Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Pau’l

Garniturowiec na bransolecie

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Do pracy, jak mam spotkania z klientami, do garniaka ubieram zegarek na pasku. Ale też do pracy, jak nie mam spotkań, to do garniaka zdarza mi się ubrać Explorera na bransolecie 🙂

 

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej Justin Bieber w Pałacu Elizejskim. Zdjęcie chyba z zeszłego miesiąca. Dość łatwo można ocenić, kto na zdjęciu jest elegancki, kto tak nie do końca (bo odkryty brzuch i odkryte palce stóp mogą być ładne ale nie są odpowiednie na oficjalne okazje) a kto całkiem odleciał. Czy będziemy dyskutować czy takie buty pasują do garnituru i do oficjalnej wizyty u Prezydenta Republiki Francuskiej?

Zegarek elegancki, do garnituru, na oficjalne okazje powinien raczej być na pasku. I raczej w skromnym rozmiarze. Niektóre zegarki na bransolecie będą wyglądać całkiem nieźle pod mankietem, ale to nie zmienia faktu, że pod mankietem, na eleganckie, oficjalne okazje jednak powinien być pasek. Nikt za odstępstwo od tej reguły nikogo nie karze i nikt nikomu nie zabrania nosić do garnituru divera z brązu w kopercie 48mm. Ale to my wtedy wysyłamy do otoczenia komunikat o tym czy się na tych zasadach znamy i czy nam na nich zależy. Niektórzy ten komunikat odbiorą. 😉

 

obraz.png.1eff75928c19deb0a81246b58aebfb5e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Qsto napisał(-a):

Audemars Piguet | Royal Oak Collection

 

Myślę, że taki AP też by się nadał.


zdecydowanie👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Poniżej Justin Bieber w Pałacu Elizejskim

Jedyne co widac na zdjeciu to to , że Macron chętnie by sie zamienił z Biberem miejscami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, basil napisał(-a):

Jedyne co widac na zdjeciu to to , że Macron chętnie by sie zamienił z Biberem miejscami :)


bardzo celna uwaga😂 poza tym po Bieberze i koleżance widać, ze spotkanie nie miało charakteru formalnego wiec tu nawet diver spokojnie by pasował😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaak... do rozchelstanej koszuli, sportowych butow i lancucha na szyi... ja chyba jestem dinozaurem bo dla mnie to jest dramat w 3 aktach.

Nie jestem radykalem jesli idzie o ubior ale dopasowanie stroju do okazji to wyraz szacunku, tutaj widze klimat 'jestem za***isty, niech swiat dopasuje sie do mnie'.

... ale to moja, czysto subiektywna opinia a jak wiadomo opinie sa jak dziury w tylku, kazdy ma wlasna.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, cordi7 napisał(-a):

Nie jestem radykalem jesli idzie o ubior ale dopasowanie stroju do okazji to wyraz szacunku, tutaj widze klimat 'jestem za***isty, niech swiat dopasuje sie do mnie'.

Dokładnie! Ewidentnie widać jaka to okazja, a Makron od razu musiał wyskoczyć z tym swoim "Patrzcie, jestem prezydentem w drogaśnym, eleganckim garniaku"... Niestety, niesmak pozostał.

😜 😅


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JB i ta panna ubrali się tak na spotkanie  Prezydentem Fr w Pałacu Elizejskim... Pora umierać. Pewne zasady obowiązują i jak ktoś się do nich nie stosuje, to potem tak to wygląda... 😞

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, Macron akurat nie ubiera się jak przystało na głowę Państwa, o pozowaniu do zdjęcia w rozpiętej marynarce nie wspominając więc są siebie warci ;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamietacie jak jeden minister w Pałacu Prezydenckim odbierał nominacje w swetrze !

To już naprawde koniec świata ?

