Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cordi7

nie o to chodzi by zlapac kroliczka :)

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

No to jeżeli masz GS i Zenitha, Santos jest pewniakiem i o ostatnie miejsce biją się Wempe i Omega, to weź Wempe, ale nurka. Będziesz mieć nurka, a cały zestaw będzie co najmniej w tym sensie oryginalny, że składający się z wyborów tzw. nieoczywistych. Omega jest z kolei wyborem BARDZO oczywistym, podobnie, jak Tudor BB. Btw., pokazywałeś gdzieś te swoje GS i Zenitha - bo kompletnie nie pamiętam, żebym widział np. w "Jaki masz zegarek...". Wrzuć jakieś foty czasem - przecież na forum i tak jesteś bardzo aktywny.  :)


Wrzucałem w nowych nabytkach zaraz po zakupie ale ja taki mały egoista jestem :)

 

 

 

 

 

 

Mówiąc o nurku od Wempe masz na myśli Zeitmastera czy Iron Walkera?


5FC6F42B-59E5-4E9A-AFB9-EACD721A7605.thumb.jpeg.c4b740f611f1c76177a92ec3f2d3ac40.jpeg

 

4150116E-AA0B-4B6E-B742-0BF075DEF519.thumb.jpeg.1688af40d1cef9a7342afa134f1f7cce.jpeg

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, cordi7 napisał(-a):


Wrzucałem w nowych nabytkach zaraz po zakupie ale ja taki mały egoista jestem :)

 

 

 

 

 

Mówiąc o nurku od Wempe masz na myśli Zeitmastera czy Iron Walkera?

 

 

Ej, no i Ty takich fajnych zegarków nie pokazujesz?! 😈 NATYCHMIAST PROSZĘ TO ZMIENIĆ!  :D

 

Miałem na myśli Iron Walkera - to (znów się powtórzę) taki "nurek nieoczywisty" - czyli punkt więcej niż "nurek zwyklak".  ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojadę po bandzie może np. połączenie Chronografu i nurka + integrated bracelet +  topowy producent (niby 100M, ale Marina zobowiązuje ;)) - nowy Breguet Marine Chronograph 5527TI/G2/5WV w tytanie :

 

spacer.png

spacer.png\

spacer.png

Breguet Marine Chronograph 5527 Titanium Watch Hands-On | aBlogtoWatch

 

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, cordi7 napisał(-a):

@StaryWilk nie ten budzet, nie mam az tylu nerek na sprzedaz :P

 

 

to zależy, jak złożysz do kupy santosa + zenitha to chyba wyda?

 

Tego bregueta 2w1 wystawiają po ok 70 patoli na chrono24 z Niemiec, wiec na żywo pewnie jeszcze coś ugra. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cordi7

Odpowiem tak. Na jakimś etapie podjąłem decyzje nic ponad 40mm, ponad dwa lata kolekcja zamykała się w rozmiarach 36-38mm. No i traf chciał, ze kobita weszła do drogerii przy Jubitomie, a ja w sumie z braku zajęcia poprosiłem o 300 do przymierzenia. No i cały misterny plan w p****. Rozmiar bardzo mi odpowiada i ta koperta super się układa na nadgarstku.

 

dobrze kojarzysz mam 17.5cm, dość płaskie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, StaryWilk napisał(-a):

to zależy, jak złożysz do kupy santosa + zenitha to chyba wyda?

 

Tego bregueta 2w1 wystawiają po ok 70 patoli na chrono24 z Niemiec, wiec na żywo pewnie jeszcze coś ugra. ;) 

 

To jest powyzej progu bolu dla mnie, grubo powyzej - i wole chyba dwa bardzo fajnie niz jeden z jeszcze wyzszej polki.

 

 

2 godziny temu, Ceteth napisał(-a):

@cordi7

Odpowiem tak. Na jakimś etapie podjąłem decyzje nic ponad 40mm, ponad dwa lata kolekcja zamykała się w rozmiarach 36-38mm. No i traf chciał, ze kobita weszła do drogerii przy Jubitomie, a ja w sumie z braku zajęcia poprosiłem o 300 do przymierzenia. No i cały misterny plan w p****. Rozmiar bardzo mi odpowiada i ta koperta super się układa na nadgarstku.

