Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gamemaster

Automat do 1500 zł z rezerwą chodu

Rekomendowane odpowiedzi

Ze wszystkich wymieniobych, chyba orient star jest najfajnejszy. Coś w sobie ma. Jeśli nie uda mi się znaleźć nic równie fajnego w niższej cenie, to będę myślał wlansie nad nim lub Vostokiem Rocket z widoczną rezerwa. 

Ten Promaster jest mega, ale jednak solarny i z bajerami dla nurka, a ja nawet nie plywam 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ww Triton jest fajny, ale ciężko znaleźć coś na gumie. 

Godzinę temu, StaryWilk napisał(-a):

No to zobaczymy czy podpasuje autorowi tematu. Szukał :

 

 

Kurator jak znalazł do slipków kąpielowych, trza go ino na gumę wrzucic... ;)

 

Zegarek, choć wart uwagi i ceny, to kompletnie nie mój styl. Nawet do slipków 🤣

6 godzin temu, StaryWilk napisał(-a):

 

I tu choć kolor mi się podoba, to jednak za mało gangsterski design 😎 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana bransy lub paska na gumę to w 99 procentach zegarków nic trudnego. Generalnie lepiej kupić na bransie i ja wymienić na gumę, w drugą stronę to często dużo bardziej kosztowna opcja. Triton I to mega fajny diver choć już sporawych rozmiarów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.07.2021 o 20:45, tofiks_th napisał(-a):

Zmiana bransy lub paska na gumę to w 99 procentach zegarków nic trudnego. Generalnie lepiej kupić na bransie i ja wymienić na gumę, w drugą stronę to często dużo bardziej kosztowna opcja. Triton I to mega fajny diver choć już sporawych rozmiarów. 

 

Zacząłem szukać też na bransolecie żeby zmienić w razie co, ale wybór jest wciąż b maly. 

Normlanie Orient Star kosztuje ponad 3K w PL. Ten z chrono24 jest w mega promce, ale nie ma szans żebym mógł go teraz kupic, więc penwie mi przepadanie. Szkoda, bo w niebieskiej wersji jest piękny. 

Pozostaje jeszcze pierwsza propozycja z tego tematu i trudno dostępny Triton. 

Szukam dalej, żeby mieć jakiś wybór. Mały tej mój budżet. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przekopałes internet w poszukiwaniu różnych zegarków na 9100, 9132, 9133, 9134, czy czekasz na gotowe propozycje?

Powiedziałbym, że jest tego sporo. Nawet wrocławski, znany i szanowany na forum microbrand - vratislavia conceptum takie coś:

FORMMEISTER SPORT – Vratislavia Conceptum (vratislavia-watches.com)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeszcze mniej sportowy charakter jak orient curator, na gumie go nie widzę, ale może przypasi. Zeppelinów sporo jest z rezerwa chodu, ale mają raczej elegancki charakter. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Napisz do wystawiajacego, ponegocjuj, bardzo fajny, uniwersalny i dobrze wykonany zegarek.

Nie jest to typowo sportowy model, raczej EDC - podejdzie do wiekszosci mozliwych okazji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tego Orienta czy nawet Vratislave, ale przeglądajac setki automatów, stwierdziłem, że chyba  będę chciał divera. Zdecydowanie bardziej pasują mi zegarki z bezelem. Zakładają ten temat, jeszcze tego nie wiedziałem. 

 

W dniu 13.07.2021 o 13:34, StaryWilk napisał(-a):

A przekopałes internet w poszukiwaniu różnych zegarków na 9100, 9132, 9133, 9134, czy czekasz na gotowe propozycje?

Powiedziałbym, że jest tego sporo. Nawet wrocławski, znany i szanowany na forum microbrand - vratislavia conceptum takie coś:

FORMMEISTER SPORT – Vratislavia Conceptum (vratislavia-watches.com)

 

 

Uwierz, że nic innego w necie nie robie, tylko szukam. Ale nie pomyslalelm, że da się szukać po mechanizmach. Już się za to biorę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, jeśli diver to rzeczywiście najłatwiej będzie znalezc orient /orient star. Mi się podoba ten orient star w stylu nieco retro, trochę dołożyć i będzie. 

https://www.creationwatches.com/products/orient-watches-252/orient-star-divers-automatic-re-au0303b00b-200m-mens-watch-17485.html

 

Ew. Inne wersje kolorystyczne. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, StaryWilk napisał(-a):

Spoko, jeśli diver to rzeczywiście najłatwiej będzie znalezc orient /orient star. Mi się podoba ten orient star w stylu nieco retro, trochę dołożyć i będzie. 

https://www.creationwatches.com/products/orient-watches-252/orient-star-divers-automatic-re-au0303b00b-200m-mens-watch-17485.html

 

Ew. Inne wersje kolorystyczne. 

 

Ten jest właśnie mega, szczególnie niebieski. Tylko, że jak będę mógł już go kupić, to może być po promce. W kazdym razie, to jest aktualnie mój numer jeden. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Wpadł mi w oko jednej sikor. Może będę czatował na jakąś zniżkę. Niestety jest wodoszczelny na poziomie 50 m. Czytałem specyfikację różnych poziomów wodoszczelnisci i rozumiem różnicę pomiędzy ciśnieniem statycznym, a dynamicznym.

I pytanie: czy w praktyce, mogę taki zegarek zanurzyć na pół metra i wykonywać niezbyt dynamiczne ruchy? Np jak wyciąganie czegoś z dna płytkiej rzeki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w takie rzeczy bawił się od WR 100 ale to ja :)

 

0A76E31C-E48B-4D37-B863-ACE3D7C1BC85.thumb.jpeg.51924a1609761d1d3dacac29ae86f988.jpeg

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zegarku Casio z WR50 pływałem wiele razy w basenie i nigdy nic się nie stało. Tym niemniej jakiegoś droższego zegarka z WR50 bym w pełnym zanurzeniu nie testował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. To teraz mam pytanie odnośnie paska. 

Jaki pasek oprócz gumowego dobrze się czysci i w miarę szybko wysycha? Bransoleta i skóra odpadają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guma, cordura, canvas - w ta strone bym szedl jesli ten pasek ma sie regularnie moczyc.

 

Cordura:

Cordura-strap-01.jpg

 

Canvas:

canvas_watch_strap_for_panerai_46_.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cordi7 napisał(-a):

Guma, cordura, canvas - w ta strone bym szedl jesli ten pasek ma sie regularnie moczyc.

 

Cordura:

Cordura-strap-01.jpg

 

Canvas:

canvas_watch_strap_for_panerai_46_.jpg

 

Podziękował! Szczególnie canvas wygląda fajnie. Przeczytałem, że to w 100 % bawełna, choć z drugiej strony, znalazlem oferty na paski typu canvas że skóry. Poszukam czegoś z bawełny. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze carbon i technocarbon... Też się fajnie nosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

 

Po bardzo długich poszukiwaniach i wielu koncepcjach, w końcu coś mam. A dokładniej, będę mieć na dniach. Chiński pilot z rezerwą chodu. Daleko mu do ideału, ale ideał kosztuje ponad 3k i jest na wielkiego chłopa, bo to Vostok Europe. 

 

Mam nadzieję, że na dniach wrzucę fotę. 

 

Dziękuję wszystkim, którzy się tu udzielili. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.