Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mandaryn44

E-commerce

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem tematu, może słabo szukam. Ma ktoś już jakieś doświadczenia z zakupami czegokolwiek za granicą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mandaryn44 napisał(-a):

Nie znalazłem tematu, może słabo szukam. Ma ktoś już jakieś doświadczenia z zakupami czegokolwiek za granicą?

Pytasz o jakiś konkretny kraj/serwis? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak wyglądają zakupy z chin na przykład. Przychodzi listonosz i pobiera VAT czy jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, mandaryn44 napisał(-a):

No jak wyglądają zakupy z chin na przykład. Przychodzi listonosz i pobiera VAT czy jak ?

Tak jest. Vat i cło. Czasem jeszcze opłaty urzędowe (to raczej firmy kurierskie stosują). Bezpiecznie jest doliczyć 25-30% wartości przedmiotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie wiem jak działa to po staremu. Pytam jak teraz działa nabywanie czegokolwiek np. paska do zegarka na alli. Według mojej wiedzy obecnie poczta ma wszystko załatwiać. Pytanie czy ktoś miał już do czynienia z tym nowym pakietem e-commerce w praktyce?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz widzę, że dopisałeś pod tytułem, że pytasz o to po nowemu, a nie było tego widać na stronie głównej gdzie widać same tytuły postów. Nie mam jeszcze z tym doświadczenia, ale spodziewam się, że będzie tak jak piszesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla przesyłek do 150 EUR VAT będzie naliczany od razu w momencie płatności, a dla przesyłek o wartości większej będzie normalna odprawa celna jak wcześniej.

Nie ma już zwolnień dla przesyłek do 22 EUR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dodatkowo opłata dla Poczty za czynności odprawy. Niezależnie od innych kosztów chyba koło 8.50 od przesyłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak coś kupuje na alli czy inne chinese to doliczają VAT? a Poczta już wtedy 8,50 nie dodaje chyba?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jak coś kupuje na alli czy inne chinese to doliczają VAT? a Poczta już wtedy 8,50 nie dodaje chyba?
 

No właśnie te prawie 9 zet jest za obsługę przesyłki. Przynajmniej tak poczta głosiła. Jest to niezależne od nałożonych danin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli poruszamy się w sferze domysłów. Dlatego też pytam czy ktoś już coś wie bo już miał sytuację. To chyba dotyczy też sklepów np. z Japonii? Trudno mi sobie wyobrazić żeby każdy nawet najmniejszy sklep wysyłkowy obsługiwał to w ten sposób. Jakbym chciał kupić pasek z Japonii albo zegarek od sprzedawcy z chrono?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem paczkę z Usa i Hongkongu. Jak przyjdą to dam znać jakie opłaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak wygląda kwestia vatu. Pytanie tylko czy poczta doliczy coś jeszcze. Chyba kupię testowo i się zobaczy. Screenshot_20210710-150445_AliExpress.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tak wygląda kwestia vatu. Pytanie tylko czy poczta doliczy coś jeszcze. [/url]

No Ty ładnie widać przy czym kupiłeś w sklepie gdzie już podatek pobrano i sprzedawca to rozlicza. Ciekawe jak przesyłka będzie oznaczona? Że podatek opłacony? Czy przejdzie normalną procedurę odprawy i jeszcze Ci dowalą opłaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.