 

dobrze kojarzysz mam 17.5cm, dość płaskie :)

 

No ja generalnie celuje w 38-42 mm (sporo zalezy od L2L i ksztaltu uszu) ale jakos wygodniej mi sie nosi zegarki blizsze dolnej wartosci.

 

Zainspirowany lobby 300m zerknalem wczoraj do AD u siebie i o dziwo wszystkie 300m zniknely - sa DeVille, Globemaster i Speedy.

Poczekam i jak sie cos pojawi to na bank przymierze - bardzo ciekaw jestem jak teoretyczne wymiary sie przeloza na komfort noszenia.

 

PS. Moja zona nauczona doswiadczeniem unika wizyt w miejscach, gdzie w okolicy sa salony z zegarkami :D

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, cordi7 napisał(-a):

Docelowo chce miec cztery zegarki nazwijmy to lepszej klasy (plus posiadany przeze mnie CW Malvern 595 na najbardziej eleganckie okazje). Mam Grand Seiko SBGA 285, pelniacy fukncje zegarka klasycznego i na bardziej powazne okazje oraz Zenita Defy Classic Skeleton, ktory to z racji na kosmiczny design jest na okazje nieco mniej powazne. Zostaja dwa miejsca i pomysl wlasnie byl na chrono i nurka choc Santos wydaje sie byc mocnym kandydatem zostawiajac jedno jedyne miejsce.

Czy dobrze rozumiem, że chcesz ograniczyć kolekcję? 😮

 

A co do nowych nabytków, nie miałbym problemu z wyborem :)

1. Omega

2. Zenith

 

Moje pytanie jest czy nurek z wyższej półki musi oznaczać in-housowy mechanizm?

Taki Aquatimer jest świetny :) Tylko L2L powyżej 50mm.

 

Szkoda też że seria Seiko LX nie jest tania i do tego nie mała (44mm+).

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, evilym napisał(-a):

Czy dobrze rozumiem, że chcesz ograniczyć kolekcję? 😮

 

A co do nowych nabytków, nie miałbym problemu z wyborem :)

1. Omega

2. Zenith

 

Moje pytanie jest czy nurek z wyższej półki musi oznaczać in-housowy mechanizm?

Taki Aquatimer jest świetny :) Tylko L2L powyżej 50mm.

 

Szkoda też że seria Seiko LX nie jest tania i do tego nie mała (44mm+).

 

Nie, u mnie kazdy zegarek ma dozywocie (jest jeden, co do ktorego miewam momenty zwatpienia i ochote na zlamanie zasady), to raczej ukoronowanie kolekcji bardziej niz konsolidacja. Glosy na Omege i Zenitha zapisane.

 

In-house nie jest wymogiem koniecznym, Wempe na ktore patrze korzysta z ETA Valjoux, ktore przerabia (aby moc korzystac ze znaczka Glashutte - "A minimum of 50 percent of the caliber value has to be produced locally to meet the Glashütte requirement for acquiring the town seal of quality.") natomiast ja wlasnie raczej chce cos mniejszego. Doswiadczenie nauczylo mnie, ze takie duze nurki moga wygladac fajnie ale wygodniej nosi sie z reguly (przynajmniej na moim nadgarstku) cos nieco mniejszego. Celuje raczej w L2L do 48-49 mm chociaz duzo zalezy od profilu koperty, VC Form & Function ma bodajze 51 mm a nosi sie fantastycznie przez niewielka grubosc, dosc lekka koperte i rewelacyjnie wyprofilowane uszy.

 

Z Seiko a raczej Grand Seiko mocno patrzylem na SBGE 253 / 255 / 257, z naciskiem na 255 (granatowy):

 

2020-Grand-Seiko-Sport-GMT-Spring-Drive-

 

2020-Grand-Seiko-Sport-GMT-Spring-Drive-

 

Grand-Seiko-Spring-Drive-GMT-SBGE255-10.

 

Ma dwa minusy - koperta moglaby byc spokojnie z 1 - 1,5 mm ciensza (ma bodajze okolo 14,5 mm) choc jego grubosc troche ginie z racji fajnego wykonczenia koperty (nie ma plaskich scianek) no i GSa juz mam.

