Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Walle

Sportowa elegancja do około 10 000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, StaryWilk napisał(-a):

no Orisa na cal. 400 bym wolał od TH Aqua na SW200 bez dwóch zdań.

Gdybyś chciał z nim być do końca życia, to tak, bo rynek wtórny będzie bezlitosny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bierz używanego, jeśli można w bezlitośnie dobrej cenie kupić. Tym bardziej na sw200 - to już chyba za grosze calkiem odsprzedają? 

 

Wizualnie Aquis mi nie leży, ale mechanizm cal. 400 do mnie gada. 

Generalnie gustuje w stylistyce "genta style" i "edc", nurki nie grają u mnie pierwszych skrzypiec.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, StaryWilk napisał(-a):

 

to też prawda, cenę podnieśli sromotnie. Jak Tudor przechodził z Ety na inhouse (MT..) to podnieśli ceny nieznacznie. 

Jednak Oris to inny gracz. Widać opracowanie nowego werku cal. 400 kosztowało ich wiecej niż wprowadzenie "inhousów" przez Tudora od Kenissi. 

I problemem jest też zachowanie tej samego wyglądu zegarka co z mechanizmem Sellity. Inny albo zachowywali tą samą cenę, albo coś zmieniali. Oris podniósł cenę a zegarek wizualnie ten sam.

 

12 godzin temu, StaryWilk napisał(-a):

To bierz używanego, jeśli można w bezlitośnie dobrej cenie kupić. Tym bardziej na sw200 - to już chyba za grosze calkiem odsprzedają? 

 

Wizualnie Aquis mi nie leży, ale mechanizm cal. 400 do mnie gada. 

Generalnie gustuje w stylistyce "genta style" i "edc", nurki nie grają u mnie pierwszych skrzypiec.

 

 

Wydaje mi się, że kolega ma trochę racji. Na aukcjach Aquisy z Sellitą i cal. 400 będą wyglądać taka samo a cena 2x. Jego cena siłą rzeczy będzie bardziej spadać, albo będzie trudniej sprzedać.

 

18 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

IMO probuja repozycjonowac Aquisa i wejsc segment wyzej, stad cena wzrosla prawdopodbnie bardziej niz wynikaloby to z samej wymiany mechanizmu.

Do tej pory to byl fajny, oryginalny nurek na standardowym mechanizmie, teraz jest to fajny i oryginalny nurek na in-house wiec cos o wiele cenniejszego :)

Jesli stare, tansze modele oparte o Sellite wyjda z oferty to znaczy, ze mialem racje - pozyjemy, zobaczymy. Na pewno jesli idzie o parametry mechanizmu - jest dobrze.

 

Myślę, że nie wycofają. Za dobrze im się sprzedaje. A wejście tylko na półkę 10k+ to zaczną konkurować z całkiem innymi graczami i mogą nie dać rady. Chyba, że wersje na cal. 400 dużo stanieją.

W przedziale 5-7k mają rewelacyjny produkt i moim mało obiektywnym zdaniem lepszy od konkurencji :P Jakbym miał jednak wydać na nurka ponad 10 tys. to już miałbym zdecydowanie więcej opcji do rozpatrzenia.

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, evilym napisał(-a):

I problemem jest też zachowanie tej samego wyglądu zegarka co z mechanizmem Sellity. Inny albo zachowywali tą samą cenę, albo coś zmieniali. Oris podniósł cenę a zegarek wizualnie ten sam.

 

To prawda, wygląd Tudora nie zmienił się kolosalnie po zmianie ETY na inhouse (grubość najbardziej chyba).

W poprzedniej wypowiedzi chodziło mi o to, że przy zyskach sprzedażowych grupy Rolex przejście na inhouse było znacznie mniej kosztowne (na jednostkę), niż dla małego gracza jakim jest Oris, który samodzielnie opracował nowy mechanizm w sposób rewolucyjny. 

 

Godzinę temu, evilym napisał(-a):

Wydaje mi się, że kolega ma trochę racji. Na aukcjach Aquisy z Sellitą i cal. 400 będą wyglądać taka samo a cena 2x. Jego cena siłą rzeczy będzie bardziej spadać, albo będzie trudniej sprzedać.

 

Zobaczymy jaka będzie wola w narodzie do zakupu wersji na inouse vs sellita. 

Jeśli będzie małe parcie na nowy inhouse, to cena poleci szybciej w dół. 

 

Póki co mamy dane tylko dla wersji na Sellita - cena tego modelu jest stabilna na rynku wtórnym wg. takiego, jednego ze źródeł - ok 1200 USD za używany, przy cenie do nabycia nowego ok 1600-1700 USD:

Oris Aquis Date 43 (73377304135) Price Guide and Specifications | WatchCharts

 

Zobaczymy jak będzie z używanymi cal. 400.

