Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wieloryb

Materac tempur

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszła pora na zmianę materaca i tak się zastanawiam, czy nie sięgnąć po coś z górnej półki. Lata lecą i plecy dają o sobie znać... 

Czy ktoś z Was ma może doświadczenie z tym producentem i może ew. Polecić czy odradzić? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hilding pasodoble polecę od siebie. Żona + ja czyli jakieś 60 kg + 85 kg. Rewelacja dla plecow jeżeli lubisz twardo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Magniflex lub troche tańszy Perdormire.

Tempur nie jest zły ale konkurencja jest na bardzo wysokim poziomie i chyba komunikacja marketingowa typu:”kosmiczna technologia NASA” czy jakos tak, w dzisiejszych czasach juz nie robi na nikim tak wielkiego wrazenia ;)

….kiedy konkurencja oferuje materace bardzo wysokiej jakości za polowe ceny.

Powodzenia w wyborze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do kilku sklepów i sobie poleż na różnych materacach. Bez tego nie kupuj żadnego. Tylko tak da się wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem, leżałem... Ale po ok 10 minut. To i tak potrzeba całej nocy żeby coś konkretnie stwierdzić... 

Ma perdomiere też leżałem...  Liczyłem, że znajdę kogoś, kto się skusil na 5a kosmiczna technologie za ponad 10k...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z małżonką szukaliśmy porządnego materacu niecały rok temu. Objeździliśmy większość salonów w Trójmieście, w tym kilka punktów oferujących materace Tempur. Naszą wiedzę weryfikowaliśmy na podstawie rozmów z innymi producentami, gdzie przedziały cenowe wynosiły od 1k do 20k.

Faktem jest, że nawet najdroższy materac, który będzie źle dobrany do kręgosłupa będzie bezużyteczny.

Jeden sprzedawca wskazał, że na OLX jest mnóstwo ofert materacy Tempur, które są wystawione na sprzedaż po miesiącu użytkowania. I coś w tym jest. Jesli ktoś po prostu szuka materaca to jedzie do Ikea, gdzie jest kilka wariantów różniących się twardością i wykończeniem. W przeciwnym przypadku należy poświęcić dużo czasu na spersonalizowanie konkretnego produktu. I przede wszystkim sprawdzać, poleżeć. Złotego środka nie ma. Polecanie dla zasady takiego, czy innego producenta moim zdaniem nie ma większego sensu. Tempur wyraźnie odstaje od innych producentów w zakresie przeszkolenia sprzedawców, dużym wyborem produktów, podejściem do klienta (a może tylko my tak trafiliśmy?).

 


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest niby program bezpłatnej wymiany na inny model tempura w przypadku złego wyboru... 

To duży ukłon w stronę klienta 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Dodać należy że materac trzeba testować na takim samym typie stelaża jaki mamy w domu w łóżku. Ten sam materac na dwóch różnych typach stelaży w odbiorze jest całkiem inny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez kilka lat sprzedawałem te materace.
Cóż mogę napisać....hmm, na pewno nie jest to produkt dla każdego.
Nie tylko ze względu na cenę, ale przede wszystkim ze względu na takie a nie inne zachowanie tego materaca.
Jest bardzo duża grupa osób która po położeniu się na Tempurze stwierdzała że nigdy w życiu nie kupi tego produktu.
Z drugiej strony zdarzali się klienci którzy już przy pierwszym teście stwierdzali że to jest to czego szukali.
Ja osobiście często mówiłem klientom że najważniejszym kryterium jakim powinni się kierować przy zakupie materaca jest własna wygoda. Sprzedawca może opowiedzieć niestworzone historie o produkcie, jeżeli do tego ma dryg do sprzedaży i potrafi nawiązać dobry kontakt z klientem, jest w stanie sprzedać wszystko i każdemu.
Tak więc pozostaje testowanie.
Pamiętaj że jest to rzecz na której będziesz spędzał 6-8 godzin na dobę. I to Tobie ma być wygodnie.

Tempur obecnie ma w ofercie chyba pięć materacy które mają zupełnie różną charakterystykę zachowania.
W Warszawie jest tylko jeden salon w którym możesz przetestować wszystkie modele.
Najczęściej sklepy mają po jednym, dwa modele, te które się najlepiej sprzedają.
Niektóre większe sieci sprzedające tego typu produkty, oferują modele Tempur które mają na wyłączność.
Najczęściej w takim przypadku te materace trochę się różnią od produktów katalogowych.

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się coś więcej, napisz priv. Nie chcę tu robić żadnej reklamy.
Pozdrawiam Piotr


Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rzeczową odpowiedź. Udało nam się popróbować w sklepie 4 różnych modeli w kilku różnych grubościach. W sumie ok 10 sztuk.  Padło na model Sensation. Zobaczymy jak sie sprawdzi... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór.
Też się nad nim długo zastanawiałem. Tylko u mnie był duży opór ze strony małżonki.
Koniec końców wybraliśmy model Firm. Ale to jest prawie deska;)

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem firm! Tylko ze się trochę przestraszyłem, zew zimie, kiedy w sypialni jest bliżej 20-21 bedzie za twardy. W sklepie jest jednak stała temperatura... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.