Jest za duzo fajnych zegarkow by ograniczac sie do jednego producenta (to moja filozofia, rownie dobrze mozna kolekcjonowac modele swojej ulubionej marki), zobaczymy na czym ostatecznie stanie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@beniowski dzieki - jasne, ze sie przydadza! Nie wiem kurcze, czy nie lepiej mu na tym pasku materialowym, ta bransoleta jakos do mnie nie przemawia - niby wole bransolety ale tutaj sam nie wiem.

 

sport-03.3100.3600-69.m3100__c97008e836.

 

sport-03.3100.3600-69.m3100__f8f4737ef6.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek jest fajny, choć ten Zenith dla mnie trochę za duży. W kategorii chrono to jeden z moich faworytów, na pewno za mechanizm, design i za nietuzinkowość. Miałem już Moona, to fajny zegarek, ale za bardzo nie wiedziałem do czego go nosić, więc go sprzedałem (do tego nakręcanie jest uciążliwe przez konstrukcję koronki). No i to mierzenie czasu z dokładnością do 1/10 sekundy: bajer niby do niczego niepotrzebny, ale fajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś o rolku? Ceny Ex1 39mm są obecnie trochę chore, ale to zegarek, który serio doprowadza do "nienoszenia" innych zegarków w kolekcji... A jeżeli musi być nurek, to rozważ PAMa - z 18-18,5 cm będzie świetnie leżał pomimo 44mm. 🙂

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@beniowski Ciekawe, co piszesz o Moonie. Ja sie zawsze zastanawiam patrzac na ten model czy podoba mi sie sam zegarek, czy wszystko co za nim stoi (historia czy nawet juz w tej chwili legenda).

Zenith do mnie wizualnie bardzo gada (zwlaszcza bialy), kolorowe sub-tarczki i ten mechanizm to niewatpliwe mocne strony tego modelu, zastanawiam sie po historii z 3861 Omegi jak niezawodny bedzie ten werk.

Wyszedl jeszcze teraz nowy Chronomaster Original 38 mm ale chyba Sport z czarnym ceranicznym bezelem wyglada ciekawiej - roznica w cenie juz duza nie jest, chyba ze z racji mniejszego popytu lepsze upusty na niego beda.

 

@szuwi o ile szanuje firme na R za bardzo solidne i wyjatkowo dokladne zegarki to nie zamierzam brac udzialu w obecnym szalenstwie.

Jesli kiedys da sie kupic zegarek a nie miejsce w kolejce na model, ktory cie interesuje to chyba OP / DJ bylyby w kregach moich zainteresowan.

(Z tego samego powodu odpowiedz mojego lokalnego AD Tudora w sprawie BB 58, na ktorego nie da sie zapisac tez mnie troche odstreczyla od tego modelu.)

 

Na PAMy zerkalem kilkukrotnie, nie wiem czy nie doroslem jeszcze czy jak ale nie do konca do mnie gadaja, moze musialbym przymierzyc.

PAM dla mnie zawsze bedzie troche karykaturalny jesli idzie o wielkosc ale OK -  tak ma byc, to czesc uroku tych zegarkow.

Gorzej ze to, co mnie w nich pociaga (manual plus tarcza kanapka) zaczyna byc dostepne dosc wysoko w cenniku (badz wcale)

 

 

PAM 01085 - manual, tarcza malowana, katalogowo 5.400 EUR

PAM 00560 - manual 8 dni, tarcza malowana, katalogowo 6.200 EUR

PAM 00562 - manual 8 dni, tarcza kanapka, katalogowo 6.600 EUR

PAM 01313 - automat, tarcza kanapka, katalogowo 7.900 EUR

 

Mam jeszcze czas, ukladam sobie wszystko powoli w glowie (w czym wszyscy w tym watku mi bardzo pomagacie), postaram sie pomierzyc co sie da - zobaczymy.

Na chwile obecna Santos wydaje sie byc pewniakiem, kwestia co wskoczy oprocz niego: Wempe, Zenith, Omega czy moze cos jeszcze zupelnie innego mi przyjdzie do glowy.

(chocby wspomniany juz GS SBGE 255 plus bardzo ale to bardzo podoba mi sie Glashutte Original SeaQ w rozmiarze 39.5 mm niestety lepsza polowa nie moze zniesc widoku tych cyfr)

 

GO-SeaQ-Blue_006.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, cordi7 napisał(-a):

@beniowski Ciekawe, co piszesz o Moonie. Ja sie zawsze zastanawiam patrzac na ten model czy podoba mi sie sam zegarek, czy wszystko co za nim stoi (historia czy nawet juz w tej chwili legenda).