1 godzinę temu, szuwi napisał(-a):

Pora umierać

 Eee NIe ! - ja sobie jeszcze popatrzę - tyle nowych zegarków pojawi sie na rynku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

….no a wracając do tematu zegarka na bransolecie do bardzo formalnego garnituru Drodzy Panowie?😁 Macie jeszcze jakiś kandydatów? Bransoleta meshowa wyglada bardzo biżuteryjnie i wydaje się ze dobrze komponowalaby się z frakiem….😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jasne jest, że do garnituru nosi się zegarek płaski  na pasku. Pasek dobrze jakby korespondował z butami i paskiem do spodni. Jednak dziś jest pełna dowolność i nie razi sweter u prezydenta i diver do fraka, albo dwa różne buty. Takie czasy... Kwestia, co się chce zamanifestować.

Edytowane przez goral_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Ale to my wtedy wysyłamy do otoczenia komunikat o tym czy się na tych zasadach znamy i czy nam na nich zależy. Niektórzy ten komunikat odbiorą. 😉

 

 

 

Zależy od otoczenia :) Na pewno niektórzy odbiorą komunikat, inni nie odbiorą go wcale albo nie będzie ich interesowało to, jaki ktoś ma zegarek. Szczególnie, gdy nie będzie go widać, bo jest pod mankietem ;) Patrząc na pytania w tym dziale i propozycje zegarków do garnituru podawane przez pytających (szczególnie nowych użytkowników) postawię tezę, że duża część otoczenia nie będzie potrafiła docenić komunikatu wysyłanego do otoczenia, o którym piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Smurf napisał(-a):

WP_20210203_09_42_32.jpg


moim zdaniem ten zegarek jest przykładem bardzo eleganckiego zegarka, a jakby jeszcze miał białą albo złotą tarcze to byłby już super elegancki i nadawałby się do każdego najelegantszego garniaka😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, eye_lip napisał(-a):

Spokojnie, Macron akurat nie ubiera się jak przystało na głowę Państwa, o pozowaniu do zdjęcia w rozpiętej marynarce nie wspominając więc są siebie warci ;)

Pewnie rozpiął do zdjęcia 😉

Godzinę temu, goral_ napisał(-a):

Jasne jest, że do garnituru nosi się zegarek płaski  na pasku. Pasek dobrze jakby korespondował z butami i paskiem do spodni. Jednak dziś jest pełna dowolność i nie razi sweter u prezydenta i diver do fraka, albo dwa różne buty. Takie czasy... Kwestia, co się chce zamanifestować.

Kogo nie razi, tego nie razi... 

1 godzinę temu, basil napisał(-a):

 

 Eee NIe ! - ja sobie jeszcze popatrzę - tyle nowych zegarków pojawi sie na rynku :)

Jak kupisz po cenach, które podawaliśmy żonom jako ceny zakupu, to dobry biznes zrobisz... :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja coraz częściej gdzieś czytam, że klasyczny garniturowiec jest martwy. ;) Osobiście nie lubię tych zegarków. Jeśli już to jakiś GS na pasku, Tusk tak nosi i dobrze wyglada. A najlepiej tak ;)

image.thumb.png.84f08e03d14323d46e20e19fa0619343.png


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej jak dla mnie idealny garniturowiec do najelegantszego fraka. Dlaczego nie??

pod każdym mankietem będzie wyglądał bardzo elegancko 

850BC0B8-B620-454C-85D8-21D544909F6E.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal wybieram wersję paskową 😉

Chociaż z racji granatowej tarczy, to też nie jest wzór garniturowca.

 

DSC01093_1500_1000.thumb.JPG.5e439c215bfd3284071d0f1c4fcc4be4.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




....W takim razie odpowiedzmy sobie na pytanie czy założylibyśmy zegarek na bransolecie na własny ślub.....


Ja właśnie miałem zegarek na bransolecie na własnym ślubie
Co więcej ostatno do koszuli i marynarki nosiłem zegarek na gumie, zegarek na peronie i zegarek w kopercie z brązu
Jeżeli chodzi o ślub to po części była moja uroczystosc :) więc i moje zasady.
Inne wymienone zegarki do koszuli i marynarki nie zdegustowany nikogo. Co więcej okazało się że koszula i marynarki była lekką ekstrawagancją
Natomiast na bardzo elegancką uroczustosc z chęcią założyłbym niewielkich rozmiarów zegarek na pasku. Sam czułbym się w nim dobrze.


Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.07.2021 o 23:53, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Poniżej Justin Bieber w Pałacu Elizejskim. [...] całkiem odleciał.

 

Ale akurat "artysta może więcej". I jest to prawdą jedynie pod względem ubraniowym.

Tak samo jak polityk może mniej i musi zadowolić się Grand Seiko  🧐

 

 

17 godzin temu, Edmund Exley napisał(-a):

Ja kilka lat temu parę razy nosiłem tak i było mi z tym dobrze:

 

No ale to było kilka lat temu, jak byłeś chłopakiem. Chłopakowi przystoi nosić srebrny zegarek. Mężczyzna musi nosić złoty - żeby mu pasował do obrączki ślubnej oraz/lub Krzyża Zasługi :D

 

 

5 godzin temu, lort napisał(-a):

...zegarek na gumie, zegarek na peronie...

 

Na peronie to najlepiej sprawdzają się zegarki kieszonkowe, najlepiej Balle albo Mondainy :P

 

Ja ostatnio zastanawiałem się nad takim Edoxem...

 

 

...ale jest tak subtelny, że jego bransoleta (19 cm) jest zbyt mała na moją niesubtelną (20 cm) rączkę.

 

Jeśli już w ogóle zegarek na bransolecie do garnituru, to tylko na bransolecie zintegrowanej, jak wspomniany Royal Oak albo sto razy tańszy Edox.

Problem z zegarkami garniturowymi polega również na tym, że nie ma zegarków mechanicznych są tylko automaty. Większość automatów ma około 13 mm grubości, a to dyskwalifikuje taki zegarek do noszenia pod koszulą.

Co roku otwieram wątek "mechaniczny zegarek z fazami Księżyca poniżej 10mm grubości" i nikt nie zaproponował niczego tańszego od samochodu. To się nazywa ekskluzywność: wyeliminowałem sam siebie :D


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem na sobie zegarka na bransolecie do garnituru, ale dla tego poniżej zrobiłbym chyba wyjątek 😉

(nie mówiąc już o innym Ellipse)

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, lort napisał(-a):

Ja właśnie miałem zegarek na bransolecie na własnym ślubie emoji846.png

 

To mój Atlantic, na moim ślubie :)

_20210710_182429.thumb.JPG.a8afb2795642098608d59dfabce3d11d.JPG

To było 3 lata temu i wtedy mi to nie przeszkadzało...  byłem wtedy jednozegarkowcem i nawet nie pomyślałem żeby kupować specjalnie zegarek na ślub.

A teraz? Teraz też mi to nie przeszkadza 😁

 

6 godzin temu, lort napisał(-a):

Co więcej ostatno do koszuli i marynarki nosiłem zegarek na gumie, zegarek na peronie i zegarek w kopercie z brązu emoji33.png

 

 

 

Ja też noszę zegarek na gumie do koszuli :)

_20210515_174606.thumb.JPG.bca05cfd9841a5acd48e334c19693309.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, wojtek91 napisał(-a):

Nigdy nie miałem na sobie zegarka na bransolecie do garnituru, ale dla tego poniżej zrobiłbym chyba wyjątek 😉

(nie mówiąc już o innym Ellipse)

spacer.png


proszę bardzo. Dla mnie idealny garniturowiec! Ok, powyżej podniesiono bardzo dobry argument ze zegarek na pasku pasuje do skórzanych butów i paska. To naprawdę dobre argumenty ale zegarek na bransolecie do garniaka ma być biżuterią a nie pasować do butów i paska. Moim zdaniem pytanie jest następujące: czy do najelegantszego garnituru psuje złota i srebrna biżuteria czy nie pasuje. Jeśli pasuje to nie widzę powodu żeby zegarek na bransolecie nie miał pasować do fraka . Hmm…nie wiem czy rozstrzygniemy to bez Jakuba Roskosza i Jana Adamskiego😁

Wojtek91- jak dla mnie super garniturowa propozycja na bransolecie 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.