że zegarek powinno nosić się pod mankietem koszuli.

Albo że ma to w nosie. 

 

Czy zegarek na bransolecie nadaje się do garniaka. Oczywiście, że nie. To wbrew wszelkim zasadom savoir-vivre'u!

Chyba, że ładny.

Albo wygodny.

Ja na przykład noszę tylko na bransolecie :D


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Zeno napisał(-a):

 

Garnitur - jak sama nazwa wskazuje - to komplet. 

 

Beżowe dżinsy i niebieska marynarka garniturem nie są. Co więcej, są strojem roboczym (dżinsy/chinosy to spodnie do roboty, podobnie jak każda kolorowa koszula), takim samym jak kombinezon hydraulika.

 

Pomysł garnituru jako stroju eleganckiego polega na jego - rozumianej dosłownie - ekskluzywności: wyklucza bowiem z towarzystwa tych, którzy się nie nadają.

Nosząc garnitur pokazuje się, jak wysoko ceni się okazję, na którą się garniak założyło. Stąd biała koszula, spodnie w kant, buty na cienkiej podeszwie. I mechaniczny zegarek na skórzanym pasku.  Na kołnierzyku białej koszuli od razu widać, czy zdążyłeś się przebrać po pracy (i czy stać Cię - nie tylko finansowo - na zmianę koszuli w ciągu dnia); kanty spodni pokazują udowadniają, że nie wypychałeś kolan siedząc przy biurku; cienka podeszwa butów wskazuje, że nie wracasz z placu budowy; a mechaniczny zegarek na skórzanym pasku też jest swego rodzaju zabezpieczeniem: nie spociłeś się pracując młotkiem.  

 

Dajwer noszony przez Bonda do smokingu nie był elegancki, był koniecznością. I tylko taka konieczność usprawiedliwia noszenie dajwerów do garniturów. Inne wytłumaczenia są jeszcze mniej korzystne dla takiej osoby: albo to pozer chwalący się aktywnością sportową; albo to pozer chwalący się zegarkiem; albo to pozer nie wiedzący, jak zachować się  w garniturze, że zegarek powinno nosić się pod mankietem koszuli.

Albo że ma to w nosie. 

 

Czy zegarek na bransolecie nadaje się do garniaka. Oczywiście, że nie. To wbrew wszelkim zasadom savoir-vivre'u!

Chyba, że ładny.

Albo wygodny.

Ja na przykład noszę tylko na bransolecie :D


no właśnie o taki garnitur mega elegancki mi chodziło pierwotnie w moim pytaniu. Podsumowujesz, że zegarek na bransolecie nie pasuje. Ale dlaczego nie? Czy chodzi o to, żeby zegarek do takiego stroju był na pasku, czy chodzi o to żeby był tak jak strój elegancki? Jeśli to drugie to czy nie ma eleganckich zegarków na bransolecie?😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Pau’l napisał(-a):


... Jeśli to drugie to czy nie ma eleganckich zegarków na bransolecie?😉

 

Są: BULOVA 96B206

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audemars Piguet | Royal Oak Collection

 

Myślę, że taki AP też by się nadał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.07.2021 o 19:25, Pawel88 napisał(-a):

czy uważacie że garniturowiec musi być tylko na czarnym pasku

 Nie musi być na czarnym pasku , moze być brązowy byle całość ( marynatka , koszula, zegarek i pasek ) była elegancka !

Moje poczucie smaku odnośnie ubioru , trzeszczy na myśl o zegarku ( niechby to był i Rolex ) na bransolecie założonym do wieczorowego garnituru.

W punkt trafia Montblanc i Jaeger-LeCoultre . Ten Altaltic tez ale to " brazowy medalista "

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.