GO-SeaQ-Blue_006.jpg

Mnie nakręcanie Moona irytowało, nie było wg mnie wygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, cordi7 napisał(-a):

@beniowski Ciekawe, co piszesz o Moonie. Ja sie zawsze zastanawiam patrzac na ten model czy podoba mi sie sam zegarek, czy wszystko co za nim stoi (historia czy nawet juz w tej chwili legenda).

Zenith do mnie wizualnie bardzo gada (zwlaszcza bialy), kolorowe sub-tarczki i ten mechanizm to niewatpliwe mocne strony tego modelu, zastanawiam sie po historii z 3861 Omegi jak niezawodny bedzie ten werk.

Wyszedl jeszcze teraz nowy Chronomaster Original 38 mm ale chyba Sport z czarnym ceranicznym bezelem wyglada ciekawiej - roznica w cenie juz duza nie jest, chyba ze z racji mniejszego popytu lepsze upusty na niego beda.

 

@szuwi o ile szanuje firme na R za bardzo solidne i wyjatkowo dokladne zegarki to nie zamierzam brac udzialu w obecnym szalenstwie.

Jesli kiedys da sie kupic zegarek a nie miejsce w kolejce na model, ktory cie interesuje to chyba OP / DJ bylyby w kregach moich zainteresowan.

(Z tego samego powodu odpowiedz mojego lokalnego AD Tudora w sprawie BB 58, na ktorego nie da sie zapisac tez mnie troche odstreczyla od tego modelu.)

 

Na PAMy zerkalem kilkukrotnie, nie wiem czy nie doroslem jeszcze czy jak ale nie do konca do mnie gadaja, moze musialbym przymierzyc.

PAM dla mnie zawsze bedzie troche karykaturalny jesli idzie o wielkosc ale OK -  tak ma byc, to czesc uroku tych zegarkow.

Gorzej ze to, co mnie w nich pociaga (manual plus tarcza kanapka) zaczyna byc dostepne dosc wysoko w cenniku (badz wcale)

 

 

PAM 01085 - manual, tarcza malowana, katalogowo 5.400 EUR

PAM 00560 - manual 8 dni, tarcza malowana, katalogowo 6.200 EUR

PAM 00562 - manual 8 dni, tarcza kanapka, katalogowo 6.600 EUR

PAM 01313 - automat, tarcza kanapka, katalogowo 7.900 EUR

 

Mam jeszcze czas, ukladam sobie wszystko powoli w glowie (w czym wszyscy w tym watku mi bardzo pomagacie), postaram sie pomierzyc co sie da - zobaczymy.

Na chwile obecna Santos wydaje sie byc pewniakiem, kwestia co wskoczy oprocz niego: Wempe, Zenith, Omega czy moze cos jeszcze zupelnie innego mi przyjdzie do glowy.

(chocby wspomniany juz GS SBGE 255 plus bardzo ale to bardzo podoba mi sie Glashutte Original SeaQ w rozmiarze 39.5 mm niestety lepsza polowa nie moze zniesc widoku tych cyfr)

 

GO-SeaQ-Blue_006.jpg

 

Ten GO jest świetny!

 

We wszystkim się radzisz swojej połowicy?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Ten GO jest świetny!

 

We wszystkim się radzisz swojej połowicy?

 

Wkrecila sie w zegarki przeze mnie, ma swoja kolekcje, na jej radach jeszcze sie w sumie nie zawiodlem. Poza tym wiesz jak jest - happy wife, happy life. ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, cordi7 napisał(-a):

 

Wkrecila sie w zegarki przeze mnie, ma swoja kolekcje, na jej radach jeszcze sie w sumie nie zawiodlem. Poza tym wiesz jak jest - happy wife, happy life. ;)

 

Wspólne konto i te sprawy. Chciałbym kupić sobie psa. Ale macie ładnego kotka! Auto będzie czarne! Ale fajnie się świeci ta biała perła. Lecimy na Rodos. Choć pokażę Ci zdjęcia z Turcji! :lol: Zrozumiałem..., miłość jest najważniejsza. A święty spokój bezcenny ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mario1971 napisał(-a):

