Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kaslern

Meccaniche Veneziane Nereide

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Decyduje się na zakup pierwszego "Droższego" zegarka dotychczas miałem tylko jakieś przeciętne kwarce za kilkaset zloty. I teraz pytanie do was wpadł mi w oko Meccaniche Veneziane Nereide z tego co czytałem to zegarek na Mechanizmie Seiko NH35 podobno dość dobry i znany mechanizm, i teraz pytanie do was koledzy czy ten zegarek jest warty tych 485 Eur czy może jednak lepiej jeszcze odłożyć i kupić coś ciekawszego. Jutro wracam z Belgii do Polski i chciałem wejść do sklepu z linku i zegarek przymierzyć

 

https://www.chrono24.pl/all/meccaniche-veneziane-nereide--id17037988.htm

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przekopałes sklepy internetowe, jeżeli przeczytałeś na forum wszystkie poradniki w temacie " jaki zegarek" i własnie ten Meccaniche 

wpadł Ci w oko. To kupuj !. W tym przedziale cenowym znajdziesz wiele podobnych ale zawsze czegoś będzie brakowało - jak "swiss made " to na pasku albo szkło 

mineralne. itd .

Najwazniejsze to długo przymierzać i nie spieszyc sie z zakupem. Moze byc i tak ze w sklepie zegarek straci na atrakcyjności z np jakości wykonania , która Ci 

nie przypasuje .

Czy warto kupić cos lepszego ? Oczywiście ale jest jedno ale - wyznacz sobie nieprzekraczalny budżet i tego sie trzymaj .

Ten MV Nereide moim zdaniem idealnie sie nadaje do codziennego użytkowania. Im droższy tym bardziej bolą wszystkie ryski i otarcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wpadł mi w oko z tych "tańszych", bo mam właśnie dylemat kupić sobie coś tańszego jako EDC czy jednak zainwestować w coś lepszego. Budżet mam 5k, ale tak jak mówisz jak już wydam więcej to potem każda ryska też będzie boleć bardziej. Ogólnie jako EDC chcialbym Divera. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kaslern napisał(-a):

Ten wpadł mi w oko z tych "tańszych", bo mam właśnie dylemat kupić sobie coś tańszego jako EDC czy jednak zainwestować w coś lepszego. Budżet mam 5k, ale tak jak mówisz jak już wydam więcej to potem każda ryska też będzie boleć bardziej. Ogólnie jako EDC chcialbym Divera. 

Jeśli to aktualne, a sądzę że tak to mamy tu na forum kolegę, który jest autoryzowanymi dealerem marki MV, zapytaj....może warto.

@Lincoln Six Echo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Nereide GMT poprzedniej generacji, zona ma najnowszy model z krysztalowym bezelem, polecam.

Bardzo fajne zegarki, dosc oryginalny jak na divera design a co do ceny to mysle, ze L6E sie dogadacie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, kaslern napisał(-a):

Budżet mam 5k, ale tak jak mówisz jak już wydam więcej to potem każda ryska też będzie boleć bardziej. Ogólnie jako EDC chcialbym Divera. 

Każdy zegarek porysuję się predzej czy później. A w zegarku takim jak nurek to akurat jakoś super nie przeszkadza. 

 

Jak chcesz nurka to spójrz na ofertę Seiko np. SPB185S lub SPB143

Albo (i nie będę tu obiektywny) możesz próbować upolować Orisa Aquisa

 

Seiko ma świetna historię, a Oris to Swiss Made. 

 

A ten MV spoko. Do mnie jakoś ta marka nie gada, ale wygląda spoko, nie kosztuje fortuny i jak zauważyłeś ma sprawdzony Japoński mechanizm.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nereida jest fajna, mam wersję Swiss Made, i nosi się dobrze jako EDC. Ale trzeba wziąć pod uwagę że jest to dość duży zegarek, szczególnie jeśli chodzi o wysokość. To dla mnie jego jedyna wada jako EDC. Sam wolę nosić do pracy np. Certinę Action Diver. Jeden z najwygodniejszych zegarków. Jeśli masz budżet do 5k to zastanów się nad tym. Chociaż mi się ostatni wypust tego modelu nie za bardzo podoba, to można jeszcze pewnie dostać starszą edycję, np.

https://www.chrono24.pl/certina/certina-ds-action-diver-powermatic-80-sea-turtle--id19960455.htm

 

Nie żebym chciał Ci w głowie mieszać ale do tego jest to forum chyba...😁

A żeby było w temacie - Nereida jest fajna.😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek zakupiony, dziękuje wszystkim za ciekawe odpowiedzi i chęć pomocy. Jest to mój pierwszy "poważniejszy" zegarek, ale kolekcje planuje powiększyć docelowo chciałbym mieć ok. 4-5 zegarków na różne codzienne okazje, garniturowiec i jeden beater.

Sorry za kiepską jakość zdjęć, ale mam stłuczoną osłonke obiektywów w telefonie.

202170462_1573475066327099_3515699281238992697_n.jpg

212919700_189228179826988_27885542568189835_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny sikor i dobrze się prezentuje. Jak pierwsze wrażenia?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny ! Niech sie dobrze nosi .

Widze u kolegi typowe objawy "zegarkozy" - z tym nie wygrasz :)

Polecam kupno " manuala"  - to inna inszość od automatów i inaczej " cykają" szczególnie z Unitasem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

Fajny sikor i dobrze się prezentuje. Jak pierwsze wrażenia?

 

Wrażenia od początku były dobre, specjalnie dołożyłem pare kilometrów w podróży do domu, żeby móc go sobie przymierzyć i być pewnym, że to właśnie jego chce. 😀 Strasznie podoba mi się efekt jaki daje szkiełko szafirowe, nie wiem czy to jego zasługa, ale mam wrażenie że jest bardziej przejrzyste aniżeli mineralne z mojego Seiko Kwarca i dodatkowo w słońcu fajnie mieni się poświatą niebieskiego przez powłokę antyrefleksyjną. 

 

5 godzin temu, basil napisał(-a):

Ładny ! Niech sie dobrze nosi .

Widze u kolegi typowe objawy "zegarkozy" - z tym nie wygrasz :)

Polecam kupno " manuala"  - to inna inszość od automatów i inaczej " cykają" szczególnie z Unitasem

Chyba nie, bo jeden dopiero kupiłem a już zaczynam snuć plany i zbierać pieniądze na kolejny. 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skasuj konto na forum bo inaczej nie ma odwrotu... wiem co mowie :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

@kaslern

 

I teraz to jest taki szczególny moment, kiedy doświadczysz zjawiska "rozciągania budżetu" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.