 

Na dziś dzień, w UE, NÓWKI na chrono24, można kupić wersję na cal. 400 za ok 2200 euro / 2700 USD od ręki, wersję na sellita za ok 1350 euro / 1630 USD. Jak widać różnica wynosi ok 65%.

Każdy sobie musi odpowiedzieć na pytanie ile korzyści mu przyniesie przejscie na ciekawszy inhouse, o lepszych parametrach, takim, a takim kosztem.

Podobnie jak wybiera auto np. dopłaca do bmw 530d, względem 518d, żeby mieć ciekawszy napęd, a buda zostaje ta sama, wnętrze też można skonfigrować tak samo.

 

Wrócimy do tego postu za 2 lata...

 

Ciekawiej prezentuje sie wykres dla Tudora:

Should you buy the ETA Tudor Black Bay or In-House? - Everest Horology Products (everestbands.com)

spacer.png

 

Tu jeszcze ciekawy materiał:

Tudor Heritage Black Bay 79230: A Complete Guide of the In-house Black Bay - Millenary Watches

 

 

Godzinę temu, evilym napisał(-a):

Myślę, że nie wycofają. Za dobrze im się sprzedaje. A wejście tylko na półkę 10k+ to zaczną konkurować z całkiem innymi graczami i mogą nie dać rady. Chyba, że wersje na cal. 400 dużo stanieją.

W przedziale 5-7k mają rewelacyjny produkt i moim mało obiektywnym zdaniem lepszy od konkurencji :P Jakbym miał jednak wydać na nurka ponad 10 tys. to już miałbym zdecydowanie więcej opcji do rozpatrzenia.

 

 

Z jakimi innymi nurkami zestawiłbyś Orisa na cal. 400, którego mozna kupic poniżej 10kpln?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, StaryWilk napisał(-a):

Z jakimi innymi nurkami zestawiłbyś Orisa na cal. 400, którego mozna kupic poniżej 10kpln?


Sam jestem ciekaw :)

 

A co do utrzymania w portfolia obydwóch opcji - mały sens by to miało.

Jesli chcą się repozycjonować wyżej tańsza opcja będzie psuć im markę i rynek.

W obrębie tej samej linii dwa różne mechanizmy - to nie ma szans zadziałać.

Nie kojarzę chyba przypadku gdzie po zmianie werku stary zostałby w ofercie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, StaryWilk napisał(-a):

Z jakimi innymi nurkami zestawiłbyś Orisa na cal. 400, którego mozna kupic poniżej 10kpln?

 

Ceny widzę oscylują w Polsce ok 13k. Nie wiem czy na ten model jest od razu szansa na -30%. Nie mówię o Chrono24.

Sęk w tym, że ja Orisa nie zestawiałbym z niczym, po prostu jakbym miał wydać 10k na divera to chyba od razu wydałbym 17+ na Omegę czy Breitlinga :) 

Mimo, że mojego Aquisa baaaardzo lubię (i który nie kosztował 10k :) )

 

Ale jakbym już koniecznie musiał trzymać się tych ok. 10k to pewnie wybór padłby na Sinn U50 albo Doxa 300. I fakt, że pracują na SW200 w niczym by mi tu nie przeszkadzał.

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, evilym napisał(-a):

Ceny widzę oscylują w Polsce ok 13k. Nie wiem czy na ten model jest od razu szansa na -30%. Nie mówię o Chrono24.

Sęk w tym, że ja Orisa nie zestawiałbym z niczym, po prostu jakbym miał wydać 10k na divera to chyba od razu wydałbym 17+ na Omegę czy Breitlinga :) 

Mimo, że mojego Aquisa baaaardzo lubię (i który nie kosztował 10k :) )

 

Ale jakbym już koniecznie musiał trzymać się tych ok. 10k to pewnie wybór padłby na Sinn U50 albo Doxa 300. I fakt, że pracują na SW200 w niczym by mi tu nie przeszkadzał.

 

 

Przy orisie trzeba szukać rabatu, a nie brac za retail. Jak kupi za retial to i na SW200 popłynie. Tylko nieliczne marki warto brać za retail i cieszyć się, że się udało ;).

 

Wg mnie przy aktualnym statusie cenowym (realne ceny nabywcze, z sieci, z wiekszęgo rynku niż Polska, np. cała UE, bądź USA) Oris cal. 400 jest troche poza konkurencją, z "mechanicznego" punktu widzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś u dystrybutora Orisa, tak jak jest szansa na ponad 30% rabatu na "starego" Aquisa GMT, to na cal. 400 ani hu hu. 

 

Nie nurek, ale chyba szybciej mi serce zabiło na trochę inny zegarek, który w sumie można też nazwać sportową elegancją:

 

https://www.watchfinder.co.uk/articles/tag-heuer-autavia-review?langcode=en-gb

 

Budżet większy, fakt, ale wygląda zachwycająco i jest doskonale wykończony, więc lepiej sprzedać psa i nerkę ;) niż kupić coś, z czego nie będzie 100% satysfakcji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierz przed zakupem, to grubasek straszny jest.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukałbyś Autavii to odezwij się na pw. Będę swoją raczej sprzedawał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, cordi7 napisał(-a):

Przymierz przed zakupem, to grubasek straszny jest.