Wspólne konto i te sprawy. Chciałbym kupić sobie psa. Ale macie ładnego kotka! Auto będzie czarne! Ale fajnie się świeci ta biała perła. Lecimy na Rodos. Choć pokażę Ci zdjęcia z Turcji! :lol: Zrozumiałem..., miłość jest najważniejsza. A święty spokój bezcenny ;)

 

Kulki mocy jak to mawia 'by Ann' jeszcze nosze przy sobie, nie przesadzajmy :P 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cordi7 napisał(-a):

@beniowski 

 

@szuwi 

Na PAMy zerkalem kilkukrotnie, nie wiem czy nie doroslem jeszcze czy jak ale nie do konca do mnie gadaja, moze musialbym przymierzyc.

PAM dla mnie zawsze bedzie troche karykaturalny jesli idzie o wielkosc ale OK -  tak ma byc, to czesc uroku tych zegarkow.

Gorzej ze to, co mnie w nich pociaga (manual plus tarcza kanapka) zaczyna byc dostepne dosc wysoko w cenniku (badz wcale)

 

 

PAM 01085 - manual, tarcza malowana, katalogowo 5.400 EUR

PAM 00560 - manual 8 dni, tarcza malowana, katalogowo 6.200 EUR

PAM 00562 - manual 8 dni, tarcza kanapka, katalogowo 6.600 EUR

PAM 01313 - automat, tarcza kanapka, katalogowo 7.900 EUR

Tu masz taniej i pewnie nadal do negocjacji:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze to SEAQ Big date ma ciekawszy mechanizm, ze 100h rezerwy chodu a nie ten maluch :(

 

Z nowych chrono fajny wydaje sie też portugalczyk na inhousie. Rozważałeś go kiedyś?

spacer.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten GO jest super!!! Świetny zegar. Jalos w ogole o nim zapomnoalem, ale Ty zawsze znajdziesz jakas perelke. To i Santos i bylby sztos (oczywiscie IMHO )!
Nowy portugalczyk ladny, fajnie ze zrobili przezroczysty dekiel, ale te przyciete 6 i 12 by mnie do szalu doprowadzaly.
Takie male OCD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szuwi to zakup na przyszly rok wiec do tego czasu raczej sie zdezaktualizuje, plus chyba wolalbym nowy - i nadal nie jestem pewny czy PAM to dobra droga dla mnie. Jak bede mial szanse to postaram sie przymierzyc.

 

@StaryWilk ja i tak rotuje zegarkami (praktycznie codziennie zakladam cos innego) wiec rezerwa chodu nie ma az takiego znaczenia. A ten duzy SeaQ jest NAPRAWDE duzy, wiem bo mierzylem (placek cos jak Blancpain FF 43 mm). Portugalczyk zawsze mi sie podobal ale jest chyba ciut zbyt elegancki, ja na co dzien (kiedy badz raczej jesli wroci normalnosc) chodze w pracy 95% w smart casual i 5% business casual. Do dzinsow jakos tego Portugalczyka nie widze ale moze to kwestia paska?

 

@Osy123 zobaczymy co wyjdzie. W sumie okragle urodziny w tym roku to moge zawsze zonie mowic, ze takie duze arabskie cyfry sa dla starych ludzi jak ja :D Cos jak te telefony komorkowe z wielkimi przyciskami :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach





[mention=68107]Osy123[/mention] zobaczymy co wyjdzie. W sumie okragle urodziny w tym roku to moge zawsze zonie mowic, ze takie duze arabskie cyfry sa dla starych ludzi jak ja  Cos jak te telefony komorkowe z wielkimi przyciskami
 


No po 40 widzenie do blizy siada wiec warto sie przygotowac . Cos o tym wiem (na szczescie jeszcze nie z autopsji ).
A gdzie mierzyles GO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim miescie jest AD, ktory ma m.in. Omege, Blancpain i GO, przechodzimy dosc czesto obok.

Denerwuja mnie bo mi.in. SeaQ 39,5 mm lezy w oknie wystawowym i widze go za kazdym razem :)

 

PS. Ja krotkowidz jestem to moze na starosc okolice zera i wlasciwego widzenia osiagne :D

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.