Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
fores

Prezent na 40 urodziny…

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam serdecznie,

Mam okazję wybrać sobie zegarek na okrągłą rocznicę urodzin. Obecnie mam od 15 lat kwarcowego Atlantica Seabase z którego jestem bardzo zadowolony, ale już skoro mam coś wybrać, to pomyślałem o automacie. Nie celuję w marki typu Vacheron Constantin, Omega czy Rolex. Zegarek ma być przedmiotem użytkowym, aczkolwiek chciałbym produkt przynajmniej równie trwały jak obecny zegarek.
Czy taki produkt (wizualnie mi się podoba), wg Was jest wart zainteresowania? 
https://zegarownia.pl/zegarek-meski-adriatica-automatic-a2804-2213a

Edytowane przez fores

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz budżet nieprzekraczalny ? a ile chcesz wydać na zegarek war swojej ceny ?

Jaki masz obwód nadgarstka ? Jaki masz styl codziennej aktywności ?

Adratica to moi zdaniem = nie jest zagarek na prezeny dla 40 latka , raczej na pierwsza komunie - bez obrazy

Kupowanie automatu za 1k PLN - coż - odradzam - moim zdaniem lepiej za taka kase kupić fajnego kwarca Citizena lub Casio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, co do budżetu, sprawa jest płynna, ale myśle, że tak 1500-2000 zł. Nie, żebym nie mógł sobie pozwolić na zegarek i za 10k, ale jakoś nie przywiązuję szczególnej uwagi do marki. Obwód nadgarstka ok. 21 cm, codzienny styl raczej elegancki. Spojrzałem na tą Adriaticę, ponieważ spodobała mi się z wyglądu, dodatkowo chyba niezły mechanizm eta 2824 i szafirowe szkiełko. W takim razie w co powinienem celować z automatów skoro nie Adriatica? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Adriatica rzeczywiście jest w atrakcyjnej cenie jak na specyfikację i mechanizm tykający w środku. Jeżeli Ci się podoba i nie masz zajawki na na markę, logo i prestiż to najpewniej będzie służyła długo i dobrze. Bardzo dobry mechanizm, szafir i do tego przeszklony dekiel. Pod względem relacji jakość/cena - bardzo trafiony wybór.

Natomiast przyłączę się jednak do kilku głosów kolegów powyżej i zaproponuję, żebyś rozważył coś z oferty Tissota lub Certiny. Lub nawet Atlantica. To będzie kosztować około 2.000 PLN, ale jak już robić sobie prezent na okrągłe urodziny, to porządnie.

Jeżeli nosisz się elegancko, to marka jednak może mieć znaczenie i może lepiej żeby ktoś nie oceniał Cię przez pryzmat "taniej marki" na nadgarstku. Chyba, że zupełnie o to nie dbasz. Wtedy ta Adriatica jest w sam raz. Niedroga i solidna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ok, dzięki serdeczne za odpowiedzi, mam jednak ochotę zobaczyć tą Adriaticę na żywo.

Co do Certiny, znalazłem jeszcze coś takiego, ale co to za mechanizm Powermatic 80?

https://www.zegarmistrz.com/pl/p/-Zegarek-Certina-DS-Caimano-Powermatic-80-C035.407.16.037.01-C0354071603701/13120 
 

Mógłby być jeszcze ewentualnie taki, jak poniżej, ale obawiam się, czy jednak nie będzie za mały. Mój obecny Atlantic ma 40 mm i wygląda dość kompaktowo, a Certina 38mm…

https://www.zegarek.net/zegarki/certina/zegarek_certina_c017.407.16.037.01.html

 

Edytowane przez fores

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fores napisał(-a):

Ok, dzięki serdeczne za odpowiedzi, mam jednak ochotę zobaczyć tą Adriaticę na żywo.

Co do Certiny, znalazłem jeszcze coś takiego, ale co to za mechanizm Powermatic 80?

https://www.zegarmistrz.com/pl/p/-Zegarek-Certina-DS-Caimano-Powermatic-80-C035.407.16.037.01-C0354071603701/13120 
 

Mógłby być jeszcze ewentualnie taki, jak poniżej, ale obawiam się, czy jednak nie będzie za mały. Mój obecny Atlantic ma 40 mm i wygląda dość kompaktowo, a Certina 38mm…

https://www.zegarek.net/zegarki/certina/zegarek_certina_c017.407.16.037.01.html

 

38 to fajny rozmiar, ale na Twoją rękę faktycznie może być trochę mały. Przy założonym budżecie ja bym rozważył seiko lub Vratislavia Conceptum (nie bój się używki kupionej na Forum). 

Adriatica nie cieszy się tutaj wielką estymą, ale jak pisał powyzej kolega@Perpetuum Mobile , to mechanicznie w tym budżecie są OK zegarki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jan napisałem, tak zrobiłem. Adriaticę chciałem zobaczyć na żywo i do mnie dotarła. Napiszę krótko, strasznie badziewne wykonanie! Nie spodziewałem się czegoś takiego po "szwajcarskim" zegarku. Dowód poniżej.

W każdym razie, rozmiar jest ok, więc szukam czegoś 42-43 mm lub niewiele mniej i jak najbardziej ze złoconymi wskazówkami i ewentualnie indeksami, oczywiście automat, najlepiej szwajcarski, ale z faktycznie szwajcarską precyzją. Zegarek ma być klasyczny, cena schodzi na dalszy plan. Zaproponujcie proszę coś ponadczasowego.

IMG_6576.jpg

Edytowane przez fores

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fores jeśli chodzi o tą kropkę lumy, to jeszcze nie tak źle. 

W praktycznie każdej kategorii cenowej i prestiżu marek zdarzają się niedoróbki ;)

Nawet w patku poniższym:

 

Jednak geberalnie różnice jakościowe między zegarka występują, prawdopodobienstwo niedoróbek też jest różne. 

 

Ze swojej strony poleciłbym spojrzeć np. na produkty Nomos, a potem szukać np. na chrono24. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz złoty kolor, spory rozmiar, dość klasyczny design i szwajcarskie mechanizmy i marki, to może Glycine Combat w rozmiarze 43mm Ci się spodoba.

Sklep sprawdzony, dostawa w kilka dni. Po rabacie 12% (kod SUMMER12) i ze wszystkimi opłatami importowymi zapłacisz mniej niż 1800 PLN. I to wszystko za szwajcarski zegarek z mechanizmem Sellita SW200, przeszklonym deklem, szafirowym szkłem i WR50.

https://www.ashford.com/glycine-gl0286.html

 

obraz.thumb.png.907556845636345f4cad0f1bc828b4e5.png

 

obraz.png.aa0de15c55a338f3b35c09456e4992df.png

 

są tez inne wersje kolorystyczne:

 

obraz.png.f2e47f35740f09e8c8989c2e11ad095c.pngobraz.png.d95912a3a0e897b84f50d0f4cfde7d32.png

 

Dla zachęty przykład ceny tego zegarka w polskiej dystrybucji:

 

obraz.thumb.png.386dcea0c74d0697942531b4119fb749.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.