 

kojarzysz może dokładną grubość koperty? Mogę gdzieś to znaleźć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Walle napisał(-a):

kojarzysz może dokładną grubość koperty? Mogę gdzieś to znaleźć?

15,6 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, BartasW napisał(-a):

15,6 mm

dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naczytałem się i nasłuchałem o awaryjnych SELLITA'ch SW 200-1

i jest problem, bo ten mechanizm jest w wielu zegarkach za około 10-12 000 pln

zawsze tak jest - im dalej w las, tym więcej drzew... 😔

 

@cordi7 - dzięki :)

 

a co sądzicie o tych (Ball był dotąd bardzo daleko)?

 

https://wkruk.pl/zegarki/longines/longines-heritage-diver-1967?utm_source=SMG&utm_medium=0140&utm_campaign=PFX_Performance&epi=

 

https://dolinski.pl/ball-engineer-iii-endurance-1917-classic-nm2180c-s4c-gy/

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-ball-roadmaster-m-archangel-limited-edition-dm3130b-s7cj-bk

Edytowane przez Walle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chrono Longines'a dla mnie z elegancja niewiele ma wspolnego. Ball, do ktorego wkleiles link ma 46 mm srednicy a w ostatnim Ballu nie da sie odczytac minut - pomiedzy kolejnymi godzinami masz 6 podzialek, nie 5 - to jest do odczytywania 10-minutowych intertwalow dla wskazowki GMT a nie minut co ten model w moich oczach dyskwalifikuje. Ogolnie Ball i Longines to dobry kierunek, tylko chyba nie te modele :)

 

image.png.708b136137470c94ccb4c3a990359989.png

 

 

 

image.png.105442379856b9ba70199ed9da22035e.png

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na mechanizm SW 330-1, stosowany np. przez Sinn? SW 200-1 zbiera takie sobie opinie i myślę (jeśli źle, wyprowadźcie mnie z błędu), że to trochę przegięcie wkładać coś, co ma taką opinię do zegarka marki luksusowej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba musisz jeszcze czytać.

Wchodzisz na stronę sellita.ch.

Wybierasz Movements

Wybierasz rodzinę SW200 - czytasz

Wybierasz rodzinę SW300 - jw

i już wiesz, że 200 służy do czego innego, a 330 do czego innego.

Dla leniwych W skrócie: 300 to półka wyżej, od 200, cieńszy, większa rezerwac chodu i realizuje w wersji 330 funkcję GMT, której nie ma 200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ETA 2824-2 = Sellita SW 200-1

ETA 2892-A2 = Sellita SW 300

ETA Valjoux 7750 = Sellita SW 500


Jeśli mechanizm jest w wersji top (ETA) / premium (Sellita) lub chronometr to nic tylko brać.

Koszt serwisu będzie nieporównywalnie mniejszy niż mechanizmów in house.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sportowa elegancja, hmm... Jeżeli trochę w klasycznym stylu, to proponuję:

IMG-20200528-00342.jpg

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.07.2021 o 17:49, cordi7 napisał(-a):

image.png.6165c393dc54d35d1720239ec5f8d36e.png

 

image.png.3a493d459a916334883f85ebfc021767.png

 

image.png.5418db40f015542a4eae88ee938585a3.png

 

COSC + marka Tudor wycenione na 520 EUR

COSC + marka TAG Heuer wycenione na 150 EUR

 

;)

 

Dziś mozna wyrwać Orisa calibre 400 za 8300 zł, w tej cenie pewnie szybciej pójdzie i to potwierdza, ze to raczej nie konkurent dla Tudora:

https://odczasudoczasu.pl/p/oris-aquis-date-calibre-400-manufacture-01-400-7763-4135-07-4-24-74eb/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep się likwiduje to i ceny są jakie są, daj Orisowi trochę czasu.

Ja marce kibicuje a nowy werk po ogarnięciu problemów będzie super.

BB (zwłaszcza 58) jedzie w górę przez niedostępność Rolexa IMO.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też orisowi kibicuje, niech rozwija i pakuje cal. 400 gdzie się da i pozostanie atrakcyjnie wyceniona marką, z dobrym rabatem ok 30%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

Sklep się likwiduje to i ceny są jakie są, daj Orisowi trochę czasu.

Ja marce kibicuje a nowy werk po ogarnięciu problemów będzie super.

BB (zwłaszcza 58) jedzie w górę przez niedostępność Rolexa IMO.

 

Tak się tylko trochę przyczepię, że nie sklep, a salon stacjonarny się likwiduje i sprzedają to co w nim fizycznie leży. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.