Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
sszew77

zakup zegarka - naciąg ręczny

Recommended Posts

Cześć, mam pewien dylemat; od jakiegoś czasu szukam zegarka z naciągiem ręcznym - takiego w sam raz dla 40 latka na stanowisku menagera, ale w jeansach :)

Cena do 2,5 k. Niestety nie ma tego za dużo. Wyskoczył mi Atlantic Worldmaster 516514165G w zegarkicentrum.

Jednak gdy chciałem zweryfikować ten model na stronie atlanticwatches.pl okazało się, że nie ma tam żadnych zegarków z naciągiem ręcznym.

Czy Atlantic już takich nie produkuje ?

Możesz zerknąć na oferty firm Steinhart i Stowa, z manualnym Anitasem. Tylko, że rozmiarowo to najmniej 42mm bez koronki. 

Może micobrand?

image.png.de3d8f670296dee65a26b314f6bcf79f.png

Nie wiem czy zwróciłeś uwagę na dopisek na goglach po wyszukaniu tego modelu

Kilka bardzo różnych pomysłów:
- budżetowo - Timex Marlin - ok 600 zł - choć dziś pepper mówił o promocji i do wzięcia za niecałe 500 zł,
- propozycja z polskiego brandu z Wrocławia - VC Avantgarde - nietuzinkowa koperta, kanapkowa tarcza,
- wspomniany wyżej Hamilton Khaki,
- Junghans Max Bill ale w budżecie chyba tylko używka.
I mój osobisty faworyt Smiths PRS-29. Tylko tu z dostępnością słabo.

Junghans max bill hand winding mieści się w budżecie. Trzeba tylko wiedzieć,  że ten zegarek ma 34mm i WR30.

Zgadza się. Podobnie jak i Marlin - ten sam rozmiar. Smiths - ciut większy - 36 mm.

Posted (edited)
W dniu 9.07.2021 o 12:29, sszew77 napisał(-a):

Niestety nie ma tego za dużo.

Jest tego bardzo dużo, tylko trzeba wyjść poza strefę ETY i Unitasa

W krajach spod znaku sierpa, młota i przaśnych dyktatorów takich zegarków jest zatrzęsienie.  Większość z nich to barachło w rodzaju "Szturmanskie", ale kilka linii jest oryginalnych:  

Z rosyjskich: Poljot Signał z alarmem.

Z białoruskich: jednowskazówkowy Łucz.

Z chińskich - chronograf Sea-Gull.

Są zarówno w wersjach siermiężnych za 500, jak i bardziej wypasionych, robionych według standardów zgniłego Zachodu:

https://timeandmore.pl/pl/p/Zegarek-Meski-Lucz-Luch-луч-Big-One-hand-Watch-77490579/11976?scwrdr=1626078975

A gość z Trzcianki sprowadza interesujące Poljoty:

https://allegro.pl/kategoria/zegarki-19742?city=Trzcianka&funkcje=Chronograf&szkielko=szafirowe&marka=Poljot

Niemal wszystkie skeletony - jak ktoś lubi takie golasy - są robione na manualach. Od Stuhrlinga i Invicty, poprzez mikrobrandy i Patki. Z Mediolanu:

https://d1milano.com/collections/mechanical

W Europie są również mikrobrandy wykorzystujące Sea-Gulle. Włosi robią fajne zegarki:

https://lamberti-orologiai.com/it/13-cronografi-manuali

Z kręgu Unitasa i ETY prawie każda marka Swatcha - np. Tissot Lupin - ma manuala, ale... kieszonkowego.

Naręczne zegarki mechaniczne oferują również mniejsi producenci. Po znajomości mogę polecić firmę "Zeno ogląda Bazyleę":

https://www.zeno-watch.ch/category/collection/retro-classic/flatline/

:)

Edited by Zeno

Ale Tudora to Ty szanuj!

