Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nadir

Chronometr-chronograf-3 chronografy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w kwestii formalnej :lol: Już przyzwyczaiłem się,że niektórzy ludzie mylą chronometr (czasomierz z certyfikatem dokładności chodu) z chronografem ,czyli stoperem (a te z kolei z zegarkami z rozbudowanym kalendarzem),ale jeśli robi to producent jednego i drugiego to chyba nie świadczy o nim najlepiej:

 

http://www.tissot.ch/?mod_collection/id_sp...055/action_show

 

Ok,ale czy dopuszczalne jest nazwanie tej przykładowej Omegi zegarkiem z 3 chronografami :?: ,bo ja raczej nazwałbym ją zegarkiem z chronografem.

 

post-512-0-64407100-1330475781.jpg

 

Widziałem taką konstrukcję na paru stronkach,na aukcjach internetowych jest to częsta praktyka.Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to zwyczajny chronograf, nie widzę tutaj czegoś innego... :shock:

 

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przykład.Kwarcowy chronograf jakich wiele (ten ma jeszcze to do siebie,że jest brzydki):

 

post-512-0-54538300-1330475783.jpg

 

No i fragment opisu: "face with three functional chronographs with stop function and a datewindow"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fantazja sprzedawców czasem sięga dalej. Ktoś sprzedaje wszystko - od skarpetek, poprzez ziemniaki, po zegarki... widzi tarczę a na niej trzy mniejsze tarczki... coś mu tam świta, że mniejsze tarczki jak są to znaczy chronograf... nie wie za bardzo osochozi... ale konotuje sobie w główce, że trzy to lepiej niż jeden, trzy tarczki, to napiszę że trzy chronografy, zawsze to profejonalniej brzmi

 

Te oferty nie są przygotowane przez profesjonalistów i nie są do znawców adresowane. W profesjonalnym sklepie takich praktyk nie uświadczysz


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.