Aevig Thor - microbrand holenderski, w środku mechanizm Miyota 8N33.

https://aevig.com/shop/thor/

obraz.png.bd2896fc85664085d000c8016eaa658a.png

obraz.png.480741655dedcb38d8ed15546d3c4b23.png

obraz.png.67fbdf3c9395bdc10250d7a16ef9ae63.png

Beijing Beihai - zegarek chiński ale porządny. Sklep niemiecki, szybka dostawa bez odpraw i opłat celnych.

https://bartels-watches.com/products/bwf-beijing-watch-beihai?variant=31505054924880

obraz.png.98214fb99c7b83993855784f3ab68bb4.png

obraz.png.9b3bfbb62ef280c779e0f7eda22d4df0.png

obraz.png.31f8300472fa8b539541baa2a4c6e439.png

obraz.png.423376eb3a2bb9266a05fbe22b4dfec6.png

obraz.png.56e1f6b361a913e6274ff8a5b656d44d.png

Dekla też oferuje ręczny naciąg w tym budżecie, choć w tym budżecie, to raczej tylko piloty. Na plus - duże możliwości konfiguracji zegarka:

https://deklawatches.com/en/watches/

obraz.thumb.png.f46b0c035796a8bf0c0e16d5452290ef.png

obraz.thumb.png.17a1e0f03c1518a975b427eda81cef07.png

Tego Beijing'a to nosiłbym deklem do góry !  całkiem fajny sikor :)

57 minut temu, basil napisał(-a):

Tego Beijing'a to nosiłbym deklem do góry !  całkiem fajny sikor :)

Ta wersja z gładką, jasną tarczą i z czerwoną małą sekundą kusi mnie już od dłuższego czasu. 😉

Posted (edited)
Godzinę temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Ta wersja z gładką, jasną tarczą i z czerwoną małą sekundą kusi mnie już od dłuższego czasu. 😉

Mnie też: przypomina mi Tudora Advisora.

Jednak czy to już jest ten czas, że garniturowce z Chin upiększą mnie swoją elgancją, czy jeszcze ten czas, że pomniejszą swoją siermiężnością?

Poza tym nie spotkałem dotychczas zegarka chińskiego, w którym nie byłoby żadnej niedoróbki. 

Edited by Zeno

Ale Tudora to Ty szanuj!

36 minut temu, Zeno napisał(-a):

Poza tym nie spotkałem dotychczas zegarka chińskiego, w którym nie byłoby żadnej niedoróbki.

Zgodnie z rachunkiem prawdopodobieństwa  jest szansa ze gdzieś taki zegarek  istnieje :)

Warto szukać 

Mam od ponad roku chińskie chrono na mechaniźmie ST19. Używam i nie narzekam. Żadnych niedoróbek dotąd nie znalazłem (poza kiepskim paskiem). Ale to nie jest wersja z Ali. Zapłaciłem trochę więcej (200 USD zamiast 160 USD) i kupiłem nieco inną.
Jak kupiłem kiedyś Pagani Design za 60 USD to jakieś niedoróbki oczywiście były (zapięcie), bo cudów w takiej cenie nie ma.
Tak więc przy zakupie „chińczyka” za blisko 2kPLN oczekiwałbym jakości przynajmniej jak w Certinie lub w Tissocie w podobnej cenie. Chińczycy jak chcą, i jak się im przyzwoicie zapłaci, to potrafią pozytywnie zaskoczyć.

2 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Używam i nie narzekam.

A to, to co?:

2 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

(poza kiepskim paskiem)

Właśnie o takie detale chodzi. W zegarkach użytkowych czy sportowych można na to przymknąć oko - bo prędzej czy później i tak przestaną być idealne. Ale minimalnie krzywy indeks, niemal niewidoczna plamka na wskazówce, czy pomylony szew na pasku dyskwalifikują zegarek garniturowy. 

My tu gadu-gadu, a Kolega pytający został chyba przygnieciony naszymi propozycjami :D

Ale Tudora to Ty szanuj!

Posted (edited)

Akurat pasek to powszechna bolączka, na palcach jednej ręki mogę policzyć fabryczne paski, które mi zaimponowały nawet w modelach kilka razy droższych niż wspomniany przez @Perpetuum Mobile chiński zegarek za 200 USD. :) Jeśli czasomierz jest wykonany ok to już nie jest źle, pasek można dokupić. Licha bransoleta to już gorsza sprawa.

Edited by cordi7